Skocz do zawartości

billkozbi

Uczestnik
  • Zawartość

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

  1. Nie wiem czy temat umieszczam w odpowiednim dziale, jednak spróbuję. Mam problem ze swoimi głośnikami microlab solo7c, a mianowicie ulegl przepaleniu (?) głośnik wysokotonowy w lewej kolumnie i zwracam się do was z prośbą o doradzenie mi co powinienem w takiej sytuacji zrobić aby je naprawić. Znalazłem specyfikacje na stronie producenta: tutaj w której są dane tego uszkodzonego głośnika. Czy można gdzieś kupić zamiennik?
  2. Witam mam problem z ustawieniem głośników. Model głośników to miclolab solo 7c. Aktualnie góśniki stoja na ścianie która ma 3 m długości. Wymiary pokoju to wys 2.5m długość 5.5m szerokość 3m. Głównie chodzi mi na jekiej wysokości powinny znajdować sie te głośniki aktualnie są na wysokości 75cm i w jaka strone powinny być skierowane czy na prosto czy pod jakimś kątem . Prossze o pomoc kogoś kto się w tym oriętuje. Dodaje dodatkowo zdj akutualnej pozycji. http://tinypic.com/r/rvahar/6
  3. A mógłby pan powiedzieć coś jeszcze o antenach do tunera? Czy taka telewizyjna by łapała pasmo FM?
  4. Dziękuję bardzo p. kazalski za te wszystkie porady i za poświęcenia czasu.Rozumiem że wskazane przez pana Magnaty to te: Magnat Monitor 220?
  5. Witam ponownie. Chciałbym wznowić temat bo zacząłem działać w kierunku skompletowania mojego sprzętu i problem się trochę uaktualnił. Otóż wybrałem głośniki Magnata:Magnat Monitor 110 oraz rozważałem te: Magnat Monitor D. W przypadku tych drugich muszę się liczyć z ryzykiem lekkiego uszkodzenia, lecz kusi mnie to że są trójdrożne. Postanowiłem też zakupić karta muzyczną zewnętrzną na USB: Creative SoundBlaster USB. Doszłem do wniosku, że naprawdę warto dołożyć ponieważ podłączając mój sprzęt do laptopa usłyszałem dźwięk jak w klubie Karaoke. 1)Mozecie mi powiedziec czy dobry wybor i co ewentualnie byscie doradzali innego (dolozyc troche wiecej aby uzyskac duzo wiecej) 2)Jednak chciałbym usłyszeć od was a raczej przeczytać jak mogę osiągnąć minimalne zniekształcenia głosu, które mogą dotyczyć mojego ułomnego ze względu na koszty sprzetu. Wiem już że powinienem używac odpowiedniego odtwarzacza np: foobar 2000 oraz pomiedzy zewn. karta dzwiekowa a sprzetem, którego chce podłaczyc powinny miec pozlacane wtyki zeby umozliwic lepsze przewodzenie. Chciałbym jednak uzyskac troche innych porad ktore umozliwia mi wycisnac ile sie da ze sprzetu. 3)Chciałbym tez zapytac czy podlaczenie anteny TV do mojego tunera cos da i bede mogl odbierac czystszy dzwiek pasma UKF czy tez jest to bezuzyteczne. Jesli nie to w takim razie jaka antene byscie doradzali? Pozdrawiam
  6. Przed zakupem proponowanych głośników chciałbym najpierw sprawdzić czy wzmacniacz i korektor wyrażają wolę posłuszeństwa. Posiadam głośniki które są 4 omowe (nie wiem jaki jest zakres mocy, ale przy małej głośności nie powinno powodować uszkodzenia, prawda?), a wyjście na kanał w mojej diorze jest 8 omowe. Zatem mam pytanie: czy mógłbym te głośniki połączyć szeregowo (tak jak oporniki) aby ich nie spalić przy podłączeniu a sprawdzić czy sprzęt chodzi?
  7. Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu. Mam pytanie: czym się charakteryzują, co określają i czym się różnią poszczególne moce głośników wypisane w specyfikacji: zalecana moc wzmacniacza, moc ciągła i moc maksymalna. Opłaca się kupować głośniki które mają większy zakres mocy niż wzmacniacz czy to nie zbytniego znaczenia?
  8. Chciałbym się w takim razie dowiedzieć o polecanych głośnikach (kolumnach?) do 400 zł które by współpracowały z moim sprzętem. Prosiłbym o propozycje. PS: chodziłoby mi bardziej o muzykę rock'ową.
  9. Posiadam wyżej wymienione w tytule tematu sprzęty audio, które chciałbym podpiąć do kompa.Chcę do nich dokupić zestaw głośników do góra 400 zł. Chciałbym się jednak dowiedzieć co tak naprawdę mogę wymagać od mojego wiekowego sprzętu. Nie mówię tutaj o całej masie porad pomagających usprawnić wzmacniacz poprzez wymianę kondensatorów elektrolitycznych czy wymianę okablowania. Chodzi mi o potraktowanie specyfikacji wzmacniacza i korektora do oceny górnego pułapu możliwości tego sprzętu. Moc znamionowa na kanał przy moim wzmacniaczu to 35 W przy bodajże 8 omowej impedancji. Pasmo przenoszenia: 35÷20000 Hz. Jeśli chodzi o korektor to posiada on zakres regulacji 60 Hz, 450 Hz, 1 kHz, 4 kHz i 12,5 kHz (plus minus 10 dB). Co do tego sprzętu byłoby najlepsze by osiągnąć jak najwięcej. Czy jest ważne aby określić jakiego rodzaju muzyki słucham? Czy jest ważne abym posiadał wysokiej jakości kartę muzyczną? Czy okablowanie też jest ważne? Prosiłbym o poradę i linki do stron które pomogłyby mi się określić w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...