Skocz do zawartości

tomek4446

Uczestnik
 • Zawartość

  3 024
 • Dołączył

 • Ostatnio

O tomek4446

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Posłuchać zawsze warto, ale pakujesz się w kolejny amp. KD , a więc urządzenie skonstruowane do reprodukcji dźwięku wielokanałowego . Po co ? Wypożycz od Q21 lub S4Home wzmacniacz stereo w Swoim budżecie , posłuchaj na Swoich kolumnach i zadecydujesz.
 2. W przypadku filmów , tv itp. kiedy używasz amplitutenara robisz kalibrację , odcinasz fronty , centralny , satelity i jakie kolumny tam masz na 80 Hz i tak zostawiasz / bo rozumiem , że suba masz ? / . Gdy słuchasz muzyki stereo wciskasz Pure Audio i koniec. Wszelkiego typu kombinacje z dawaniem na full różnych podbić powoduje tylko zniekształcenie dźwięku i nic ponadto. Jak dojdziesz do wniosku , że jednak Twoim żywiołem jest muzyka , to faktycznie warto pomyśleć nad wzmacniaczem stereo.
 3. No to faktycznie masz problem Co ma być źródłem dla soundbara ? TV ? Nie znam żadnego kanału telewizji który by nadawał w DtS czy Dolby Atmos. Większość będziesz miał w PCM, bo tak są nadawane. Jest kilka / Eurosport , Canal + , HBO / gdzie ścieżka oryginalna jest w Dolby Digital i ...to koniec.
 4. Kamil znam historię , dlatego od razu zaznaczyłem , że po oddaniu sprzętu do serwisu będę słuchał przez amp.KD !!! A wówczas , robię się strasznie nerwowy i jak coś to każdy sąd mnie uniewinni , normalne , działanie w afekcie
 5. I tak i nie Powodów przydźwięku może być mnóstwo, więc po prostu podłączy u siebie i zobaczy. Po za tym stwierdził , że taka usterka mogła zaistnieć , jest to egzemplarz prototypowy w obecnych stosuje już trochę inne rozwiązania. Mam go dostarczyć i będzie działał , ale ........ umówiliśmy się za m-c. 😭
 6. Jestem po rozmowie z konstruktorem przedwzmacniacza. Zobowiązał się usunąć problem a przy okazji parę rzeczy poprawić. Jak dla mnie to jest piękne gdy kupujemy sprzęt z małej manufaktury , że jest trochę inna relacja sprzedający - klient. A po za tym możemy sprzęt modyfikować . Oczywiście nie zmienia to faktu , że walczymy dalej. A nóż przyczyna leży po mojej stronie ?
 7. Przepraszam , taki przerywnik , cały czas testuje różne warianty i napatoczyła mi się na Spotify taka piosenka : "Limit to Your Love " - James Blake , to dla tych którzy chcieliby sprawdzić jak nisko schodzi bas w ich kolumnach , robi wrażenie polecam @Chyba Miro 84 dołożę i ten trzeci przedłużacz , zobaczymy.
 8. @Chyba Miro 84 kurna patent nie działa. Podłączyłem 15mb. przedłużacz od kosiarki i jest bez zmian. A , miałem nadzieję , bo mam takie dwa przedłużacze Jutro spróbuję postawić monobloki na szafce obok pre i dać krótkie IC , nie wiem tylko jak blat szafki się zachowa jak dostanie 110 kg. obciążenia , ale chyba da radę .
 9. Podłączyłem pre pod tranzystorową końcówkę. przydźwięk jest wyraźny i identyczny w natężeniu i głośności jak w przypadku gdy pre jest wpięte pod monobloki. A więc to pre.
 10. @Kubakk , dzięki za podpowiedź , jakieś hebelki na froncie monosów mam spróbuję. @Chyba Miro 84 kable zasilające do listew są faktycznie długie , 1- 3mb. ; 2- 2mb. Ale te od sprzętu do listew to standard , od monobloków do listew mają 80 cm. Interkonekty od pre do monobloków mają po 1,5 mb. są dobrze ekranowane . Piotrek , błaaagaaam Oczywiście odłączyłem z gniazdka tak monoblok jak i całą listwę , a następnie drugi. Podłączone są jak może pamiętasz pod dwie niezależne listwy. Mariusz dzięki za przypomnienie , nigdy takich ostrzeżeń nie jest za wiele. Już dwa razy przepiąłem kable do DDRC nie zmniejszając głośności / jeszcze na Dali /. I w jednej sekundzie poznałem możliwości swoich kolumn o które je nawet nie podejrzewałem , poznałem ja, i dwa sąsiadujące osiedla Oj , wryło mi się w pamięć A na wszelki wypadek jak by system trafił szlag to właśnie nabyłem / zdjęcie/ Podłączyłem bezpośrednio monobloki pod DDRC - 24 , pojawił się delikatny przydźwięk, a raczej słyszalna praca traf. Ten dźwięk na tak niskim poziomie jak dla mnie jest do zaakceptowania. Nie przeszkadza nawet przy bardzo cichym słuchaniu , idę przytachać końcówkę , zobaczymy jak się sprawy będą miały z pre.
 11. Dobra Panowie , zrobię jeszcze jedną sztuczkę , pominę pre i dam źródła / CD lub malinę/ przez DDRC -24 bezpośrednio na monobloki. Tylko dajcie mi godzinkę.
 12. Zadzwonię do WBA , przekażę sugestie. Nic się nie zmienia , tzn. przydźwięk jest nadal. Wyłączyłem nie tylko monoblok, ale całą listwę / drugi mam podpięty pod inną /. Wyłączyłem w chałupie wszystkie bezpieczniki po za jednym, odpowiadającym za gniazdka w pokoju gdzie stoi sprzęt i nadal przydźwięk miał się dobrze. Podłączyłem tak jak sugerował Witek , z innego obwodu najpierw monobloki , a następnie pre i nic się nie zmieniło . Wymieniłem lampy w pre / tonący brzytwy się chwyta / i to samo. Zmieniłem kable IC od pre do monosów , to samo. Zmieniłem po raz kolejny kable zasilające , nic. Mariusz , podsunąłeś mi pomysł , za godzinkę przytargam po raz n-ty końcówkę tranzystorową z piwnicy podłączę pre i zobaczymy. Dawaj ten bufor !!! Jak nie będzie przydźwięku to się zamienimy Napiszę Ci adres na priv.
 13. Panowie , walczę dalej .Na razie rąbnąłem żonie Samsunga i zrobiłem pomiar aplikacją proponowaną przez @MariuszZ. Ewidentnie , a pomiar robiłem kilkukrotnie przydźwięk jest 151 Hz. Pierwszy scan to pomiar z 20 cm. od głośnika , drugi z 3m. Jutro podłączę monoblok pod inny obwód tak jak proponuje Witek , jak to nic nie da dzwonię do WBA.
 14. Co prawda użyłem innej aplikacji, bo mam Iphona, ale pokazuje mi przydźwięk o częstotliwości 150,5 Hz, a po chwili 193,5 Hz . Robiłem pomiar kilkukrotnie i dźwięk oscyluje zawsze między tymi dwoma wartościami. Mariusz sprawdziłem też omomierzem. Przy mierniku ustawionym na " 200" Ohm wynik pomiaru to 00,4 , gdy łączę śrubkę z podpiętym PE z masami gniazd RCA . Niezależnie czy to gniazda wejścia czy wyjścia miernik pokazuje stale 0,4. Sprawdziłem miernik na gniazdku prądowym w listwie zasilającej pokazuje identyczną wartość V jak wyświetlacz listwy więc działa. Z odległości 3m. SPL przydźwięku przy pomiarze aplikacją w telefonie wynosi 54 dBA. Witek , identyczny przydźwięk jest ze źródłami , to już sprawdzałem. A'propos czy ktoś z Panów, którzy są szczęśliwymi posiadaczami lampy nie ma żadnego przydźwięku ?
 15. Dzięki za pomoc. to nie źródła bo ich w ogóle nie podłączyłem a przydźwięk jest. Co do kondensatorów to nie mam pojęcia , aż tak dobry w te klocki nie jestem.
×
×
 • Utwórz nowe...