Skocz do zawartości

MC_NEO

Uczestnik
  • Zawartość

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez MC_NEO

  1. Witam...

    Szanowni użytkownicy tego forum, mam do Was pytanie o słuchawki, ale ze względu na opcje jakie chce mieć w tych słuchawkach oraz zastosowanie ich, sprawiają, że wybór jest na tyle trudny, że proszę Was o pomoc.

    Poszukuję słuchawek do 600 PLN (max.) a najlepiej do 400 PLN.
    Słychawki muszą być:
    - nauszne,
    - zamknięte,
    - z mikrofonem (koniecznie odłączanym fizycznie),
    - najlepiej bezprzewodowe, ale z takim rozwiązaniem, abym mógł je podłączyć zarówno do komputera, smartfona/telefonu, jak i zestawu audio,
    - jeżeli nie ma takiej opcji z bezprzewodowymi, to przewodowe z wtykami minijack 3,5mm *2 (słuchawki - jeden i mikrofon - drugi),
    - mogą być z opcją USB (jako dodatkową kartą dźwiękowową),
    - powinny być raczej trwałej konstrukcji (zarówno same słuchawki jak i przewody),
    - no i oczywiście mają ładnie grać (w miarę możliwości o wysokiej jakości dźwięku).

    P.S. Jeżeli jakość dźwięku lub inny parametr/funkcja będzie zbyt upośledzona ze względu na opcje bezprzewodową, mogą być przewodowe z jak najdłuższym przewodem, lub dokupię jakiś przedłużacz.
    Wiem, że dużo tych punktów, ale takie chce poprostu kupić icon_smile.gif

    Proszę o porady i jakieś linki lub modele słuchawek.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam...
    MC_NEO
  2. Witam...

    Opis wykonania kolum:
    Bardzo ładnie i solidnie wykonane, naprawdę pełen profesjonalizm.
    Z tyłu zaciski bi-wiring pozłacane.
    Dokumentacja wraz z charakterystykami kolumn.
    Złote kolce całkiem ładne, nawet dali 2 w zapasie icon_razz.gif .

    Opis odsłuchu:
    Jak dla mnie rewelacja.
    Brzmienie jest szybkie, czyste i nośne.
    Szerokość spektum dźwięku mają bardzo dobrą, czysty środek i wysokie, natomiast niskie są OK, aczkolwiek mogłyby schodzić ciut niżej, na ale za tą sumę (729 PLN sztuka) to raczej niemożliwe.
    Pozatym w pomieszczeniu o kubaturze 15 m2 nie da się tych kolum słuchać długo przy wzmocnieniu ustawionym dalej niż godzina 13:00, chyba, że żródło dźwięku będzie bardzo wyciszone, wtedy nawet na max. grają rewelacyjne.

    Aspekt optyczny:
    Jak na mój gust to Maestro II 180 są zbyt wąskie, no i niskotonowce to tylko 2x170 mm, wię moim zdaniem Altus 300 optycznie prezentuje się lepiej i okazalej, ale kolumny mają przedewszystkim grać!

    P.S. Obecnie są podłączone do Technicsa za pomocą przewodów głośnikowych Tonsila: Kabel głośnikowy 2x2,5mm OFC http://www.skleptonsil.pl/go/_info/?id=1144.
    Testowałem także na kabelkach pożyczonych od kumpla: Przewód głośnikowy 2 x 2,1mm długość 2,44m zakończony bananami Ultralink Matrix-2: http://sklep.rms.pl/index.php?p1568,przewo...2-mtp-14-8-2szt i osobiście nie słyszałem żadnej różnicy, ale może to dlatego że obecnie leżą one na meblach ale po remoncie będą już stały więc ponownie pożycze w/w kabelki na odsłuch icon_razz.gif .

    Przedemną jeszcze test za pomocą Płytki testowej Audio oraz odsuch po remoncie jak będą stały prawidłowo i będą wygrzane icon_smile.gif .

    Pozrdro...
    MC_NEO
  3. Witam...

    Najpierw wyjaśnienie:
    Cytat

    ale ja pewnie będę miał przewage w kwesti teorii, fizyki oraz elektrotechniki i elektroniki.



    Napisałem "pewnie będę miał przewage" a nie że napewno mam przewage lub mam przewage więc tutaj się nie czepiajcie!

    A teraz jeszcze taka ciekawostka:
    Byłem kiedyś u kolegi w pracy (odwiedziny takie) w studiu nagrań na śląsku, nazwy studia nie podam, ale jedno z największych na śląsku.
    Gdybyście zobaczyli sprzęt do zapisu audio to sądzę, że Wasze kabelki odrazu w najleprzym wypadku skończyły by na Allegro.pl icon_mrgreen.gif .
    Chyba mi nie wmówicie, że na wymyślnych kablach usłyszycie więcej i lepszej jakości dźwięk niż ten jaki powstaje na żródle macieżystym w studiu nagrań, a potem na Waszych wielokrotnych kopiach z tego studia icon_question.gif

    Miałem także okazje być kilkakrotnie gościem w nieistniejącym już radio Fon w Częstochowie (pewnie tego źródła dźwięku jakim jest Radio nie uznajecie za Audiofilskie) ale sprzęt jaki tam był też daje do muślenia nad tym co nam na rynku wciskają i usiłują wmówić co ma to nam dać w kwestii odsłuchu muzyki!


    Pozdrawiam...
    MC_NEO

  4. Witam...

    Na wstępnie pragnę zaznaczyć, że Audiofilem się nie poczuwam, co może być tutaj dla Was przewagą w polemice ze mną, ale ja pewnie będę miał przewage w kwesti teorii, fizyki oraz elektrotechniki i elektroniki.

    Rozróżniamy kable:
    1. głośnikowe
    2. interkonekty
    3. cyfrowe (gdy jest DAC)
    4. sieciowe.

    Co one nam tak naprawdę wnoszą do sprzętu Audio i ich wpływ na dźwięk?

    Ad. Głośnikowe:
    Według wiedzy jaką posiadam w grę wchodzą trzy parametry elektryczne:
    impedancja, rezystancja i pojemność.
    Zmiana tych parametrów ma oczywiście wpływ na jakoś dźwięku i to jest faktem niezaprzeczalnym.

    Ad. Interkonekty:
    Jak w punkcie "Głośnikowe" tylko stopień zmian jest znacznie mniejszy.

    Ad. Cyfrowe:
    Sygnał cyfrowy podlega sam w sobie korekcji, kompresji, dekodowaniu więc wpływ , jeżeli wogóle jest to pomijalny.

    Ad. Sieciowe:
    Jeżeli jest ktokolwiek kto twierdzi, że kabel sieciowy ma jakikolwiek wpływ na jakość dźwięku to.....
    Proponuję mu spakować swój sprzęt i jechać do najbliższej elektrowni i tam sobie swoje cacko podłączyć i słuchać, lub pociągnąć sobie prywatą linię zasilającą z elektrowni (tylko z czego biedak zrobi trafo z "wn" na "nn" ? złoto odpada, może srebro? ).

    Notka ogólna:
    Ludziska przy kolejnym teście kabelka innej firmy o identycznych parametrach elektrycznych (impedancja, rezystancja i pojemność) polecam rozebarać swój wzmacniacz i kolumny i zobaczyć jakie materiały są użyte w budowie tego High - End.
    Co jest pomiędzy tranzystorami mocy / lampami a zaciskami wzmacniacza ?
    Co jest pomiędzy zaciskami kolumny a zwortnicą i zwrotnicą a cewką głośnika ?
    Zobaczcie, poróbcie zdjęcia (może pobierzcie próbki do analizy labolatoryjnej), zweryfikujcie wyniki z prawami fizyki i elektrotechniki, a potem napiszcie kolejną "złotoustą opinie" o danym kabelku / przewodzie lub zweryfikujcie swoje stanowisko, ewentualnie zamilczcie w tym temacie.

    Jeszcze muszę nawiązać do Waszych przeróbek w kwestii lutowania kabelków i nie tylko.
    Czym Wy lutujecie?
    Profesjonalnymi Stacjami lutowniczymi typu Weller oraz inne i jakimi topnikami?
    Czy może popularną lutolą i cyną i kalafonią / pastą z ryneczku?
    Lub mam propozycję:
    Każdy Audiofil posiadający w domu jakąkolwiek lutownicę oraz farelkę lub inny grzejnik elektryczny, kuchenke, bojler niech sobie polutuje wtyczkę 230V lub lepiej 3*400V i pacznie obserwuje ją w trakcie pracy lub/i robi pomiary (temperatury i spadku napięcia). Potem proszę o wyciągnięcie wniosków z doświadczenia i zastanowienia się nad celowością własnoręcznego lutowania połączeń w sprzęcie Audio i doboru topników i proporcji.

    To tyle na początek polemiki, poniżej jeszcze jeden cytat tak dla zacietrzewienia:

    Cytat

    Na forum audiofilów noszącym nazwę Audioholics pojawiła się fascynująca notka. Jeden z jego aktywnych uczestników twierdzi, że przeprowadził badanie, w którym kabel firmy Belden dawał dokładnie takie samo brzmienie, jak... zrobiony z drutu wieszak na ubrania!

    Eksperymentator umówił się ze swoim bratem, że ten podmieni markowe przewody na cztery odpowiednio skręcone druciane wieszaki. W tym samym czasie zgromadzona w pomieszczeniu piątka audiofilów miała oceniać jakość płynącego z głośników brzmienia.

    Oryginalne kable to Monster Ultra Series THX 1000 Audio Interconnect zbudowane na bazie przewodów Belden i kosztujące ok. 100 dolarów za sztukę. W badaniu wykorzystano też głośniki Martin Logan SL-3. Producenta wieszaków nie podano.

    W czasie podwójnie ślepiej próby - nikt nie wiedział, kiedy kable zamieniane są na wieszaki - audiofile nie potrafili odróżnić brzmienia drutu od dźwięku dawanego przez markowe przewody. Wszystkie ponoć brzmiały tak samo doskonale.

    Czy więc czerwone tabletki działają lepiej niż białe? Wygląda na to, że tak - pod warunkiem, że biorący je chory nie jest niewidomy...

    Jeśli uważasz się za audiofila lub po prostu chcesz przetestować możliwości swojego słuchu, powinieneś zainteresować się naszym kolejnym materiałem. Umieściliśmy w nim krótkie wprowadzenie w temat oraz odsyłacz do witryny pozwalającej zbadanie zdolności odróżniania dźwięków i rozpoznawania rytmu przez układ ucho-mózg.



    Cytat za:
    Artykuł


    Pozdro...
    MC_NEO
  5. Witam...

    Idę w zaparte i napewno kupie akustyke z Wrześni icon_wink.gif

    Proszę Was teraz tylko o ostateczne wskazanie, które kolumny kupić i dlaczego ten, a nie inny model icon_question.gif

    1. icon_arrow.gif Tonsil Altus 200
    2. icon_arrow.gif Tonsil Altus 300
    3. icon_arrow.gif Tonsil Maestro II 180
    4. icon_arrow.gif Tonsil Maestro S

    P.S. Te Maestro S najbardziej podobają mi się optycznie, ale nigdzie nie znalazłem opini odsłuchowych icon_rolleyes.gif

    Proszę o Wasze opinie i sugestie zakupu, ale tylko z w/w modeli.


    Pozdro...
    MC_NEO
  6. Witam...


    Mam tutaj garstę ciekawostek dla zatwardziałych przeciwników Tonsila:

    Cytat

    Rysując zaledwie szkic historii zakładu, nie sposób nie wspomnieć o dziesiątkach zagranicznych kolumn głośnikowych, które stosowały podzespoły z Wrześni lub były produkowane w całości i sygnowane logiem znanych i szanowanych marek. Lista jest długa: Arcus, Grundig, Denon, Wharfedale, Mission, Sony, MB Quart, Hitachi, Opera , Phonar, Totem itd. Wiele z tych konstrukcji zdobyło szerokie uznanie klientów. Znane nie tylko polskim audiofilom Wharfedale serii Diamond, Opera Duetto, topowe Mission serii 700, czy często amatorsko kopiowane Totem'y Mite i Sttaf bez uprzedzeń korzystały z dorobku Tonsila.



    Dla bardziej dociekliwych...:

    Historia firmy


    Pozdro...
    MC_NEO
  7. Witam...

    Dobra Panowie wiem, że Wasze słowa krytyki mają audiofilskie uzasadnienie, ale waruki przestrzenne warunkami i na obecną chwilę tego nie przeskocze.

    Więc podam Wam wymiary jakimi dysponuję na kolumny:

    wysokość: 750 mm (większe będą leżeć na boku i będę musiał zrobić rewolucję na mebalch);
    szerokość: 350 mm (w wersji leżącej robi się 750 mm ale nie oto chyba chodzi);
    głębokość: 320 mm (wymiar graniczny) :!: .

    Budżet: max. 1600 PLN :!:
    Wzmacniacz: Technics SE-A900SM2 + SU-C800UM2.
    Pokój 15m2 (3m x 5m).



    Pozdrawiam...
    MC_NEO
  8. Witam...


    Zaponiałem dodać, że jedyne miejsce gdzie te koluny mogę umiejscowić jest położenie / postawienie ich na meblach pod sufitem.
    Innej opcji nie mam, choć wiem, że nie jest to dobre rozwiązanie.
    Więc generalnie zależy mi na dość małych gabartyach )(szczególnie wymiar H - (wysokość) jest kluczowy. 900 mm to max. a i tak będą już leżeć na boku, więc wskazane niższe by były)).


    Pozdro...
    MC_NEO
  9. Witam...

    Planuję także zakup słuchawek do w/w Technicsa.
    Budżet na słuchawki to max. 800 PLN.
    Myślę, że za taką kwotę kupię już coś porządnego.
    Pozostaje tylko kwestia czy wogóle jest sens pchać się w słuchawki bezprzewodowe?
    Napewno są sporo wygodniejsze, a prawdę powiedziawszy na tym mi najbardziej zależy!
    Aczkolwiek jestem skłonny kupić słuchawki przewodowe (przewód minimum 8 metrów).

    Możecie mi coś doradzić w tej kwestii?
    Firma?
    Budowa? ((otwarte, zamknięte (w tych chyba lepszy bas)).

    P.S. Czy te są godne uwagi ?

    TECHNICS RP-DJ1210E-S


    Pozdro...
    MC_NEO
  10. Witam...

    Pokój 15m2 (5m x 3m).
    Jak nie Altusy to jakie proponujecie?
    W moim przypadku czym mniejsze (gabaryty) tym lepiej.
    Dlaczego nie używki?
    Bo nie, mam awersję do rzeczy używanych, a w szczególności do rzeczy z elementami mechanicznymi, które podlegają zużywaniu. (Technics jest wyjatkiem bo dostałem go za małą fuche informatyczną, a jego stan określam na IDEALNY).

    P.S. Czy znajde na sieci jakiś ranking / porównanie zestawów stereo ???


    Pozdro...
    MC_NEO
  11. Witam...


    Dostałem od kumpla końcówke z preampem TECHNICSA:
    TECHNICS SE-A900SM2 + SU-C800UM2.
    Obecnie mam to podpięte pod kulumy Technicsa z Miniwieży: SC-EH570.
    Mam zamiar dokupić to tej końcówki mocy jakieś odpowiednio mocniejsze i lepsze kolumny.
    Zastanawiam się nad Tonsil Altus 300, lub inne w cenie 1500/1600 za parę o gabarytach maksymalnych tych Altusów lub mniejsze: wymiary [W x H x D] 400x890x335 mm.
    Czytałem już tutaj i nie tylko ironiczne posty na temat Altusów, ale jest to przynajmniej Polski Tonsil a nie chińszyzna wszechobecna! Oczywiście jestem otwarty na inne kolumny w tej cenie o tych samych gabarytach lub mniejszych icon_smile.gif .
    Mam jeszcze pytanie odnośnie średnicy głośników, jakie dziś ma znaczenie czy głośnik niskotonowy ma 30 cm czy będą dwa np. po 18 cm ?
    Proszaę jeszcze o opinie odnośnie Tych słuchawek, ewentualnie polećcie mi inne za podobną kase.
    Zaznaczam, że znam się na tym raczej pobieżnie icon_razz.gif .

    P.S. Zaznaczam, że sprzęt używany nie wchodzi w grę!

    Muzyka którą słucham: POP, Dance, Rap i czasem Rock.
    Generalnie zależy mi na basie, który można poczuć, a nie tylko usłyszeć icon_smile.gif .


    Pozdro...
    MC_NEO
×
×
  • Utwórz nowe...