Skocz do zawartości

tomek4446

Uczestnik
 • Zawartość

  69
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

O tomek4446

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź
 1. R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna

  Rozstałeś się ze " strzałem w dziesiątkę" , " oczekiwanym spełnieniem marzeń klientów" , kalibracją wprost z KD, i nie wierzę , że nie tęsknisz
 2. KINO DOMOWE DO FILMÓW DO 6 TYS

  Zdecydowanie głośnik centralny , bez suba nie będziesz miał co prawda efektów " trzęsienia ziemi" ,ale to da się przeżyć . Centralny to jakieś 70- 80% dźwięku , dialogi, vocal itd.
 3. Panasonic PMX152 - przewody

  Po prostu kup 1,5 mm2 OFC , do 10 mb. spokojnie wystarczy ten przekrój.
 4. R-N803D problem z głośnością

  Wręcz przeciwnie , wzmacniacz ma działać gdy na nim postawimy źródła , nie zmieniałbym jego ustawienia. Wpięcie do innego gniazda nijak się ma do usterki z regulacją głośności. Jeżeli problem zaistnieje oddaj do serwisu.
 5. Kolumny do kina domiwego

  Tok rozumowania masz prawidłowy Moja sugestia , warto jest zainwestować w najlepsze fronty w ramach budżetu , bo jak po paru latach znudzi Ci się KD, i będziesz chciał wrócić do starego dobrego stereo, to będziesz miał już jakaś bazę. Niezależnie, czy dołożysz oddzielny system stereo, czy pozbędziesz się amp. KD na rzecz wzmacniacza. I jeszcze jedno, radzę skorzystać z oferty S4Home i wypożyczyć kolumny do odsłuchu w domu.
 6. R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna

  No fakt poszli trochę na rozmiar ,ale to jest pierwsza część ( MX-1000) ,a oto druga ( CX-1000) , razem powinno dać całość Sprostowanie . Przepraszam nie chcę wprowadzać w błąd ,pierwsze zdjęcie to nie CX-1000 to C-70. Powinno być:
 7. R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna

  Kocham ten pier....ik , a żona się przyzwyczaiła , może nie pasuje do do trendu minimalizmu w wystroju wnętrz, ale Yamaha 803D raczej temu nie podskoczy A gdzie reszta części ? Dla porównania :
 8. Piotrek , powiedz uczciwie, po cholerę system kalibracji w systemie stereo ? Robiłem próby z moim amp. KD ,w całkowicie nieprzystosowanym akustycznie nowiutkim domu znajomych, duży, minimalistycznie umeblowany, otwarty salon z kuchnią, schodami, jadalnią , przeszklenia na 2,8 m. Podłączyliśmy amp KD + końcówkę mocy BC Acoustique EX-502 + ich kolumny JBL Studio Monitor 4425. Chodziło o to , czy warto zainwestować w KD przy tak fatalnej akustyce ,i czy da się słuchać w stereo z amplitunera KD ( bo ma być minimalizm i Pani domu nie życzyła sobie ,by jakieś obce elementy zakłócały linię białej , lakierowanej szafki RTV :)).Powiem wprost YPAO ,nie było w stanie zlikwidować pogłosu, ani w żaden sposób wyrównać pasmo. Dużo lepszy efekt uzyskaliśmy ze zwykłym wzmacniaczem, o 20 cm. przesuwając kolumny w stronę słuchacza. Rozumiem , że bez mikrofonu nie jestem w stanie na słuch ustawić pięciy kolumn , ok. Ale dwie ?
 9. R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna

  Nie wiem jak większość wzmaków, ale jak dam na 9 -tą to cała dzielnica słucha ( CX-1000 + MX-1000) , najczęściej słuchamy jednak dość cicho, i przy takim poziomie słuchania sprzęt już musi zapewnić pełne spektrum.
 10. W sumie racja , ciekawe , bo do Yamahy 803 D też wrzucili YPAO, a są tylko dwie kolumny Święta racja , żadna maszyna nie powinna nam dyktować jak mamy słuchać. Kalibrację traktuje jako bazę , ewentualną sugestię, co można przestawić ( adaptacja akustyczna ) w pokoju by było lepiej . Dokładnie tak się działo przed podłączeniem zewnętrznej końcówki , podawana moc W na kanał w amp. KD jest czysto teoretyczna.
 11. Witam. Mam trochę inny amp. Yamahy, ale to samo YPAO. Ponieważ długo walczyłem z tym ustrojstwem (YPAO) proponuje przed pomiarem wyłączyć wszystkie polepszacze , ustawić na Natural ,ustawić mikrofon ( najlepiej na statywie fotograficznym) na wysokości uszu w miejscu w którym zazwyczaj siedzimy słuchając min. 30 cm. od tylnej ściany lub oparcia kanapy. Nie wiem ile punktów pomiarowych obejmuje Twój amp. ale następny punkty to 50 cm. w lewo i prawo od centralnego , następnie trzy pomiary 50 cm. przed poprzednimi i dwa pomiędzy centralnym punktem a skrajnymi. U mnie tylko tak przeprowadzona kalibracja daje w miarę zadawalający rezultat.
 12. R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna

  Widziałem takie , ładne ,nastrojowe , światełka migają w rytm a membrany srebrne , polakierowane , nie wiem czy legalne, bo mogą oślepić pilota w samolocie na 3 tys. metrów. Kupiłbym, ale czekam aż dorzucą radio internetowe, a na razie składam na prąd bo te 1600 W musi pewnie nieźle pobierać Steff , możesz mieć dużo racji , już od dawna nie wierzę w specyfikację i wszystkie cyferki. Tylko słuch. Kiedyś tak dla zabawy podłączyłem Marantza 2226B ( 26W) zamiast Vincenta SA-31+ SP-331 ( 100W), z kolumnami Dynavoice df-8 ( 200W) i ku mojemu zdumieniu okazało się , ze staruszek Marantz znacznie lepiej je wysterowuje
 13. R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna

  Owszem przeniesienie elementów z KD do wzmacniacza było ... ciekawym pomysłem i brakowało na rynku urządzenia stereo łączącego wszystkie funkcje sieciowe z wydajnością mocową, lecz po pierwszym zachłyśnięciu się nowinką ( nie wiedzieć czemu ) pojawiają się głosy szczęśliwych właścicieli , że decydując się na zakup pominęli taki niuans jak dźwięk. Słuchałem 803 d , nie jest tragicznie, ale trzeba zdać sobie sprawę przy zakupie , że nie może być lepiej ,biorąc pod uwagę cenę urządzenia i to co tam wpakowali z polepszaczy ( YPAO) + full funkcji sieciowych. Ale propozycja ciekawa dla osób z brakiem miejsca na szafce pod TV , jedno urządzenie i masz full wypas.
 14. R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna

  Zaraz jak wiadro ? Tylko 35 cm średnicy głośnik i 50 kg. wagi Nawet z dużym subem da się dobrze żyć z sąsiadami jak robi się to z głową. Filmów po 22-giej w zasadzie nie oglądam, a na TV rzadko się wzbudza, bo tak żałosny jest dźwięk na większości.
×