Skocz do zawartości

Georgis

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Georgis

 1. A czy myślicie, że Onkyo TX8390 juz się pojawi i również będzie dostępny w cenach Black Friday'owych. Ewentualnie Yamaha 803 i do tego sensowne kolumny?
 2. No właśnie. Ale mój leciwy już DR-S501 ma tylko jedno wejście optyczne, więc czas na zmiany
 3. Tak trzeba zrobić. Dziękuje za propozycje. Teraz musze wygospodarować trochę czasu i sie umówić. Q21, No właśnie obecnie Apple TV mam wpięte do tv (hdmi) a tv optycznym z amplitunerem kina domowego. I chcąc posłuchać muzyki musze włączyć tv. Czy większa ilość wejść audio na amplitunerze rozwiązałaby ten problem.?
 4. S4Home, a jest to usługa dodatkowo płatna? Poczytałem ostatnio również o Dynamic Emit M20 i o Monitor Audio GX100. Nie słuchałem ich jeszcze ale byłyby super rozwiązaniem dla mnie z racji ograniczonego miejsca na postawienie kolumn podłogowych (stąd wcześniej wstępny wybór padł na KEFy Q550 - są wąskie).
 5. Jacek75 zasiał we mnie sporo niepewności, i ma racje. Racje ma rownież Fafniak, żeby sprzęt wypożyczyć i zobaczyć jak w warunkach domowych bedzie to grało. Jak wgląda sprawa wypożyczenia sprzętu do domu, jest to możliwe? Na jakich warunkach?
 6. Dziki Jacek75. To co w takim razie mógłbyś polecić? Najczęściej słucham jazzu, muzyki filmowej (Einaudi - pianino), i trąbki (Botti). Do tej pory słuchałem Pylona 23 i 25 z seri sapphire, Polk Audi Signature 55 i w porównaniu z nimi KEFy grały najbardziej realnie i żywo. W pomieszczeniu odsłuchowym nie brakowało im basu. Rzeczywiście CD-N301 nie ma music castu, więc odpada. Do tej pory rzeczywiście streaming górował ale w Onkyo DR-S501 nie mam usb więc inaczej ipada nie mogłem podłączyć.
 7. Jareczko, czy ty zmieściłeś się w zakładanym budżecie? Dysponuję podobnym ale sprzęt, który nabyłeś wychodzi mi sporo droższy...
 8. Cześć, jestem nowym forumowiczem, a i nowy w świecie stereo. Do tej pory wystarczał mi Onkyo DR-S501 z zestawowymi kolumnami 2+1. Jednak z racji przeprowadzki do nowego domu pomyślałem o zmianie również sprzętu. Jestem pod wielkim wrażeniem kolumn KEF Q550, których słuchałem razem z Yamahą A-S501, uzupełnieniem byłaby Yamaha CD-N301 (żeby również uzyskać opcje sieciowe). Myślę również nad amplitunerem stereo typu Yamaha RN803d lub Onkyo TX8270. Ważne jest dla mnie, żebym do zestawu mógł wpiąć telewizor, Apple TV oraz w przyszłości jakąś konsolę dla syna. Pomieszczenie ok 25 m2 z dużymi przeszkleniami, płytkami na podłodze i utrzymane w stylu minimalistycznym co nie sprzyja najlepszej akustyce niestety. Jeżeli chodzi o budżet to ok 7-8tyś. Jednak nie planuję zakupu całości od razu: zacznę od kolumn i wzmacniacza/amplitunera a w dalszej kolejności będzie do CD (najczęściej słucham muzyki prosto z Ipada podłaczonego do Apple TV. Gorąca prośba do Was o pomoc w wyborze oraz opinii na temat kolumn Kefa (ważne dla mnie jest również ich kompaktowe wymiary).
×
×
 • Utwórz nowe...