Skocz do zawartości

alaska

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez alaska

 1. Idealnie tak to widzę. Cudowny mikrofon - tak zrozumiałam różnicę z tematu rn602 vs rn803d :-) (no jest tam jeszcze ujętych parę różnic). Wybierałam głównie wizualnie :-) z prośbą o odrzucenie tego co z góry nie spełni moich potrzeb. Nie widzę realnie odsłuchania tych wszystkich kolumn z rn803d ze względów logistycznych (to zadanie dla męża). Finalnie odsłucha w przyszłym tygodniu zensora7 vs sapphire25 i powinien być koniec poszukiwań (heco odpadło ze względu na wysokość). Tak to wygląda w teorii ..., a reszta w rękach sprzedającego zgadza się - nie potrafię zmienić tematu, jest to moja pomyłka miało być c338.
 2. Bardzooo dziękuję za odpowiedz - ta błędna informacja wyeliminowała mi 70% kolumn. Po lekturze na 98,8% wzmacniaczem będzie zaproponowana rn803 (przekonał mnie mikrofon, który ujarzmi wszystkie niedoskonałości akustyczne). Z głośników selekcje telefoniczną przeszły : zensor 5/7, opticon 5/6 (6 jest ładniejsza ale cena też piekna), polk rtia7, kef r500 (q5 brzydsza), bw 683s2, monitor paradigm od 7 do 11, monitor bronze 6/5 no i moja wizualna perełka triangle ex altea. Proszę o "wyrzucenie" tego co z zasady źle brzmi z rn803. pozdrawiam
 3. P.Piotrze czyli mogę przystawić kolumnę z tylnym bassreflexem do ściany i nie spowoduje to jej uszkodzenia?
 4. tak to wyglądało - to kupić, zabrać do domu, podłączyć i "będzie pani zadowolona" :-). Temat kina odpuściłam po rozmowach z salonami - argumentacja była następująca: powyżej 3tys lepiej kupić stereo, bo pociągnie tv a i muzyki będzie można posłuchać (obecnie nie słucham, bo nie mam na czym). TV to 70% bajki dla dzieci, 20% kanały przyrodnicze, 10% filmy. Zdaje sobie sprawę, że aktualnie to wykorzystam może 20% możliwości proponowanych zestawów stereo. Przy stereo mam 2 głośniki - łatwiej mi to wkomponować w salon, niż 5 mniejszych od kina. Chcę słyszeć to co widzę :-). Oberon7 chyba odpada, ponieważ ma bass-reflex z tyłu, a jedna z kolumn będzie stała przy filarze (w przypadku tego głośnika max odległość z tyłu to 10cm, a minimum to ponoć 50cm). 8tys to max jaki chcę przeznaczyć na dźwięk - jeśli uda się znaleźć tańsza ciekawa propozycję na pewno ją rozważę. Stąd pytanie o głośniki używane/powystawowe - jeden z rozmówców zasugerował, że lepiej kupić dobry/lepszy nowy wzmacniacz i kolumny demonstracyjne (będą już dograne czy wygrzane, nie pamiętam dokładnego określenia) - a jak "złapię audiobakcyla" to wtedy wymienić kolumny na te, które będą mi odpowiadały muzycznie.
 5. W salonie pracownik kazał mi kupić model sxs30dab (nie sxn30ae - dla mnie różnią się wysokością :-) ). Problem z dźwiękiem zaczął się po wymianie TV. Stary telewizor miał głośniki skierowane do przodu i było ok. Ten model jest typowo naścienną wersją (a stoi na podstawie) i ma głośniki z tyłu, gdzie dźwięk ma się odbijać od ściany. Niestety za telewizorem są schody i dźwięk krąży wyżej po pietrze - muszę jakoś skierować dźwięk w kierunku oglądającego (pierwsze było kino domowe, ale po lekturach forum zostało zmienione). To będzie mój pierwszy sprzęt tego typu, dlatego chce kupić coś na dłużej i trochę lepszego niż moje obecne potrzeby. Jako laik wolę w dźwięku ciepło, swobodę i barwę niż efektowną dynamikę. Propozycje NAD i ADVANCE powstały po rozmowach telefonicznych z salonami audio w PL, a Pioneer po wizycie w salonie. Polk jest za wysoki - 107cm, monitor mr6 wysokościowo ok. przepraszam za bład w temacie - NAD C338 , a nie NADc388
 6. Witam, powierzchnia 20m2, wykorzystanie 95% TV 5% radio (tv gra obecnie ok 8-10h dziennie), bass reflex z przodu (jedna z kolumn będzie stała tyłem przy filarze - max 10-15cm odstępu), wysokość kolumn najlepiej do 95cm (105 cm max). Po ambitnej lekturze artykułów na forum wybrałam się do salonu (najbliższy to 75km) na odsłuch :-). Wizyta trwała 300s : po wysłuchaniu moich wymagań usłyszałam "Sx-S30DAB + pearl 25". Na kolejne pytanie czy może jakaś alternatywa "tak, zamiast pearl25 proponuje indiana seria5". A odsłuch? "przy takich wymaganiach, najlepiej posłuchać w domu". Po rozmowach telefonicznych z pracownikami salonów audio wybrałam 2 opcje NAD lub ADVANCE. Tu pierwszy dylemat nie wiem, który jest lepszy i dylemat drugi jakie kolumny? Czy przy moich potrzebach warto kupować kolumny używane (mogę wydać 2x wartosc wzmacniacza na głośniki). Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...