Skocz do zawartości

Karol64208

Uczestnik
 • Zawartość

  2 437
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  EU

Ostatnio na profilu byli

3 177 wyświetleń profilu
 1. Patrząc na te obrazki kolorowe, jest odpowiedź dlaczego jest tak kiepski dźwięk w obecnej muzie czy też w masteringu . Pozdr.
 2. skąd taki pomysł. Jeszcze raz wgram nagranie wcześniejsze, na filmie zaznaczyłem czerwoną kreską charakterystykę liniową. Teraz porównajmy samo nagranie jaką ma charakterystykę, dolne pasmo podbite o kilka dB , charakterystyka opada do górnego pasma, ale za chwilę pojawi się impuls z górnego pasma i równa się dynamicznie z dolnym pasmem. VID_20220407_072210~A.mov Wniosek ! sprzęt powinien być neutralny i z równym pasmem, tak aby mógł podkreślić poszczególne akordy nagrania / dynamikę instrumentu wyeksponowanego /. Reklamy są dla naiwnych Pozdr.
 3. nie podaję informacji nie potwierdzonych tak jak Ty. Spectoanalizer jest z kalibrowany do 0.5dB w paśmie 18Hz do 20kHz na stanowisku pomiarowym, telefon to zabawka. dlatego ciągle tkwisz w błedzie. Pozdr.
 4. jak podajesz źródło to podaj takie które jest zweryfikowane Posłuchajmy i zobaczmy szum o którym napisałeś dwa fragmenty VID_20220407_071337~2.mp4 : Pierwszy słupek to 18Hz, 24Hz, 30Hz, 39Hz ...........14kHz, 17kHz ostatni to 20kHz. VID_20220407_072210~2.mp4 Pozdr.
 5. czytasz o czym piszę, czy tylko piszesz dla pisania Powtórzę to dla Ciebie szerokie pasmo ma znaczenie i buduje brzmienie dźwięku, nie musimy słyszeć 20kHz, ale te 20kHz w nagraniu ma znaczenie jeżeli zostało tak nagrane. Podobnie jest z 20Hz. jeżeli robisz pomiary na podst nagrań z YT, życzę powodzenia w pomiarach Pozdr.
 6. nie miałeś okazji posłuchać dobrego brzmienia z nie okrojonym pasmem ,dlatego nie powinieneś negować innych wypowiedzi. Warto się gdzieś wprosić i posłuchać. Pozdr.
 7. @Dzik dodam jeszcze że nawet na budowę dźwięku ma wpływ 16Hz pomimo że go nie słyszymy ale w efekcie czujesz go na i w sobie. zrób badanie swojego, sam robię co 5 lat, ostatnie to właśnie ten pomiar z 2020r. Nietoperz zajrzyj do encyklopedii a dowiesz się ile słyszy
 8. Na badaniach wychodzi mi 13.8 kHz, przy kolumnach jest znacznie wyżej
 9. Pytanie odnośnie problemu jaki macie z neutralnością i z naturalnym dźwiękiem, to są dwa różne zagadnienia. Nie da się ich połączyć. Ale zawsze można dyskutować Pozdr.
 10. coś Wam umyka, nie chodzi o to czy ktoś słyszy 20Hz cz 20kHz ale te częstotliwości mają wpływ na całość brzmienia. Może też przypomnę że słuchamy dźwięków wzmocnionych a to już jest coś innego niż samo badanie u laryngologa przy (- 80dB )
 11. słuchałeś, znasz jego historię budowy, pomiarów itd. Od tego wiele zależy w pre-phono. Pozdr.
 12. Trafiłem na ten wpis, to jakaś bzdura, piszą chyba ci którzy nigdy nie słuchali odpowiedniego systemu. To właśnie szerokie pasmo jest podstawą dobrego wiernego brzmienia. @Dzik nie czytam wszystkiego, ale z czym macie problem? Zostało zapisanych 12 stron, są jakieś konstruktywne wnioski ? Pozdr.
 13. ma to wpływ na budowę dźwięku, scenę i tego co tak lubisz . Możesz sobie wyobrazić dom a w nim mieszkanie które nie ma fundamentów i dachu , to takie obrazowe porównanie tego czego może brakować w tym dźwięku . Pozdr. P.S. @tomek4446 sorki za emotinek, ale takie pytanie zadałeś jak byłbyś nowicjuszem.
×
×
 • Utwórz nowe...