Skocz do zawartości

Patrickb

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Patrickb

  1. To niezupełnie tak. BX2 grają ładnie i nie narzekałbym na brak basu bo jak na monitory mają bardzo fajny bas, tam gdzie on jest to się pojawia aczkolwiek wiadomo, że z racji swojej wielkości nie dadzą tak niskiego basu jak duże podłogówki czy subwoofer i tego też nie oczekuję, byłem świadomy jak je kupowałem. Chcę i tak dokupić głośniki do telewizora do filmów z racji złego rozstawienia BX pod tv. Do filmów myślę że będą wystarczające w połączeniu z subwooferem aby był odpowiedni efekt w filmach natomiast nie będę na nich słuchał muzyki więc nie muszą być super pod tym względem, to bardziej zamiennik soundbara gdzie głośniki są jeszcze mniejsze i jakoś dają radę więc tu myślę że będzie lepiej bo będą rozstawione szerzej niż soundbar. Myślę o czymś pokroju Q Acoustics 3010 lub Mordaunt Short M10 gdyż z racji swojej wielkości mogę postawić je na szafce po bokach TV. Ponieważ subwoofer będzie zestawem dla tych małych głośników do filmów to chciałbym wykorzystać go również do BX2 do muzyki aby uzyskać głębszy niższy bas dlatego też szukam przyzwoitego suba również do muzyki tylko chciałbym się upewnić że na TX-8270 będzie on grał na obu zestawach A i B (przełączane).
  2. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o drugie pytanie to chodzi mi o to że dwa zestawy głośników będą podłączone na stałe natomiast będą grały albo na A albo na B, nie oba jednocześnie. Mam obecnie monitory Monitor Audio BX2 które używam do muzyki podłączone pod Denona AVR-2113 który planuję wymienić na w/w Onkyo gdyż nie korzystam z pełnego kina i nie będę. Dlatego wolę lepszy amplituner stereo. Chciałbym jednak zostawić BX2 do muzyki natomiast dokupić drugie mniejsze głośniczki do TV, z racji niekorzystnego ustawienia moich BX2 do filmów, myślę że wspomagane subwooferem wystarczą. BX2 są rozstawione na całej szerokości pokoju natomiast TV jest w rogu więc trochę kiepsko do TV. Dlatego muzyka to Monitor Audio BX2 podłączone pod Onkyo na A, drugie głośniki do TV na B. Oba zestawy jednak powinny korzystać z jednego subwoofera. W BX2 trochę brakuje mi basu dlatego chcę spróbować wzmocnić je subwooferem, choć ogólnie jestem z nich zadowolony a mam nadzieję że podłączając je pod lepszy amplituner zagrają jeszcze lepiej. Nie mam niestety możliwości postawić głośników podłogowych ze względu na układ pokoju dlatego też muszą zostać monitory zamontowane na ścianie. I stąd moje pytanie, BX2 mają pasmo od 42 Hz natomiast drugie mniejsze głośniki od 90 Hz więc spora różnica.
  3. Witam, Wątek już chwilę nie aktualizowany ale może S4Home mógłby odpowiedzieć na kilka pytań jako że przymierzam się do TX-8270: 1) czy mogę podłączyć dwa zestawy głośników jeden pod wejście A o impedancji 8 Ohm i drugie pod wejście B o impedancji 6 Ohm? oba zestawy będą przełączane, nie będą grały jednocześnie (instrukcja podaje że przy obu wejściach wymagane jest min 8 Ohm jeśli dobrze to rozumiem ???) 2) czy subwoofer będzie grał przy obu zestawach głośnikowych A i B? w instrukcji Onkyo tego nie znalazłem ale bliźniaczy Pioneer SX-N30 piszę że subwoofer nie będzie grał jeśli głośniki podłączone są pod wejście B (nie jest to dla mnie do końca jasne czy chodzi o sytuację kiedy głośniki są podłączone tylko pod wejście B czy też wtedy kiedy są pod A i B) 3) czy regulacja odcięcia subwoofera jest ustawiana oddzielnie dla A i B czy jest jedno ustawienie? (planuję podłączyć głośniki o różnym paśmie przenoszenia i wolałbym ustawić dla nich osobno) 4) dla mnie właśnie decydującym argumentem za 8270 jest wejście HDMI ze względu na funkcję ARC - bardzo wygodne że włączając/wyłączając telewizor włącza lub wyłącza się od razu amplituner, cena co prawda jest nieadekwatna w stosunku do tej małej różnicy w funkcjonalności i prawie żadna w jakości tak jak piszesz ale jednak... Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze i odpowiedź na te nurtujące mnie pytania. Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...