Skocz do zawartości

Top Hi-Fi Szczecin

Branża
 • Zawartość

  351
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

3

O Top Hi-Fi Szczecin

 • Ranga
  Sympatyk
 • Urodziny 31.03.2015

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

4585 wyświetleń profilu
 1. Top Hi-Fi Szczecin

  Nie działa radio internetowe Yamaha RX-A1010

  Dostawca radia internetowego, vTuner, miał w ostatnich dniach problemy ze swoimi serwerami. U nas już działa.
 2. Top Hi-Fi Szczecin

  Rotel RB1582 MKII+RC1590 vs MOON EVO 600i ??

  Dziwisz się? Przy obecnych cenach, model 683 sprzedaje się tirami. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji konkurencja będzie miała z tym problem, więc musi też polecieć hejt na forum, zarówno na ten zbyt popularny model, jak i na te okropne sklepy firmowe. Naturalnie, jest też trochę głosów niezadowolonych użytkowników, ale biorąc pod uwagę jak dużo tych kolumn się sprzedaje, to siłą rzeczy musi być o nich głośno. Problem jest stary jak świat - jak ktoś jest zadowolony, to nie chce mu się wchodzić na forum i chwalić. Jak ktoś jest niezadowolony, to chce powiedzieć całemu światu. Moim zdaniem reputację modelu 683 psuje też niestety to, że większość osób kupuje je w komplecie z "darmową" Yamahą R-N602, i na bazie tego wzmacniacza ocenia możliwości tych kolumn, pomimo że zawsze ostrzegamy o dość oczywistych ograniczeniach takiego połączenia. Docelowo, przy takiej elektronice o której wspominasz, trzeba pomyśleć o ambitniejszych kolumnach, ale nie daj sobie wmówić, że 683 nie są warte swojej ceny, bo to bzdura. A odpowiadając na twoje pierwsze pytanie - wybrałbym Moon'a. Chyba, że mówimy o większym Rotelu RB-1590 z RC-1590. Wtedy trzeba się trochę dłużej zastanowić.
 3. Top Hi-Fi Szczecin

  Jakie kolumny do Yamaha A-S701

  Jeżeli szukamy większej ilości blach i soczystego basu, to na pewno spróbowałbym takich kolumienek jak Mission LX-4, i PSB Imagine X1T. Na pewno w tych pieniądzach patrzyłbym bardziej na solidne kopułki, zamiast na ozdobne wstążki.
 4. Top Hi-Fi Szczecin

  Audeze lcd-2

  Oczywiście, że nawiązują. W części. LCD3 grają jednak w sposób bogatszy, precyzyjniejszy i bardziej wypełniony, ale przy takiej różnicy w cenie, to oczywiste.
 5. Top Hi-Fi Szczecin

  Audeze lcd-2

  Wybacz, że nie napisałem wcześniej, ale dopiero teraz miałem czas usiąść i posłuchać ich porządnie. Od razu trzeba powiedzieć, że za cenę 2999 zł, jest to zdecydowanie bardziej kusząca propozycja, niż dotychczas istniejące na tym poziomie EL-8. Przedpremierowe pogłoski sprawdziły się, mamy faktycznie do czynienia z brzmieniem starszych rewizji LCD2, co oznacza w dużym skrócie delikatniejsze skraje pasma od wersji obecnej, z zachowaniem niesamowitej swobody i spójności przekazu, charakterystycznej dla tej serii słuchawek. Bardzo istotną cechą nowych LCD2C jest też poprawiony komfort użytkowania. Słuchawki są wyczuwalnie lżejsze od wszystkich dotychczasowych LCD, w dodatku nowy pałąk w dużym stopniu zmniejsza obciążenie czubka głowy. Co do zasilania, nie czuję dużej różnicy w trudności zasilenia względem "pełnych" LCD2, mam wrażenie, że Classic'i są o drobinę łatwiejsze do wysterowania, choć takie wrażenie może wynikać z różnic tonalnych między tymi modelami. Trzeba więc się wyposażyć w jakąś formę wzmocnienia, nie ma mowy o zasilaniu ich z byle czego. To powiedziawszy, kolega siedzący obok mnie właśnie się wyposaża w te Classici, i testował je na swoim Rotelu A14 - daje radę. Można z tym Rotelem komfortowo poczekać, aż dozbiera się na wzmacniacz dedykowany.
 6. Top Hi-Fi Szczecin

  wzmacniacz stereo do 5000 zł

  Myślę, że w tych pieniądzach Rotel A14 to prawdziwy konkret. Dynamika i muzykalność na bardzo wysokim poziomie, do tego świetny DAC na pokładzie. Koniecznie wypożycz go i sprawdź, jak sparuje się z twoimi Focalami. https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a14.html
 7. Top Hi-Fi Szczecin

  Czy taki zestaw ma sens? Prośba o pomoc i dobre słowo dla laika

  Pytaj dystrybutora, czy nie może czegoś ogarnąć w sprawie tweeterów. https://pl.horn.eu/ Swoją drogą, straszna menda, że sprzedała kolumny z nieoryginalnymi częściami. Nie puściłbym tego płazem.
 8. Top Hi-Fi Szczecin

  Kolumny przednie do yamaha RX-A3010

  Zdecydowanie polecam ELAC Uni-Fi FS U5. W tych pieniądzach bajka. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/uni-fi-fs-u5.html
 9. Top Hi-Fi Szczecin

  Czy taki zestaw ma sens? Prośba o pomoc i dobre słowo dla laika

  To dobrze, bo są lepsze od Vardusów. Myślę, że amplituner warto na razie zostawić. Sensowna wymiana to dopiero model RX-V683.
 10. Top Hi-Fi Szczecin

  Marantz pm8005 a ki-pearl lite?

  Na przykład Rotel A12, NAD 368.
 11. Top Hi-Fi Szczecin

  Audeze lcd-2

  Dzisiaj je dostaniemy, więc niedługo będziemy w stanie coś więcej powiedzieć.
 12. Top Hi-Fi Szczecin

  ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?

  Ja również się nie zgadzam. Sugerowanie, że tego typu filmiki na YouTube są jakąkolwiek pomocą, czymkolwiek więcej niż "ciekawostką", niestety obnaża brak pełnego zrozumienia ogromu zmiennych, które wpływają na końcowy efekt, i na naszą ocenę grania danego sprzętu. Nie róbmy na siłę szału na takie filmiki, bo nawet chcąc pomóc, namieszamy tylko ludziom w głowach, a nawet wprowadzimy ich niepotrzebnie w błąd.
 13. Top Hi-Fi Szczecin

  Jaka elektronika?

  Jeżeli wpadły Ci w ucho KEF'y R300, to koniecznie sprawdź jeszcze ELAC Uni-Fi BS U5. Kefowi ustępują tylko pod względem wizualnym. Proponuję połączenie ich ze wzmacniaczem NAD C388 z opcjonalnym modułem BluOS, który doda do niego Tidal'a, Spotify i inne bajery internetowe.
 14. Top Hi-Fi Szczecin

  Heco Aurora 1000

  Wiesz, wiemy tylko tyle, ile mówi nam autor wątku, opisuje, że różnica jest spora, ale jak spora? Nie wiadomo. Możemy tylko przypuszczać. Myślę, że warto w takiej sytuacji zweryfikować, że z systemem jest wszystko w porządku, zanim podejmie się następne kroki.
 15. Top Hi-Fi Szczecin

  Heco Aurora 1000

  To brzmi bardzo... podejrzanie. Radzę wyciągnąć kolumny gdzieś na środek pokoju, i sprawdzić, czy tam grają tak samo, bo nie powinno być między nimi aż takiej różnicy, nawet biorąc pod uwagę akustykę.
×