Skocz do zawartości

Aliennowicz

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Aliennowicz

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Sochaczew
 1. Szukam życzliwego posiadacza zestawu Yamaha RN-803 i/lub S-700 z okolicy Sochaczewa który zgodziłby się na odsłuch jego sprzętu. Chętnie zaproszę do siebie na odsłuch na B&W 683 S2. Szukam możliwości odsłuchu takiego sprzętu w domowych warunkach a niestety wypożyczenie sprzętu na chwilę obecną nie wchodzi w grę. Ludzi dobrej woli zapraszam do kontaktu
 2. Aliennowicz

  kolumny do Marantz UD7007 + NR1506

  W kwestii kolumn ustosunkowałem się już w poprzednim poście że owszem, planowałem cały czas (i dalej tak pozostaje) wyposażenie w dwie kolumny. Po Twoich wypowiedziach chyba jeszcze raz przejrzę oferty ale teraz bardziej świadomy czego szukać. I tak: wzmacniacz stereo (koniecznie z wejściem umożliwiającym podpięcie TV i Blue-raya)+ CD + Tuner - odtwarzacz sieciowy (z opcją w przyszłości gdy pozwoli budżet). Kwestią otwartą dalej pozostaje dobór kolumn. Mocno przyjrzę się DALI. Jeśli chodzi o Monitor Audio to nie miałem jeszcze nic konkretnego. Bardzo mocno ogranicza mnie budżet i to musi być niestety głównym wyznacznikiem. Mam jeszcze prośbę, abyś odniósł się co do tego Marantza. Zestaw w budżecie wyglądałby tak: PM7005 + CD6005. Całość to ok. 5100 zł + kolumny. Czy warte jest to uwagi?
 3. Aliennowicz

  kolumny do Marantz UD7007 + NR1506

  Być może moje rozumowanie jest błędne co wynika z faktu, że wcześniej nie miałem z tematem sprzętu hi-fi do czynienia. Jeżeli istnieje bardziej sensowne rozwiązanie to bardzo proszę o "naprostowanie" . Ewolucja wstępnego szukania sprzętu była taka: ma być Audio - i tu chyba sprawa jasna: wzmacniacz + CD (typami były oczywiście Marantz z linii 6005). Później pojawił się postulat z odtwarzaczem Video - no tu nastąpiła zmiana na amplituner i odtwarzacz. Rzeczywiście, skupiam się tylko na zestawie dwóch kolumn (ewentualnie jakiś sub? Ale to jeszcze do przemyślenia - chętnie przyjmę sugestię czy warto). No chyba, że można zastosować układ: wzmacniacz + Cd + odtwarzacz Blue-ray? Przyznam szczerze, że nie znam możliwości konfiguracji hi-fi. Co do brzemienia to chyba bardziej zmierzam w kierunku brzmienia analitycznego. Kolumny bardzo przypadły mi do gustu wizualnie i cenowo - koniecznie przesłucham. Możesz coś powiedzieć coś o Dali Lektor 8 do tego zestawu? Pytam, bo też są jeszcze akceptowalne cenowo.
 4. Aliennowicz

  kolumny do Marantz UD7007 + NR1506

  Nie wiem jakie ceny analizowałeś, ale średnio od cen na stronie producenta -500 zł na każdym z komponentów. Może mógłbyś zasugerować coś w zamian, jednak koniecznie musi to być nowe. Jeśli chodzi o CD vs DVD to jest to wymóg mojej drugiej połowy: "tyle pieniędzy i nawet filmu nie obejrzymy?". Tak więc szukam jakiegoś rozsądnego kompromisu ale też nie mam do wydania fortuny. Chętnie natomiast rozważę wszelkie propozycje mieszczące się w tym budżecie.
 5. Aliennowicz

  kolumny do Marantz UD7007 + NR1506

  Witam serdecznie, Rozważam zakup zestawu jak w temacie: Marantz UD7007 + NR1506 i mam problem z doborem kolumn do tego zestawu (stereo). Główne przeznaczenie to słuchanie muzyki a odtwarzanie Video ma być dodatkiem. Do tej pory zastanawiałem się nad Monitor Audio ale po przejrzeniu wielu opinii dochodzę do wniosku, że nie będzie to najlepszy wybór. Proszę o sugestię co warto rozważyć przy odsłuchu - na razie nie mam takiej możliwości (daleko do najbliższego salonu). Cena jaką planuję przeznaczyć to 2000-3000 PLN. Przeważa muzyka Pop-Rock-Blues. Preferowane są kolumny podłogowe. Metraż pokoju obecnie: 16m2, ale z uwzględnieniem, że będą w późniejszym czasie przeniesione do ok 30 m2. Z góry dziękuję za sugestię
×