Skocz do zawartości

slawek268

Uczestnik
  • Zawartość

    122
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Cześć, Pytanie do Pana Bartka Jak ekonomicznie, a zarazem optymalnie zaplanować poprawnie wykonane pomieszczenie akustyczne pod kino domowe. Dom szkieletowy, pokój o wysokości ok 2,6-2,65 m o wymiarach ok 350 cm na 440 cm (proporcje zbliżone zaczerpnąłem z kryterium FSI na stronce) . Na krótszej ścianie centralnie okno 200x150, a na dłuższym boku drzwi (przy krótszej ścianie). Wewnątrz ścian wełna mineralna zakończona płytą OSB i na nią płyta GK. Na okno pójdzie gruba zasłona na podłogę wykładzina. Czy prawidłowym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z płyty GK i oklejenie płyty OSB pianką akustyczną 4cm o gęstości 140 kg/m3 wszystkich ścian, a sufitu pianką o grubości 2 cm. Zostawić wolną przestrzeń na kable ok 3-4 cm i dać stelaż na taśmach akustycznych i na nim płytę GK akustyczną. Wykończyć farbą i część ściany i sufitu na panelach akustycznych już docelowo jak będzie robiony pomiar gdzie je ustawić. Czy to dobra koncepcja ? Z góry dzięki za podpowiedź jak się do tego zabrać, żeby na tym etapie nie popełnić dużego błędu przy wykończeniu i zrobić to w miarę tanim kosztem. Brakuje mi podstawowych informacji jak najlepiej zbudować taki pokój można powiedzieć od podstaw lub przy remoncie żeby ta akustyka nie kulała i żeby mniej było pracy później z dyfuzorami absorberami i innymi drogimi sprawami.
  2. Też tak myślę, że może potrzebujemy czasu. Muszę już zostać przy nich, takie odczucia po pierwszych kilku godzinach słuchania. Plus taki że lepiej "siedzą" w uszach.
  3. musiałem wybrać te ATH-CKS50TW i już przyszły. Mogę od siebie powiedzieć, że są gorsze to już nie ta jakość, scena mniejsza. średnica wycofana, bas głośniejszy ale bez takiego polotu. Takie pierwsze wrażenia, może będzie lepiej. Szkoda, że nie zostały naprawione te ANC300TW reklamowane.
  4. Część, może następnym razem skuszę się na wyższe modele, może jako branża słuchałeś obu ATH-ANC300TW , ATH-CKS50TW i masz porównanie ?
  5. Cześć, użytkowałem słuchawek ATH-ANC300TW przez dwa lata jednak się zepsuły. Chciałbym kupić o porównywalnym brzmieniu - te słuchawki bardzo mi odpowiadały. Czy ma ktoś porównanie tych słuchawek do ATH-CKS50TW lub Denon PerL ? Czy może w tej cenie powinienem coś innego rozważyć ?
  6. Rozumiem, te argumenty są logiczne. Już nie zaśmiecam tematu bo ciekawy, chciałem podpowiedzieć o takim zastosowaniu bo od początku wątku nikt koledze nie wspomniał o takim rozwiązaniu z instalacyjnymi czy in wall/instalacyjne tylko z automatu są podawane klocki typu Monitor Audio Bronze 200 + FX itp.
  7. Tak masz na prawdę fajnie to zrobione (wcześniej sobie zapisałem jako inspiracja) i tak właśnie wyobrażam sobie salę kinową domową, faktycznie jakby fronty zmienić na instalacyjne też myślę by było ok. Trochę nie zrozumiałem "koszt wyprodukowania skrzyni (nie licząc ekskluzywnych produktów) może być niższy niż panel na głośniki." Jak mam to rozumieć, że jednak instalacyjne mogą być droższe niż pudełka w sumie nie ma takiego wyboru jak te wolnostojące?
  8. Nie chcę robić gówno burzy, ale sam czytam takie tematy żeby się doinformować. Sam zaproponowałeś klocki: " Denon X 3800 z Amazonu + Monitor Audio Bronze 200 + FX + center + SVS SB2000 albo REL HT1205 i Atmosy do kompletu Albo Onkyo RZ50 + ELAC Uni fi sa obecenie na promocji w niemczech lub KEF seria Q550/750 reszta bez zmian." Poprawcie mnie, ale w dedykowanej salce kinowej nie doszukuje się żadnych plusów z zastosowania głośników nie instalacyjnych tym bardziej że w 1 poście pisze autor że zastosuje ekran powyżej 100 cali czyli pewnie z projektora. Kolumny zajmują trochę miejsca, kable muszą iść do tych głośników jakoś więc nawet ze ściany by wychodziły to muszą się plątać po pokoju. Może ktoś się w salonie chce pochwalić ładnym wyglądem kolumn, ale w dedykowanej sali kinowej nie powinno być mowy o zastosowaniu takich pudełek. Nie znam się, ale czy te instalacyjne głośniki może mają gorszej jakości dźwięk w porównaniu z tej samej półki cenowej do wolnostojących/podwieszanych głośników ? Logicznie myślałem, że skoro w instalacyjnych nie ma obudów, ładnego lakieru itp powinny być tańsze ale może się mylę ?
  9. Cześć, wybacz, że się wtrącę za jakiś czas będę podobny u siebie projekt robił. Zastanawia mnie dlaczego nikt nie poleca głośników instalacyjnych np. klipsch. Przy budowie domu przecież fajnie można je zabudować, ampli dać na tylną ścianę i wszystkie kable puścić od niego pod płytą gk. Może ktoś z branży się wypowie dlaczego tak nie powinno się zrobić ? Nawet fronty można umieścić za ekran projekcyjny czy muszą stać przed ekranem ? Jakoś sobie nie wyobrażam w dedykowanej salce kinowej żeby głośniki były w formie pudełek poustawiane.
  10. mam jedno wolne miejsce w TIDAL family HIFI plus. Najlepiej szukam osoby która na dłużej zagości. Proszę pisać pw.
  11. Mój wpis tyczył się różnicy w dźwięku, jeśli chodzi o obraz to jest dłuższy temat, kalibracja TV i dużo od filmu zależne i osobiście mniejszą już wagę do tego przywiązuje.
  12. Miałem ten sam dylemat co i Ty. Niestety mój TV nie ogarnia DTS - samsung. Masz dobre kino domowe wykorzystaj je. Dla mnie osobiście mimo w miarę przyzwoitego TV - miniled nie ma znaczenia czy oglądam film na płycie BR 1080 czy 4k jakość jest na prawdę dobra. Ale musi być to płyta BR lub film zgrany na usb z innego źródła taki powyżej żeby miał 20 GB i wtedy zarówno jakość obrazu jak i dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od jakiegokolwiek streamingu. Często kultowe filmy wolałem kupić na płycie BR niż oglądać na netfliksie HBO czy tym podobnym. Jak porównasz sobie sam będziesz wiedział o czym pisze różnica, na prawdę jest bardzo duża. Problem największy jest taki, że musiałem zaopatrzyć się w odtwarzacz BR i tutaj jest bardzo źle. Kupiłem Panasonica jakiegoś za 1k, plastikowy, toporne menu pilot jak zabawka, ale jak już włączę film nie patrzę na to badziewie jakość filmów o dużym rozmiarze czy z usb odtwarzacza czy z płyty BR jest nieporównywalna i tu pisze głównie o dźwięku. Nie mam funduszy żeby każdy film kupować na płycie BR i oglądam na streamingu jakimś i tam dźwięk jest tak jakby przykryty kocem czy to atmos DD+ czy co tam jeszcze. I tak na płycie głownie filmy są w DTS-HD, ale i zwykłe DD 5.1 jest dużo lepsze od jakiegokolwiek atmosa w streamingu.
  13. Tego co bym chciał posłuchać nie mam w pliku, słucham na Tidal, mam pozostałości CD ale nie mam już odtwarzacza w komputerze na zgranie - takie czasy. Ale dzięki poszukam może coś gdzieś u kogoś znajdę. Interesuje mnie np. O.N.A., Breakout, KNŻ ale tutaj chyba ciężko by było rozbić na 5.1
  14. Musi sprawiać Ci to dużo frajdy co mnie nie dziwi. Długo zajmuje "rozbieranie" jednego kawałka ? Rozumiem, że jeśli chodzi o efekt raz jest lepiej raz gorzej, ale czy kawałki wybierasz pod swój gust czy bardziej szukasz takich żeby efekt był ciekawy ?
×
×
  • Utwórz nowe...