Skocz do zawartości

slawek268

Uczestnik
  • Zawartość

    129
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. W jakim programie zrobiłeś ten rysunek ? Sam mam podobny dylemat i muszę kąty ogarnąć przy 7.2.4, aż dziwne, że nikt nie zrobił kalkulatora do ustawień dolby itd. Też czekam, aż wypowie się w Twoim temacie ktoś kto ogarnia temat.
  2. Ok kompletnie nie brałem pod uwagi końcówki mocy mam na ten temat zerowe pojęcie co wybrać i jakie ma to znaczenie na wybór, ale jestem otwarty jeśli to wydatek <2k. Czyli kolejny dylemat czy do tak małego pomieszczenia warto. Niestety wcześniej się nie dowiem na ile Focal 300 IW 6 to dobry pomysł sam muszę przetestować, co do focal dome mniej się obawiam bo wiem że dobrze grają na surround więc na suficie też myślę będzie ok.
  3. tak docelowo będzie drugi sub jednak jeszcze się zastanawiam jak to zrobić. Obecnie mam rela t7 i używam go do kina 5.1 jak i do oddzielnego stereo i tutaj nie wiem czy dokupić drugi taki czy sprzedać/zostawić do stereo i kupić dwa dedykowane do kina, ale to już późniejszy etap. Puki co chce ogarnąć miejsca i odległości głównie surround. No i nie wiem jakie wrażenia będą z tych instalacyjnych Focal 300 IW 6 na ile gorzej zagrają w stosunku do arii których nie wstawie. Nie przypuszczałem też, że denon 4800h którego planowałem kupić nie ogarnie 7.2.4 więc zostaje docelowo 5.2.4.
  4. Piotr, nie ukrywam, że liczę na Twoją podpowiedź z uwagi na Twoją dużą wiedzę - obserwuje od kilku lat forum. Jednak fajnie jakbyś bardziej zapoznał się z moim tematem. Czyli najlepiej będzie surround ustawić po bokach okna ? Tak proporcje są zaburzone na szkicu. Co do głośników wybór padł na focal dome ponieważ posiadam już 2 szt i dokupie tylko atmosy prawdopodobnie też dome z uwagi na ruchomą kopułkę łatwiej kąty będzie ustawić. Może miałeś styczność z Focal 300 IW 6 czy to dobry kierunek ? Obecnie mam focal aria 906 jednak one pójdą do stereo niestety z uwagi na drzwi przdnie fronty muszę częściowo w ścianę zabudować.
  5. Zdecyduje się wobec tego na układ 5.1.4. Co do punktu 3 jaki montaż byłby optymalny na której ścianie ?
  6. Zdjęcie poglądowe nieproporcjonalne. Ad1 ściana nie jest specjalnie gruba wełna na wełnę osb na nią pianka akustyczna 2 cm i płyta GK. Głośniki mniej więcej jak poniżej chce częściowo w ścianę zabudować. Mam też centralny głośnik który w sumie nie zawadza, a bym chciał go wykorzystać poniżej ekranu. Ad6 czy denon 4800h nie poradzi sobie z 7.2.4 ? Jak już miałbym zmienić amplituner to na większą zmianę niż 5.1.4 z 5.1.2
  7. Cześć, potrzebuje pomocy odnośnie odległości poszczególnych głośników w systemie 5.1(2).2 lub 7.1(2).4. Jedyne ograniczenia co do odległości to wymiary pokoju, okno, drzwi i wysokość 2,65 cm. Mam amplituner marantz SR5015, który nie obsługuje atmosa 7.1.4 jednak rozważam przygotowanie instalacji pod zmianę amplitunera. Głośniki przednie zdecydowałem się na instalacyjne Focal 300 IW 6, ponieważ są drzwi i nie mogę postawić zwykłych. Te głośniki zamierzam zabudować i pod odpowiednim kątem zamontować w ścianie gdzie ekran projekcyjny będzie pośrodku. Centralny głośnik z serii Focal Aria umieszczony pod ekranem projekcyjnym. Pozostałe głośniki seria Focal Dome z uwagi na ruchomą kopułę i to, że mam obecnie 2 szt surround i sprawują się ok. Projektora jeszcze nie wybierałem modelu jednak mam nadzieję, że ten etap mogę zostawić na później jeśli jest inaczej proszę o korektę. Celuję w 110 cali czyli szerokość ok 244 cm więc: 1. Głośnik FL i FR zakładając że obudowa głośników ma 33 cm odległość od ściany bocznej i ekranu po 10 cm. Tak mam ustawić ? 2. Głośniki atmos powinny być w tej samej linii co FL I FR jednak czy nie lepiej byłoby je odsunąć od ściany bocznej tak np o 20-30 cm ? boczne głośniki wiadomo po bokach kanapy 3. Surround czy umieścić na tylnej ścianie po bokach okna czy może w kątach pokoju z tyłu czy na bocznej ścianie ? 4. Czy mogę tak umieścić głośniki atmos w konfiguracji 5.1.2 żeby można było nie przesuwając ich dołożyć kolejne dwa w celu rozbudowy do 7.1.4 podobnie jak surround ? 5. Kanapa czy wystarczy na odsunięcie od okna na 130 cm czy mniej/więcej ? 6. Tutaj pewnie ciężko podpowiedzieć czy warto dokładać 4 szt głośników plus zmiana ampli żeby jednak iść w 7.1.4 ? 7. Jak wygląda sytuacja przy odtworzeniu filmu z płyty BR ze ścieżką 5.1 na systemie 7.1.4 ? Znam zalecenia atmos i wiem jak ważne są też kąty jednak tutaj wspomogę się charakterystyką głośników focal dome które mają ruchomą kopułkę. Dziękuję za wcześniejszą pomoc i udzielanie wskazówek użytkownikowi Butler i liczę na merytoryczną pomoc w tym wątku.
  8. Cześć, Pytanie do Pana Bartka Jak ekonomicznie, a zarazem optymalnie zaplanować poprawnie wykonane pomieszczenie akustyczne pod kino domowe. Dom szkieletowy, pokój o wysokości ok 2,6-2,65 m o wymiarach ok 350 cm na 440 cm (proporcje zbliżone zaczerpnąłem z kryterium FSI na stronce) . Na krótszej ścianie centralnie okno 200x150, a na dłuższym boku drzwi (przy krótszej ścianie). Wewnątrz ścian wełna mineralna zakończona płytą OSB i na nią płyta GK. Na okno pójdzie gruba zasłona na podłogę wykładzina. Czy prawidłowym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z płyty GK i oklejenie płyty OSB pianką akustyczną 4cm o gęstości 140 kg/m3 wszystkich ścian, a sufitu pianką o grubości 2 cm. Zostawić wolną przestrzeń na kable ok 3-4 cm i dać stelaż na taśmach akustycznych i na nim płytę GK akustyczną. Wykończyć farbą i część ściany i sufitu na panelach akustycznych już docelowo jak będzie robiony pomiar gdzie je ustawić. Czy to dobra koncepcja ? Z góry dzięki za podpowiedź jak się do tego zabrać, żeby na tym etapie nie popełnić dużego błędu przy wykończeniu i zrobić to w miarę tanim kosztem. Brakuje mi podstawowych informacji jak najlepiej zbudować taki pokój można powiedzieć od podstaw lub przy remoncie żeby ta akustyka nie kulała i żeby mniej było pracy później z dyfuzorami absorberami i innymi drogimi sprawami.
  9. Też tak myślę, że może potrzebujemy czasu. Muszę już zostać przy nich, takie odczucia po pierwszych kilku godzinach słuchania. Plus taki że lepiej "siedzą" w uszach.
  10. musiałem wybrać te ATH-CKS50TW i już przyszły. Mogę od siebie powiedzieć, że są gorsze to już nie ta jakość, scena mniejsza. średnica wycofana, bas głośniejszy ale bez takiego polotu. Takie pierwsze wrażenia, może będzie lepiej. Szkoda, że nie zostały naprawione te ANC300TW reklamowane.
  11. Część, może następnym razem skuszę się na wyższe modele, może jako branża słuchałeś obu ATH-ANC300TW , ATH-CKS50TW i masz porównanie ?
  12. Cześć, użytkowałem słuchawek ATH-ANC300TW przez dwa lata jednak się zepsuły. Chciałbym kupić o porównywalnym brzmieniu - te słuchawki bardzo mi odpowiadały. Czy ma ktoś porównanie tych słuchawek do ATH-CKS50TW lub Denon PerL ? Czy może w tej cenie powinienem coś innego rozważyć ?
  13. Rozumiem, te argumenty są logiczne. Już nie zaśmiecam tematu bo ciekawy, chciałem podpowiedzieć o takim zastosowaniu bo od początku wątku nikt koledze nie wspomniał o takim rozwiązaniu z instalacyjnymi czy in wall/instalacyjne tylko z automatu są podawane klocki typu Monitor Audio Bronze 200 + FX itp.
  14. Tak masz na prawdę fajnie to zrobione (wcześniej sobie zapisałem jako inspiracja) i tak właśnie wyobrażam sobie salę kinową domową, faktycznie jakby fronty zmienić na instalacyjne też myślę by było ok. Trochę nie zrozumiałem "koszt wyprodukowania skrzyni (nie licząc ekskluzywnych produktów) może być niższy niż panel na głośniki." Jak mam to rozumieć, że jednak instalacyjne mogą być droższe niż pudełka w sumie nie ma takiego wyboru jak te wolnostojące?
  15. Nie chcę robić gówno burzy, ale sam czytam takie tematy żeby się doinformować. Sam zaproponowałeś klocki: " Denon X 3800 z Amazonu + Monitor Audio Bronze 200 + FX + center + SVS SB2000 albo REL HT1205 i Atmosy do kompletu Albo Onkyo RZ50 + ELAC Uni fi sa obecenie na promocji w niemczech lub KEF seria Q550/750 reszta bez zmian." Poprawcie mnie, ale w dedykowanej salce kinowej nie doszukuje się żadnych plusów z zastosowania głośników nie instalacyjnych tym bardziej że w 1 poście pisze autor że zastosuje ekran powyżej 100 cali czyli pewnie z projektora. Kolumny zajmują trochę miejsca, kable muszą iść do tych głośników jakoś więc nawet ze ściany by wychodziły to muszą się plątać po pokoju. Może ktoś się w salonie chce pochwalić ładnym wyglądem kolumn, ale w dedykowanej sali kinowej nie powinno być mowy o zastosowaniu takich pudełek. Nie znam się, ale czy te instalacyjne głośniki może mają gorszej jakości dźwięk w porównaniu z tej samej półki cenowej do wolnostojących/podwieszanych głośników ? Logicznie myślałem, że skoro w instalacyjnych nie ma obudów, ładnego lakieru itp powinny być tańsze ale może się mylę ?
×
×
  • Utwórz nowe...