Skocz do zawartości

Karol64208

Uczestnik
 • Zawartość

  2 051
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Karol64208

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  EU

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki uprzejmości kolegów mogę zaprezentować obraz graficzny niektórych funkcji wyświetlacza i funkcji wyświetlanych. Kilka przykładów:
 2. oj, mam wrażenie że masz kompleksy, ale to Twój problem. Pozdr.
 3. Przecież nic nie musisz ależ po co, gra świetnie. Pozdr. Ale nie doradzaj nikomu, tylko tyle co możesz zrobić dla innych.
 4. @MariuszZ, są jeszcze dwie inne przyczyny, które wystepują najczęściej,; obniżyć napięcie anodowe, lub zmienić wartości kondensatorów na sprzężeniu dodatnim lamp jeżeli takie są.
 5. nic nie powiem. Pozdr. a jednak, proponuję kable wymieniać przyniesie to oczywisty efekt. to nie jest podbicie, tylko wzm. się sprzęga, źle obliczone s.z.
 6. to nie jest mój test, wypożyczone z innego tematu, ale autor tych pomiarów ma problem z pasmem i końcowym efektem i co słyszy
 7. porównanie pomiędzy ceramiczne z foliowymi. i wpływ w torze audio, w cyfrowym i poza torem audio raczej nie ma znaczenia , raczej bo nie sprawdzałem. nie robię, kiedyś dawniej sprawdzałem, ale też ze specyfikacji można się dużo dowiedzieć; wpływ temp, wilgotność przenikalność itd. Można to też zaobserwować jak długo lezy sprzęt nie używany w warunkach środowiskowych zmiennych, jak się go włączy dźwięk na początku jest zniekształcony, chrypiący itd. Falowanie pokazane na wykresie zmienia brzmienie i dlatego rozszerza się pasmo dolne jak i górne poza zakres pasma akustycznego by nie wpływało na budowę dźwięku.
 8. Posłużę się fotkami i pomiarami zrobionymi w temacie "Wzmacniacz lampowy PP w wersji DIY ȃ la Audio Note L1" szczególnie należy zwrócić uwagę na pomiar przy 10kHz i 20kHz , pofalowanie wykresu na końcu, to ma znaczący wpływ na budowę dźwięku w paśmie wyższym. pomiary i odsłuch, pierwsze testy i pomiary robiłem kiedy pojawiły się na rynku i próbie zastosowania, stosowano jako zamiennik dla foliowych. Jest podobnie pomiędzy zastosowanie rezystorów węglowych a metalfilm.
 9. Pomiary pokazane przez autora filmu nic nie mówią, żeby stwierdzić co się zmieniło należało by zrobić ich więcej i bardziej szczegółowe. Różnice są przede wszystkim w harmonicznych generowane przez układ wzmacniacza i zastosowane elementy. Jednak mogę potwierdzić wpływ kondensatorów ceramicznych na budowę dźwięku, szczególnie w wyższym paśmie częstotliwości. Zastanawiające jest że producent zastosował je swoim produkcie.
 10. Czym więcej gniazd i wtyków tym gorzej wpływa to na przesył energii / rośnie oporność / i po czasie może sprawić więcej problemów, a czy to poprawiło dźwięk. Słabym elementem w tym wszystkim są wyłączniki , gniazda i wtyczki.
 11. Panowie z całym szacunkiem, czy wiecie od czego zależy pasmo kolumn, poza zwrotnicą, obudową czy br?
 12. Możesz ryzykujesz jeśli zakup podlega zwrotowi, przed zakupem dowiedz się od sprzedającego jak najwięcej szczegółów na tema sposobu użytkowania. Warto samemu podjechać i sprawdzić. kable zostaw dla innych , zaoszczędzoną kasę przeznacz na kolumny.
 13. Kupując kolumny używane, należy sprawdzić ich stan techniczny, obudowa, głośniki membrany,zawieszenie, oraz odsłuchać czy nie są przypadkiem uszkodzone, wybite zawieszenia. Druga ważna sprawa gdzie stały, czy blisko kuchni z gazem, opary kuchenne i gaz powodują szybsze zużywanie się membran i ich zawieszenia.
×
×
 • Utwórz nowe...