Skocz do zawartości

tomek4446

Uczestnik
 • Zawartość

  3 676
 • Dołączył

 • Ostatnio

O tomek4446

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. polecam mniej % a będzie ok. Sorry , nie mogłem się powstrzymać.
 2. Przepraszam , mógłbyś powtórzyć , bo nie dosłyszałem Ok. każdy z nas ewoluuje , ja też zmieniłem poglądy o kilka stopni . Nie wiem czy to z racji wieku , czy zdobytej wiedzy
 3. W żadnej instrukcji tego nie znajdziesz , bo to powinno być zrobione fabrycznie. W domu jak sądzę nikt z nas też nie trzyma maszyny do wyważania kół
 4. Ekstremizm , rodzi ekstremizm :) Czasem dopóki kogoś nie walniesz "bejsboloem" to nie zrozumie .
 5. Daj spokój , dyskusja z tym człowiekiem nie ma sensu. Po prostu jest taki trend i widocznie propaganda przynosi efekty , ma być szaro , buro , każdy mam żyć na tym samym poziomie i mieć w chałupie to samo. Jak ktoś ma kabel za 5 zł. to znaczy , że wszyscy tak muszą mieć , jak kupisz za 10 zł . to 5 zł musisz oddać , bo już podlegasz pod kastę. A Suweren kasty nie lubi , tylko że Suweren nie ma pojęcia jak ciężko jest do czegoś dojść i że leżeniem się tego nie osiągnie. Tak ja , jak i WSZYSCY moi znajomi , niektórzy z naprawdę dużą kasą , dzielą się nią , wspierając albo fundacje , albo osobiście wspierając finansowo leczenie dzieci tak Polskich jak i z państw objętych wojną . Wszystkie dzieci z zagranicy po zakończeniu leczenia są zapraszane na Święta do Polski , są to naprawdę bardzo wzruszające chwile. Sergiusz co do niektórych wypowiedzi , jak widać dysponowanie nie swoją kasą niektórym weszło w krew , przykład wszak idzie z góry Mamy tu na Forum nieraz akcje pomocowe , jak dotąd odzew forumowiczów natychmiastowy. Co do słyszenia , czy nie słyszenia różnic akcesoriów audio to idealną postawę wg. mnie obrał kolega @Bogusław Kożyczkowski. On po prostu od lat robi to dla siebie , konsekwentnie , bez emocji , na chłodno . To jego system i ma prawo wpiąć tam takie kable jakie chce.
 6. Marka kabla nie ma żadnego znaczenia , prawidłowość podłączenia możesz po zamontowaniu głośników sprawdzić bateryjką / "paluszkiem' / plus do plusa baterii itd. Najprostsza i chyba najbardziej skuteczna metoda.
 7. @Jack Frost powiedz mi jeszcze , jak odwrócisz talerz , nie masz tam jakiś nabijanych ciężarków , lub wkręconych śrubek ? Drzewiej tak bywało że talerze były wywarzane , ciężarki miałem w Telefunkenie /wraz z odbitą pieczątką osoby za to odpowiedzialnej/ , w Yamaszce zaś zastosowano śrubki ze sprężynami. Forma się po jakimś czasie zużywa i jest cholernie droga więc tak się kiedyś ratowano , a po za tym zasada wyważenia jest taka sama jak w samochodówce . Talerz musi być idealny. Masz w Technicsie wszystkie możliwe narzędzia do kalibracji , jak przeczytałem instrukcję to miałem banana na twarzy , że wreszcie ktoś wyprodukował nowy drapak nie dla idiotów. Zresztą po firmie z takimi tradycjami w drapakach jak Technics , można było tego oczekiwać. Wymień talerz i masz świetną maszynę na lata.
 8. Moje lampy w testach też nie wypadają najlepiej / a'propos jak mi koledzy pomogą to taki test mogę zrobić , bo sprzęt do pomiaru mam , tylko wiedza znikoma/ a przesiadłem się na nie z tranzystorów o idealnych parametrach. może dlatego , że częściej słucham muzyki niż czytam ASR ?
 9. Mogę napisać jak ja bym to zrobił , to powyżej to punkt pierwszy. Jak sprzęt dotrze to posłuchaj go bez żadnych dodatków , tak jak fabryka dała. Osłuchaj się z nim , pokombinuj z ustawieniem kolumn , kątami dogięcia . Spójrz jak w danym ustawieniu kolumn zachowuje się akustyka pomieszczenia. Co należałoby poprawić , przydały by się pomiary REW-em , będziesz wiedział, czy potrzebna jest korekcja DSP , czy można dać spokój. Jak masz Spotify , czy Tidal to wrzuć sobie jakąś płytę testową / zdjęcie/ posłuchaj jak zachowują się kolumny na poszczególnych częstotliwościach w odniesieniu do akustyki pomieszczenia. Co do listew i kabli to jak masz listę od Bogusława możesz wypożyczać i sprawdzić na własne ucho , czy warto. Ja zasilających " nie słyszę " , ale nie gram na fabrycznych , bo po prostu mam trochę luźnej kasy i kable traktuje jak biżuterię Listwę " słyszę" , polecam jednak jak już będziesz kupował to z choćby dwoma gniazdami bez filtracji , ot tak na wszelki wypadek. I oczywiście nie kupuj w ciemno , najpierw wypożycz i sam się przekonaj. Bazowanie przy zakupach sprzętu do własnej chałupy, na tym co ktoś przedstawił na jakimś forum za wyznacznik jakości , bo tak mu wyszło na pomiarach jest raczej mało poważne , ale jak widać po niektórych możliwe.
 10. Mogę pogadać z właścicielem Black Dot Audio o tych głośnikach , i tak w poniedziałek będę do niego dzwonił. Kraft , pamiętam , że kiedyś nie byłeś fanem Yb , chyba nawet coś dyskutowaliśmy na ten temat . Brawo za otwartość i nie zamykanie się w jedynej słusznej .... Stary , wiesz , że to insynuacja , niczym nie poparta. Dlaczego kurna w dzisiejszym świecie w porządku jest dopiero wtedy, gdy lecą same negatywy . Jak jest przekaz pozytywny to już wietrzymy spisek.
 11. Wstałem dzisiaj , o 9 - tej włączyłem laptopa , kliknąłem, a tu nie ma " Forum Audio " , wyjrzałem przez okno, czy są czołgi na ulicach , koksowniki .....
 12. To tak jak mój JVC z 1978 r. tylko waga się nie zgadza, bo JVC jest cięższy o 2 kg. Widziałem te Technicsy na AVS , talerze nie " biły ", więc to tylko kwestia wymiany. Chciałoby się zapytać gdzie była kontrola jakości ?
 13. TVN nadaje w Dolby Digital , ale uzyskasz ten format tylko wówczas gdy przełączysz dekoder na dźwięk oryginalny. Inaczej masz PCM.
×
×
 • Utwórz nowe...