Skocz do zawartości

Karol64208

Uczestnik
 • Zawartość

  2 705
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Scotland

Ostatnio na profilu byli

4 897 wyświetleń profilu
 1. To raczej wina sprzedawcy, u niego reklamuj. Tak ciężki towar powinien być zapakowany w kartony oddzielnie tak aby nie miały styku ze sobą. Osobiście jak wysyłałem głośniki pakowałem je w folie /zabezpieczone przed wodą / a następnie każdą sztukę w sztywny karton dopasowany do głośników, żadnych luzów. Wysyłałem do Azji i Ameryki bez uszkodzeń. Przykre że zostały zniszczone, ale reklamuj u sprzedawcy. Gdzie je kupiłeś? Pozdr. P.S. mam do sprzedania
 2. atmosfery koncertu nie powtórzysz w pokoju. Bywam na koncertach i mam DVD z tych koncertów, ale to nie jest to samo co na żywo, brak tej atmosfery nie zawsze dźwięku, bo to już zależy gdzie i jak daleko jesteśmy od estrady i nagłośnienia. Bywa tak że wolę słuchać na swoim sprzęcie dźwięków z tych koncertów zwłaszcza z vinyli😉 Pozdr.
 3. racja, ale uzyskanie zbliżonego dźwięku do oryginału potrzebne są duże przetworniki zbliżone do tych wykorzystywanych na koncertach, przy małych nic więcej nie da się wyciągnąć + akustyka sali , czy pokoju.
 4. tak, źródłem sygnału wyjściowego są wzm. i ich różnice konstrukcyjne. Można porównać wzm. o tej samej konstrukcji ( tranzystor-tranzystor, lampa-lampa )
 5. to jest błędne porównanie dwóch różnych źródeł, kolejnym błędem jest test na kolumnach przeznaczonych do wzm. tranzystorowych/ zwrotnica /. Pozdr.
 6. właśnie dlatego postanowiliśmy wyjechać z kraju, gdzie obca jest taka mentalność i zawiść. Trudno jest zapomnieć jak ludzi w otoczeniu w którym mieszkałem bolała głowa gdy zainstalowałem w połowie lat 80 satelitę, tłumaczeniem ich było że to wydziela promieniowanie, a to tylko ich głupota i zazdrość. Myślałem że coś w tym kraju się zmieniło, ale jak widać niestety nie😂. Tylko krowa nie zmienia zdania😋 Pozdr.
 7. @Bogusław 66, 😂 Moja połowa jest nauczycielką, miałem też teściową która była pochłonięta obowiązkami szkolnymi w czasie prywatnym w domu do późnego wieczora. To nie jest tylko 4h na dzień, owszem w szkole a ile spędza czasu w domu na przygotowanie się do następnych lekcji.
 8. Cześć, co chcesz kupić? Napisz na PW.
 9. @RegaZgadzam się 🙂to dobra droga. Dodam tylko że swój sprzęt lampowy oprócz tego że go słucham to jeszcze co ok. 500h sprawdzam na miernikach. Właśnie jestem na ukończeniu testów mojego pre-ampa, może napiszę w osobnym temacie. Pozdr.
 10. @Atlas1304Problem w tym że w salonach mają w miarę dobraną akustykę pod sprzęt i to może mylić słuchacza jak w rzeczywistości kolumny, sprzęt gra. Pozostaje Ci testowanie, zdobędziesz nowe doświadczenie.
 11. Roman, wiem ale jak pisałem wcześnie do tego jest już potrzebne fachowe podejście, pomiary i ustawienia napięć, inaczej może mieć rozjechane kanały w fazie a i też dla par może się okazać zabójcze bez ustawienia biasu. Miałem wielokrotnie lampy kwadry i pary w ręce i nie zawsze tak to działa, i wymagało to odpowiedniego ustawień punktu pracy lampy.
 12. @Rega Cześć Roman, tym wpisem się sugeruję, sterujące w tym nie pomogą jedynie zmienią barwę. Dynamika leży po stronie lamp mocy, ale z tym jest zabawa która nie koniecznie doprowadzi do zamierzonego efektu bez znajomości zagadnienia i przyrządów. @Atlas1304każdy test próby to zawsze nowe doświadczenie, ale moim zdaniem przy zakupie kolumn oczy miały decydujący wpływ na wybór.
 13. Spróbuj z lampami EL34 tylko czy umiesz ustawić bias dla tych lamp? Pomimo że pisałeś że kolumny sobie dobrze radzą, podtrzymam swoje zdanie że mają taki charakter (grają środkiem) i nie do tego wzm. Dla nich jest wskazany wzm z korekcją barwy dźwięku. Pozdr.
 14. może sobie radzi jak każdy inny wzm. ale jak sam stwierdziłeś czegoś Ci brakuje lub ma za dużo. Do tego wzm. mt-35s, kolumny nie powinny przekraczać 100W RMS. Czy takie same braki masz w obu układach pracy wzm. Triode Mode / Ultra Linear, czy jest jakaś różnica?
 15. Nie wiem jakie masz kolumny podłączone ale czy one na pewno przeniosą niższe tony. Wymiana lampek może nie przynieść efektu. Na ogół winą nierównego przenoszenia pasma są kolumny i większości przypadków też stopnie mocy. Przetestuj kolumny na innym wzmacniaczu. Lampowe wzm. wymagają lepszych kolumn z większymi przetwornikami i skutecznością.
×
×
 • Utwórz nowe...