Skocz do zawartości

Anuc

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Anuc

 1. Jakieś typy? Klasycznie NAD 356? Rotel? Coś z Denona? Yamaha? A Chromecast wpięty po optyku do lepszego wzmacniacza?
 2. Wzmacniacz klasy np. Onkyo 9010 czy jednak coś wyżej + streamer klasy bluesound node? Wejście po USB jest inne/lepsze niż optyczne/coaxial? Muszę mieć jakieś typy, żeby wiedzieć co ewentualnie ogarnąć na odsłuch. Aktualne połączenie kina Denona AVR2500 z leciwymi Bowersami 602 jest dźwiękowo całkiem spoko, dlatego zastanawiam się jak dużo zyskam inwestując w oddzielny set do słuchania wyłącznie muzyki z sieci.
 3. To w takim razie jeszcze jedna koncepcja - wzmacniacz stereo z wejściem usb i dobrym DAC na pokładzie połączony z macbookiem? Coś pokroju Denon PMA1600? Czy jednak mimo wszystko dwa osobne systemy?
 4. Miałem je - dźwiękowo spoko, miłe dla ucha, ale niestety niepraktyczne przy zastosowaniu w sporcie, bo po prostu wypadają z ucha i nie są w żaden sposób zabezpieczone przed potem. Jak ćwiczysz statycznie, to może będzie ok, ale do biegania/roweru się nie nadają.
 5. Dobra, pierniki upieczone, pociągnę więc temat dalej Z preoutem, to faktycznie, przeoczyłem ten fakt, że dopiero model wyżej go ma. Zakładając pójście w rozwiązanie z oddzielnym systemem do strumieniowania muzyki + przełącznik, to teraz kolejne pytanie: czy zestaw wzmacniacz + streamer, czy kombo wzmacniacza ze streamerem jako jedno pudełko? Chodzi o system, który faktycznie na tyle podniesie jakość dźwięku, że uzasadni to dołożenie kolejnego klamota do szafki.
 6. Po dłuuugim czasie stanęło (właściwie na gwiazdkę stanie) na Denonie avr-x2500h. I teraz rozważania czysto teoretyczne, bo jeszcze nie wiem jaki efekt będzie. Gdybym chciał zmienić/polepszyć dźwięk muzyki odtwarzanej strumieniowo (kino zostawimy) to mogę: 1. Dołożyć wzmacniacz stereo pokroju Pioneera a40ae, połączyć go po pre-oucie z denonem, dołożyć streamer pokroju bluesound node? 2. Dołoźyć lepszy streamer i połączyć go z denonem po kablu coax? 3. Dołożyć wzmacniacz stereo bez łączenia po pre oucie, do tego przełącznik typu Beresford i streamer? 4. Dać sobie spokój i upiec pierniki na Święta? Dzięki!
 7. Yamaha nie ma, Denon według opisu ma, czyli + dla Denona, a Pre-Out nie jest niezbędny. Co do skalowania/pełnej obsługi 4K, to w przypadku TV 4K to i tak zajmuje się tym TV? Odpalając Netflixa w TV w 4K będę go oglądał w 4K niezależnie od parametrów amplitunera? Dobrze rozumiem, że przy podłączeniu dekodera do amplitunera, który z kolei jest połączony z TV, skalowanie do 4K poprawia jakość sygnału HD wychodzącego z dekodera i TV wyświetla lepszy obraz?
 8. Zawężając wybór: jak się ma Yamaha RX-V683 do Denona AVR-X2400H?
 9. Przynajmniej sprawa z odtwarzaczem sieciowym wyjaśniona Niestety ale budżet mam ograniczony, bo poza amplitunerem muszę zmienić też TV na coś obsługującego 4K. Czyli pewnie wybór padnie na goły RX-V683 + być może jakiś subwoofer do tego żeby zamknąć system 5.1 ale to pieśń przyszłości Dzięki za pomoc!
 10. Cześć! noszę się z zamiarem wymiany starej Yamahy RX-V440 na coś nowszego i waham się nad 3 dwiema koncepcjami: 1. Amplituner RX-V483 2. Amplituner RX-V683 3. Amplituner RX-V483/RX-V683 + odtwarzacz sieciowy NP-S303 Do starej Yamahy mam podpięte 5 x B&W 602s3 (bez suba) i o ile brzmieniowo mi wszystko pasuje, to ograniczenia sprzętowe Yamahy (brak HDMI, brak możliwości podpięcia pod sieć) zaczynają być problemem. Co do 3 koncepcji, to zastanawiam się na ile dobry dźwięk przy odtwarzaniu z sieci generują amplitunery same w sobie, a na ile lepszy/gorszy/inny byłby dźwięk, gdyby w połączeniu z którymś z amplitunerów zastosować dodatkowo odtwarzacz sieciowy. Dzięki z góry za sugestie! Bart
×
×
 • Utwórz nowe...