Skocz do zawartości

sztraf

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez sztraf

 1. Witam, Do odtwarzacza cd Marantz cd6003 chciałbym dokupić wzamacniacz i kolumny. Słucham mocnej muzyki heavy i trash metal. Nie mam możliwości przeprowadzenia odsłuchów, więc musze coś skompletować na sucho. Na każdy element maksymalnie 2000 zł. Pokój 16 m2. Skąpo urządzony. Rozważałem następujące propozycje: Wzmacniacz: Marantz PM6003, PM8003, Nad C355, CA 650A, HK 970, Kolumny: B&W 685, Magnat Quantum 555,653, Roth OLI 2 lub 3, (mam podstawki). Które z tych elementów najlepiej do siebie pasują? Chętnie skorzystam z innych propozycji. Elementy mogą być używane. Przepraszam za literówkę w temacie.
 2. Końcówka prezentuje się rzeczywiście okazale. Czy ktoś ma inne propozycje?
 3. Witam, Do kolumn EVO II 30 i odtwarzacza CD6003 chciałbym dokupić używany wzmacniacz w cenie do 500 zł. Firma nie ma znaczenia. Odtwarzacz jest czysty i neutralny, kolumny troche przyciemnione i dość miękkie. Słucham mocnej muzyki (hevi metal, death metal i itp.) Wzmacniacz powinien być szybki i dynamiczny. Proszę o podpowiedź.
 4. W poszukiwaniach rozwiązania problemu przyszedł mi do głowy pomysł podpięcia kabli tylko pod dolne pary zacisków. W ten sposób uzyskałem możliwość posłuchania tylko głośników niskotonowych. Pierwsze podpięcie pokazało przyczynę nierównej sceny - w jednej kolumnie głośnik niskotonowy grał znacznie ciszej. Skontaktowałem się w tej sprawie z serwisem. Na podstwie opisu zaistniałej u mnie sytuacji, zasugerowano mi przysłanie kolumn do serwisu. Jednakże obowiązki zmusiły mnie do odłożenia tej czynności na poźniej. Kolumny nadal stały w pokoju i słuchałem na nich muzyki. Któregoś dnia postanowiłem po raz kolejny podpiąć kable tylko do dolnych par zacisków. Zdziwiłem się, ponieważ dało się zauważyć zmniejszenie różnic między niskotonowcami. Przy właściwy podpięciu kolumn (ze zworkami) nadal dało się zauważyć przesunięcie środka sceny, ale nie tak znaczące, jak przy wcześniejszych odsłuchach. Idąc tym tropem po raz trzeci połączyłem kolumny używajac tylko dolnych par zacisków. Tym razem jednak kolumny grały w takim połączeniu ok. 1 h (głośność -37 dB). Następnie połączyłem kolumny z zastosowaniem zworek i zbaraniałem. Scena była jak trzeba! Poprawiła się przestrzeń. Takiej stereofonii jeszcze na tych kolumnach nie słyszałem! W znanych mi utworach pojawiły się nowe dźwięki. Wokal usadowił się w końcu centralnie. Nie zależnie od tego, czy kolumny ustawiłem frontami do przeciwnej ściany, skręciłem do wewnątrz o 5 czy więcej stopni, efekt był taki sam. Wszystko na swoim miejscu. Obecnie kolumny stoją 38 cm od tylnej ściany i 70 od bocznej. Skręcone ok. 5 stopni do wewnątrz. Odległość między kolumnami ok. 2,8 m, między kolumna a miejscem odsłuchowym również ok. 2,8 m. I jest miód!
 5. No tak. Problem nie dotyczy dopasowania wzmacniacza do kolumn lub na odwrót i doradcy żadnego.
 6. Dzień dobry. W pokoju o wymiarach 4,7x3,4, na dłuższej ścianie ustawiłem kolumny Evo30. Źrodło to Marantz 6003, amplifikacja - amplituner KD SR4003. Na przeciwnej ścianie kanapa i barek. Przed kanapą mały stolik. Odległość między kolumnami wynosi 3 m, między kolumną a miejscem odsłuchowym również 3 m. kolumny lekko skierowane do wewnatrz (ok. 5 st.). Podczas słuchania muzyki (pozycja siedząca na kanapie) da się zauważyć przesunięcie środka sceny w strone jednej kolumny. W pozycji stojącej wszystko jest na swoim miejscu. Po zamianie kolumn miejscami, przesuniecie "podąża" za kolumną. Przetestowałem już wszelkie możliwe warianty ustawienia. Czy oznacza to, że jedna kolumna jest źle zestrojona i źle "rysuje" scenę?
 7. Rotel nie ma wejścia na końcówkę mocy,a AA to kolos. Może jednak zostać przy firmie i wybrać PM8003?
 8. Witam, Zwracam się do forumowiczów z prośbą o pomoc przy wyborze wzmacniacza. Posiadam CD6003, SR4003 i EVO2-30. Słucham hard roka i metalu w prawie wszyskich odmianach. Muzyka mocna - sporadycznie Pink Floyd. Zestaw gra miło, tzn. spokojnie. Płyty nie mają właściwego kopa. Myślalem o NAD C355BEE. Wzmacniacz musi mieć wejście na końcówkę mocy. W przyszłości prawdopodobnie zmienię kolumny na bardziej dynamiczne (prawdopodobnie B&W, ale to daleka przyszłość). Proszę o propozycje w przedziale 2-3 tyś. i 3-4 tyś.
 9. Amplituner to owoc domowego kompromisu. Docelowo fronty będą podpięte do wzmacniacza, najprawdopodobnie NAD C 355.
 10. Witam. Posiadam zestaw jak w tytule tematu. Chciałbym połączyć analogowo (kabelek cyfrowy Klotz'a już mam - "ciemny" nie leży) odtwarzacz z amplitunerem. Słucham raczej mocnej muzyki (metal), a kolumny mam "miśkowate". Potrzebuję dynamicznego kabelka, który wtłoczy trochę pary. Budżet 100 zł.
 11. Witam. Mam amplituner Marantz 4003 i chciałbym podłączyć do niego gramofom (jeszcze nie kupiłem,ok 1200 zł). Czy potrzebny będzie przedwzmacniacz gramofonowy? Jeżeli tak, to jaki (do 1000 zł)?
 12. Stojaki mają 60 cm + kolce (taki bajer). Kolumienki 45 cm. Zgodnie z sugestiami poczytałem troszkę o akustyce pomieszczeń (jaśniej w głowie) i skorygowałem ustawienie (żona patrzy na moje wyczyny z pobłażaniem i wyrozumiałością . Jest jakby trochę lepiej.
 13. Rzeczywiście dynamikę mają milutką (opis). U kolegi słuchałem JBL'a, natomiast Klipsch to dla mnie niewiadoma. Choć wcale nie upieram się przy JBL. Czy różnica między JBL'm a Klipsch'em jest zauważalna? To ten sam przedział cenowy (przynajmniej seria es i Synergy).
 14. Czy zamiana 9.3 na JBL es80 (lub inne marki, mogą być również podstawkowe, bo standy już mam) może znacząco poprawić dźwięk?
 15. Czyli raczej nic nie da się z tym teraz zrobić... To i tak ustawienie tymczasowe do czasu zakończenia remontu. W przyszłości zestaw chcę ustawić na dłuższej ścianie (w miejscu, gdzie znajduje się kanapa) i wyrzucić meble z pokoju. Chciałbym też zmienić kolumny na jaśniejsze i bardziej dymaniczne (preferuję mocniejszą muzykę, a 9.3 z takim repertuarem nie wyrabiają). Czy takie rozmiary pokoju wykluczają kolumny wolnostojące?
 16. Witam. W pokoju o wymiarch 5,5x3,5 m, na krótszym boku (z oknem) stoją na podstawkach Wharfendale 9.3 (105 cm wysokości). Z jednej strony pokoju (dłuższy prawy bok) stoją meble, a z drugiej strony kanapa. Fotel znajduje się w odległości 3,5 m. Za fotelem meble, przed ława (prostopadle do okna). Z prawej strony za fotelem wyjscie z pokoju. Podczas słuchania muzyki, gdy siedzę w fotelu, znika gdzieś bas (tzn. jest go maluśko). W pozycji stojącej jest go więcej, a prawdziwy miodek pojawia się, gdy stoję przy meblach za fotelem (ok. 4 m od głośników). Eksperymentowałem z ustawieniem głośników, ale bezskuteczne. Czy to wina głośników?
 17. Cena 7003 mnie trochę odstrasza. Ubiegłoroczną bym jeszcze przełknął. Może ewentualnie Harman/Kardon HD 990 lub Yamaha CD-S700? Seria S2000 zbiera świetne opinie.
 18. Witam. Posiadam Marantza SR4003 i chciałbym dokupić CD. Czy lepiej zostać przy marce i wybrać np. SA-7001, CD-6002 czy innego producenta, np. Harman Kardon HD 990, lub coś innego? Rozważam rówież w późniejszym okresie zakup do CD wzmacniacza stereo (choć SR4003 ma przyzwoity dzwięk dwukanałowy).
 19. Dziekuję za info. Zamówiełem ampltuner przed Nowym Rokiem i nie mogłem tej informacji uzyskać z salonu (na zdjęciu amplituner jest bez kabla zasilającego, a salon jest otwarty od dzisiaj).
 20. Witam. Czy zasilający kabel komputerowy, np. http://www.capslock.pl/produkty/_kabel_zas...m_schucko/42232, można podłączyć do amplitunera. Od cen kabli w salonach może rozboleć głowa.
 21. [quote name='audionet' date='28 12 2008, 17:03 ' post='29758'] Tyle ilu ludzi tyle różnych poglądów .Jeśli nie masz możliwości posłuchania to radziłbym np Marantza w tej cenie. [/q Prosze o poradę. W jaki sposób najlepiej połączyć amplituner z DVD? Za pomocą HDMI czy osobno obraz (component) i dźwięk (wejście cyfrowe)?
 22. Dziekuję za sugestię. Nie miałem możliwości posłuchać i wybrałem w ciemno Marantz SR4003. Wydaje się mieć dobrą sekcję stereo (dla mnie) i przyzwoite kino (dla żony)
 23. Nowy. Kino z dobrą sekcją stereo. W sklepie polecono mi HK 155. Pokój 5,5 x3,5. Zestaw na dłuższej ścianie.
 24. Witam. Zakupiłem niedawno ww. kolumny. Przegłądam różne fora i już prawie zgłupiałem, bo nie wiem jaki amplituner wybrać. Mam na ten cel 1700 zł. Zależ mi również na dobrej sekcji stereo.
×
×
 • Utwórz nowe...