Skocz do zawartości

ksi3zyc

Uczestnik
 • Zawartość

  58
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2

O ksi3zyc

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. ksi3zyc

  Adaptacja salonu z aneksem 30m2

  Żeby nie było, że się wyleczyłem i spocząłem na akustycznych laurach . Idę zgodnie z planem i dziś dotarła kolejna paczuszka. Oczywiście od @Bartek z Mega-Acoustic Poustawiane . W sobotę testy.
 2. ksi3zyc

  Yamaha r-n803 i 2 moduly YPAO

  Z poziomu amplitunera również włączyć/wyłączyć YAPO Volume - tylko nie może być w trybie Pure Direct. Wciskasz na pilocie Setup, strzałką w dół wybierasz YAPO następnie Enter/wybierasz np Speaker A/wybierasz YAPO On i przechodzisz strzałka w dół do wyboru YAPO VOL i masz do wyboru ON/OFF Natomiast nie wiedziałem, że jest możliwość włączania w MuscCast.
 3. ksi3zyc

  Yamaha 803 głośność

  No to jest nas dwóch
 4. ksi3zyc

  Yamaha 803 głośność

  Amplituner nowy i kolumny też nowe więc daj im szanse na wygrzanie. U mnie po 3 dniach grania po 12 h dziennie można było poczuć różnicę - też nowy ampli 803D i głośniki KEF Q750. Po kolejnym miesiącu dźwięk znowu uległ zmianie. Teraz głośność słuchania wygląda mniej więcej tak: - Rano - radio idzie na - 55 do - 50. - spokojne słuchanie muzy to tak w okolicach - 35 - 30 - przy - 20 to już jest power. Do 0 nigdy jeszcze nie doszedłem Z moich obserwacji, po wstawieniu paneli pochłaniających z tyłu za kolumnami tę samą głośność w pomieszczeniu (ok 30 m) uzyskuje przy mniejszym podkręceniu regulacji głośności
 5. ksi3zyc

  ODTWARZACZE SIECIOWE

  Wiele nie pomogę bo zaczynam szukać informacji na czym najlepiej słuchać TIDALA ale warto zwrócić uwagę, żeby urządzenie wspierało obsługę plików w formacie MASTERS - albumów takich jest coraz więcej dostępnych na TIDALU. Lista oficjalna na stronie : http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners Nie wiem jak wgląda wsparcie formatu MASTERS przez Chromecast Audio albo Raspberry Pi.
 6. ksi3zyc

  Yamaha R-N803D i niewidoczna sieć MultiCast Setup

  @Kapitan_Kloss Po lewej stronie od pokrętła głośności masz przycisk "return/connect" . Z tego co pamiętam to jego musisz nacisnąć.
 7. ksi3zyc

  Yamaha RN803D + TIDAL MASTERS

  @Gołąb a miałeś okazję porównywać granie CD vs. TIDAL Masters?
 8. ksi3zyc

  Yamaha RN803D + TIDAL MASTERS

  @MariuszZ dzięki za podpowiedź. Znalazłem informację, że Yamaha RN803 D ma SABRE 9006AS 192 kHz / 24-bit DAC To teraz pytanie co podłączyć zamiast PC w sensownych pieniądzach.
 9. ksi3zyc

  Yamaha RN803D + TIDAL MASTERS

  Ponieważ głównie słucham muzyki na Tidalu z czasem pojawiła się chęć testowania jakości Masters. Zainstalowałem wersję desktopową Tidala i podłączyłem PC do amplitunera za pomocą kabla optycznego. Ponieważ akcja była spontaniczna to jest to podłączone do karty dźwiękowej zintegrowanej na płycie główne PCj a kabel optyczny jest za 30 pln z supermarketu :). Dodatkowo gdzieś w ustawieniach karty ustawiłem częstotliwość próbkowania na 24 bity/192 kHz. No i zaczynam się zastanawiac czy to właściwa konfiguracja? Czy w komputerze powinienem zmienić kartę dźwiękowa na lepszą albo zmienić ustawienia? No i najważniejsze. Jakie urządzenie polecilibyście do podłączenia do Yamahy, żeby było możliwe odtwarzanie TIDALa w jakości MASTERS? Lepiej podłączać kablem optycznym czy RCA? Niestety pomimo systematycznego czytania forów moja wiedza jest dalej mizerna więc prośba o pomoc
 10. ksi3zyc

  Akustyka salon 20m2

  Panowie otwórzcie link ale w Exlorerze (bo w Chrome nie dziala) i tam można podać wymiary pokoju , ustawienia kolumn i miejsca odsłuchu i nie będziecie musieli zgadywać gdzie postawić panele - wszystko będziecie mieć na obrazku http://www.acoustic.ua/recommendations/800#2
 11. @Kraft (wersja Lite, po 99$ upgrade pełna) niby kolejne wyciągnięte pieniądze ale kwota jakaś nie powalająca.
 12. A widział już ktoś nowy przedwzmacniacz NADA C658? Ma na pokładzie Dirac Live Room Correction https://www.tophifi.pl/stereo/przedwzmacniacze/nad-c658.html Bardzo jestem ciekaw skuteczności działania? Ponieważ dalej planuję "rozmnażać" drobnoustroje akustyczne w pokoju to zastanawiam się czy alternatywą może być taki sprzęt z korekcją?
 13. ksi3zyc

  Akustyka salon 20m2

  @widghet poszukaj w sekcji DIY, było sporo informacji o samodzielnej budowie paneli. Poczytaj bo są tam informacje np jak ludzie zabezpieczają wełnę przed pyleniem (mocno szkodliwe) jak i tym gdzie i jaką wełnę finalnie ludzie kupują. Zastanawiałem się nad samodzielną budową ale nie mając czasu i miejsca na wykonanie postawiłem na zakup od @Bartek z Mega-Acoustic
 14. ksi3zyc

  Wibracje i drgania

  Kolejny obszar do eksperymentów... oj długa droga jeszcze przed mną.
 15. Fajne testy, czekamy na kolejne obserwacje. Spróbuj panele za plecami postawić węziej nawet przysłaniając książki. Jak wygląda stabilność paneli na słoikach? Trochę bym bał się o sprzęt .
×