Skocz do zawartości

evam

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  południe pl
 1. Mnie udało się połączyć moją 803 dopiero po zalogowaniu się do routera (Funbox 3.0) i wykorzystaniu wirtualnego WPS'a. Przyciskanie WPS klawiszem na pudełku routera było ciągle bezowocne, podobnie jak próba łączenia ręcznie, przez wpisywanie nazwy sieci i hasła. Dopiero ten wirtualny WPS ("zaawansowane opcje wi-fi") zadziałał od razu.
 2. Przepraszam, życie odłączyło mnie na dwa dni od myślenia o przyjemnościach. Generalnie szukam kolumn w granicach 3 tysięcy (ewentualnie nieco powyżej), przy czym istotna jest wysokość: nie mogą prekraczać 95 cm. Jak oceniacie Indiana Line Tessi?
 3. @Q21: czy trzeba się wcześniej zapowiedzieć, gdybym zdecydował się przyjechać na odsłuch do was? mam około 400 km, ale może udałoby mi się zorganizować jeden dzień urlopu na taką wycieczkę. w jakich godzinach pracujecie?
 4. Dziękuję za podpowiedzi. Trudność moja w tym, że mieszkam na południu Polski i wycieczka do Pabianic raczej w grę nie wchodzi. Muszę rozejrzeć się w tutejszym rejonie. Ale jedna z propozycji, tak ze względu na rozmiar, jak i cenę, przykuła moją uwagę: Saxo 40. Nie podałem w pierwszym poście że mieszkam w bloku, stąd im to będzie zgrabniejsze, tym lepiej (ale do podstawkowych raczej nie jestem przekonany), a gromkich koncertów raczej urządzał nie będę. Zresztą słucham głównie klasyki, także spokojnego jazzu, rzadziej "łagodniejszego" rocka (typu DireStraits) czy popu (Laura Pausini itp.) Parę osób, z którymi się konsultowałem, a które "siedzą w temacie", sugerowały, żebym zwrócił uwagę na Tagi - mają ponoć świetny stosunek ceny do jakości. Mam podstawkowe Taga Azure do małej wieży sypialnianej i nie powiem, jestem dość zadowolony. Byłoby coś z tego (są chyba łatwiej dostępne)?
 5. Dzień dobry wszystkim! Czy ktoś mógłby polecić mi kolumny o charakterystyce jak w tytule do Yamahy 803 - w rozsądnej cenie. Pokój 20m2. Obecnie używam Dali Spektor 6 - kupiłem trochę zachęcony przez sprzedawcę, a trochę też - muszę przyznać - podobały mi się w sklepie podczas odsłuchu, bo o grały "czysto", delikatnym dźwiękiem, subtelnie. Ale teraz stwierdzam, że to pierwsze wrażenie to był "urok chwili" - dziś brakuje mi w tych kolumnach wypełnienia, słyszalna jest głównie góra (rzeczywiście dobra), pozostałe pasma, zwłaszcza środek, wyraźnie mniej. Zaczyna mnie to już męczyć i powoli oswajam się z koncepcją zmiany kolumn. Na własnym doświadczeniu widzę, że odsłuch niekiedy zwodzi, bo można się zauroczyć jakimś ptzelotnym wrażeniem - a przynajmniej mnie się tak zdarzyło (no, taki głupi jestem). Dodatkowa trudność polega na tym, że rzadko sklepy dysponują szerszym asortymentem i nawet gdybym ponownie zaufał wyłącznie swoim odczuciom odsłuchowym, to nie mam pewności, że nie sprawdziłem czegoś, co jeszcze poważnie wchodziłoby w grę. Krótko mówiąc: byłbym wdzięczny za podpowiedź w kręgu jakich marek i modeli szukać takiego dźwięku, który z Yamahą 803 charakteryzowałby się ciepłem i nie był nadto płaski?
 6. Specyfikacja "na papierze" mówi, że skuteczność Dali Spektor 6 wynosi 88,5 db - czyli nie powinno być źle...
 7. Również podpisuję się pod tą prośbą!
 8. Co rozumiesz pod tym stwierdzeniem? Będę zobowiązany za wyjaśnienie!
 9. Wykonałem YPAO zgodnie z insrukcją. YPAO volume jest włączone, bo loudness nie działa... (tak też winno być wg instrucji, jeśli dobrze rozumiem). Dziękuję za każdą sugestię.
 10. Zrobiłem ypao - jakiejś rewolucji nie odsłuchuję. widać tak ma być. Niezależnie, też zauważam, że są takie źrodła dźwięku, które dają brzmienie niezłe (np. niektóre radia satelitarne) - jakby sygnał był mocniejszy. myślę, że chyba utrwalone standardy brzmienia z mojego poprzedniego zestawu mącą mi odbiór z nowej yamahy i nowych kolumn. a propos ns-555, ja - subiektywnie - oodbieram, że Spektor 6 mają jednak inne, bardziej miękkie brzmienie, a z yamahą 803 dają mi basu pod dostatkiem. nie używam subwoofera, którego wykorzystywałem w poprzedniej konfiguracji sprzętowej. ns-555 były bardziej szorstkie w brzmieniu, z płytszym basem (choć pytaniem jest na ile pod tym względem 803 różni się od 797 i wpływa na efekt końcowy?) dziękuję wszystkim za zainteresowanie - oczywiście każda dalsza rada będzie bardzo doceniona przeze mnie, bo uczę się dopiero tej nowej yamahy.
 11. Za ypao wezmę się dziś wieczorem. Loudnessem "bawiłem się" krótko: jeszcze bardziej wycofuje średnicę, więc pozostawiam na zero. Mogę prosić o wyjaśnienie, co znaczy, że "Spektor nigdy nie zejdzie tak nisko"?
 12. Dziękuję za podpowiedzi, volume trim już zrobiłem, było na 0,0 - podniosłem na 5,0. Mam podejrzenie, że po części (chyba znacznej) jest to wina kolumn: na mój słuch Dali Spektor 6 słabo grają środkiem pasma, przez co brzmienie jest mało "mięsiste". Dopiero duże podniesienie poziomu głośności pozwala wyczuć średnie pasmo (loudness mam na 0). Odsłuchiwałem te kolumny przed zakupem - ale właśnie w pomieszczeniu odsłuchowym grały dość głośno (przestrzeń była relatywnie duża, większa chyba ponad dwukrotnie od mojego pokoju). Popełniłem prawdopodobnie błąd - jak widać odsłuchiwać kolumny też trzeba się nauczyć... Jutro będę robił jeszcze yapo.
 13. Dzień dobry wszystkim. Jestem tutaj nowy, chciałbym prosić o konsultację. Od paru dni mam yamahę 803 z nowymi kolumnami Dali Spektor 6 - wcześciej miałem yamahę rx 797 i kolumny ns-555. Mam teraz - przy yamasze 803 - ciągle wrażenie, że ten nowy zestaw gra zbyt cicho, a dźwięk jest jakby lekko "przyduszony" . Nie było tego przy rx797 i kolumnach ns-555 (których brzmienie jednak nie bardzo mi się podobało, stąd zmiana). Stąd moje proste pytanie: na jakim poziomie głośności w warunkach domowych odsłuchujecie najczęściej tej yamahy 803? U mnie -28-30 to takie zwykłe granie. A i tak mam poczucie, że dźwięk jakby nie był w pełni "uwolniony". Właściwie słuszę dzwięki tak około -40 w skali, która zaczyna się od -80. Do opisanego zestawu używam kabli Klotza. Pokój 18 m kw. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...