Skocz do zawartości

Karol64208

Uczestnik
 • Zawartość

  389
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Karol64208

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  EU

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A wiesz dlaczego wybrałem sowę? Bo dla niektórych -6dB dla 40Hz czy wyżej, to nic to tylko cyferki Psa to bym obraził, sunia często słucha ze mną. Ostatnie badania wykazują że psy dolne pasmo słyszą jak człowiek.
 2. o tak polecam, bo jak czytam niektóre posty to mam wrażenie że a piszą jak by mieli słuch sowy, lub psa. Do tego dodam że mają klocki ustawione jak by to był stadion w domu.
 3. Skaner magnetyczny ujawnia wszystkie wady i reakcję na częstotliwości, jak reaguje kowadełko, młoteczek itd co w środku jest bez czynników zewnętrznych dlatego jest taka różnica w wykresach. Sam badam słuch co kilka lat, i polecam to wszystkim audiofilom.
 4. jak można zauważyć że różnią się sposobem badania ale mówiliśmy o narządach słuchu i jak ucho odbiera dźwięk optymalnie równo całe pasmo. Natomiast wiadomo że słuch się osłabia z wiekiem i jak był szanowany- chroniony. Ostatnio sam byłem na badaniu scanerem-ciekawostka.
 5. odradzam zakup tych AT są słabe. podaj parametry kolumn moc - W? jak już je masz, czy też musisz kupić.
 6. Tak to jest elektrostatyką, zależy od wielu czynników, ale nie znaczy że jest coś nie tak z naszym sprzętem.
 7. dla tego są te różnice, ISO bada w otoczeniu, a dynamika słuchu, jest scanowanie ucha dynamiczne o różnych częstotliwościach i jego wpływ na narząd słuch wew. To tak trochę ogólnie zarys. Oczywiście jak piszą autorzy dla normalnego ucha / powszechnego/ są od tego odchyłki w przypadku chorób narządów słuchu czy uszkodzeń, czy innych wad.
 8. tu masz różnicę ISO 226:2003 - Acoustics — Normal equal-loudness "Ten międzynarodowy standard określa kombinacje poziomów ciśnienia akustycznego i częstotliwości czystych ciągłych dźwięków, które są odbierane przez ludzi jako równie głośne. Specyfikacje oparte są na następujących warunkach: pole akustyczne przy nieobecności słuchacza składa się z wolnej progresywnej fali płaskiej; źródło dźwięku znajduje się bezpośrednio przed słuchaczem; sygnały dźwiękowe są czystymi tonami; poziom ciśnienia akustycznego mierzy się w miejscu, w którym znajdowałby się środek głowy słuchacza, ale pod nieobecność słuchacza; słuchanie jest obuuszne; słuchaczami są osoby otologicznie normalne w wieku od 18 do 25 lat włącznie." czy słyszałeś o dynamicznym scanie słuchu?
 9. Izofony „normalnego” ucha według Fletchera i Munsona. Wartości fonów są oznaczone na niebiesko.
 10. oj a Ty swoje, poczytaj na ten temat badanie ucha ludzkiego i odbioru akustyki. Poszukaj
 11. napisałem najlepiej, i pokazałeś nie ten wykres. Nie dotyczy słuchu- ucha.
 12. S4Home, sorki za błache pytanie, ale jak są spakowane /przez producenta/ do sprzedaży kolumny stereo, pojedynczo, czy parami?
 13. to była przestroga dla nieznających się na tym zagadnieniu. Ale jeszcze dużo budynków nie ma nowej instalacji.
 14. 1W x 1m2 dla kolumny, to jest uproszczone, ale się sprawdza, przy założeniu skuteczności 90dB z wyż. Nasze ucho jest tak zbudowane że najlepiej - liniowo odbiera dźwięki w okolicach 90dB. Można się pobawić w obliczenia dla kubatury pomieszczenia, ale wynik wyjdzie podobny
 15. to nie to, dlatego na nim odczuwasz napięcie statyczne, bo nie jest malowany proszkowo i anodowany, te czynniki mają pewną izolację i też dlatego wielu tego zjawiska nie czuje. Masz jakiś włochaty dywan, sztuczne włókna, sucha powietrze , lub coś co powoduje u Ciebie co gromadzi ładunek elektryczny. Jest jednak taka możliwość, że sąsiad lub Ty masz ziemię z połączoną z "0" Nie uziemiaj obudowy, jak pisałem wcześniej jeżeli ktoś pomylił 0 z uziemieniem może cię porazić jak nie masz nowych zabezpieczeń w zasilaniu budynku i możesz wypalić sprzęt.
×
×
 • Utwórz nowe...