Top Hi-Fi Szczecin

Branża
 • Zawartość

  129
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Top Hi-Fi Szczecin

 • Ranga
  Sympatyk
 • Urodziny 31.03.2015

Ostatnio na profilu byli

571 wyświetleń profilu
 1. Jeżeli w grę wchodzą tylko komponenty nowe, to Pianocraft 470 jest najsensowniejszym wyborem za dwa tysiące. Możesz go wypróbować w naszych salonach.
 2. Witam, Polecam zestaw Devialet 120 + Atohm GT1 w promocyjnej cenie. http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/devialet-120-atohm-gt1-special-edition-kable.html Składa się z małego wzmacniacza i małych kolumn, więc myślę, że idealnie spełnia wszystkie twoje wymagania.
 3. Tak będzie zawsze. Ta bariera pomiędzy wzmacniaczami stereo a kinowymi niestety, nie zniknie. Oczywiście, są amplitunery, które poradzą sobie lepiej od innych w stereo, ale nadal nie będzie to to samo, co wzmacniacz stereo za mniej więcej porównywalną kwotę. Proponowane Onkyo należy raczej do grupy amplitunerów radzących sobie z graniem w stereo, więc jeśli ono Ci nie odpowiada, to pozostaje pójść wyżej, do Yamahy RX-A1060, albo pozostać przy tym Onyko, lub porównywalnym RX-A860, i dokupić do niego końcówkę mocy stereo, do obsługi kolumn frontowych. Proponuję spojrzeć na Rotela RB-1552. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-mocy/rotel-rb-1552-mkii.html Takie rozwiązanie nie jest tanie, ale zapewni Ci to co najlepsze z obu światów - stereo i kina. Co do suba, REL S2 z całą pewnością nie będzie za duży na 20 m^2. I zgadza się, są to suby nastawione głównie na muzykę. W tym są na prawdę świetne. Filmy na nich oczywiście obejrzysz, ale nie uświadczysz takich fajerwerków przy eksplozjach jak u niektórych rywali. Tutaj musisz się zastanowić, co dla Ciebie będzie ważniejsze.
 4. Uśmiałem się konkretnie. Musisz pisać więcej takich recenzji.
 5. Przy twojej konfiguracji, nie obawiałbym się o fizyczne uszkodzenie membrany, bo nie masz tyle mocy żeby to zrobić, tylko o przesterowanie wzmacniacza, które może spowodować spalenie głośników wysokotonowych. Radzę więc nie robić za głośno.
 6. Mamy salon w Lublinie. Jeżeli chcesz się przekonać, jaka będzie klasowo różnica między PianoCraftem, a pełnowymiarowym wzmacniaczem, poproś o porównanie z Yamahą R-N602. Oprócz tego będziesz mógł posłuchać wielu innych rzeczy, i wypracować sobie własną opinię, a nawet jakieś konkretne rozwiązanie.
 7. Polecam ten kabelek Real Cable, jego charakterystyka na pewno pomoże w odpowiednim zbalansowaniu twojego systemu. http://www.tophifi.pl/przewody/tdc-500-f-kabel-glosnikowy.html No, chyba że potrzebujesz tylko trochę więcej dołu, a resztę chcesz pozostawić żywszą. Wtedy radziłbym sięgnąć po Audioquest'a Rocket 33. http://www.tophifi.pl/przewody/rocket-33.html Kabel możesz u nas oczywiście wypożyczyć przed dokonaniem zakupu.
 8. Odpowiadając na twoje pytanie - tak, te kolumienki zagrają zdecydowanie lepiej na modelu R-N602. 686 to dość głodne maluchy, potrzebują prądu, którego R-N602 dostarczy o wiele więcej, niż PianoCraft.
 9. Witam, Myślę, że do twojego pomieszczenia i słuchanej muzyki bardzo dobrze sprawdziłby się system na kolumnach Indiana Line Diva 552, http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/indiana-line-diva-552.html , z elektroniką Yamahy R-N602 i CD-S300. Jak wspomniał kolega wyżej, warto zrobić sobie wycieczkę i samemu usłyszeć, jak sprzęt faktycznie gra. Jeżeli jesteś z Olsztyna, to zapraszam Cię w któryś słoneczny piątek bądź sobotę do naszego salonu w Sopocie na odsłuch. Nie ma to jak łączyć przyjemne z... przyjemnym.
 10. Amen. W większości przypadków zaobserwowałem to samo. No właśnie o tym pisałem na samym początku tematu...
 11. Nie znam niemieckiego ani trochę, ale coś mi mówi, że podają tutaj kompletnie inny parametr, niż skuteczność kolumny. Zwróć uwagę na słowo "Maximal(...)". To już sugeruje, że mamy do czynienia z jakąś wartością maksymalną. Raczej nie chodzi więc o skuteczność. Wartość 85dB dla modelu 683 brzmi realistycznie. Może lekko przesadzili, ale mniej więcej tyle mają skuteczności.
 12. Nie byłbym tego taki pewien, na ucho Celany zawsze wydawały mi się bardzo skuteczne. Na pewno przynajmniej 90db. Podejrzewam, że jednak nawet więcej, biorąc pod uwagę z jakimi wzmacniaczami potrafią zagrać głośno. Gdyby tak nie było, to w życiu autorowi tematu nie zagrałyby w sklepie lepiej od klipschów na amplitunerze onkyo.
 13. No to ciekawe, czemu mi się nie udało "łatwo przesterować" tych kolumn. Z ciekawości zaraz je sobie podłączę, żeby jeszcze raz zweryfikować, ale podejrzewam, że tu o inne przesterowanie chodzi... Swoją drogą... Oczy mi się przesterowały, jak to przeczytałem.
 14. Zgodziłbym się z tobą, gdybyś napisał to odnośnie Tesi 560, natomiast żeby Nota 550X "szybko się kończyły", to już trzeba ostro, konkretnie rąbać.
 15. Pomijając kwestię 5.1 a 7.1 i jakiekolwiek rozbudowy systemu, model RX-V681 po prostu zagra lepiej. O tyle lepiej, że na prawdę warto się zastanowić nad wydaniem kilku stówek więcej. Szczególnie, jeżeli planujesz faktycznie kupić kolumny lepszej jakości.