Skocz do zawartości

tomek4446

Uczestnik
 • Zawartość

  4 909
 • Dołączył

 • Ostatnio

O tomek4446

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dorsz , jest i to bardzo. Czy można dobrać kolumny do pomieszczenia, aby uniknąć dudnienia basu ? Można . Udowodnił mi to @audiowit polecając Alteci i był to strzał w dziesiątkę , Dali Grandy dudniły / za małe miałem pomieszczenie do nich/ i słuchanie bez DL nie wchodziło w rachubę , Alteci nie. Ale ... testuje obecnie nowe pre i przy okazji raz włączam, raz wyłączam DL. Dźwięk bez korekcji na obecnych kolumnach jest bardziej efektowny , gra pomieszczenie ,podbijając niektóre częstotliwości. Może się podobać , bas jest bardziej namacalny , nie dudni ale jest znacznie więcej niż z DL. Dlaczego więc korekcja? Ponieważ , DL eliminując w dużym stopniu wpływ pomieszczenia powoduje , że mimo pierwszego wrażenia przygaszenia dźwięku, scena jest bardziej poukładana , wycofana, czytelna. Mam wrażenie jak bym słuchał i jednocześnie miał to na wizji , wiem gdzie grają muzycy , w jakiej odległości się znajdują . DL wprowadza precyzję odbioru. Wybór korekcja , czy sute jest indywidualny , ja wybrałem DL.
 2. Kolega z mojego miasta u nas standard
 3. No wiesz , to coś jak w wojsku , wszyscy równi , ale jak coś to ,jasnozieloni na lewo , ciemnozieloni na prawo
 4. Panowie taki drobny wtręt , naprawdę się cieszę , że tak przebiega dyskusja i wymiana doświadczeń. W życiu nie słuchałem ATC / ani zresztą PMC / , czytam z ciekawością i zapisałem jako kolejny punkt programu.
 5. Coś komuś chyba nie wyszło przy cięciu po prostej Też mi się tak zrobiło jak robiłem blat do stolika
 6. @HQ150 a dasz radę spakować to wszystko np. do ZIP-u
 7. Np. "Pipo X9' , bo nie wiem czy kogoś przypadkiem nie obrażasz
 8. Rozumiem , że ta stopka to w ramach tematu wątku
 9. Ok. zgoda , ale .... no właśnie ale , temat wątku świetny , tylko by usystematyzować potrzebne są przedziały cenowe. Inaczej się nigdy nie dogadamy. Witek , jak nowe to za ile ? Jak system do nich to taż za ile ? Znam Twój system i robi wrażenie tylko ...... no właśnie , budżet. Jedna osoba zaakceptuje bez mrugnięcia okiem , dla drugiej będzie to zbliżone do wykupienia biletu na podróż kosmiczną Nie chciałbym też wprowadzać nowych wątków typu : kolumny do ...". Wystarczy jak każdy sam na wstępie określi budżet, i poda w nim alternatywne propozycje kolumn vintage i nowych. Zobaczymy co się wydarzy
 10. @MariuszZ wiem , że Twój mózg jest już zakodowany na Klipsch ale : https://allegrolokalnie.pl/oferta/tandberg-studio-monitor-stan-bdb-100 https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-yb-audio-sb-acoustics-seas https://allegro.pl/oferta/spendor-bc-1-bbc-klasyka-w-najlepszym-wydaniu-10157708373 Jak ktoś miał styczność może się wypowie.
 11. To to wiem , a nawet znajdę dużo lepsze , ale mówimy o dylematach zakupowych osób które trzymają w garści 6k. zł i zastanawiają się jak je najlepiej spożytkować. Czyli maksimum jakości za tą kwotę. Kolumny nowe czy stare ?
 12. Doprecyzowałem. Pisałem o kolumnach . Bo kombajn , to kombajn A serio to pojęcie " dobry" a tym bardziej " bardzo " jest pojęciem względnym. Ale masz rację przesadziłem z opinią , po prostu słuchałem takich all in one NAD-a, czy Naima i sorry ale będę nadal twierdził , że w takich konstrukcjach numerem jeden jest funkcjonalność. Masz rację , kiedyś żyliśmy w jaskiniach , dzisiaj na topie są kuchnio-salony , jest o oczko lepiej A poważnie to fakt , że duży wpływ mają przyzwyczajenia. Proponuję nie kontynuować już tej dyskusji. Dużo ciekawiej będzie rozmawiać o konkretach , powiedzmy Dali Grandy można nabyć za 6 tys. zł. , jakie nowe kolumny w tej cenie są odpowiednikiem ?
×
×
 • Utwórz nowe...