Skocz do zawartości

S4Home

Branża
 • Zawartość

  35 466
 • Dołączył

 • Ostatnio

12 obserwujących

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Oświęcim

Ostatnio na profilu byli

80 372 wyświetleń profilu
 1. PM7000N to zupełnie inna liga niż CEOL, ale też trochę urządzenia budowane z innym zamysłem. Jak się podoba PM7000N po odsłuchu, to w zasadzie nie ma chyba co się zastanawiać. Chyba, że jeszcze chcesz szukać jakiejś alternatywy, bo jeżeli to jest jedyne urządzenie jakie na ten moment testowałeś, to być może warto rzeczywiście rozważyć alternatywy i sprawdzić jeszcze co potrafią inne, żeby mieć szerszy pogląd na to czego można oczekiwać od sprzętu.
 2. Do tych kolumn chyba bym szedł bardziej w coś co doda im fajnej energii i tutaj spokojnie można by do nich zapiąć nawet Atoll IN100, czy wyżej Roksan K3. Nie mniej jednak żeby to był wybór pasujący do Twoich preferencji a nie strzały w ciemno, czy też moje przemyślenia warto żebyś napisał jaki charakter wypadkowo chciałbyś uzyskać z tego połączenia.
 3. S4Home

  Końcówka mocy

  Jeżeli ma być tylko więcej mocy, to lepiej jest sobie kupić innego wzmaka, chyba że w perspektywie jest zmiana kolumn na jakieś inne, bo z tych sporo więcej jakości nie wyciągniesz podpinając końcówkę mocy (co oczywiście nie zmienia faktu, że cel głośniejszego będzie osiągnięty), dlatego koledzy powyżej odradzają Ci takie rozwiązanie. Osobiście także szedłbym w kierunku innego wzmaka przy takim zestawieniu. Pytanie jeszcze w jakim pomieszczeniu gra obecny zestaw (metrażowo), bo być może to kolumny są tutaj bardziej do wymiany żeby osiągnąć cel a nie spalić kolumn.
 4. Dodatkowy moduł DAC nie do końca jest opłacalny, chyba, że chciałbyś zamknąć wszystko w obrębie jednego urządzenia, to wtedy jak najbardziej. Jeżeli tylko jest miejsce na dodatkowe "pudełko" to warto dokupić zewnętrzny przetwornik.
 5. Tak sam efekt jak ze słuchawek ciężko będzie uzyskać, bo trochę inna zasada działania, ale z ciekawych opcji wartych rozważenia mogą być KEF R3 Meta, aczkolwiek do nich warto by w jakiejś perspektywie czasu wymienić wzmaka. Ewentualnie nieco taniej masz Monitor Audio Silver 100, a trochę drożej Monitor Audio GOLD 100. Gdybyś chciał pozostać przy wzmaku to sądzę, że optymalnym wyborem będą Silvery, a jak jest szansa na zmiany to warto przyjrzeć się pozostałym opcjom.
 6. Spójrz sobie na Focal Aria EVO X No1. KEF R3 jak najbardziej mogą się sprawdzić.
 7. W tym zakresie cenowym mając na uwadze to jakich gatunków muzycznych szukasz to Aurora 700 może być ciekawą opcją. Jeszcze nieco wyżej masz Monitor Audio Bronze 500 i do tego Cambridge Audio AXR100. To może być także fajną alternatywą. Jedynie tylko w tym przypadku musiałbyś dorzucić jakiś streamer typu Wiim Mini.
 8. Rega to przyzwoity wzmak i może się jak najbardziej podobać w tym zestawieniu, ponieważ uzupełnia trochę to czego w Silverach jest mniej. Jako alternatywę możesz jeszcze rozważyć Pier Audio MS-880 (hybryda o bardzo dobrej muzykalności). Roksan na pewno bardzo fajna opcja na poranki z muzyką Ewentualnie możesz jeszcze sobie dorzucić do zestawienia Atoll IN200 jeżeli byś szukał bardziej grania z werwą i szukał trochę pazura w ogólnej charakterystyce.
 9. Masz dość duży rozstrzał cenowy w tych produktach, dlatego też ciężko je porównać jakościowo. O ile Cambridge CXA81 to bardzo fajny wzmacniacz i często go sami polecamy o tyle z Arii pełni potencjału według mnie nie jest w stanie wyciągnąć. Atom już może powoli sprostać temu zadaniu, ewentualnie możesz rozważyć jeszcze Vincet SV-228, który jest nieco łagodniejszy od SV-237 ale do Twojej dość szerokiej bazy muzyki jakiej słuchasz powinien być lepszym wyborem. Do rozważenia jeszcze Lyndorf TDAI-1120 z urządzeń all in one, tutaj jedynie sukces zależeć będzie od tego w jakim wydaniu lubisz muzykę rock.
 10. Pytanie jak to długo grało, jak masz ze sobą połączone ze sobą głośniki (szeregowo, czy mieszana opcja połączenia jest zastosowana, bo równolegle to raczej by tego wzmak nie wytrzymał ). Pytam dlatego, że 9 kolumn w połączeniu ohm-owym to dość dużo dla wzmaka. Podeślij proszę jeszcze jakie to są głośniki, bo być może masz selektor i głośniki mogą pracować także jako 100V (wzmacniacz na pewno może). Gdyby to była technologia radiowęzłowa to wtedy połączenie kilku w jednej linii jest czymś naturalnym w zakresie obciążalności wzmaka i przy ustawieniu odpowiednich odczepów.
 11. Jeżeli ma to być rzeczywiście mocno uniwersalne rozwiązanie godzące ze sobą filmy i muzykę to prędzej czy później ten sub wyląduje w zestawie. Pytanie tylko jakie już padło, czy zdecydować się na niego od razu, czy nieco zaczekać, ponieważ przerzucenie kwoty za subwoofer na kolumny spowoduje, że finalnie będzie to znacząco lepsze rozwiązanie pod kątem jakości dźwięku. Propozycje podzielę na dwie kategorie: - bez subwoofera * Rega Elex MK4 + Monitor Audio Silver 100 * Marantz PM7000N + KEF R3 - z subwooferem * Cambridge Audio AXR100 + Sonus Faber Lumina II + REL HT1003 * Denon PMA-900HNE + Elac Carina BS243.4 + Fyne Audio F3.12
 12. Do tych gatunków jakich słuchasz raczej pozostałbym przy Atoll IN200, Vincent. Do tego bym dorzucił jeszcze ewentualnie Moon 250i v2, ale on niestety także nie ma triggera. Pytanie tylko dlaczego trigger must have, bo tym dość mocno ograniczasz sobie wybór odpowiedniego urządzenia? Rozumiem, że pewnie chcesz włączać Wiim PRO od razu wzmaka, pytanie tylko czy na pewno jest to totalny must have Jeżeli tak, to wtedy Naim ATOM też wchodzi w grę, bo on także posiada opcje sieciowe i wybudzisz go np. dzięki Spotify (chyba, że trigger potrzebny jest do jakiegoś innego urządzenia). Jeżeli zrobił efekt wow to wydaje się najlepszą opcją.
 13. Z tych dwóch zdecydowanie Taga to lepsze rozwiązanie.
 14. Chłopaki działają bardzo sprawnie zazwyczaj (chyba, że potrzebne jest ewentualnie sprowadzenie jakiejś części).
 15. W przypadku tego wzmacniacza lepiej kolego wyjdzie Ci zakup lepszych kolumn frontowych niż dodatkowych podstawkowców do konfiguracji a'la kwadrofonia/ namiastka kina stąd pojawiło się określenie surroundy i domyślam się, że to chcesz zrobić. Lepszą opcją jest przerzucenie tego budżetu na kolumny podłogowe, ponieważ nie zadziała to tak jak w klasycznym amplitunerze kina domowego, a ta kwota spowoduje ogromny przyrost jakości dźwięku kolumn podłogowych. Czy rozważasz ewentualnie taką opcję?
×
×
 • Utwórz nowe...