gross

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O gross

 • Ranga
  Debiutant
 1. O Direct jest na stronie 34 instrukcji (wersja angielska). Z ON na OFF zmieniasz na pilocie (i pewnie na panelu też) LEWO/PRAWO jak wejdziesz w ten DIRECT. Jest też na panelu przycisk PURE AUDIO. Z tego co wyczaiłem to on dodatkowo wyłącza wyświetlacz tak żeby dźwięk miał jak najmniej zakłóceń.
 2. Można puszczać. Ja to robię tak, że na kompie mam zainstalowany program Universal Media Server a na smartfonie jest Onkyo Remote, w którym wybieram kategorię DLNA i widzę cały mój dysk PC.
 3. Zawsze można trochę zaoszczędzić i kupić Onkyo TX-8130 (bez WiFi i bluetooth). Ja mam Onkyo TX-8150 i jeśli chodzi o funkcjonalność to jest strzał w dziesiątkę (korzystam ze Spotify, Radia intetrnetowego, Radia FM, serwer DLNA, komp, TV). Teraz jestem na etapie szukania używki CD. Co do kolumn to mam Heco Music Style 900 i kable Melodika. Żeby się zmieścić w 4000 można posłuchać np Pylon Opal 23 (mi się podobały podczas odsłuchu). Może też Sapphire 23 lub Topaz 15/20. Najlepiej jakby w salonie audio mieli to Onkyo (albo jak jesteś pewien to kupisz wcześniej i bierzesz pod pachę i idziesz do salonów) żeby ci podpięli kilka zestawów kolumn bo tak naprawdę jak nie odsłuchasz to nie jesteś w stanie wybrać.
 4. To co dałem na rysunku to jest mój aktualny stan tak jak teraz mam z moim zestawem TV + stereo. Natomiast Twój rysunek dał mi wiele do myślenia i zamierzam dążyć do tego (pomysł o takim przemeblowaniu żonie się spodobał Dzięki! W tym stanie co teraz mam mogę odsunąć kolumny od siebie na 2,5 metra i 1 metr od ściany tylnej i 2 metry od bocznej. Po zmianie mogę zwiększyć rozstaw do 2,5/3 metrów. Co do Heco to jasne, że bez odsłuchu to nie kupię (ewentualnie z opcją zwrotu), ale białe kolumny mają swój urok, a jak grają ładnie to podwójny sukces:)
 5. Co do pokoju to tak na szybko: Niestety nie pamiętam wzmacniacza na którym słuchałem... Jak z używek to może Heco Music Style 900: http://allegro.pl/kolumny-heco-music-style...6215776512.html lub Magnat Quantum 755 http://allegro.pl/kolumny-magnat-quantum-7...6209207432.html Bardzo podobają mi się białe Heco Music Style 900.
 6. Byłem na odsłuchu Pylon Szafiry 25, Opal 23 i DAVIS ACOUSTICS MAYA. Najbardziej mi spasowały MAYA, ale wiadomo, że cenowo też droższe. Opal wcale tak bardzo nie odstawał na moje amatorskie ucho, ale MAYA bardzo ładne w kolorze białym Tylko cena 3500zł (w innym kolorze 2700 więc już mieszczą się w zamierzonym budżecie). http://www.davis-acoustics.pl/public_html/...a_Hifi_Test.pdf Tylko czy nie będą za małe na mój salon? Wstąpiłem też do MM i słuchałem JBL STUDIO 280 z Yamaha RN602, ale jak dla mnie to wypadło średnio (warunki marketowe i słabe źródło też mogły mieć wpływ) - tańsze kolumny Jamo i Dali Zensor 5 zagrały lepiej jak dla mnie. Zastanawiam się jeszcze jak grają: Q ACOUSTICS QA3050 Klipsch Reference Premiere RP-250F Na razie faworytem jest MAYA.
 7. Witam, Jako, że to mój pierwszy post to chciałem się przywitać. Od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy systemu stereo. Aktualny system: Unitra WS503 i kolumny Unitra (wiem, że nie jest to system wysokich lotów). Miejsce: Otwarty salon 50 m2 połączony z kuchnią 15 m2. Muzyka: Ja rock - żona pop. Kolumny wolałbym raczej uniwersalne. Stan kolumn: nowe. Cena: 2000-3000. Z czym będzie grało: coś pokroju Yamaha MusicCast R-N602 lub podobne inne firmy m.in. ze względu na funkcjonalność, potem dokupię CD. Na początek chciałem wybrać kolumny. Potencjalnych kandydatów było kilkanaście. Drogą eliminacji (i pomocy żony:) zacieśniłem wybór do dwóch opcji: Q ACOUSTICS QA3050 Pylon Audio Sapphire 25 Proszę o pomoc w ostatecznym wyborze. Ewentualnie coś lepszego w tej cenie. Brałem też pod uwagę: Klipsch Reference Premiere RP-250F Taga Harmony Azure F-100 v.2 JBL Studio 280 JBL Arena 180 Pylon Audio Opal 23 Z góry dziękuję za opinie. PS. Przed zakupem pewnie odsłucham, ale chciałem poznać waszą opinię. Może ktoś miał powyższe kolumny, a jak miał to pewnie porównywał z innymi.