Skocz do zawartości

iroc_z

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez iroc_z

 1. Jeszcze raz dzięki za porady, już od tygodnia gra u mnie SR5012. Jak na razie dla mnie super, jest duża różnica między nim a NR1504, widać że kolumny potrzebowały więcej mocy.
 2. A są jakieś znaczące różnice między SR5011 a SR5012, jedyne co mi się rzuciło w oczy to SR5012 ma większą liczbę obsługiwanych serwisów streamingowych. Który byś polecił i możesz przedstawić mi jakąś ofertę na te sprzęty.
 3. Dzięki, racja to wyjście na strefy.
 4. Mam już kupca na NR1504, ale raczej zostanę przy amplitunerze jako sprzęt bazowy z preoutem, w późniejszym czasie dokupiłbym wzmacniacz stereo. W poprzednim poście wspomniałeś o sprzęcie Yamahy i trochę zacząłem przeglądać ich ofertę. Co bardziej polecasz jako bazę - Marantza SR5011 czy może Yamahę RX-V683? Muza to raczej rock i trochę jazzu, natomiast źródło to streaming z NASa lub jakieś Spotify i Tidal.
 5. Rozumiem. Sam slim NR1504 jako źródło FLACów z NASa może zostać, czy też trzeba by pomyśleć coś na przyszłość do stereo?
 6. Dzięki za propozycję, to co na dzień dzisiejszy znalazłem to ceny około 2500zł. Zastanawiałem się jeszcze, żeby pozbyć się NR1504 i zakupić np. SR5011. Cena około 3000zł Wiecie może jak to się sprawdzi w stereo z kolumnami Jamo Concert C95? Czy może jest to w ogóle bez sensu?
 7. Na razie mam podpięte,gra to całkiem dobrze, klimaty Diany Krall miło się słucha, ale przy rockowych kawałkach czegoś brakuje, wrażenie jakby brakło energii, jakiejś dynamiki. Z tego względu zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem, Q21 zaproponował całkiem fajny sprzęt, ale zastanawiałem się jeszcze czy nie pozostać z Marantzem, niestety PM7005 nie ma wejścia main in, więc nici z połączenia, trochę to dziwne bo poprzednik miał. Czy warto szukać wzmacniacza który ma podwójne wyjścia na głośniki? Moje Jamo są wyposażone w 2 wejścia.
 8. Dziękuję za szybką i szczegółową odpowiedź. Jeśli dobrze rozumiem to wersja z końcówką mocy to tak jakby upgrade amplitunera, podnoszę moc na wyjście na kolumny, całe sterowanie i źródła dźwięku są zarządzane przez amplituner. Natomiast przy wersji z klasycznym wzmacniaczem to źródła muszę podpiąć do wzmacniacza, czy dalej mogę źródła puszczać przez amplituner? Przyznam szczerze wolałbym zostać przy amplitunerze, bo w sumie całą muzykę mam na NASie. Dziękuję za zaproszenie, jak będę w pobliżu to nie omieszkam zajrzeć.
 9. Witam serdecznie, To jest mój pierwszy post na tym forum, wiedza o audio raczej na niskim poziomie, więc proszę o wyrozumiałość, Mam amplituner Marantza Nr1504 i zestaw głośników Harmana HKTS16, ale dostałem głośniki frontowe Jamo C95 i chciałem je dopiąć do zestawu zamiast frontowych Harmana. W danych technicznych Jamo znalazłem info, że minimalna moc dla nich to 60W, tak więc Marantz wydaje mi się trochę za słaby (chyba że się mylę). Zastanawiałem się o rozbudowanie zestawu o wzmacniacz stereo, Marantz ma wyjście preout, tylko nie wiem jakie warunki musi spełniać wzmacniacz ( czy może to być każdy model). Czy musi mieć jakieś specjalne wejście? Jaki model polecilibyście tak do 2000 zł.
×
×
 • Utwórz nowe...