Skocz do zawartości

evam

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O evam

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  południe pl
 1. Specyfikacja "na papierze" mówi, że skuteczność Dali Spektor 6 wynosi 88,5 db - czyli nie powinno być źle...
 2. Również podpisuję się pod tą prośbą!
 3. Co rozumiesz pod tym stwierdzeniem? Będę zobowiązany za wyjaśnienie!
 4. Wykonałem YPAO zgodnie z insrukcją. YPAO volume jest włączone, bo loudness nie działa... (tak też winno być wg instrucji, jeśli dobrze rozumiem). Dziękuję za każdą sugestię.
 5. Zrobiłem ypao - jakiejś rewolucji nie odsłuchuję. widać tak ma być. Niezależnie, też zauważam, że są takie źrodła dźwięku, które dają brzmienie niezłe (np. niektóre radia satelitarne) - jakby sygnał był mocniejszy. myślę, że chyba utrwalone standardy brzmienia z mojego poprzedniego zestawu mącą mi odbiór z nowej yamahy i nowych kolumn. a propos ns-555, ja - subiektywnie - oodbieram, że Spektor 6 mają jednak inne, bardziej miękkie brzmienie, a z yamahą 803 dają mi basu pod dostatkiem. nie używam subwoofera, którego wykorzystywałem w poprzedniej konfiguracji sprzętowej. ns-555 były bardziej szorstkie w brzmieniu, z płytszym basem (choć pytaniem jest na ile pod tym względem 803 różni się od 797 i wpływa na efekt końcowy?) dziękuję wszystkim za zainteresowanie - oczywiście każda dalsza rada będzie bardzo doceniona przeze mnie, bo uczę się dopiero tej nowej yamahy.
 6. Za ypao wezmę się dziś wieczorem. Loudnessem "bawiłem się" krótko: jeszcze bardziej wycofuje średnicę, więc pozostawiam na zero. Mogę prosić o wyjaśnienie, co znaczy, że "Spektor nigdy nie zejdzie tak nisko"?
 7. Dziękuję za podpowiedzi, volume trim już zrobiłem, było na 0,0 - podniosłem na 5,0. Mam podejrzenie, że po części (chyba znacznej) jest to wina kolumn: na mój słuch Dali Spektor 6 słabo grają środkiem pasma, przez co brzmienie jest mało "mięsiste". Dopiero duże podniesienie poziomu głośności pozwala wyczuć średnie pasmo (loudness mam na 0). Odsłuchiwałem te kolumny przed zakupem - ale właśnie w pomieszczeniu odsłuchowym grały dość głośno (przestrzeń była relatywnie duża, większa chyba ponad dwukrotnie od mojego pokoju). Popełniłem prawdopodobnie błąd - jak widać odsłuchiwać kolumny też trzeba się nauczyć... Jutro będę robił jeszcze yapo.
 8. Dzień dobry wszystkim. Jestem tutaj nowy, chciałbym prosić o konsultację. Od paru dni mam yamahę 803 z nowymi kolumnami Dali Spektor 6 - wcześciej miałem yamahę rx 797 i kolumny ns-555. Mam teraz - przy yamasze 803 - ciągle wrażenie, że ten nowy zestaw gra zbyt cicho, a dźwięk jest jakby lekko "przyduszony" . Nie było tego przy rx797 i kolumnach ns-555 (których brzmienie jednak nie bardzo mi się podobało, stąd zmiana). Stąd moje proste pytanie: na jakim poziomie głośności w warunkach domowych odsłuchujecie najczęściej tej yamahy 803? U mnie -28-30 to takie zwykłe granie. A i tak mam poczucie, że dźwięk jakby nie był w pełni "uwolniony". Właściwie słuszę dzwięki tak około -40 w skali, która zaczyna się od -80. Do opisanego zestawu używam kabli Klotza. Pokój 18 m kw. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...