Skocz do zawartości

felixo

Uczestnik
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

O felixo

 • Ranga
  Debiutant

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ponieważ to jest sygnał cyfrowy, to wystarczy, że "światła siebie widzą". Zatem zwykły kabel optyczny możesz przyłożyć do złącza optycznego Chromecast Audio i skleić taśmą. Wtedy nie trzeba kupować tego kabla "optyczny jack", który wskazałeś. Ja tak zrobiłem i działa perfekcyjnie:
 2. Dziękuję, sprzęt od wczoraj już gra u mnie w domu.
 3. Przy niektórych utworach bas nie jest na końcówce swojego brzmienia precyzyjny, nieco dudni, szarpie. Ale to tylko w niektórych utworach. W większości przypadków jest precyzyjny, nienachalny, szybki. A tam gdzie nieco poszarpany, to na wzmacniaczu go trochę zmniejszam i jest git. Żona i córka zachwycone. Dziś cały dzień sprzęt grał. Radio, Spotify, Tidal, SoundClound... i "Ruda tańczy jak szalona" (kto ma dziecko, ten wie).
 4. Kupiłem Google Chromecast Audio. Podpiąłem do po optyku do DAC wbudowanego w Cambridge Audio CXA60 + Dali Zensor 7. Gra to D O S K O N A L E. Chromecast transferuje dźwięk wysokiej jakości. A pobiera muzykę bezpośrednio z serwerów. Bez pośrednictwa Bluetooth, czy telefonu. Telefon służy jedynie jako pilot. Nie sądzę, aby jakikolwiek odtwarzacz sieciowy dał lepszy dźwięk. Wychodzi zatem na to, że za 180 zł (cena zakupu) można mieć doskonały odtwarzacz sieciowy. Dodam, że Chromecast obsługuje wszystko co istotne: Spotify, Tidal, radio, SoundClound itd. Bardzo polecam.
 5. Po testach wybrałem Cambridge Audio CXA60 + Dali Zensor 7 + Google Chromecast Audio jako odtwarzacz połączony po optyku z DAC wzmacniacza. Jak to gra? Szeroko, dość analitycznie, jednak kolumny delikatnie ocieplają. Całość jest bardzo zrównoważona, dźwięk może lecieć długo, nic nie męczy. Ten zestaw nadaje się do każdego rodzaju muzyki, bardzo uniwersalny. Jedyna wada jest taka, że bas w tych kolumnach przy mocniejszych utworach nie bardzo precyzyjny, troszkę szarpie. Testowałem takźe: Cambridge Audio CXA60 + Dali Opticon 6 Doskonałe kolumny do wokalu. Adele Hello - wymiata. Jakby stała obok nas. Jednak przy słuchaniu rocka, pop ten zestaw jest zbyt analityczny, brak mu trochę ciepła, basu. Cambridge Audio CXA60 + Tannoy XT6F Dźwięk bardziej spłaszczony od Dali Zensor 7. Taki jakiś zimniejszy, bardziej płaski. Szkoda, bo kolumny wyglądają obłędnie. Marantz PM8005 z wymienionymi wyżej kolumnami. Bez względu na dobór kolumny dźwięk z tego wzmacniacza był dla mnie nieco poszarpany, mniej analityczny, nie podobał mi się. NAD 326 Bee + PSB Imagine X1T Całkiem nieźle. Aczkolwiek dźwięk jakiś taki lekko zamulony, spłaszczony. To mogła być wina także odtwarzacza podłączonego po analogu bez DAC. A odczyt był z USB. NAD 356 Bee + PSB Imagine X1T O tak - czuć sporą różnicę na korzyść. Ten wzmacniacz "nie męczy się tak" jak 326 Bee. Gra żywo, ochoczo, energetycznie. Aczkolwiek jest nieco mniej precyzyjny od Cambridge Audio CXA60. Testowałem także wzmacniacz lampowy, droższy (zapomniałem nazwy). Ciekawe doświadczenie. Dźwięk cieplutki, harmonijny. Aczkolwiek nieco za wolny, preferuję kierunek analityka.
 6. Ale w domu masz zupełnie inny sprzęt? Co się pokrywa z tym co miałeś na odsłuchu?
 7. Facet w tym filmie podpiął jeszcze Chromecast pod NAD D1050 DAC. Chromecast with NAD 1050 DAC
 8. Jeszcze nie mam kolumn, kompletuję cały zestaw. Na ile różni się dźwięk z DAC w Cambridge Audio CXN od powiedzmy Pioneer 50A? I od Chromesact Audio? Ktoś porównywał? To są różnice charakterystyki jak we wzmacniaczach? Czy mniejsze, specyficzne?
 9. Chromecast audio ma także wyjście optyczne. Jeżeli zatem podepnę go tak do wzmacniacza, to czym się będzie różnić jakość przekazywanego sygnału cyfrowego od dedykowanego odtwarzacza sieciowego za 4000 zł?
 10. Jak w temacie. Czy ktoś z Was używa Google Chromecast Audio do podłączenia jako DAC ze wzmacniaczem? Jak oceniacie efekty, jakość dźwięku?
 11. Wracając do pytania głównego. Czy dźwięk pochodzący np. ze Spotify (cyfrowy) zapodany analogowym złączem do wzmacniacza: a) Obniży jego jakość w porównaniu do wysłania go cyfrowym złączem b) Nie będzie żadnej różnicy c) Różnica będzie, ale nie do uchwycenia ?
 12. Jestem jeszcze przed zakupem wzmacniacza. Na liście mam: Cambridge Audio XCA60 (DAC Wolfson WM8740) NAD C356 BEE + moduł dodatkowy DAC dedykowany Czy one mają lepszy DAC niż w Pioneer? A może i tak są gorsze od tej "malinki"? Zależy mi na plug&play, bo żona nie obsłuży malinki raczej, za dużo barier.
 13. Rozglądam się za uniwersalnym odtwarzaczem sieciowym, który podłączę do wzmacnicza. Pioneer wprowadził niedawno model XC-HM86D. Jest to bardzo uniwersalny sprzęt, bo posiada CD, FM, obsługuje Spotify i Tidal (!). Cena też rozsądna (2200 zł). Mam tylko jedną wątpliwość. Ten sprzęt ma jedynie wyjścia analogowe. Brak cyfrowego. 1. Czy łącząc ten odtwarzacz ze wzmacniaczem łączami analogowymi, to dźwięk będzie gorszej jakości? Czy to spora różnica? 2. Czy każdy odtwarzacz z cyfrowym WYJŚCIEM i zespolony ze wzmacniaczem da lepszą jakość dźwięku? Znalazłem inny odtwarzacz sieciowy z WYJŚCIEM cyfrowym. Pioneer N-P01 (1900 zł). Czy to będzie lepszy wybór? Zależy mi głównie na podłączeniu przez usb, Spotify i radiu internetowym. Fajnie byłoby mieć tuner fm i Tidal, ale jeżeli cyfrowe złącze daje lepszy dźwięk, to...
 14. Jestem z Poznania, więc najpierw obadam blisko mnie. Jestem umówiony już na odsłuch w jednym salonie. Spróbuję w drugim tego samego dnia, aby mieć szybsze porównanie. Zdam relację jak będę po.
 15. Bardzo merytoryczne i konkretne odpowiedzi, dziękuję. Przeanalizuję Wasze propozycje. Drugi salon w Poznaniu (Audioplaza) proponuje mi takie zestawy: Cambridge Audio CXA60 + Tannoy XT6F lub Marantz PM8005 + Dali Zensor 7 plus odtwarzacz sieciowy. Umówię się w obu na odsłuch, a także rozważę wycieczkę poza Poznań w celu odsłuchu innych propozycji, które tu padają.
×
×
 • Utwórz nowe...