Skocz do zawartości

kulavi

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O kulavi

 • Ranga
  Debiutant
 1. standy pod surroundy

  witam Chcę zamówić u stolarza standy pod surroundy. Każdy z nich waży 3,2 kg. Mają mieć 80cm + kolce od spodu. Chciałem je wykonać z płyty MDF. Struktura: podstawa na podłogę - rura - podstawa pod głośnik. Co o takiej budowie sądzicie? Czy rura o średnicy 5cm, nawet odpowiednio usztywniona, może wpłynąć negatywnie na brzmienie? Czy może łączenie między warstwami MDF u podstawy na ziemi i podstawy pod głośnikiem lepiej wykonać także z elementów drewnianych? Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie, jak najlepiej wykonać takie standy.
 2. wybór pokoju i okablowania

  Sorry Jacek, zmyliło mnie nieprecyzyjne stwierdzenie w aukcji: "wykorzystana czysta miedź dla uzyskania jak najlepszych parametrów przesyłu sygnału". Wiem, że chodzi tylko o powłoczkę nad aluminium lub innym metalem. http://allegro.pl/przewod-kabel-glosnikowy...5709176217.html Teraz już chyba nie walnąłem byka?
 3. wybór pokoju i okablowania

  Kino, tak cały komplet quadral. Dzięki http://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy...5589036111.html Taki kabel bedzie odpowiedni?
 4. wybór pokoju i okablowania

  Dziękuję bardzo za odpowiedzi a w którym miejscu najlepiej umieścić subwoofer?
 5. wybór pokoju i okablowania

  Na wstępie chciałem się przywitać, bo jestem nowy na forum, więc - cześć wszystkim . Mam cztery pytania. 1. Zastanawiam się, jak zaaranżować mieszkanie. Pojawia się pytanie: który pokój bardziej będzie się nadawać z akustycznego punktu widzenia na miejsce do umieszczenia zestawu audio. Poniżej schemat zdjęcia: Zestaw, który mam to: amplituner Sony STR-DH510, a głośniki Quadral Quintas 500F. Ściany są zbudowane z cegieł i pokryte tynkiem, żadnego karton gipsu. Podłogi są drewniane. Proszę o zasugerowanie czy lepszy będzie mniejszy pokój czy większy oraz w których miejscach w stosunku do okien ustawić zestaw. Na przeciwko jego znajdować się będzie sofa, fotel i stół, oraz 9 kwiatków, więc pokój nie będzie pusty. 2. Nie wiem z jakich metali zrobione są wejścia w amplitunerze i głośnikach, więc jakie kable wybrać? Z jakiego metalu, a najlepiej proszę o konkretne propozycje modeli. Wiadomo, że z jednej strony będzie trzeba kable zakonfekcjonować, bo w głośnikach są wejścia typu banan. I także proszę o sugestie jakie banany wybrać do konfekcjonowania. Z drugiej strony, w amplitunerze gniazda wyglądają tak: Zastanawiam się, co zrobić aby uzyskać jak najlepszą jakość? Czy zakonfekcjonować kable w szpilki? A może dwa głośniki w banany, tak jak są wejścia, a trzy w szpilki? Czy może po prostu tylko oskubać kable i nie używać dodatkowych wtyków i tak je po prostu połączyć z amplitunerem? 3. W jakich odległościach rozmiescić głośniki? (Poniżej schemat, o którym myślę). Czy surroundy mogą być ustawione szerzej niż fronty czy powinny być wpisane w plan prostokąta? Fronty mają wysokość 85 cm, a surroundy 26 cm. Planuję więc zamówić podstawki na wymiar u stolarza. Czy powinny mieć wysokość równą różnicy między głośnikami (59 cm) czy być wyższe/niższe dla uzyskania lepszego efektu? I w jakim miejscu umieścić subwoofer w tym układzie? 4. Ostatnie pytanie: czy zainstalowanie w kolumnach podstawek kolcowych wpłynie na lepszą jakość dźwięku i czy przez to osoby mieszkające nade mną będą w mniejszym stopniu słyszały dźwięki? Jeżeli bym ich użył, wiadomo we frontach od spodu, to czy w przypadku surroundów użyć ich lepiej w tych podstawkach od stolarza, czy w głośnikach? Wiem, dużo treści, ale lubię dobrze zaplanować sobie coś, zanim zacznę działać. Lubię dobrą jakość dźwięku. To nie jest sprzęt hi-endowy czy audiofilski, ale i tak chcę jak najlepiej go spożytkować. Pozdrawiam, Adrian
×