Skocz do zawartości

blondynek13

Uczestnik
  • Zawartość

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Janów Lubelski

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Ok, potwierdziłeś moje przypuszczenia i teraz czeka mnie trudniejsze zadanie niż tylko wstawienie pułapek basowych bo ze strojonymi to już nie jest łatwa zabawa.
  2. W utworach gdzie jest dużo niskich tonów i są one mocne to słychać efekt takiego zamaskowania reszty pasma, dźwięk jest czasami dudniący "przeciągnięty" a nie krótki i zwarty.
  3. Obecnie trochę bałagan i prowizorka 🙂, moje kolumny czekają na wymianę cewki w wysokotonowych bo w jednej była podpalona co skutkowało spadkiem w zakresie 4-9 kHz. Na zastępstwo grają chwilowo pożyczone od kolegi monitory. Pokój ok 18 m2 . Sprawdziłem, że jak dam ten absorber binarny, jak na ostatnim zdjęciu za kolumnę na tle absorbera na bazie wełny, to odzyskuje część pogłosu w zakresie 200Hz - 1kHz, więc prawdopodobnie pójdę tą drogą i zamontuję do tych absorberów płyty perforowane np. ze sklejki.
  4. Pytanie przenoszę z innego wątku. Mam problem z pogłosem w niskich częstotliwościach i nie wiem czy powinienem stosować szerokopasmowe pułapki basowe czy jakieś strojone na konkretne problematyczne częstotliwości. Na wykresie RT60 widać , że wszystko poniżej powiedzmy 120 Hz wybrzmiewa za długo , a na spektrogramie widać konkretne problematyczne częstotliwości z tego zakresu . Na zbyt niski pogłos powyżej 180 Hz mam pomysł zastosować w absorberach płytę perforowana aby przywrócić trochę energii. Od czego powinienem zacząć aby zbytnio nie błądzić w tych niskich częstotliwościach ? 🙂
  5. Dobry pomysł. Trochę wełny już mam i tak jak widać na wykresie pogłos powyżej 180 Hz jest lekko za niski muszę wrócić tak do 300-400 ms, z tym nie będzie wielkich problemów, dołożę do absorberów za kolumnami perforowaną płytę i powinno być ok. Trudniej będzie powalczyć z tym poniżej 100 Hz i tu na pewno wełny trzeba będzie dużo więcej ale z głową aby nie wpływać na pozostałą częstotliwość.
  6. Mam problem z pogłosem w niskich częstotliwościach i nie wiem czy powinienem stosować szerokopasmowe pułapki basowe czy jakieś strojone na konkretne problematyczne częstotliwości. Na wykresie RT60 widać , że wszystko poniżej powiedzmy 120 Hz wybrzmiewa za długo , a na spektrogramie widać konkretne problematyczne częstotliwości z tego zakresu . Od czego powinienem zacząć aby zbytnio nie błądzić ? 🙂
  7. Witam Kolegów, jestem w posiadaniu Marantz CD17 MKI po upgrade, niestety jestem zielony w tym temacie. Czy mógłby ktoś ze znawców tematu tuningu Marantz-ów określić co zostało w nim zmienione względem wersji podstawowej i ewentualnie co można jeszcze poprawić w tym CD ?
  8. Witaj, podeślij mi email to Ci wyślę, jeśli możesz to podaj numer telefonu to porozmawiamy o programie, hej.
  9. Witam, programu na Windows XP nie zdobyłem, ale próbuje uruchomić na Windows 98 bo na taki mam oprogramowanie, ale to niestety starsze laptopy i trochę leciwe.
  10. Witam, poszukuje oprogramowania do kolumn Canton Digital służącego do dostosowania kolumn do pomieszczenia przez kontroler DSP na Windows XP. Oprogramowanie firmowe było dostosowane do Windows 98. Mam sygnał, że ktoś na jakimś forum pisał o posiadaniu takiego oprogramowania na XP, za wszelkie informację z góry dziękuję i pozdrawiam.
  11. Witam,nie jestem dobry znawcą zestawów audio, posiadam zestaw technics(ok 20-letni): wzmacniacz A700mk3, korektor SH-GE70, tuner ST-Gt550, cd SL-PG380A kolumny tonsil Soundfinder 250. Poczytałem i wiem że nie jest to dobry sprzęt, ale na razie chciałbym zmienić tylko kolumny, mogą być używane, najlepiej do 1000zł. Pokój ma 24 m2, muzyka głównie elektroniczna ale również popularna : Sting, Chris Rea, Sade, Leonard Cohen...Jeśli uważacie że kolumny niewiele zmienią jakość odbioru w takim zestawie to proszę o sugestie. Jeśli obserwujecie jakieś oferty i uważacie , że jest coś godnego polecenia to chętnie wysłucham .
×
×
  • Utwórz nowe...