dzon.janin

Uczestnik
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

O dzon.janin

 • Ranga
  Debiutant
 1. Pojawiły się Q Acoustic 3050 za 500€. W internecie nie ma za duża info. Jedyne co znalazłem to, że poprzedniczki były cieplejsze. Kolumny jeszcze na gwarancji. Jak grają, pasują do mojego wzmacniacza?
 2. Zatem pierwszy zestaw są kolumny które są niedaleko mnie. Triangle antal 202 za 650€ link Leedh Elfe za 600€ link z 1985 to może jeszcze dobrze grać? Elipson Optima za 400 € link proac studio 130 za 650€ link KLIPSCH R-26 F za 500ę link i taki EPOS M16 590€ link tak na szybko to takie znalazłem.
 3. Przepraszam, za długą przerwę. W międzyczasie samochód nam się zepsuł kompletnie, wiec miałem inne priorytety Dobra informacja jest taka, że mój budżet się zwiększył a ponieważ miałem okazję to zakupiłem nva ap50. Obecnie szukam kolumn za około 500 E. We Francji Cantonów nie dostanę, niestety. Z łatwo dostępnych firm są te francuskie oraz Rega, ProAc. Jakie modele które mogą dobrze zagrać ze wzmacniaczem?
 4. Ciekawa dyskusja nam tu rozgorzała, problem póki co mnie nie dotyczy, nie mam kabli, choć co dla mnie stanowi większy problem to nie mam ich do czego podłączyć :)Ciągle szukam mojego sprzętu. Wydaje mi się jednak, że odpowiednie dopasowanie kabli jest także ważną sprawą i jest to jeden z elementów, które wpływają na jakość dźwięku. Nie mi jest jednak oceniać, nie znam się, brak doświadczenia, tak po prostu mi się wydaje. Wracając do sprzętu. Szukając opinii w internecie o wzmacniaczach trafiłem na różne opinie o tym samym sprzęcie i stąd moje pierwsze pytanie gdzie szukać wiarygodnych ocen. Trafiłem na http://hifiphilosophy.com/ ale wzmacniacze tam oceniane to nie moja półka cenowa. NVA AP50 jest oferta na ebayu, chyba gra jak lubię, z jakimi kolumnami to może zagrać? Atoll, koledzy mają Xavian, jamo, Audiosolutions, pisaliście też, że nie wszystkie produkty Atolla są udane, czy in50 i in80 są OK też, czy raczej mam się ich wystrzegać. musical fidelity m3i chyba nie do końca gra jak lubię, trzeba zestawić z odpowiednimi kolumnami, (jest dobra oferta od pewnego czasu na francuskim allegro) Densen b100 (oprócz cantonów polecanych wyżej, które chyba nigdy nie będę mógł kupić we Francji) z jakimi kolumnami mogę je zestawić. BC ACOUSTIQUE modèle EX-332D z czym to może zagrać? Dzięki za wszelkie podpowiedzi i przepraszam za głośniki.
 5. Zatem pierwszy odsłuch za mną. Zrobiony dopiero dzisiaj, bo w poniedziałek mieliśmy w pracy najazd kibiców. Słuchałem Heed Obelisk Si, na kablach nie pamiętam jakich, ale Pan powiedział, że na początek nie muszą być takie drogie, więc chyba dobre Odtwarzacz CD to Atoll CD 100. Najpierw podłączyliśmy Acustic Energy, nie wiem dokładnie jaki model, cena ok 600 € więc chyba 101. Muzyka, której słuchałem to Fisz, Skalpel i Ray Charles. Z głośników popłynęło coś niesamowitego. Miałem poczucie uczestniczenia, bycia zaraz obok. (Pewnie też dlatego, że słucham muzyki na komputerze:) Wszystko było super, scena niesamowita, ciepłe góry, basy wystarczająco niskie. Ogólne wrażenie takie, że mi się podoba. Moje odczucie potwierdziło się po odsłuchu drugiej pary kolumn, którymi były bc acoustique. Tutaj całość była bardziej zimna, góra trochę boląca w uszy, całość dynamiczna, z niskim basem, ale brak sceny. Waglewski rapujący była jakby obok muzyki, całość się nie zazębiała. Jedyny problem był taki, że bas w tych pierwszych kolumnach była na mój gust nie wystarczająco dynamiczny. Nie zamulał, ale mógłby być trochę szybszy. Chyba już można coś powiedzieć o moich gustach. BC ACOUSTIQUE modèle EX-332D czyli ten wzmacniacz w przywołanego linku to coś dla mnie? czy raczej gra to jak kolumny tej firmy. Czytałem też dobre opinie o tym densenie o którym rozmawialiście. Chyba coś w moim stylu. Myślę, że czas zacząć szukać okazji. Jakie marki kolumn muszę szukać i jakie wzmacniacze? Densen b100 -Canton Ergo RC? EDIT głośniki>kolumny
 6. Dzięki za podpowiedzi i za linki @profi. Twój francuski nie jest taki cienki jak znalazłeś aukcje niedaleko mnie. Pytanie tylko jedno, jak to gra? Nie ma pojęcia i nie wiem co będzie mi się podobało. (Tak tylko z tego co na forum wyczytałem to była to marka francuska z Tuluzy, już nie istniejąca, jeden z forumowiczów mówi, że głośniki te 76dc zastąpiły Jamo e350 i są one bardziej precyzyjne, choć trochę brakuje basu. Pewnie jesteście w stanie określić ich charakterystykę, ja kompletnie nie:) BC E332d mnie kusił bardzo, bo nowy, bo ma DACa, ale dałem w wstrzymanie bo odwieczne pytanie: czy mi się będzie podobało? Nie mam czasu na kupowanie, próbowanie i sprzedawanie. Chciałbym, żeby zakupiony sprzęt pograł kilka lat i później jak dojrzeję, zacznę wymieniać elementy. Już jutro pierwszy odsłuch? Jakieś rady?
 7. Przepraszam za chwile przerwy w pisaniu, ale praca, praca, praca Nie zaniedbałem jednak tematu i pojechałem do dwóch salonów. W żadnym z nich nie miałem odsłuchów, ponieważ coś. W pierwszym nie za bardzo chcieli, żebym po prostu posłuchał muzyki i znalazł swój dźwięk. Nie było to powiedziane wprost, w każdym bądź razie, żadne z kolumn na stanie nie pasowały do mojego salonu, zatem czekamy na kolumny B&W 683 które podłączymy do mocnego rotela albo nada i zobaczymy co popłynie. W opcji były jeszcze Kefy i z nimi też posłucham. W drugim salonie, nie robiłem odsłuchów ponieważ trzeba się umówić na spotkanie. W krótkiej rozmowie wyszło, że do mojego salonu monitory starczą. Zatem będą to Acustic Energy podłączone do Heed Elixir i jeszcze jakieś inny zestaw które się trochę różni od tych pierwszych, Do drugiego salonu jadę już w poniedziałek.
 8. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem i ogólnie rzecz biorąc przy moim budżecie nie ma co się szarpać na monitory, bo na takie naprawdę dobre mnie nie stać, nie licząc jeszcze porządnych standów. Czytałem trochę o markach przez Ciebie wymienionych i rzeczywiście w recenzjach powtarza się, że basy grają lepiej niż w niejednych kolumnach podłogowych. Dzięki za uzmysłowienie ograniczeń W punkcie wyjścia chciałem Cantony, ponieważ są to "neutralne" kolumny i do niego dopasować wzmacniacz, tak żeby całość grała tak jak mi się podoba. Wydawało mi się to łatwiejsze niż kupować dwa elementy, której grają z pewną charakterystyką i szukać odpowiedniego, pod mój gust, dopasowania. Druga opcja jest taka, że kolumny z jakąś charakterystyką plus neutralny wzmacniacz. Co jest lepsza opcją? Czy może ten misz-masz? To on daje najlepsze rezultaty dźwiękowe? Piszę o moich rozterkach i spostrzeżeniach, bo nie wiem jaką opcję kupowania wybrać.
 9. Generalnie nie słucham głośno muzyki. W pracy słucham cały czas muzyki w tle i w domu raczej głośna muzyka mnie denerwuje. Niższe tony chciałbym, żeby były słyszalne ale nie dominujące, raczej dopełniające. Sposób w jaki opisałeś dźwięk to bardziej pasuje do mnie "dobre barwy, soczystość dźwięku, wyrafinowanie", problem jest taki, że nie do końca wiem co to znaczy słuchając muzyki. Jestem debiutantem, przepraszam za stwarzanie problemów, pewnie dla większości z Was są to rzeczy oczywiste. Napisałem, że wolę monitory dlatego, że za taką samą cenę mogę dostać kolumny lepszej jakości, jeśli chciałbym kupić kolumny podłogowe to gdzieś będę musiał zaoszczędzić. Ta kwestia jest jednak jeszcze otwarta. Co to znaczy wzmacniacz neutralny? Nie chce wyjść na ignoranta, ale wydawało mi się, że każdy z nich ma jakiś charakter. W sumie jedno nie wyklucza drugiego, niektóre mogę mieć charakter neutralny Mógłbyś podać jakieś marki takowych wzmacniaczy i jakieś szerzej znane marki kolumn, które mają różne charaktery brzmienia? W ten sposób dowiem się podczas odsłuchu o swoich preferencjach. Znalazłem na ebayu, Luxmana 435za około 450€, Dużo, ale nie potrzeba już przedwzmacniacza gramofonowego, jeśli ten luxmanowy jest "rewelacyjny". I kolumny podłogowe Canton Ergo 700 dc za 320€. Chyba ta seria była już polecana w innym wątku. Dzięki wielkie za pomoc.
 10. Decydując się na monitory, poza najważniejszą zaletą, widziałem, że jedną z wad będą słabe niskie tony. Nie jest to cecha najważniejsza, ale jeśli uważasz, że będę potrzebował subwoofer to odpadają, Czyli Cantony:) Chyba będę musiał sobie darować monitory, tak sobie myślę, bo ich tutaj nigdy nie dostanę. Chociaż nigdzie mi się nie spieszy, zobaczymy
 11. Dzięki @profi za podpowiedzi. Faktycznie focali jest tutaj bardzo dużo, jest w czym przebierać. Serie aria mogę mieć za 500?, chorusy jeszcze tańsze. W salonie do którego idę spróbuje posłuchać arii i chorusów ze wzmacniaczem atoll. Luxmanów też jest dużo, choć z serii 4xx i 5xx prawie wcale. Dobry to punkt wyjścia do poszukiwań. Dzięki. Ktoś może coś powiedzieć o charakterystyce brzmienia focali?
 12. Witam wszystkich serdecznie i z góry dziękuje wszystkim za wszelkie podpowiedzi, odpowiedzi i rady. Chciałbym znaleźć sprzęt stereo do słuchania muzyki. 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? Szukam sprzętu za około 700€ (3000zł). Ponieważ mieszkam we Francji będę starał kupić sprzęt na miejscu więc częściej będę używał euro. Przepraszam za zamieszanie 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. Używany (wiadomo dlaczego:) 3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu. Poszukuję wzmacniacza z wyjściem phono (ewentualnie bez, tworzy to jednak dodatkowe koszty w postaci przedwzmacniacza gramofonowego) głośników podstawkowych (wiadomo dlaczego:), standy, kable, odtwarzacz CD 4) Jaki jest sprzęt towarzyszący Mam technics sl dd33. 5) Jaka jest powierzchnia pokoju? 24m2. Rysunek wklejony. 6) Jakiej muzyki słuchamy 30%jazz, reszta to wszelka alternatywa czy też indie, jak zwał tak zwał. Ogólnie rzecz biorąc sprzęt ma być uniwersalny. Chciałbym, żeby był to dobry sprzęt na tzw. ciche, nocny odsłuchy. Myślę, że będzie to główny sposób słuchania muzyki (tej w tle życia domowego nie liczę 7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? Zakup raczej na kila lat, ewentualnie mogę dokupić później przedwzmacniacz gramofonowy Po lekturze forum wnioskuję, że najlepsze głośniki dla mnie to Canton. Problem jest taki, że nie potrafię rozróżnić serii i stwierdzić czy jest to model dobry czy nie. Nie zawszę mogę także porównać ceny bo czasami na ebay'u niemieckim takie sprzęt nie występuje. Nie mam nikogo w Niemczech, kto mógłby mi sprzęt odebrać. Ewentualnie wysyłka, choć nie wiem czy jest to dobry pomysł. @profi jeśli masz jakieś serie i numery to proszę napisz mi czego mam szukać Co do wzmacniacz,y to nie mam absolutnie zielonego pojęcia co mógłbym kupić. Nie potrafię też powiedzieć jaki dźwięk lubię, problemem są także odsłuchy. Nigdy tego nie robiłem, nie wiem na co zwrócić uwagę. Postaram się w następnym tygodniu podjechać do jakiegoś salonu i posłuchać wzmacniaczy atoll. Myślę, że może to być dobry punkt odniesienia. We Francji jest tego dużo, więc mogę znaleźć coś za dobrą cenę i będzie to także punkt wyjścia do poszukiwania dźwięku, jakiego lubię. Na jakich głośnikach powinienem posłuchać atolli? Tak żebym wiedział skąd pochodzi dźwięk, czy jest ro raczej głośnik czy wzmacniacz. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za ewentualne podpowiedzi .