Skocz do zawartości

Karol64208

Uczestnik
 • Zawartość

  1 696
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Karol64208

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  EU

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jest lekkie, dlatego jak możesz zrobić 20Hz/40W. To jest podstawa budowy dźwięku. Sorry, pytanie dotyczyło rezystor czy kolumny, jak wygląda przy kolumnach pomiar. Rezystor da nam zawsze ładne wykresy.
 2. ładnie to wygląda, spodziewam się że też ładnie gra. Szkoda że nie zrobiłeś testu sin. dla 20Hz / 40W Czym był obciążony wzmacniacz przy pomiarach, rezystor, kolumny, czy też bez obciążenia. Pozdr.
 3. to jest niebezpieczne bez wtyczek, odradzam. Możesz to zrobić przy pomocy kostki/złączka/ spinającej dwa przewody razem.
 4. @Chyba Miro 84, super, a może kolega chce kupić wygrzany kabel, jest wygrzany.
 5. @Fortepiano, różnią się wtyczkami, pozłacane, srebrne, kolorem, ale przewodność mają taką samą, wybór należy do Ciebie czy kabel za np; 20zl. czy też z 2k. Tylko ma znaczenie przekrój kabla - to zależy od obciążenia i napięcia pracy- izolacja.
 6. @Fortepiano każdy jeden przewód sieciowy na 230V o przekroju 1.5mm2, linka 2 x żyły. To wszystko, żaden inny nie zagra lepiej, bo one tylko dostarczają zasilanie do wzmacniacza.
 7. @Kraft, może dopniesz swego i znajdziesz to coś, tego życzę. Ale cały czas jestem zdegustowany ustawieniem kolumn, jeżeli dalej masz tak ustawione jak na wcześniejszych fotkach. Może też nad tym pomyśl, decyzja należy do Ciebie. Pozdr.
 8. @Kraft sorry, ale coś mi się wydaje że już tylko gonisz króliczka i nie chcesz go złapać, baa sam nie wiesz w którym kierunku pobiegł............ Proponuję odpocząć od testów. Z czasami zabawa staje się też męcząca.
 9. zwiększ odległość pomiędzy kolumnami do podobnej jaka dzieli Ciebie od kolumn. Przetestuj inne kolumny, to będzie rozsądne rozwiązanie
 10. Nie śledzę dokładnie tych wątków, ale najpierw była dyskusja TOSLINK-ach, tutaj było wiele cennych uwag w tamtym czasie. Przypuszczam, nie jestem pewny kiedy jak pisałem wyżej, zapełnili tą lukę- biznes, reklamy + naiwność klienta= wysoka cena. Nikt nic nie wie i nic się nie dowie nowego, bo w tym wszystkim ważna jest ceny.
 11. Nic to nie zmieni, no jest jeden wyjątek, jak podłączymy kolumny 100m przewodem czy więcej, ale to już wiadomo nie ma żadnych tajemnic i nic do odkrycia. W lampach to coś innego Mariusz opisał, co i jak są dwa najważniejsze czynniki, wysokie napięcie, duże prądy + przestrzeń i temperatura otoczenia /pracy/. Tego wszystkiego nie ma w przyłączach kablowych.
 12. @Bogusław Kożyczkowski,dyskusja o kablach rozprzestrzeniła się niczym pandemia, ale czy to ma sens? Do jakich wniosków to prowadzi, czy są już jakieś konkrety. Cała dyskusja o kablach dawno temu przeniosła się ze światłowodów / TOSLINK-ach/, ich jakość wpływająca na przesył. Ale dlaczego kable
 13. @Kraft, może nadszedł czas abyś cofnął się wstecz do lat 70. Słuchałem dawno temu kolumn z głośnikami szerokopasmowymi /źródło -vinyl, w tym czasie nie było CD/, są plusy widoczne dla wzmacniaczy lampowych, gorzej spisywały się na krzemowych /wzm - JAS-77/ to nie znaczy że było źle. Nie wiem jak te obecne, bo na pewno mają inne zwrotnice, obudowy, itd, niż stosowane w tamtych czasach.
 14. ale zwróć uwagę przy jakim dystansie kabla to jest min. 12m . Czy ktoś stosuje dłuższy kabel w domu?
×
×
 • Utwórz nowe...