Skocz do zawartości

lukasek5

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lukasek5

 • Ranga
  Debiutant
 1. Proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu kino domowe. Kilka dni temu byłem z żoną na odsłuchu. Przesłuchaliśmy amplitunery onkyo tx-nr646, denon avr-2200w oraz yamaha rx-v669, a także kolumny monitor audio bronze 6, dali zensor 7 i klipsch Reference Premiere RP-260F. Jeżeli chodzi o amplitunery najbardziej spodobał nam się dźwięk onkyo (dla mnie niewiele gorzej zagrała yamaha - brakowało jej trochę niskich tonów, ale dzięki temu dźwięk był bardziej naturalny). W przypadku kolumn klipsche zagrały dla nas zdecydowanie zbyt agresywnie (zwłaszcza w połączeniu z onkyo, dźwięk po dłuższym słuchaniu byłby męczący). Natomiast MA i dali zagrały podobnie, ale dźwięk MA był bardziej analityczny, co przekonało nas do tych kolumn. W przyszłym tygodniu wymieram się jeszcze raz na odsłuch. Zdecydowałem się jeszcze przesłuchać kolumny z wyższej serii monitor audio silver 8 oraz focal chorus (te zaproponował sprzedawca). Zastanawiam się czy warto przesłuchać jeszcze amplituner onkyo tx-rz800 (apetyt rośnie w miarę jedzenia ). Czy między onkyo tx-nr656 a modelem rz800 będzie słyszalna duża różnica w przypadku kolumn MA bronze, silver i tego focala? Czy warto kupować model zeszłoroczny wyższej serii czy lepiej kupić ten z serii niższej ale za to z tego roku? Nie zależy mi specjalnie na nowych funkcjach typu fireconnect czy google cast, ale już na dts:x oraz dolby atmos tak. Tak jak pisałem wcześniej zależy mi głównie na kinie, a dokładniej na jak najlepszej jakości dźwięku przestrzennym (jeżeli ktoś będzie słuchał muzyki stereo to raczej żona, a ona skłania się w stronę onkyo). Dużo czytałem o tym, że najlepiej przestrzeń potrafi zbudować yamaha, niestety nie mam możliwości odsłuchu amplitunerów onkyo i yamahy w konfiguracji 5.0 czy 5.1 więc nie mogę sam tego stwierdzić. Bardzo proszę osoby które mogły posłuchać zarówno amplitunera yamahy jak i onkyo w kinie domowmym o opinię na temat przestrzeni jaką można uzyskać dzięki amplitunerom tych producentów. Bardzo dziękuje za każdą pomoc i sugestię.
 2. Czyli kolumny MA Bronze nie nadają się do kina domowego? Jakie w takim razie kolumny byłyby odpowiednie do kina domowego? Nie jestem audiofilem (kolumny chciałbym wykorzystać głównie do oglądania filmów - nie mam czegoś takiego jak preferowane brzmienie). Z drugiej strony nie chce kupić gotowego zestawu kina domowego 5.1 za kilkaset złotych. Na amplituner przewiduje przeznaczyć ok 2500zł. Prosiłbym też moderatora o przeniesienie tematu do działu Kino domowe.
 3. Witam, chciałbym się zapytać osób zorientowanych w temacie, jaka jest różnica między serią bronze a serią bx? Różnica w cenie między modelami z obu serii jest kolosalna, ale nigdzie nie mogę znaleźć opisu zmian wprowadzonych w nowej serii. Warto zapłacić prawie dwa razy więcej za serię bronze? Czy w podobnej cenie znajdę lepsze kolumny od tych? Z informacji dodatkowych: 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? Na głośniki pierwotnie zakładałem ok 2000zł, jednak jeżeli różnica w jakości będzie znaczna mogę przeznaczyć ok 3000-3500zł 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany? Chciałbym, żeby sprzęt był nowy. 3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy? Na chwilę obecną będą tylko dwie kolumny jednak z czasem chciałbym, aby było to kino domowe (5.1). 4) Jaki jest sprzęt towarzyszący? Na początku będzie to stary wzmacniacz unitry (tymczasowo), a później amplituner (ale na chwilę obecną nie wiem jeszcze jaki). 5) Jaka jest powierzchnia pokoju? Pokój ma ok 20m2. 6) Jakiej muzyki słuchamy? Głównie pop, poza tym kolumny będą przeznaczone w 80% do kina domowego. 7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? Tak jak w pkt 3 zestaw będzie rozbudowywany. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...