Skocz do zawartości

Top Hi-Fi Szczecin

Branża
  • Zawartość

    351
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Top Hi-Fi Szczecin

  1. Dnia 3/9/2018 o 20:06, Wysokii190 napisał:

    Tak negatywne opinie odnośnie 683 s2 troszkę mnie zaniepokoiły i zrobiłem się cały głupi.

    Dziwisz się? Przy obecnych cenach, model 683 sprzedaje się tirami. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji konkurencja będzie miała z tym problem, więc musi też polecieć hejt na forum, zarówno na ten zbyt popularny model, jak i na te okropne sklepy firmowe. 

    Naturalnie, jest też trochę głosów niezadowolonych użytkowników, ale biorąc pod uwagę jak dużo tych kolumn się sprzedaje, to siłą rzeczy musi być o nich głośno. Problem jest stary jak świat - jak ktoś jest zadowolony, to nie chce mu się wchodzić na forum i chwalić. Jak ktoś jest niezadowolony, to chce powiedzieć całemu światu. :)

    Moim zdaniem reputację modelu 683 psuje też niestety to, że większość osób kupuje je w komplecie z "darmową" Yamahą R-N602, i na bazie tego wzmacniacza ocenia możliwości tych kolumn, pomimo że zawsze ostrzegamy o dość oczywistych ograniczeniach takiego połączenia. 

    Docelowo, przy takiej elektronice o której wspominasz, trzeba pomyśleć o ambitniejszych kolumnach, ale nie daj sobie wmówić, że 683 nie są warte swojej ceny, bo to bzdura.

    A odpowiadając na twoje pierwsze pytanie - wybrałbym Moon'a. Chyba, że mówimy o większym Rotelu RB-1590 z RC-1590. Wtedy trzeba się trochę dłużej zastanowić.

  2. Wybacz, że nie napisałem wcześniej, ale dopiero teraz miałem czas usiąść i posłuchać ich porządnie. :)

    Od razu trzeba powiedzieć, że za cenę 2999 zł, jest to zdecydowanie bardziej kusząca propozycja, niż dotychczas istniejące na tym poziomie EL-8. Przedpremierowe pogłoski sprawdziły się, mamy faktycznie do czynienia z brzmieniem starszych rewizji LCD2, co oznacza w dużym skrócie delikatniejsze skraje pasma od wersji obecnej, z zachowaniem niesamowitej swobody i spójności przekazu, charakterystycznej dla tej serii słuchawek.

    Bardzo istotną cechą nowych LCD2C jest też poprawiony komfort użytkowania. Słuchawki są wyczuwalnie lżejsze od wszystkich dotychczasowych LCD, w dodatku nowy pałąk w dużym stopniu zmniejsza obciążenie czubka głowy.

    Co do zasilania, nie czuję dużej różnicy w trudności zasilenia względem "pełnych" LCD2, mam wrażenie, że Classic'i są o drobinę łatwiejsze do wysterowania, choć takie wrażenie może wynikać z różnic tonalnych między tymi modelami. Trzeba więc się wyposażyć w jakąś formę wzmocnienia, nie ma mowy o zasilaniu ich z byle czego.

    To powiedziawszy, kolega siedzący obok mnie właśnie się wyposaża w te Classici, i testował je na swoim Rotelu A14 - daje radę. Można z tym Rotelem komfortowo poczekać, aż dozbiera się na wzmacniacz dedykowany. ;)

  3. Ja również się nie zgadzam. Sugerowanie, że tego typu filmiki na YouTube są jakąkolwiek pomocą, czymkolwiek więcej niż "ciekawostką", niestety obnaża brak pełnego zrozumienia ogromu zmiennych, które wpływają na końcowy efekt, i na naszą ocenę grania danego sprzętu. Nie róbmy na siłę szału na takie filmiki, bo nawet chcąc pomóc, namieszamy tylko ludziom w głowach, a nawet wprowadzimy ich niepotrzebnie w błąd.

  4. Wiesz, wiemy tylko tyle, ile mówi nam autor wątku, opisuje, że różnica jest spora, ale jak spora? Nie wiadomo. Możemy tylko przypuszczać. Myślę, że warto w takiej sytuacji zweryfikować, że z systemem jest wszystko w porządku, zanim podejmie się następne kroki. 

  5. Dnia 11.02.2018 o 14:20, chemik1989 napisał:

    No wiec dziś 1 raz bawiłem się balansem i przekrecajac pokrętło calkowicie na kolumne lewa dźwięk można powiedzieć był normalny, gdy ustawiłem na granie kolumny prawej dźwięk był baaaardzo "przebasowiony". Odbicia z prawej strony są tak mocne że wydaje się jakby to różne kolumny graly!!

    To brzmi bardzo... podejrzanie. Radzę wyciągnąć kolumny gdzieś na środek pokoju, i sprawdzić, czy tam grają tak samo, bo nie powinno być między nimi aż takiej różnicy, nawet biorąc pod uwagę akustykę.

  6. Dnia 12.02.2018 o 10:32, ma9num napisał:

    W muzyce jest super, w filmach troche brakuje takiego mega kopniecia, a moze zły film zapuscilem.

    No, czyli jest tak jak pisałem że będzie. :)

    Dnia 12.02.2018 o 10:32, ma9num napisał:

    Sama jakość wykonania super, ale jedna uwaga, zeby stał stabilnie musialem pod jedna stope podlożyć kawałek papieru.

    Ogólnie polecam wymienić ten gumowy materiał na stopach suba na coś grubszego, ten fabryczny za bardzo się nie sprawdza.

  7. 21 godzin temu, chemik1989 napisał:

    Może elac fs78?

    Grają potężnym dołem, i są łatwiejszym obciążeniem dla wzmacniacza od B&W, więc może i tędy droga.

     

    6 godzin temu, S4Home napisał:

    Bo Bowers tak gra. Nie słuchałeś tego przed zakupem?

    No pewnie, zamiast uświadamiać, że wzmacniacz, akustyka i rozmiar pomieszczenia mają w tej sytuacji kluczowy wpływ na brzmienie, lepiej napisać, że to po prostu taka kolumna, i najlepiej sprzedaj Pan to i kupuj moją. :D

  8. 2 godziny temu, Greatweasel napisał:

    w tej kwocie jeżeli chodzi o kolumny spojrzał bym na dali zensor 7 granie bardzo podobne do heco, ale bardziej kontrolowane. 

    Fantazja. Może Heco nie są mistrzami kontroli, ale radzą sobie z dołem o wiele lepiej od Zensorów. Zensory 7 nigdy obok "kontroli" nawet nie stały. :P

  9. Mi się KI Pearl Lite podobał... :)

    Problem polega na tym, że Pearla i 8005 słuchałem w tak dużym odstępie czasu, że trudno cokolwiek konstruktywnego powiedzieć. Podejrzewam, że większość ludzi będzie miała podobny problem.

  10. O, moje ulubione kolumny. Świetnie pasują do tego wątku. :4_joy:

    Umówmy się, na filmiku z YouTube'a możemy sobie co najwyżej popatrzyć na ładny sprzęt, i podziwiać fantastyczne echo w pustych, dizajnerskich salonach, w których często sprzęt stoi. To nie jest jakikolwiek substytut dla odsłuchu własnym uchem. To nie działa. :)

×
×
  • Utwórz nowe...