Skocz do zawartości

Karol64208

Uczestnik
 • Zawartość

  149
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Karol64208

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  EU

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. te lampki najlepiej pracują przy napięciu anodowym; 210V do 225V Resistance in cathode circuit, Ohm 100 najlepiej + 100uF -200uF dla wspólnej katody /pary/. Jeżeli chodzi o zasilacz imp. to możesz kupić tanio +5V/ 8A i zmienić nap. przez zmniejszenie oporu i będziesz miał nap. od +6V do 6.8V tanio i dobrze.
 2. Mariusz, jeżeli chcesz eksperymentować to proponuję zastosować dla żarzenia zasilacz impulsowy, a dla anody zrobić zasilacz na MOSFET-ach. 3 stopnie. dobry wybór jeżeli to Hammondy, testowałem jeżeli napięcia dobrze będą dobrane to mają ładna charakterystykę od samego dołu pasma. tutaj nie wydawałbym zbyt dużo kasy, tylko dobrał parę dla L/R i też pozostałe elementy dobierz parami dla kanałów, nie stosuj balansu osłabia dźwięk-pasmo. jeżeli zrobisz jak pisałem wyżej o zasilaniu są zbyteczne, jeżeli już to możesz na zasilani dać filtr sieciowy, choc to nie jest konieczne. nie będą potrzebne, tylko zastosuj traf. toroidalny i zasilacze jak wyżej. Jeżeli sparowane to i tak po ok 100 h musisz sprawdzić raz jeszcze czy równo przenoszą pasmo dla pary, a marka to co uważasz dla siebie najlepsze, choć ważny jest dobór napięcia anodowego. Dodam że najlepiej nie stosować kondensatorów na katodach lamp / nie dotyczy lamp mocy/, ale to wiąże się z ponownym przeliczeniem układu i zmianą wartości niektórych elementów i napięć. A tak to podziwiam twój upór w dążeniu do lepszego dźwięku, życzę owocnej pracy i satysfakcji.
 3. Mam wolny wieczór od wizyt, przesłuchań , odsłuchań postanowiłem dołożyć do wieczornej kolekcji o to:
 4. Witam, przeglądałem ostatnie testy po 3 tys godzin lampy jak się ułożyły to śpią żadnych widocznych zmian do poprzednich testów. Dołożyli do mojego przełącznik HD/HF.
 5. przypomniałeś mi o Japan i wrzuciłem na talerz to, i od wydania tej płyty zaczęto mówić o jakości płyt wydawanych w Japonii.
 6. nie wiem czy wytłoczyli japończycy Oldfielda, ale możesz sprawdzić na ich stronie; https://www.hmv.co.jp/en/ Mam te holenderskie wydania winyli którymi zastąpiłem CD, a których wcześniej nie było na winylach, są dobrze zgrane.
 7. kiedyś kupowałem u nich online, obecnie mam sklepy pod ręką, tu jest link; https://store.hmv.com/store/music/vinyl
 8. Oldfield jest nowy w sklepach HMV w U.K. dla zainteresowanych.
 9. wczoraj pozostałem w latach 70 i na talerz położyłem te dwa LP polecam jest tam kilka perełek na tej też się znajdzie kilka perełek. Miłego słuchania nie słyszałem tego remixu, ale tak wygląd orginał
 10. W ostatniej nocy zagłębiłem się w przeszłość, a następnie to "MEDDLE"
 11. Witam, są już pełne parametry preampa. + wykresy jak były liczone a nie tak jak inne firmy podają wartość ale nie wiadomo jak to było liczone, brak odnośników i wartości na podstawie których było to wyliczone. Ale dalej nie znam ceny
 12. może tez włączę wieczorem i jeszcze raz przesłucham.
 13. Masz winyl czy CD i jak możesz przesłuchaj I Lp.
×
×
 • Utwórz nowe...