Skocz do zawartości

dbx

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O dbx

 • Ranga
  Debiutant

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dnia 12.07.2017 o 22:43, marek044 napisał: Mój skromny zestaw to Dvd Grundig - teac 500i plus monitory magnat 220. Niepowiem żeby gralo to źle ale polecaliscie mi do płyt cd odtwarzacz CD . Nie zależy mi na nowym odtwarzaczu cd. ............................................................ Najlepszy element zestawu to wzmacniacz. Ten możesz zostawić na dłużej. O reszcie się nie wypowiem. Z tego co piszesz i tego, co "pokazałeś" że masz, można wywnioskować, że lubisz pokombinować i muzyki ot tak sobie posłuchać. Nie jest to jakiś "audiofilizm", którym trzeba się przejmować. Gdyby PD-H500 odtwarzał płyty nagrywane - tego nie wiem, nie sprawdzałem - mimo wszystko poleciłbym go, bo: jest ładny, elegancko pracuje napęd i pasowałby do wzmacniacza jak ulał. Jednak z uwagi na to, że muzykę sobie kombinujesz, może zwrócisz uwagę na coś takiego; PHILIPS BDP7750. Zamienisz swoje leciwe dvd na coś bardziej współczesnego i dającego pewność odtworzenia prawie każdego formatu. Osobiście, tego philipsa nie słuchałem, ale posiadam inny, podłączony do jednego z zestawów i o dziwo gra porządnie a kilka CD przy nim zagrało gorzej. Oczwywiście, mój pomysł jest tylko pomysłem, i jako taki możesz go potraktować. W mojej ocenie, ocena Moderatora, posiada walory braku zainteresowania wiedzą. Jest przez to nad wyraz tendencyjna, oraz przesiąknięta zasiedziałością na zajmowanej pozycji, która odróżnia go od innych uczestników, wyłącznie posiadanym dostępem do narzędzi moderacyjnych. Lepiej byłboby, swoją ciekawość o nomenklaturze stosowanej na innych forach, przekierować na to, jak się tam stosuje pojecie moderacji. Proponuję dłuższą wizytę i uczestnictwo na np. elektrodzie i światełkach. Nie proponuję audiostereo. Możliwe, że to właśnie stamtąd, przeniesione zostały ich podstawowe standardy.
 2. Spojrzeć logicznie ? Ależ. Myślę logicznie. Kabel w istocie jest przewodem, o specjalnych parametrach i konstrukcji (szczelnej i wzmocnionej izolacji) przystosowany przykładowo do układania bezpośrednio w ziemi lub w wodzie. Przewód natomiast to drut/linka, który może lecz nie musi, posiadać izolację. W sporym uogólnieniu kabel to więc niejako urządzenie elektroenergetyczne, o określonych danych znamionowych (napięcie/pojemność) służące do przesyłania energii elektrycznej, podłączone jak to urządzenie do sieci elektrycznej. Inaczej pisząc, tak jak każdy kwadrat jest prostokątem, jednak nie każdy prostokąt jest kwadratem, tak dla elektryka, każdy kabel jest przewodem, jednak nie każdy przewód jest kablem. Raz jeszcze; Przewody mające izolację z materiałów stałych budowane są na niższe napięcia a kable praktycznie na cały zakres stosowanych napięć. Ponadto, przewody izolowane, stosowane są do układania tylko w pomieszczeniach, natomiast kable, dzięki ich specjalnej, szczelnej i mocnej budowie, mogą być układane również w ziemi i w wodzie. Na koniec cytat; Wg H. Markiewicza: "Przewody elektroenergetyczne służą do przewodzenia prądu elektrycznego w liniach elektroenergetycznych, instalacjach elektrycznych i telefonicznych oraz innych, stanowiąc połączenie odpowiedzialnych źródeł zasilania z odbiornikami energii elektrycznej, urządzeniami teletechnicznymi, przyrządami pomiarowymi, sygnalizacyjnymi i innymi." "Kablami nazywa się wyroby składające się z jednej lub większej liczby żył izolowanych, zaopatrzonych w szczelną powłokę zewnętrzną chroniącą izolację żył przed wilgocią, wpływami chemicznymi i dowolnymi innymi oddziaływaniami środowiskowymi. Kable mogą być układane w ziemi, na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w kanałach kablowych, na konstrukcjach." Darujcie sobie, na serio, dowody w postaci artykułów z gazet o tematyce audio. Jako ciekawostkę podam, że w czasach, w których wielu z Was, nie drażniło jeszcze swoich mam, funkcjonowały oznaczenia SM oraz SW. SM - sznur mieszkaniowy, SW - sznur warsztatowy, czyli przewody, których izolowane żyły są uzupełniane wypełnieniem tak, aby miały przekrój kołowy a ostatnią warstwą takiej konstrukcji, jest oplot z dzianiny. Takie, były sznury do żelazka, prodiża. Obecnie, takimi są niektóre przewody interconnect, głośnikowe i sieciowe również. W warunkach domowych lub mieszkaniowych, kablem może być, w najlepszym przypadku, ktoś niekoniecznie życzliwy. z pozdrowieniami
 3. Jak ma być poprawnie, napisałem. Kable z uwagi na inną izolację i przekroje - wysokie napięcia ponad 1000V - są wykorzystywane do robót energetycznych. Są "na ogół" zakopywane w ziemi lub zatapiane w wodzie. Kabel, przewodem się nie stanie, niestety. Błąd wytknąłem. Jeśli czujesz się urażony, polecam książki na temat. Wiedza poprawia samopoczucie. Choć, jak pokazałeś, neptykiem nie jesteś. Zamiennie można używać nazwy; głośnik vs przetwornik. Masz rację, podając błędne, zamienne nazewnictwo; kolumna (głośnikowa) /głośnik.
 4. W dziedzinie audio, do połączeń stosuje się przewody, nie kable. Bez znaczenia jest to, co sie łączy. Kable mają inne cechy i inne zastosowanie. To, że "wszyscy" używają niepoprawnego nazewnictwa nie znaczy, że tak można, i, że tak jest poprawnie. Poprawnie jest: przewód, nie kabel.
 5. Pytasz o CD Z5000. Posiada chwalone kiedyś przetworniki 2 x TDA1541A, w miarę tani i dostępny laser KSS-210A - 77zł z 6 mies gwarancji. Teoretycznie powinien grać lepiej od PD 500C. Odtwarzacz cd500c jest przeciętny brzmieniowo, ale, ma ładny wygląd a mechanizm ładowania płyty pracuje wyśmienicie, Wyświetlacz też jest ładny i czytelny. Nie wiem czy odtwarza cdrw, ale na 100% cdr. Wersje 500/500c/500i różnią się między sobą typem lasera i przetwornika. TEAC PD-H500 - PCM1710U / Hitachi HOP-M3A TEAC PD-H500C - PCM69AP – SM5841AP / Sony KSS-213C / Sharp KCP1H TEAC PD-H500i - PCM69AP – SM5841AP / KSS-210A TEAC CD-Z5000 - 2 x TDA1541A – PD0050 / KSS-210A CD500 mają dość wrażliwy na zadrapania front, grube szczotkowane aluminium, takie samo jak we wzmacniaczu jaki masz. Wzmacniacz jest dobry. 600 zł za cd500 to przesada.
×
×
 • Utwórz nowe...