Skocz do zawartości

Suchy_PL_

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Suchy_PL_

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lębork
 1. Cóż, mało w życiu słyszałem kolumn ale znam utwory i wiem jak brzmią i co powinienem z kolumn usłyszeć i pozwolę dodać co nieco od siebie...zmieniłem Tagi 606v3 w których miałem tuby Tonsila i wiedziałem już ,że szukam podobnej jakości brzmienia ale nie kłującej po uszach przy głośniejszym słuchaniu. Mając bardzo skromne 1400zł szukałem innych kolumn frontowych do mojego kina i Onkyo 656 brak możliwości odsłuchu był tu największym problemem i przykładem" jak nie kupować kolumn"...ale zaryzykowałem i postawiłem na używki w świetnym stanie Klipsch F2. Po kalibracji już wiem ,że to jest to ...tuba lecz wysterowana tak,że faktycznie "nie kłuje" ...bas jest super i łatwo te kolumny wysterować i ustawić do pożądanego brzmienia. Jak dla amatora muzyki i kina jestem zadowolony ,że słyszę to co chciałem....fajnie sobie usiąść i przy piwku wreszcie posłuchać muzyki i efektów w filmach z kolumn a nie pudełek....to Onkyo w stereo i Klipsch F2 brzmi zupełnie inaczej ...jakbym słuchał innego sprzętu...nie wiedziałem ,że potrafi ono tak zagrać. Pozdrawiam.
 2. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Dokonałem zakupu używanych Klipsch F2....pierwsze podłączenie i ...dużo basu i sopranów. Chwila gmerania w menu Onkyo i wszystko jasne zapomniałem wyzerować ustawienia i basy miałem na +5 a soprany +3. Po wyzerowaniu i kalibracji to jest to co chciałem....czystość góry ale nie drażniącej, bas jest i co jest fajne dzięki ich efektywności łatwo je wysterować i ustawić tak jak się chce czego w Tagach nie słyszałem zmian dodając po 1dbi tak tu już słyszę. Pozostaje mi cieszyć się wreszcie muzyką i filmami a pozostałe sourrandy sprzedać i kupić Klipscha, centralny HECO Metas na ten moment zostawię ale rozważam jego sprzedaż na koszt Klipscha. Nie mam jak posłuchać innych kolumn ale z tego co wydobywa się z F2 jestem w pełni zadowolony. Trafiła mi się rev 3 zwrotnicy ze zmienionymi kondensatorami na foliowe i inną 1szt cewki niż w rev 1...jakość środka, wygłuszenie to także inna półka niż w Tagach 606v3. Pozdrawiam i dziękuję.
 3. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  OK dziękuję za odpowiedzi udzielającym się w temacie, szkoda tylko, że nie uzyskałem odpowiedzi na parę nurtujących mnie pytań np odnośnie brzmienia Klipsch f2 i rf52 ale nie dziwię się- takich jak ja jest mnóstwo. No nic muszę sam jakoś to wykombinować i się przekonać. Wrażenia opiszę w tym wątku. Pozdrawiam.
 4. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Rozumiem... Tagi 606 co sprzedałem też niby miały mieć niezły bass ale z tym onkyo 656 i w tym pomieszczeniu wcale taki dobry nie był... Nieco poprawiło się z górą i dołem w bi amp lecz to nie było to granie jakie chciałem ponijając bass to góra była jakby ktoś kocem je nakrył. Włożyłem tuby tonsila i przy cichym słuchaniu to było to... Słyszałem mnóstwo detali jakich brak było na kopułkach lecz przy głośniejszym słuchaniu męczyły. A jak z różnicami brzmieniowymi f2 a rf52 u klipscha? Bo f2 są używki mieszczące się w budżecie. Zastanawiam się czy nie kupić nowych Melodika bl30 i w razie w dokonać zwrotu.
 5. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Na ten moment 13m2 pozniej wiekszy salon ok 30m2
 6. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  No i lipa bo daleko a kobieta nie chce wystawić na allegro a przez olx za taka kwote nie będę ryzykował.... Z ceny zejść nie chce... Szukam dalej. Jaka różnica jest w dźwięku między Klipsch f2 a rf52?
 7. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Raczej je właśnie zakupię...
 8. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  No niestety przeszły koło nosa..., czyli MA silver 5i głowy sobie nie zawracać? Niestety wszędzie mam ponad 300km w 1 strone i nie ma jak odsłuchać a to najlepsza opcja.
 9. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Mowa o tej starej serii MA silver czy nowych mr4? A jak te melodika bl30? w testach wypadły lepiej niż mr4... Co z używek w takim razie do 1400zł jeśli te nowe mr4 i bl30 odpadają? Są w zasięgu jeszcze klipsch rf52 i f2 ale tu boję się o zbyt ostr wysokie tony a posłuchać nie mam gdzie niestety.
 10. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Chciałbym aby góra mnie nie raziła po uszach lecz aby wszystko się zgadzało w niej... przyjemnym basem ale też z dobrą średnicą.... Słucham muzyki różnej... Totalnie wszystkiego co wpadnie w ucho ale też aby nadawało się przede wszystkim do kina.
 11. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Dostałem informację, że już sprzedane... Aktualnie 1100zl ta sama seria ale 5i lub zostaje mi coś innego do 1400zł... Tylko co z ładną średnicą i przyjemnym basem ale z górą niezbyt ostrą i męczącą? Polecane są Klipsch f2 ale niby ostra góra, z kolei nowe Melodiki bl30 czy MA mr4 to chyba już inna półka jak MA ze starej serii 8i/5i?
 12. Suchy_PL_

  kolumny Monitor Audio Silver 8i

  Witam, planuję zakup kolumn używanych jak w tytule. Jest to starsza seria MA i niewiele o niej jest w internecie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może coś powiedzieć na ich temat? Cena za jaką chcą sprzedać te kolumny to 1260zł....użytek do kina 60% i muzyki pod Onkyo 656
 13. Suchy_PL_

  Polk Audio czy Heco Victa

  W Tagach góra według mnie jest kiepska a basu praktycznie zero. Zwrotnice ma straszne bo połowa przetworników lata bezpośrednio... Jak sprawdzają się te Victa? A te monitory Elan?
 14. Suchy_PL_

  Polk Audio czy Heco Victa

  Hej, posiadam Onkyo 656 i sprzedałem swoje Tagi 606v3 po tym jak wyminiłem okazyjnie centralny na Heco Metas Center... Dla mnie przepaść jakości brzmienia.... Teraz mam dylemat bo chce kupić coś używanego i zastanawiałem się nad Polk Audio T50 mogę nabyć nowe poniżej 1tyś lub używki Heco Victa lub Metas ale te drugi ciężko dostać wvtej cenie a ostatnie 500 Metasy za 1200 sprzedano mi pod nosem mam możliwość kupić Heco Elan 300 za tysiąc ale czy te monitory starczą? .... Co polecacie? Aktualnie pokój 12m2.
 15. Suchy_PL_

  Tonsil Blues 150 do KD

  Już nie ważne , zakupiłem taga 606 ponieważ budżet tylko na to pozwolił oczywiście do Onkyo 656
×