Skocz do zawartości

Pank1

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gliwice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za rady - odezwę się na priv odnośnie procesu wypożyczeń. Myślałem o All In One w celu ograniczenia liczby klocków, ujednolicenia (uproszczenia) sterowania oraz zwiększenia tym samym WAF. Inaczej pewnie bym kupował A9000R do kompletu...
 2. Cześć, proszę o radę. Chciałbym uzupełnić swój obecny system o funkcje sieciowe. Przy okazji myślę też o wymianie wzmacniacza, więc logicznie wydaje się rozważyć wzmacniacz sieciowy. Obecny system: Onkyo A9030 + C7030 + T4030 + Pylon Sapphire 31. Gra to całkiem przyjemnie - może tylko trochę brakuje dociążenia oraz dynamiki przy cichym odsłuchu. Rozważałem Primare I15 Prisma, Cyrusa One Cast, Maranza 7000N i ( jak warto dopłacić) - Naima Atoma. Ważna jest też obsługa Airplay oraz możliwość podpięcia i wyzwolenia przez TV. Może podrzucicie swoje typy/rady/przemyślenia. Pozdrawiam.
 3. Jestem po kolejnych odsłuchach i wiem teraz, że nic nie wiem. Po kolei jednak: wzmacniacz jak poprzednio czyli Marantz 6005, pokój odsłuchowy, na oko 10-12m2: - Pylon Audio Sapphire 25 - katastrofa, dźwięk drażniący i kaleczący bębenki - morze wysokich, agresywnych tonów i brak balansu ze strony niskich. - Dali Zensor 7 - tu już dźwięk bardziej zrównoważony, słuchało się przyjemnie ale znów moim zdaniem brakowała basu. - RLS Phobos II - zagrały pięknie, góra pasma dokładna ale nie drażniąca, bas wyraźny, dynamiczny, z uderzeniem. Jednak obawiam się, że w moim pomieszczeniu (otwarty salon) będzie już gorzej. Generalnie nie rozumiem, czemu w przypadku dwóch pierwszych, mocnych kolumn i Marantz'a nic mnie nie urzekło a kolumny najmniejsze zagrały najmocniej/najrówniej. Może powinienem zmienić wzmacniacz na coś innego (zwiększyć budżet) i założyć, że większe kolumny tylko "męczą" się w małych pokojach odsłuchowych. Jak już pisałem: wiem, że nic nie wiem.
 4. No i jestem po pierwszych odsłuchach - udało się porównać 3 wzmacniacze na kolumnach Klipsch r-26F: - Marantz PM6005 - pierwsze miejsce, płynne ciepłe granie, niemęczące, z bardzo ładnym rozbudowanym dołem, - Yamaha RN500 - tu już słychać różnicę na minus do Marantza - dźwięk bardziej płaski, ale tony niskie bardzo ładne. Małe rozczarowanie - opcja loudness zupełnie "spłaszczała" dźwięk, - Onkyo TX 8150 - męczą cy zestaw, ze słabym "dołem" i zbyt szczegółowymi (piskliwymi) tonami wysokimi. Generalna uwaga do głośników: grają bardzo przejrzyście ale rozważam wyższy model R-28F gdzie spodziewam się jeszcze lepszego brzmienia dołem. Kolejnym krokiem będzie przesłuchanie Maranz'a 6005 w komplecie z Pylon Audio Sapphire25 (31)oraz znalezienie do odsłuchu BC Acoustique EX 221.
 5. Dzięki za wszelkie sugestie. Odległość od kolumn (kanapa) to ok 3-4m. Muzyka - od Sasa do lasa: od rapu (Roots Manuva) przez electronica'e (Emacipator) do rock'a alternatywnego (George Dorn Screams). Z kolumn rozważam na poważnie (na razie niestety tylko po przeczytaniu recenzji): Paradigm Monitor 9 v 7, Pylon Audio Sapphire 31 i zaproponowane Klipsch'e R28F. To tyle teorii, kolejnym krokiem będą odsłuchy...
 6. Dzięki za propozycje - z ciekawości sprawdzę jak gra to Onkyo (tak często polecane). Z drugiej strony jednak przy finalnym wyborze będę się kierował w stronę zwykłego wzmacniacza z BT, za funkcję sieciowe będzie odpowiedzialny sparowany smartfon. Wydaje mi się to mniejszym kompromisem dla jakości produkowanego dźwięku przez ampli w tym przedziale cenowym. Jestem ciekawy jakie kolumny polecilibyście jeszcze do wspomnianego już BC Aqoustique żeby uzyskać dosyć dynamiczny charakter dźwięku (para do 3k).
 7. Witajcie, Zwracam się o pomoc w znalezieniu odpowiedniego zestawu stereo do otwartego salonu ~50m2. Podstawowym kryteriom jest oczywiście jakość dźwięku…no i budżet = 4000zł. Szczerze, myślę dalej czy zdecydować się na nowoczesny amplituner sieciowy (np. Onkio tx-8130 i tu nie wiem z czym to dobrze zagra na takiej powierzchni) czy osobny wzmacniacz (tu podoba mi się BC Acoustique EX 222.1 z BT + Paradigm Monitor 9 v.7) a ewentualnie tuner i cd dokupię później. W pierwszej kolejności chciałbym sprzęt z możliwością sparowanie bez kabli z telefonem i komputerem oraz moją staruszką Technicsa po kablu optycznym. Dzięki za wszelkie sugestie i pomoc w temacie.
×
×
 • Utwórz nowe...