kullnikk

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O kullnikk

 • Ranga
  Debiutant
 1. Bardzo dziękuję za odpowiedź. O to mi chodziło.
 2. Mam już kolumny. Jednak poszedłem za radą i kupiłem używane. W temacie jestem jednak laikiem i stąd pytanie - czy kolumny Audio Academy Phoebe III o impedencji 4ohm będą odpowiednie do Onkyo 8150 gdzie w parametrach podana jest wartość 8ohm?
 3. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kolumn Audio Academy Phoebe III? Do muzyki której słucham, oraz do 19m2 będą odpowiednie? Porównując je z nowymi Polk Audio T50 mogę mieć używane AA Phoebe III za 1500-1600zł. Czy to są kolumny cenione, gdyż nie ma zbyt dużo opinii użytkowników na ich temat? Spięte będą na pewno z amplitunerem stereo.
 4. Trochę poczytałem i z używanych kolumn bardzo chwalone są Dali 400 oraz 450. Z racji tego że kolumny muszą stać blisko ściany rozważam 400 ponieważ mają bass reflex z przodu. Czy takie Dali 400, które można kupić trochę taniej niż nowe Polk Audio T50, bo w cenie 1200-1300zł sprawdzą się w moim niezbyt dużym pokoju oraz do muzyki której słucham? Niestety nie mam możliwości odsłuchać tych kolumn, więc muszę się zdać na wasze opinie.
 5. Temat wraca ponownie. Dwa miesiące byłem za granicą i nie miałem czasu na ostateczną decyzję. Po przeczytaniu wielu wpisów na forum, być może trochę zmieniły mi się preferencje. Żeby nie zakładać kolejnego tematu, napiszę tutaj. Czy zamiast amplitunera stereo nie lepszy był by wzmacniacz stereo ze zintegrowanym DAC-iem? Mam na uwadze 2 modele: YAMAHA A-S301 oraz ONKYO A-9010. Czy myślicie że takie rozwiązanie będzie lepsze od amplitunera stereo Onkyo 8150? Jakość dźwięku na plus? Liczę się z tym że te wzmacniacze mają okrojone funkcje multimedialne. Jeśli jednak jakość dźwięku jest porównywalna, to chyba jednak wolę dopłacić do Onkyo 8150.
 6. Cześć wszystkim, jestem tu nowy i jeśli chodzi o audio to najlepszym zestawem jaki do tej pory używałem była stara wieża Sony Przyszedł czas na pierwsze prawdziwe audio i generalnie wybrałem sobie zestaw, ale niestety nie mam możliwości odsłuchu całego zestawu w mojej miejscowości(Białystok) Jeśli chodzi o muzykę, to słucham głównie muzyki elektronicznej, trochę rocka oraz pop. Na razie muzyka będzie odtwarzana głównie z komputera oraz tv, w przyszłości odtwarzacz cd oraz gramofon. Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym o pow. 16,5m2, odległość sofy od głośników to około 2,5-3m. Zestaw jaki sobie ''skompletowałem'' to Pylon Audio Pearl 25 + amplituner stereo HK 3700. Wolę amplituner stereo ze względu na jego nieco większe możliwości multimedialne. Pytanie tylko czy ten zestaw zagra razem sensownie, czy może dobrać inny wzmacniacz, amplituner? Kolumn słuchałem, ale w dużym sklepie i z innym urządzeniem. Czy w pokoju o pow. 16,5m sprawdzą się? Dodam tylko że nie jestem audiofilem i nie oczekuję cudów Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i opinie.