Skocz do zawartości

bartek2

Uczestnik
 • Zawartość

  58
 • Dołączył

 • Ostatnio

O bartek2

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  wrocław
 1. Budżetowy zestaw stereo

  Heco Aurora 700 lub 1000 No i tak amplituner zaczyna przebijać dobre wzmacniacze.
 2. Budżetowy zestaw stereo

  ja też słuchałem 803-ki nie ma jazgotu, ani żyletek jest góra wyraźna ale ona jest na prawdę dobra.
 3. Budżetowy zestaw stereo

  Nad 326 chyba nie gra lepiej od 803-ki, a o nadzie 368 czytałem, ze ma wyższą górę od yamahy 701
 4. Budżetowy zestaw stereo

  Ja myślę nad Nadem 368 i nad yamahą 803. Nad ma Daca więc odpada zakup tylko jakąs sieciówke moze yamahe za 5-6 stówek i zestaw jest za 4 tys zł. I tak nie osiagnie się tego co ma yamaha, ale no może warto. Yamaha to koszt ok 3 tys zł dźwięk niewiele gorszy i ma wszystko oprócz HDMI.
 5. Budżetowy zestaw stereo

  Tak yamaha 803 to granie to samo co wzmacniacz Yamahy 701/801 skok do 602 Yamahy jest słyszalny. kolumny MS Heco coraz trudniej dostępne już nieprodukowane, zastąpiły je Heco Aurora 700 cena nieco wyzsza ok 3 tys zł, wzmacniacz plus dac za 2 tys zł troche mało. dlatego nie wiem czy nie lepiej 803-ka.
 6. Budżetowy zestaw stereo

  Trochę tego nasłuchałeś, jakiego Nada słuchałeś i porównaj jak możesz jeszcze raz opisując z yamahą 803
 7. Yamaha 803 czy Nad 356

  No właśnie słyszałem, ale nie słuchałem osobiscie
 8. Yamaha 803 czy Nad 356

  Dziękuję za odpowiedź. HMM NAD 338 podobno jest trochę słabszy od Yamahy. Nad 368 z kolei jest jak najbardziej ok i na pewno gra lepiej. Co to jest google chromecast czy zapewni już korzystanie z sieci i słuchanie muzyki z sieci? o Jakie funkcje rozszerzy mi możliwosci karta NAD MDC BluOS DD (bardzo drogie urządzenie) czy będę mógł podłączyć do tego wmacniacza tv? Co z dac? Chromecast, potrzebnuje urządzenia jak komp jako źródło? sam nie połączy się z routerem i netem?
 9. Yamaha 803 czy Nad 356

  Witam, Na sprzęt chcę przeznaczyć do 6-7 tys zł. Jestem już zdecydowany na kolumny głośnikowe Heco Aurora 700. Słuchałem kilku zestawów i te w stosunku do ceny mają dla mnie najciekawszy dźwięk. Przede wszystkim są mocne, dźwięk jest ciepły i głęboki. Poprawnie słychać zarówno wysokie jak i niskie tony, średnie tez wg mnie są na miejscu tam gdzie być powinny. Ten zestaw nie ma moim zdaniem większych wad (biorąc oczywiście pod uwagę ich cenę), jest uniwersalny i zagra poprawnie praktycznie przy każdej muzyce. Większy problem mam przy wyborze amplitunera wzmacniacza. Biorąc pod uwagę budżet na placu boju u mnie zostały dwa modele. Pierwszy to nowa ale już dość znana Yamaha 803. I tak: pod względem funkcjonalności urządzenie oprócz wyjścia HDMI jest kompletne, płacę raz i kończę temat sprzętu HIFI na kilka lat. Można jedynie kiedyś pomyśleć nad odtwarzaczem CD, ale teraz w internecie jest wszystko w bardzo zadowalającej jakości, więc tak jak napisałem jedno pudełko i jest wszystko co trzeba. No ale nie na funkcjonalności kończy się przeznaczenie tego urządzenia. Najważniejszym jego zadaniem jest dobrze grać, dobrym dźwiękiem. I trzeba przyznać, że to robi całkiem dobrze. Przede wszystkim jest moc i nie dostaje zadyszki przy zwiększaniu głośności. Poza tym jest lekkość, dokładność dzięki dobrej górze. Średnica też jest dobrze słyszalna wg mnie wokale są na swoim miejscu. Bas nie jest może tak potężny jak grzmoty piorunów podczas burzy i na pewno nie uszkodzi membran głośników niskotonowych, jednak jest słyszalny i to całkiem wyraźnie. Na pewno nie można stwierdzić że Yamaha nie ma basu. Drugim urządzeniem jakie biorę pod uwagę jest starszy Nad 356 Blee. Pod względem funkcjonalności nie ma porównania do Y 803. Nad nie ma praktycznie niczego i sam nie zagra, pomimo swojej dużej mocy. Trzeba dokupić Daca oraz urządzenie do połączenia z siecią. Są to niestety dodatkowe koszty, ale i dodatkowe urządzenia na półce, jak i dodatkowe problemy z zakupem i połączeniem tego wszystkiego w jedną całość (dla jednych do żaden problem dla innych trochę większy). Poza tym zaczynamy łączyć sprzęty różnych firm jedne lubią się bardziej drugie mniej. No i przechodzimy do najważniejszego zadania jakie ma spełniać urządzenie tego typu, a więc do dźwięku. No i tu można chyba napisać krótko, że wg opinii forumowiczów wzmacniacz gra na każdym polu nieco lepiej od Y 803-ki. Tylko czy na tyle lepiej, żeby wchodzić w nieco większe koszty, ale przede wszystkim przechodzić te wszystkie łączenia szukania Daca, sieciówki itd itp? I tutaj jest moje pytanie do Was, może słuchaliście tych zestawów i możecie doradzić. Pamiętajmy też, że Yamaha 803 to praktycznie wzmacniacz Yamahy 701,801. Jest to całkiem niezły wzmacniacz, który niejednokrotnie oceniany był dobrze lub nawet bardzo dobrze, pokonując w różnych porównaniach inne wzmacniacze z podobnej półki. Generalnie skłaniam się ku 803-ce i świętemu spokojowi, ale potrzebuje jeszcze Waszego wsparcia w tej decyzji. Bartek
 10. amplituner/wzmacniacz + kolumny 6 tys zł

  rozumiem, jasne no tez pewnie bym się zastanawiał nad Heco 1000, ale raz cena, dwa dla mnie za potężne. Podejrzewam, jednak że dźwięk z nich musi być mocny i głęboki.
 11. amplituner/wzmacniacz + kolumny 6 tys zł

  No ja mam plan wziąć 803-kę, która ma 100 W i Heco Aurore 700, ewentualnie myślę jeszcze o wzmacniaczu NAD 356, który niby ma 80W, a w rzeczywistości jest mocniejszy od 803-ki. Zniechęca mnie jednak do niego to, że będę musiał dokupić Daca i sieciówkę co podnosi koszt znacznie, a czy zagra aż o tyle lepiej nie wiem. No Ty kolego zaszalałeś trochę z tymi kolumnami przy Onkyo 8270. Kolumny potężne, a amplituner niezły, jednak chyba trochę za słaby do tych kolumn.
 12. Witam, Jestem przed zakupem sprzętu stereo (aplituner/wzmacniacz + kolumny głośnikowe) i mam kilka pytań. Od kilku tygodni śledzę forum przeczytałem też wiele innych artykułów w tym kierunku. Sprzęt będzie grał w salonie o pow 30 m2, jest to powierzchnia razem z aneksem kuchennym. Mieszkanie ma 2.80 m wysokości. Lubię czuć moc, ale raczej wole ciepły dźwięk, niemęczący, nie żylety. Muzyka jakiej słucham to wszystko co dobre za wyjatkime Disco Polo. Sprzęt chciałbym też na stałe podłączyć pod tv, bo nie mogę słuchać zwykłego dźwieku z tv. Byłem na kilku odsłuchach, słuchałem niestetey tylko amlitunerów - Onkyo 8270, yamahy 602 i 803 na kolumnach Klipsch 28 oraz Dali Zensor 7. Klipsch chyba za filmowo, dali lepiej ale spokojnie. Bardziej spodobały mi się kolumny Heco MS 900, ale słyszałem je tylko z Onkyo 8270. Moje pytanie dotyczy wzmacniaczy jakie mogę kupić w cenie do powiedzmy tych 3 tys zł - np NAD 356 BLEE czy 368 (może jakieś inne?). Chciałbym nie przekroczyć ceny Yamahy 803. Czy jest sens iść w zmiacniacz i kombinować z jakąs sieciówką czy pozostac przy którymś z tych amplitunerów? Czy taki nad 356 czy 368 zagra zdecydowanie lepiej od tych amplitunerów? Jeśli tak to co bym musiał jeszcze dokupić i za ile do tych wzmacniaczy, żeby osiagnąć funkcjonalność wspomnianych aplitunerów? To ostatnie moje pytanie przed zakupem. Proszę o odpowiedź.
 13. Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł

  Tylko poco proponujesz wymienianie amplitunera uważasz że Onkyo lepsze?
 14. Ciche słuchanie muzyki

  Tak się zastanawiam. Ponieważ mam małe dziecko i kolejne w drodze:-) Jakie muszą być spełnione warunki, aby sprzęt zagrał bardzo dobrze podczas cichego słuchania? Może jakieś przykłady sprzętu.
 15. Heco Aurora 1000

  O kurde ale żeś walnął sobie kloce. Słuchałeś Onkyo? Nie myślałeś o Yamahe 602 803?
×