Skocz do zawartości

OmniModo

Uczestnik
  • Zawartość

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez OmniModo

  1. OPTION (pilot) -> Subwoofer/Bass -> włączyć opcję Subwoofer/Bass -> Extra Bass - cyfrowy algorytm, którego zadaniem jest lepsze zintegrowanie małych frontów i subwoofera, a tym samym wzmocnienie odczucia obecności niskich tonów. Wg instrukcji działa ona niezależnie czy subwoofer jest włączony czy nie. Sub nie będzie dostawał sygnału "Extra Bass" gdy przełączysz amplituner w tryb "Pure Direct" Jeśli chcesz słuchać muzyki w Stereo z Subem to wybierz z pilota tryb "STRAIGHT" lub wyciskaj na pilocie przycisk "MUSIC" aż na wyświetlaczu zobaczysz tryb "2ch Stereo"
  2. Gwoli zakończenia tematu i pozostawienia informacji dla innych poszukujących: zgodnie z radami z tego forum (i innych) skompletowałem Klipsch Reference Premiere: tyły RP-240S , centralny Rp-440C, boczne to Focal Aria 906, sub został jeszcze stary (aktywny Onkyo) , a wszystko to napędza Yamaha RX-A1060. Zestawik gra REWELACYJNIE , o wiele lepiej od poprzedniego (Yamaha RX-V483 + 10-letnie kolumny B&W) , różnicę słychać nawet w moich nieprofesjonalnych uszach Wielkie podziękowania dla wszystkich czynnie udzielających się użytkowników, a szczególnie za celne uwagi od S4Home , to dzięki wam moje wbudowane w głowie dwa akustyczne odbiorniki są teraz szczęśliwie
  3. Taka opinia często się powtarza, w opinii ludzi (i teraz też mojej) ten sprzęt dobrze się wzajemnie uzupełnia. Jedna z ważniejszych rad jakie usłyszałem w trakcie dobierania sprzętu (i mogę ją teraz osobiście poprzeć) to wybór ampli: jak go dobierać do takich kolumn całkiem wysokiej klasy (w tym przedziale cenowym rzecz jasna) to tylko Yamaha z serii Aventage (czyli z literką "A" w modelu) , bo do gorszego modelu szkoda takich kolumn. Totalnie nie znam się na Marantz i Denon, natomiast o Onkyo słyszałem/czytałem, że w porównaniu do Yamaha to ma słabą kalibrację dźwięku przestrzennego dla danego pomieszczenia. Może popytaj o szczegóły w sklepie S4Home, przekonałem się , że znają się na rzeczy.
  4. U mnie od jakiegoś czasu gra Yamaha RX-A1060 + Focal Aria. Dźwięki wydobywają się przepięknie. Rodzaj muzyki to zazwyczaj rock, reggae, pop i techniawy oraz trochę klasycznej. Jestem mega zadowolony i mogę śmiało polecać każdemu taki zestaw.
  5. ej, miało być KD bez szaleństw (patrz tytuł tematu) Faktycznie jakbym spoczął na Yamaha RX-V683 (często polecaną na tym i innych forach) lub innych ampli słusznie proponowanych przez S4Home (np. Onkyo TX-RZ810) to spokojnie dałbym radę kwotowo, ale mój apetyt rósł w miarę czytania i zapoznawania się z ofertą . Okazało się , że Yamahy A1050 / A1060 / A1070 wręcz rewelacyjnie grają stereo (jak na AV receiver), a ponieważ dużo słucham muzyki (oczywiście źródło to CD audio, FLAC lub WAV) to musiałem dopłacić do lepszego wzmachola. No i w tym momencie musiałem szarpnąć się też na lepsze kolumny Focal Aria. Do "zwykłego" kina z podana na wstępie kwotą świetnie sprawdziłby się zestaw Klipsch (RP-160M + RP-440C + RP-240S + R-12SW).
  6. Sennheiser HD 600 okazują się być za drogimi słuchawkami do gier , ale do wyboru dochodzą AKG K550 MKII
  7. Witam. Proszę o pomoc w doborze słuchawek do gier typu strategie RTS. Nie mam skłonności audiofilskich, ale liczy się dla mnie dobre symulowanie dźwięku dookolnego . Z tego co poczytałem Beyerdynamic DT 990 Edition (250 Ohm) dobrze się sprawują, mają też szeroką scenę i wygodne użytkowanie , a są w miarę tanie. Z kolei Sennheiser HD 600 mają być znacząco lepsze , ale to znaczny skok cenowy i pojawia się pytanie czy naprawdę warto wykładać takie pieniądze tylko do audio z gier ...? Ważna jest też wygoda użytkowania przez kilka godzin. Karta dźwiękowa to ASUS STRIX. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
  8. Tez słyszałem dużo pochlebnych opinii o RP440C, ale czy taki środek nie wyskoczy za bardzo przed boczne Focale ... ? Wskazane surround-y klipsa też już mają wyrobioną opinię, ale cena za wysoka, na http://s4home.pl/produkt/klipsch-rp-240s/ czy https://www.q21.pl/klipsch-rp-240s.html chodzą po 1250 zł/sztuka...
  9. Yamaha RX-A1060 + Focal Aria 906 + Klipsch R12-SW wychodzi ponad 10 klocków , a gdzie tam jeszcze pozostałe kolumny. No, ale cóż, muszę do tej Yamahy podłączyć troszkę lepsze (i droższe) monitory, miejmy nadzieję, że teraz centralny Klipch 440c + na tyły też jakieś klipsy wystarczą bo mój budżet ma już głęboki minus jak ten nasz państwowy No, chyba, że będę MUSIAŁ do zestawu dobrać centralny Focal Aria CC900 to wtedy czekają mnie ostre negocjacje w sklepie S4Home
  10. Przyzwyczajenia idą na bok gdy chodzi o jakość, więc zgodnie z sugestiami różnych osób, w tym również ze strony S4Home, biorę Focal Aria 906. Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze.
  11. Witam i proszę o pomoc w doborze kolumny centralnej i tylnich do amplitunera Yamaha RX-A1060 (podobny do A1050 lub A1070) aby dobrze zgrały się z przednimi Focal Aria 906. Pokój 19m2 prawie w kwadracie z meblami tapicerowanymi, ogólnie miękko urządzony. Kolumny przednie w odstępie od siebie 3m i prawie tyle samo od słuchacza. Centralny w odległości ok. 2 m , a tylnie w odległości 1,5 m od uszu.
  12. Temat nie aktualny, wątek do zamknięcia. (podana kwota 10 klocków okazała się za mała na ciekawy zestaw )
  13. Dzięki za sugestie, ale nie do końca wierzę w odsłuch sklepowy ponieważ specjalne salki mają całkiem odmienne warunki akustyczne od tych w mieszkaniu. Ponadto sklep nie zawsze dysponuje źródłem dźwięku z którego ja będę korzystał, no i nie ma wyboru do odsłuchu kolumn, które wstępnie bym widział u siebie. Nie mówiąc , że często mają całkiem nowy sprzęt, nie wygrzany. Wolę oprzeć się na odczuciach i doświadczeniach forumowiczów (aby nie brać całkiem w ciemno) i muszę też zaufać umiejętnościom inżynierów dobrych marek. Ponadto moje warunki bardzo ograniczają wybór (jak pisałem półkowe i z przednim bassreflex) więc pozostaje mi wybrać pomiędzy: B&W 685 lub 686 , KEF Q300 , Castle Warwick 3 , Focal Chorus 706 lub Focal Aria 905 lub 906.
  14. Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze kolumn do stereofonicznego odtwarzania muzyki w większości rockowej. Amplituner Yamaha RX-A1060 , pokój 19m2 prawie w kwadracie z meblami tapicerowanymi, ogólnie miękko urządzony. Kolumny w odstępie od siebie 3m i prawie tyle samo od słuchacza. Odpada wymiana lub zakup dodatkowego wzmacniacza (przynajmniej na rok lub dwa). Od lat słuchałem na B&W DM 602 S2 więc jestem przyzwyczajony do "kewlarów" i teraz zapatruję się na 686 S2 lub 685 S2. Z uwagi na warunki muszą być półkowe i jeszcze z wylotem z przodu coby ograniczyć sąsiadom zza ściany wspólnego koncertowania.
  15. Dziękuję za opinie, faktycznie, sporo w tym racji. Troszkę sobie jeszcze poczytałem i odświeżyłem wiedzę na temat parametrów kolumn , tj. mocy ciągłej, szczytowej, znamionowej, muzycznej, RMS i inne . Większość to marketingowe pierdoły i lepiej nimi się nie sugerować, jak już, to liczy się efektywność w dB, ale to też nie wszystko. W sumie to nie ma ideału, nawet najlepszy sprzęt audiofilski Hi-Fi wymięka przy naturalnym odsłuchu w filharmonii lub na koncercie, a jak ktoś chce super efektu kinowego ... to idzie do kina Taka prawda. U siebie w domu, gdzie mamy meble, nie wytłumione ściany, jakieś mebelki, niewielką przestrzeń w sumie niepozwalającą na odpowiedni rozstaw kolumn, itp. parametry wpływające na akustykę, to możemy sobie zapewnić co najwyżej substytut prawdziwych dźwięków, trochę lepszy za 100 tyś lub nieznacznie gorszy za 10 tysi ... Ale po wykładać wielką kasę, w końcu to nie samym dźwiękiem człowiek żyje. Tak czy siak dzięki informacjom jakie uzyskałem biorę amli Yamaha RX-A1060 lub A1070 , a na przody Klipsch RP-160M. Tylnie do wyboru: Klipsch R-14S Klipsch R-14M Indiana Line Nota 240 X JBL Studio 220 Dali Spektor 1 Czy któreś z powyższych ktoś odsłuchiwał z Yamahą A10xx ? No i jeszcze problem z centralnym : proszę o wskazówki czy jest duża różnica (brzmieniowa,jakościowa) pomiędzy Klipsch RP-440C a RP-250C . Znaczy się, spora różnica będzie, zdaję sobie z tego sprawę (w tym akurat przypadku większy/droższy=lepszy) , ale czy tak naprawdę jestem w stanie te różnice mocno odczuć w zwykłych, domowych warunkach w odległości 2m ? i przy okazji małe pytanko: czy RP-440C może posłużyć jako podstawka pod telewizor (Sony 55") czy też wystąpią jakieś drgania ekranu ?
  16. Odsłuch w saloniku sklepowym niewiele wniesie, tam są diametralnie odmienne warunki niż mam u siebie w domu, a po drugie musiałbym natrafić na wzmacniacz który akurat będę kupował (Onkyo TX NR676E / RZ 710 720 810 lub Yamaha RX V683 / A660 A670) . Jak pisałem moja muzyka jest głównie rockowa, trochę pop-u. Kolumny tylko i wyłącznie półkowe , więc Heco 900 odpadają
  17. Dzięki za tak szybkie odpowiedzi, ale co wy się tak z tymi Klipsch-ami uparli ... jakiś fanclub czy co ? Uważam, ze sub R-12SW to trochę za duża moc jak na tak mały pokój, przeciez bas to długa fala więc lepiej rozchodzi się w dużych pomieszczaniach. Uważacie, że nie najlepiej wyjdzie zmieszanie firm i dać na tyły coś innej marki ? Podobnie sprawa centralnego, tego Klipsch RP-440C, nie dość, że mocno przekracza budżet to jeszcze ma potworną moc. Na pewno przeczytaliście , że odległość od osoby oglądającej to 2 metry ... ? Nie będzie to system typowy do filmów, 50% to słuchanie muzyki.
  18. Hello. Pomóżcie mi proszę w optymalnym wyborze sprzętu ponieważ zmieniam mój leciwy sprzęcik. Obecnie korzystam z Yamaha RX-V475 do tego podpięte B&W centralny CC3 + półkowe DM602. Sub Yamahy (jakiś dwugłośnikowy z pokrętłami) , a satelity Rubicon 80W. Nowy zakup to amplituner , który musi być Onkyo lub Yamaha (taka słabość do chińskich japońców ) , a z głośników niestety wygląd też się liczy więc przednie (półkowe) muszą być w brązie. Skłaniam się ku Klipsch RP-150M. W sumie 160M do małego pokoju ca. 20m2 chyba nie są potrzebne, ale jeśli brzmią lepiej to oczywiście wezmę. Subek to R-10SW Meble tapicerowane i miękkie wyposażenie (dywan na prawie całą podłogę, narzuty z futer, a ściany i sufit wyłożone korkiem). Odstęp pomiędzy przednimi głośnikami ok 3m. Pośrodku TV, w odległości od oczu 2 m, tylnie głośniki w odległości od uszu ~1,5 m . Dużo słucham muzyki rockowej i klasycznej, trochę popu/techno. Żródło płyty CD i pliki FLAC. Raz na tydzień lubię ostro przygrzmieć jakąś muzą ku oburzeniu moich receptorów słuchowych (no i sąsiadów). Tak czy siak na wzmacniacz przeznaczam do 3500 zeta , a na głośniki: centralny do 1500 , para przednich do 3000 , tylnich do 1200 Zupełnie nie mam pomysłu co do tyłów, ale z uwagi na mały rozmiar i ładny wygląd to chyba będzie: Taga Harmony TAV-616S albo jeszcze lepiej Taga Harmony TAV-906S. Podstawowy wymóg to drewnopodobna obudowa i rozmiarowo niezbyt duża głębokość (tak do 16-17 cm max). Z góry dziękuję za wszelkie pomocne sugestie. (mile widziane linki do sklepów z dobrą renomą)
×
×
  • Utwórz nowe...