Skocz do zawartości

przemeklbn

Uczestnik
  • Zawartość

    698
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Lublin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Poniżej materiał z wynikami pomiarów wykonanych wg CEA-2010A. Możecie to skonfrontować z wynikami pochodzącymi z wspomnianego wyżej brytyjskiego portalu whathifi, które podał @Butler
  2. @michalsti, jeżeli nie chciałbyś zrezygnować z niskiego zejścia i mieć zwarty bas powyżej strojenia portów to fajnie sprawuje się mój Arendal 1723 Subwoofer 1V. Możesz sobie go zamówić u producenta i potestować do 60 dni. Przesyłka i zwrot jest za darmo, więc nic nie tracisz poza zablokowaniem danej kwoty pieniędzy na okres testowania. Oczywiście jak masz czas i chęci. I przygotować się na dźwiganie, bo ten waży 48kg (model 2V waży jeszczed więcej - 60kg)
  3. Na Titanicu też orkiestra grała do końca 🙂 Owszem, wypuścili RZ30, nad którym pracowano zapewne od dawna, więc co im szkodzi na tym etapie spróbować z budżetowym produktem w nadziei że poprawi to wycenę firmy. Produkcja 'bratniego' Pioneera została już całkowicie wstrzymana. Właściciel czyil Voxx sprzeda zapewne wszystko co jest pod skrzydłami Premium Audio Company - od razu w całosciu lub po kawałku, czyli poszczególne marki. Na razie udało im się sprzedać Jamo. A o jakim kombinatorstwie cenowym Denona piszesz? Za wysoko się cenią?
  4. Nic nowego, biznes idzie marnie i pewnie marki sprzedadzą kolejnemu inwestorowi. Ale i tak są w lepszej sytuacji niż Onkyo, które od dawna finansowo leży na kolanach - aż cud że jeszcze coś produkują.
  5. Aż tak nie potaniały, ten 83G33 to jest po prostu starszy model i pewnie dlatego cena wyprzedażowa. Tegoroczny 83G45 kosztuje katalogowo 25 tys.
  6. Z doświadczenia wiem, że głośniki z założonymi 'szmacianymi' maskownicami z zestawu nie są atrakcyjne dla dzieci. Spokojnie możesz powiesieć taki Monitor Audio FX niżej.
  7. Przecież mają więcej, jest sporo modeli w rozmiarze 83'', a np LG G4 jest też w wersji 97''.
  8. Arendal subwoofer 1723 1s. W tym przypadku masz nawet do wyboru dwa rodzaje białego - satyna lub błyszczący 🙂
  9. Przecież koledzy usilnie tłumaczą, że omawiane ceny są sugerowane, a nie regulowane. Zresztą, tak samo wygląda chociażby rynek pierwotny w branży moto - pójdź sobie do dowolnego salonu samochodowego np VW - i w każdym salonie zobaczysz ten sam cennik producenta. Już czekam aż podasz ich wszystkich do UOKiK 🙂
  10. Może na wstępie ustalmy, że SVS jest u nas mega popularną marką subwooferów i wtopy z ich produktami nie przewiduję 🙂. Chyba nie słyszałem tu na forum niezadowolonego użytkownika, zwłaszcza popularne są ich suby zamknięte, jako konstrukcje bardziej do wszystkiego. Ja szukałem suba otwartego, żeby bez problemu schodził do kilkunastu Hz, z membraną ~14'', a oferta SVS w tym zakresie, czyli powiedzmy PB4000 to już jest duży gabaryt, poza tym nie jego estetyka kompletnie nie pasowałaby tu gdzie miałby stać czyli w moim salonie (wg mnie takie wielkie winylowe pudło to już raczej do dedykowanej salki). Moje puszukiwania skończyły się na Arendal 1V, ten się wydawał dobrym uniwersalnym rozwiązaniem i do kina i do muzyki i który nie za bardzo straszy w salonie 🙂 Przy czym 'uniwersalny' mam na myśli taki, żeby przy częstotliwościach muzycznych zachowywał się bezkompromisowo mimo tego, że to konstrukcja otwarta. Jeżeli masz środki i możesz do pokoju wstawić co chcesz i chcesz coś z dużą membraną to jak najbardziej możesz poeksperymentować z tym nowym 17'' SVS.
  11. Otwarte SVS nie radziły sobie tak dobrze powyżej częstliwości strojenia portów jak ich zamknięte konstrukcje. Może w tym nowym modelu otwartym coś na tym polu usprawnili. Oprócz zatyczek powinna być analogiczna opcja w DSP - to wygodniejsze niż zatykanie suba jeżeli faktycznie ktoś tego potrzebuje w muzyce. 5 lat gwarancji ok, chociaż mogłoby być i więcej dla takiego produktu z góry cennika.
  12. Mieszkam w domu, sąsiedzi są w bezpiecznej odległości, więc w zasadzie biorę pod uwagę jedynie własną rodzinę jeżeli chodzi o negatywne oddziaływanie na ludzi 🙂
  13. Słychać, ale często z innych źródeł niż sam subwoofer 🙂. U siebie wykryłem częstotliwości rezonansowe drzwi do kotłowni i drzwi szafy w wiatrołapie i innych mocno oddalonych obiektów. Najzabawniejsze, że ucho często już nic (albo niewiele) nie słyszy niskich cześtotliwości z samego suba (tylko widać drgania membrany), a w odległym pomieszczeniu tłuką się drzwi 😁
  14. To jest całkowicie mylna diagnoza, jeżeli jakiś produkt jest podobny jakościowo / kosztowo (albo nawet najlepszy, ale mieści się w danej 'półce') do reszty to producent przy wyborze kieruje się wieloma innymi czynnikami, jak chociażby łańcuch dostaw, dostęp do supportu, itd. To są nieracjonalne marże? A zdajesz sobie sprawę jakie marże są w odzieżówce, albo w przemyśle cementowym? Wcale nie gorsze! Zobacz sobie na kursy akcji producentów AVR - to nie jest złoty biznes, a często raczej kula u nogi akcjonariuszy.
  15. Kanał LFE ma nominalnie pasmo do 120Hz. Co się w Twoim systemie dzieje z zakresem powyżej 60Hz z tego kanału? Jest gdzieś odtwarzane? Sam mam fronty i centralny ustawiony poniżej 80Hz i to jest ok - jeżeli dane głośniki dobrze radzą sobie z takim pasmem i mamy je czym zasilać to ok. Co do pasma co wykrywa Audyssey to jednak byłbym ostrożny i radzę przejrzeć wykresy z pomiarów dla danych głośników, bo o ile dany zakres pasma będzie obecny to głośnik może być już mało skuteczny w danym zakresie i powodować zniekształcenia.
×
×
  • Utwórz nowe...