Skocz do zawartości

tomek4446

Uczestnik
 • Zawartość

  8 875
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak mówił niejaki Glapiński . No , że to inni klepią biedę i że się ustawiają do nas w kolejce po pożyczki. O ile mnie pamięć nie myli było to tuż przed tym jak 20% inflacja zżarła moje oszczędności Przeczytałem uważnie. Tylko , widzisz , w dorosłym świecie jest tak , że jak nie wypełniasz zobowiązań to jest Twój problem. Jak składasz wniosek o kredyt do banku i nie spełniasz wymogów , a za rok je spełniasz to nie sądzę , by bank Ci wypłacił kwotę pożyczki wraz z odsetkami za ten stracony rok. Mało tego. Dzisiaj podpisałem Umowę na siedmiocyfrową sumę. Jak nie dostarczę towaru zgodnie z warunkami Umowy to płacę kary za dosłownie wszystko. Niezgodność z dokumentacją , brakiem certyfikatów , opóźnienie ..... najniższa kara to 15000 zł. i Polska takie kary właśnie płaciła , łącznie to 620 mld euro . Rozumiem , że chłopcy z pisu oddadzą tą kasę , paru szpitalom by się chyba przydała. A i zapomniałbym. taka śmieszna sprawa , aby dostać kasę z KPO trzeba było złożyć wniosek Widocznie jakoś pisowi to umknęło
 2. @RLC2 sorry , ale nie rozumiem w czym rzecz. Każda umowa składa się z warunków. Nikt mi nie da złotówki jak się nie wywiąże z tego do czego się zobowiązałem. Wg. danych Ministerstwa Finansów w latach 2004-2022 wpłaciliśmy 78 mld. euro, a do Polski wpłynęło 235 mld euro . Różnica netto wynosi 157 mld euro !!! A teraz pytanie , a jaką alternatywę proponujesz ?
 3. Widzę , że znowu zrobiłem interes życia A poważnie to sprawdziłem. I jest tak. Regulacja głośności poprzez przycisk w słuchawkach działa skokowo. Ale .... tak jak pisał Wojtek / @lpomis/ , gdy przeciągniemy górny prawy róg ekranu Iphona i dostaniemy się do podglądu głośności / zdjęcie 1/ sytuacja się zmienia Przytrzymujemy palec na ikonce głośności i i mamy ją na ekranie / zdjęcie 2/. Możemy wówczas sterować precyzyjnie głośnością z poziomu telefonu. Zdjęcie 3 przedstawia punkt gdzie słuchawki milkną , czyli najniższą głośność na telefonie gdy w słuchawkach jeszcze coś słychać. Poniżej tej wartości słuchawki milkną.
 4. A to płatne jest jakoś ? Ok. wrócę z pracy , sprawdzę.
 5. Nie wiem jak to nazywają , ale wiem , że nie ma takiej siły na świecie która by mnie wrzuciła do tej wody Osobiście kocham ciepełko. Biorę baaardzo gorący prysznic i delektuje się uczuciem rozluźniania mięśni.
 6. Ano jest . Ja po dwóch latach jeszcze mam treningi gdzie 100% ćwiczeń robię po raz pierwszy. Powiem Ci , że pomaga w zrozumieniu dlaczego ruch ma być taki a nie inny przeglądnięcie atlasu anatomicznego . Fajnie się patrzy na ilustrację danej grupy mięśniowej i wykonując na sucho ruch mniej więcej widzimy co się dzieje. Gdzie są ścięgna , przyczepy. W ćwiczeniach głównie chodzi o to by ruch był jak najbardziej zgodny z naturalnym. Szczególnie istotne jest to przy ćwiczeniach na barki / tam jest naprawdę ciasno / , nogi . Wektor siły nie może być przeciwny do naturalnej funkcji danego mięśnia , bo zrobimy sobie krzywdę. Poznawanie swojego ciała , za co są odpowiedzialne poszczególne mięśnie to super zabawa i pomoc w świadomym uruchamianiu podczas ćwiczenia tylko tej partii którą powinniśmy angażować. Życzę dużo frajdy na treningach.
 7. A widzisz , ja walnąłem ketelka szesnastkę na headshell i nic nie pływa , nawet nie drgnie ...... tylko igła się jakoś tak rozpłaszczyła ...... no nic , muszę złożyć reklamację
 8. Z doświadczenia wiem , że " lepszy " wcale nie znaczy droższy. Tu wchodzi w grę budowa kabla i ..... szczęście. Miałem przydźwięk na Nordoście , Audioqueście , Furutechu , a na Prolinku , Beldenie , cieniutkim srebrze DIY .... nie
 9. Sprecyzujmy. Masz na myśli jak gałką volume dasz na połowę ? Powiem Ci tak , ja bym odpuścił. Rozumiem , że jak leci muzyka ten przydźwięk jest niesłyszalny ?
 10. @Adi777 jak tam idzie na siłowni ? Zaczęli już poszerzać drzwi abyś się zmieścił ?
 11. Dlaczego ? 😂 @NWWStation no dobra , prostsza opcja to tak jak pisali koledzy. Najpierw przymocowujesz kabelek do gniazda GND we wzmacniaczu , a następnie drugim końcem dotykasz masy wtyku rca. A jeszcze jedno. Ten przydźwięk nasila się jak dasz głośniej , czy ma stały poziom ?
 12. Jak znam życie masz podłączoną masę gramofonu / silnika , talerza , ramienia / do masy sygnałowej lewego kanału. Stąd nie ma wyprowadzonej masy gramofonu na zewnątrz. Przyczyną przydźwięku może być wszystko , lampka nocna , zasilacz impulsowy od jakiegoś urządzenia , bliskość kolumny ..... Możesz sam wyprowadzić kabelek GND tworząc w gramofonie wspólny punkt masy , i stamtąd dowolnym kabelkiem wyprowadzić go na zewnątrz. Uprzednio rozdzielasz masy sygnałowe i żyły sygnałowe i do nich dolutowujesz kabelek zakończony wtykami rca. Pomijasz w ten sposób gniazda RCA. Uzyskujesz najkrótszą drogę sygnału wkładka pre. Proste prawda ?
 13. Siedziałem idealnie na środeczku w szóstym rzędzie. Na moje oko fortepian był ok. 10- 13 metrów. Zakryty został kanał dla orkiestry i tam ustawiony został instrument. Teatr parę lat temu został przebudowany , akustycznie jest super. Zrobili nawet sufit. Tutaj użyte technologie https://muzykaitechnologia.pl/teatr-wielki-w-lodzi-wymagajaca-przestrzen-z-arrayprocessingiem/ Koncert z dwudziestominutową przerwą i pięcioma bisami trwał ok. dwóch godzin.
 14. Właśnie wróciłem z koncertu Jakuba Józefa Orlińskiego , akompaniował na fortepianie Michał Biel. Orliński jest na dzień dzisiejszy numerem jeden na świecie jako kontratenor. Przez cały występ miałem taką refleksję , iż nie powinienem chodzić na takie wydarzenia. Z każdym kolejnym utworem bladły wszystkie moje dotychczas słuchane gwiazdy rocka , bluesa , popu. To co pokazał ten facet to mistrzostwo operowania głosem , artykulacji , dykcji. Każde słowo idealnie , wyraźnie słyszalne. Niesamowita gra ciałem , luz , humor, skromność . Orliński jest śpiewakiem operowym , występował na całym świecie i ...... jest również tancerzem breakdance oraz akrobatą. Walnął podwójne salto na scenie i przeszedł do śpiewania Haendla Wg. mnie jest przepaść między warsztatem operowym a resztą gatunków muzycznych. Sam nie jestem miłośnikiem opery, ale muszę im oddać , że te lata pracy nad głosem robią potem niesamowite wrażenie. Koncert odbył się bez żadnej elektroniki , mikrofonów , kolumn itd. Fajnie jest posłuchać fortepianu takim jaki brzmi naprawdę. Zawsze potem słuchając systemu mam jakiś punkt odniesienia.
 15. Wszystko zależy od poziomu oczekiwań. Dla jednego będzie to niuans dla drugiej osoby przepaść w odbiorze. Pamiętam jak pierwszy raz wymieniłem napęd w rowerze o cztery półki wyżej od montowanego standardu. Tanio nie było. Jakież było moje zdziwienie jak na stałej trasie 6 km. uzyskałem ok. 32 sek. lepszy czas niż na poprzednim. Ponieważ to droga do roboty to te pół minuty ma się nijak do wywalonej kasy. Ale dla zawodowego kolarza to przepaść
×
×
 • Utwórz nowe...