Skocz do zawartości

tomek4446

Uczestnik
 • Zawartość

  1 746
 • Dołączył

 • Ostatnio

O tomek4446

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Popatrzę , moje słuchawki to Senki HD 650 , nadadzą się ? Mariusz , chętnie , dzięki za propozycje , napiszę na PV.
 2. Mariusz , dzięki , zdaje się na Ciebie bo nie mam pojęcia o wzmacniaczach słuchawkowych , biorę Chińczyka i już
 3. Zauważyłem , że jesteś fanem tej marki Fajnie , że mi o niej przypomniałeś , jak tylko zadziała mój pre phono , to będę potrzebował wzmacniacza słuchawkowego / zmiany związane z przejście na lampę , w starym pre miałem wbudowany/. Pomyślałem o https://www.sluchawkomania.pl/wzmacniacze-stacjonarne/smsl-sap-9-wzmacniacz-sluchawkowy.html co sadzisz ?
 4. Nie ma czegoś takiego jak tanie o dobrej jakości , trochę w tym siedzę Choć fakt , że słowo " tanie" dla każdego będzie znaczyć inną kwotę. Dobre drzwi wewnętrzne robi się w tej chwili z płyty otworowanej MDF z obłogiem drewnianym, taka konstrukcja pozwala na wykonanie skrzydła do wys. 3,2 m. bez obawy o wypaczenie / gr.5 cm./Druga kwestia to akcesoria , uszczelki , zamek , zawiasy itd. Ale tyle o stolarce W Chinach to co mnie uderzyło to elastyczność produkcji , szybkość z jaką fabryka jest w stanie przestawić produkcję , mają do dyspozycji najnowsze urządzenia produkcyjne a przede wszystkim bardzo wykwalifikowana kadrę inżynierską. Wg. mnie żaden kraj nie zrobił tak wielkiego postępu cywilizacyjnego w tak krótkim czasie jak to ma miejsce w Chinach. Miałem wrażenie , ze jestem w olbrzymiej spółdzielni usługowej będącej w stanie wykonać wszystko i jeszcze dostosować cenę do mojego portfela / oczywiście kosztem jakości, ale nie wyglądu/. Od lat w produkcji stosuje się zasadę targetu , określamy grupę odbiorców , ich zamożność i wyliczamy ile mogą wydać na nasz wyrób.Potem dostosowujemy tak składowe / części/ produktu by wyszła nam ta kwota. Filozofia , żadna / jak cały wzmacniacz ma kosztować 1500 zł to nie wpakujemy kondensatorów po 500 za szt. /. Następnie wkracza dział techniczny , by tak to złożyć do kupy aby się nie rozpadło w ciągu dwóch lat , lub tak jak to ma miejsce w przypadku gigantów odsetek braków i straty z tym związane były niczym w porównaniu z zyskiem./ a więc jak ktoś kupi np. tak jak ja ostatnio lodówkę, która nie mrozi ,bo ktoś nie " nabił" jej gazem ,to ma pecha i tyle / W audio jest o tyle łatwo , że wystarczy by nasz wyrób wydawał dźwięk a jak .....to już nie istotne , bo odbiór dźwięku jest subiektywny I jak już mówimy o Chinach i elektronice to trzeba wspomnieć , że to państwo od lat kupuje ziemię / Afryka / gdzie znajdują się strategiczne minerały dla przemysłu komputerowego i elektroniki w całym zakresie , świat na to pozwala i coś mi się wydaje , że kiedyś zapłaczemy, bo to Oni będą dyktować cenę postępu. I tak się kręci
 5. MobyDick , potwierdzam to co napisałeś , w Państwie Środka byłem 10 lat temu gdy pracowałem w innej branży / maszyny szwalnicze/. Chińczycy skopiowali maszyny Juki , nazwali je Jack , nawet nie chciało im się zmieniać numeracji części jakie stosowali Japończycy. Byliśmy z delegacją u jednego z dużych dystrybutorów , bo do fabryki bezpośrednio wstępu nie było. Dowiedziałem się , ze można zamówić maszyny które szlak trafi dokładnie po okresie gwarancji , takie co pochodzą 5 lat a i takie co i 20 wytrzymają nawet gdy będą " chodzić " 24 godz/ dobę. Wszystko zależy od ceny. Dla Chińczyka nie jest żadnym wstydem wyprodukowanie tego co my nazywamy tandetą , ma On świadomość , że ten wyrób przeznaczony jest dla ludzi biednych , mało kosztuje, a On im pomaga zaspokoić potrzeby. Relacja jakość - cena jest bardzo silna , druga sprawa to ilość. Państwo postawiło na gigantyczne zakłady z gigantyczną produkcją, bo tylko tak jest w stanie po pierwsze dać pracę olbrzymiej ilości ludzi , wyprowadzić ludzi ze wsi i stworzyć podwaliny gospodarki opartej na przemyśle, a w końcu ściągnąć kasę ze świata będąc konkurencyjnym cenowo. Zamówić można wszystko , jak znam życie Gryfona , D' Agostino też by machnęli skoro kopiowali czołgi , samoloty, łącznie z elektroniką A tak jeszcze mała dygresja a' propos jakości , ostatnio spotkałem na targach właściciela firmy, która jeszcze parę lat temu robiła świetną drewnianą stolarkę drzwiową, a obecnie tłucze "papierowe " drzwi oklejone folijką PCV , pytam co się stało ? I pada odpowiedź " słuchaj , Ci co robili porządne drzwi na trzy pokolenia, to już ich nie ma na rynku. Stary zarobisz, a co za tym idzie przetrwasz wyłącznie jak trzepiesz dużo i tanio , to nie ma być wieczne, bo zdechniesz z głodu , ludziska już tak przywykli do tandety , że jak wyprodukujesz coś lepszego z droższych, lepszych materiałów , co już w założeniu musi kosztować więcej, to patrzą na Ciebie jak na złodzieja, co to nie wiadomo ile chce zarobić. A tak to robimy tanio , kiepsko , najważniejsze, by w salonie ładnie wyglądało. Klient zadowolony , ze mu z portfela mało ubywa , nam produkcja wzrosła trzykrotnie , reklamacji nie ma , bo te dwa lata jakoś wytrzymują. " Panowie , przypomina mi się ta rozmowa za każdym razem jak patrzę na sprzęt na półkach w MM, RTV AGD i innych tego typu miejscach.
 6. Wiem , że żartujesz , jestem daleki od wyciągania pochopnych wniosków i niszczenia kogokolwiek / no może tylko w dni parzyste / Tym bardziej , że jutro może się okazać , że wina leżała po mojej stronie / choć nie wiem dlaczego z poprzednim pre gramiak działał ?/.
 7. Dali Grand: -trójdrożne - 4 Ohm - skuteczność 90 dB - max SPL 115 dB - rekomendowany wzmacniacz 50-200 W - moc 250 W -
 8. Masz rację , pomysł był nie trafiony, ale nie wyszedł ode mnie . Jutro będę miał Albero z powrotem zobaczymy
 9. Mariusz, miałem Vincenta SA-31 + SP- 331 i ten sprzęt skutecznie mnie wyleczył z hybryd Boję się trochę monobloków lampowych ze względu na to czy dadzą radę napędzić moje kolumny. Pisałem już o różnicach w sygnale z pre tranzystorowego a obecnej lampy / choć lampa odkrywa przede mną inną odsłonę dźwięku i nie dziwię się , że słuchasz na swoim lampowcu a nie Audiolabie / . Vincent.jfif
 10. Moim skromnym zdaniem kupić przedwzmacniacz np. https://www.q21.pl/nad-pp2e.html Ten co masz jest lepszy. Dopóki nie będziesz miał docelowego zestawu to na razie zbytnio bym nie szalał.
 11. A miał jakieś inne wyjście Sorry. Ale nadal poruszamy się w tematach lampowych, a to już przynajmniej częściowe nawiązanie do tematu wątku. Jako świeżo upieczony lampowiec mam do kolegów pytanie , czy iść w kierunku lampowej końcówki mocy / monobloków/, czy też ciągnąć mezalians pre lampowego z tranzystorową końcówką? Czytam trochę ostatnio o różnych połaczeniach i głosy rozkładają się niemalże 50/50.
 12. Tak , dostałem rano SMS-a , że po sprawdzeniu z innym gramofonem na AVS , przedwzmacniacz działa prawidłowo i wieczorkiem P.Łukasz zadzwonił , iż sprawdzał jeszcze z dwoma innymi gramofonami i jest ok. O taką informację mi chodziło przywożąc sprzęt na AVS , czy działa, czy nie z innymi gramiakami . Umówiliśmy się , że mi wyślę Albero i jeszcze raz sprawdzę u siebie. Wczoraj rozebrałem gramofon i sprawdziłem połączenia, a raczej prze lutowałem wszystko. W jednym miejscu przewód masy idący od wkładki był trochę nadtopiony , tak jak bym przedtem dotknął do niego lutownicą , odciąłem ten kawałek i poprawiłem. Sprawdziłem miernikiem połączenia kabli ramienia od pinów w ramieniu do wtyków rca w IC , jak również kabel uziemienia i wszystko jest ok. Zobaczymy co się teraz będzie działo po podłączeniu Albero , ale to dopiero w piątek.
 13. @Fafniak a kolega to nic tak nie zmieniał ? Rega , masz rację, słuchając przez całe życie jednego systemu daleko nie zajdziemy. O to , to Cały czas przyzwyczajam się do nowego brzmienia , wydaje mi się , że poprzez pre WBA źródła stały się bardziej rozpoznawalne nabrały własnej naturalnej barwy , czasem wręcz surowej. Mogę mieć w dobrej cenie stare ale po gruntownej renowacji JBL 100L , dzięki za kierunek zapomniałem , że są jeszcze kolumny vintage , myślałem o YB Huricanach lub czymś ze stajni Kudosa. Do vintage mam stały dostęp i możliwość wypożyczania , będzie łatwiej. Moje Grandy są na Scan-speaku i Vifie Mają 90 dB, ale jak chcę posłuchać głośniej to gałka volume wędruje na 12-tą , ale przesteru nie ma.
 14. No i 'gram" na pierwszej lampie w życiu @Kubakk , @Fafniak, @Audio Autonomy, @Rega i na wielu innych kolegów pomoc liczę , bo jak pisałem już najlepszy w te klocki / lampy/ to nie jestem. Dźwięk jest inny niż z tranzystora / dotychczas CX-1000/ , czuć "powietrze" , detale , nastrój . Uważam , przynajmniej na razie ,że do lampy trzeba zwrócić większą uwagę na dobór kolumn niż do tranzystora. Tranzystor wydaje mi się bardziej uniwersalny. Przyzwyczajam się do braku filtrów ,loudness , regulacji niskich , średnich , wysokich tonów , choć i tak słuchałem w trybie Direct ale .... możliwość kręcenia gałeczkami była Spora różnica jest w regulacji głośności w CX-1000 każdy minimalny ruch gałki powodował znaczny wzrost poziomu dźwięku, a max. słuchałem na 10 -tej , bo potem to już szyby drżały. Z lampowym pre mimo , że końcówka mocy ta sama / MX-1000/ , już tak nie jest , na 10 -tej słucham normalnie w ciągu dnia a przyrost głośności następuje znacznie wolniej. Lampy które mam to holenderskie Mullardy / kwadra/ i dwie bugle boy. Cóż , wpłynąłem na nieznane wody , jeszcze tylko zmiana kolumn i końcówki .......
×
×
 • Utwórz nowe...