Skocz do zawartości

dbx

Uczestnik
 • Zawartość

  21
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. kiedyś mówiło się głośniki i każdy wiedział o co chodzi. Były głośniki podłogowe, wiadomo jakie? i głośniki podstawkowe; wiadomo dlaczego podstawkowe? Estradowe, to też były głośniki. Były też kolumny głośnikowe. Istotą jest, by mówić językiem zrozumiałym i komunikatywnym nawet takim, który przewody nazywa kablami, bo każdy wie, że kable leżą w ziemi lub wodzie a cała reszta to przewody. Chyba, że chodzi o to, byś miał rację. Wystarczy więc o tym powiedzieć, to można ci ją przyznać i będzie spokój.
 2. masz rację, to wszystko co mogę i chcę ci przekazać.
 3. no patrzcie jaki mądrulek, to dlatego pytałeś: Moze napisz cos wiecej. Czy to ma byc do gier, muzyki, moze prezent dla kogoś...? ... i wybaczam, wybaczam, ale, za wstawiennictwo dziękuję. eot
 4. I to jest to, co jest najważniejsze. Czy, by podeszło i zagrało dobrze, dla mnie? Mnie się rozchodzi o to, czy komuś się chciało podłączać słuchawki - różne - do komputera bezpośrednio i poprzez dodatki' ? Czy zdarzyło się, by któreś były obojętne na dac'e i grały zupełnie wystarczająco? Ostatecznie, zewnętrzny dac, czy wzmacniacz słuchawkowy, to inne, ale nadające jedyne swoje brzmienie urządzenie. Zamiast karty dźwiękowej, jest dac, czyli znowu ogranicza dźwięk do tylko takiego, jaki sam produkuje... ...skąd wiadomo, który spośród tysięcy dac'y, zagra najlepiej w połączeniu z jedną i wciąż tą samą parą słuchawek? tę zależność można również odwrócić, i ostatecznie, wchodzimy w bagno.
 5. Rozchodzi się o rozumną, rozważną opłacalność, wytłumaczalną praktycznie i technicznie. Pieniążki to sprawa wtórna i mniej istotna. Ostatecznie są one po to, by je wydawać, by coś mieć. Tym bardziej wchodząc w bagno, trzeba to robić szczególnie rozważnie. Jak mogłaby wyglądać konfiguracja z ad500x?
 6. po wpisaniu DAP w przeglądarkę, pojawiają się treści o partii nazistowskiej.
 7. ponoć black są dobre... Słucham głównie radia internetowego. Różne stacje. Czasem coś judupka. Mam wrażenie, że kiedy laptop ma sygnał z wifi, radia internetowe nadają tak jak nadają, każde nagranie jest różne i czasem słuchać się odechciewa, bo jakościowo robi się badziew, przechodzi to wszystko przez kartę zintegrowaną, to, czy można oczekiwać z tego dobrej jakości sygnału? Czy dac zamieni coś słabego w coś dobrego? Cuda? A może są inne "audycje" nadające muzykę w jakości wartej lepszego sprzętu? Ale, jesli tak czy tak, musi to przejść przez kartę dźwiękową......
 8. Fidelio brałem je pod uwagę...ale ad500x dobrze leżą na głowie, nawet bardzo dobrze. Philipsy mało kto sprzedaje więc jakie są okaże się po zakupie.
 9. Piszesz "w miarę" dobrze, a ja chcę "dobrze", czyli, bez uwag, że stosując coś dodatkowego, będzie lepiej. Zdaję sobie sprawę, że temat jest raczej złożony i tylko osoby z bezpośrednim doświadczeniem są w stanie poradzić, oczywiście na miarę tego doświadczenia. Mnie się zdaje, że głównym ograniczeniem jest impedancja, czyli dobór słuchawek do maks. 50 omów.
 10. "W miarę dobrze", czyli również będą braki a te można poprawić dodatkowym ustrojem...czy są słuchawki, które zagrają dobrze? Takie, którym są zbędne dac'e i wzmacniacze? Takie, które są akurat...
 11. Przejrzałem recenzję Koss UR40 wykonaną przez Audiofanatyk i są w niej zawarte uwagi, które wnoszą do tematu inne potrzeby. Które słuchawki mnie się podobają? np. Audio-Technica ATH-AD500X.
 12. Czy jest na forum uczestnik, który słuchawki podłączał tak, jak ja to opisuję? Wydaje się, że to żaden wybryk, włożyć wtyk w gniazdko...
 13. Chyba Miro 84... może masz dzisiaj zły dzień?
×
×
 • Utwórz nowe...