Skocz do zawartości

Printer

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Printer

 1. Tak też zrobiłem, lecz zastanawia mnie dlaczego produkuje się kolumny 6 ohmowe skoro wzmacniacze w 99% mają wyjścia 8 lub 4 ohm?
 2. Jak właściwie należy podłączyć kolumny 6 omowe do wzmacniacza lampowego z wyjściami: 4 i 8 omowymi? Wiem że bezpiecznym rozwiązaniem będzie połączenie takich kolumn do wyjśćia 4 omowego, ale to spowoduje spadek mocy, natomiast podłączenie do wyjścia 8 omowego może przeciążyć wzmacniacz.
 3. Wielkie dzięki za informacje, teraz mam jasność w sytuacji i mogę podjąć odpowiednie kroki w udoskonaleniu swego sprzętu, myślę, że najlepszą opcją będzie wymiana wkładki, teraz tylko muszę się zastanowić jaką wybrać.
 4. Witam. Ostatnio zostałem posiadaczem starego gramofonu SONY PS 4300 z wkładką Ortofon FF 15 EO Mk II. Czy ktoś może mi powiedzieć jaki to jest typ wkładki, czy to jest MM czy MC ? Szukałem informacji w internecie, lecz nic nie znalazłem, wydawało mi się jednak, że będzie to raczej tańsza wersja i że to jest wkładka MM, jednak po podłączeniu do wzmacniacza już nie jestem tego pewny. Mam zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy wyposażony w wejścia MM i MC, Przy podłączeniu gramofonu pod wejście MM wzmacniacz mocy trzeba mocno podkręcać, a i tak nie daje się go w pełni wysterować, dopiero przy ustawieniu przedwzmacniacza na MC poziom wysterowania wzmacniacza jest odpowiedni (podobny jak przy podłączeniu odtwarzacza CD). Drugie pytanie to co sądzicie o tej wkładce, czy jest to dobry sprzęt, czy może warto wymienić na coś innego, (a może dać tylko nową igłę). Dodam, że nie wiem jak długo ta wkładka była używana, jednak nadal jest sprawna i działa.
 5. Dzięki za propozycje, Pylon przeglądałem, ale odrzuciłem ze względu na niską skuteczność 88db, wolę coś min 90db. Wzmacniacz Jaqin MC13S na końcówce z 4 x EL34 push pull
 6. Niestety jeszcze dalej, ok.500
 7. Niestety z uwagi na sporą odległość (300 km) nie będziemy mogli się spotkać na odsłuch, chętnie skorzystam z ewentualnej wyceny z opcją wysyłki.
 8. Te propozycje są moimi faworytami, patrząc na parametry ciągle skłaniam się ku Magnatom, szerokie pasmo przenoszenia, wysoka efektywność, znacznie przeważają nad STX.
 9. Witam. Mam salon ok. 45m2, nabyłem ostatnio wzmacniacz lampowy 2x45W i teraz chcę kupić kolumny. Budżet to ok 2000 zł. Muzyka jaką głównie słucham to POP i ROK, lubię jak z głośników dochodzi porządny bas. Dodam, że kolumny te będą używane też do kina domowego z amplitunerem Sony STR-DB830. Przejrzałem sporo informacji i wstępnie wytypowałem następujące kolumny: 1- MAGNAT SHADOW 207 (Efektywność 92 dB, Pasmo przenoszenia 22 - 48.000 Hz, moc 180W, Konstrukcja 3- drożna, podwójny, tylny Bass - Reflex) - niemieckie 2- HECO VICTA PRIME 702 (Efektywność 91 dB, Pasmo przenoszenia 25 - 40.000 Hz, moc 170W, Konstrukcja 3- drożna, tylny bass- reflex) - niemieckie 3-STX ELECTRINO 250 (Efektywność: 90 dB (2.83 V/m),Pasmo przenoszenia: 37 - 23000 Hz (-3dB), moc 125W, Konstrukcja: 3 drożna bass-reflex) - polskie Na papierze najlepiej wyglądają te z nr 1, ale nie wiem jak wypadną podczas pracy, niestety nie mam możliwości odsłuchu żadnych z tych kolumn, dlatego też proszę o Waszą pomoc w podjęciu decyzji, może ktoś z Was ma takie kolumny i mógłby coś doradzić. A może powinienem kupić zupełnie inne kolumny? Wszystkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...