Skocz do zawartości

Maociek

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Maociek

 1. Tylko że przy podłączaniu przez HDMI nie masz wpływu na dźwięk bo nie jest generowany przez kartę muzyczną prawda? Więc jak sobie z tym poradzić, aby dźwięk generowała dodatkowa (wen lub zewn) karta muzyczna a nie zintegrowana czy graficzna? Nie ma różnicy w "jakości dźwięku" odtwarzanym przez HDMI ze zintegrowanej karty a przez inne połączenie (cinch itp.) z karty muzycznej?
 2. To inaczej zapytam. Jak powinno się podłączać komputer do ampli aby obraz i dźwięk był jak najlepszej jakości? Jakie podzzsespoły są kluczowe przy takim podłączeniu? Jak wy macie u siebie podłączone?
 3. Czyli jak aktualnie mam kartę dźwiękową zintegrowaną a amplituner podłączony jest poprzez HDMI do karty graficznej podpinanie dodatkowych kart muzycznych nie ma sensu bo nie zadziała? Dźwięk puszczony w ten sposób w porównaniu z przesyłanym z karty dźwiękowej przez chinch będzie takiej samej jakości? Polepszanie podzespołów komputera odpowiedzialnych za dźwięk nie ma znaczenia? Chodzi mi też o wprowadzenie możliwości korekcji dźwięku, której aktualnie mi brakuje.
 4. Witajcie, Czy jeżeli odsłuchuję muzykę z komputera lub oglądam filmy, podłączonego przez HDMI do amplitunera to dźwięk przetwarza zintegrowana karta dźwiękowa czy karta graficzna? Generalne chodzi mi o to aby podłączyć zewnętrzną kartę dźwiękową na USB aby przetwarzała dźwięk, ale sygnał przesyłąć wraz z obrazem przez HDMI z karty graficznej? Szukałem tego wątku ale nie odnalazłem. Myślałem nad zakupem tej karty: Creative Sound Blaster X-Fi HD
 5. Ta wypowiedź dotyczyła amplitunera, co do wzmacniacza, to oczywiście, masz racje :). W amplitunerach zmieniają się standardy video i dźwięku przestrzennego. Przy używanym amplitunerze, odnośnie rozdzielczości obrazu zależy mi na 1080, 4k i tak mój projektor nie obsługuje.
 6. Wiekowy to bym liczył do 5 lat. Aby technologia nie byłą zbyt stara.
 7. Właśnie zależy mi na jakości frontów, pozostałe 3 kolumny są kiepskie jakościowo (narazie nie planuje zmiany z racji kosztów) i one są po prostu wykorzystane dla efektu przestrzennego.
 8. Więc badając temat dalej, uznałem, że szukam najpierw amplitunera z pre-out, w drugiej kolejności zakupię wzmacniacz. Amplituner w tym przypadku nie musi być wysokich lotów, najważniejsze żeby miał pre-out, dlatego szukam najtańszego z taką opcję. Co polecicie z używanych oraz z nowych?
 9. Dziękuję za sugestie. Budżet niestety nie wielki, może z czasem urośnie :), dlatego myślałem nad zakupami w etapach. Budżet na ten moment liczyłbym w granicy 3000zł. W tej kwocie nie kupie 2 porządnych urządzeń, to oczywiste. Co sądzicie o kupowaniu kilkuletniego amplitunera? Technologia w tym przypadku idzie do przodu, jednak cena starszych modeli jest znacznie bardzie atrakcyjna. Np. NAD T747 A czy jest może jakiś inny sposób połączenia niż pre-out? Żeby jednak w pierwszej kolejności kupić dobry wzmacniacz stereo, a dopiero potem zmienić amplituner.
 10. Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać :), także witajcie! Udało mi się w końcu zacząć realizację aktualizacji sprzętu audio, w pierwszym etapie wymieniłem kolumny frontowe. Ale stoję przed problemem jaki wiele raz był przerabiany, jednak każda sytuacja jest inna. Czyli połączenie kina domowego ze stereo. Chciałbym zbudować zestaw do stereo jak i kina domowego. Zależy mi na dobrej jakości muzyce, oraz efektach przestrzennych w filmach, z naciskiem na to 1. Poniżej aktualny sprzęt: -amplituner 5.1 Denon AVR-1611 -odtwarzacz Denon DBP-1610 -kolumny przednie Dali Ikon 6 MK2 (nowy nabytek, pierwszy element zestawu wymieniony) -pozostałe 3 kolumny to niski model wharfedale (centralna, 2 tylne) -subwoofer wharfedale również jakiś niski model do wymiany (aktualnie -PC -Projektor Epson EH-TW3200 Filmy jak i muzyka (flac, streaming Tidal) głównie puszczam z PC poprzez kabel HDMI. Pomieszczenie bardzo nie sprzyjające akustyce... około 20m2, ekran w prawym rogu pomieszczenia, za kanapą skos od dachu. Rodzaj muzyki to generalnie utwory gitarowe (np. Santana), rock, metal, pop - krótko mówiąc wszystko. W brzmieniu zależy mi na średnich i wysokich tonach. Zdaję sobie sprawy, że amplituner który mam, jest niewiele wart i należy go zmienić i uważam że w pierwszej kolejności ten element należy wymienić. Amplituner niestety nie ma pre-out. Budżet jak narazie jest okrojony, dlatego będę szukał sprzętu używanego. Zależy mi na tym aby nie przepinać kabli pomiędzy ampli a wzmacniaczem (niepraktyczne ze względu na budowę szafki). Bardzo proszę was jako znawców tematu o doradzenie mi w tej kwestii
 11. Jak oceniasz takie rozwiązanie po czasie? Aktualnie stoję przed podobnym problemem. Amplituner bez pre-out, z chęcią usłyszenia dobrego stereo.
×
×
 • Utwórz nowe...