Skocz do zawartości

slawek268

Uczestnik
 • Zawartość

  62
 • Dołączył

 • Ostatnio

O slawek268

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Niestety, ale ceny tam są dla mnie sporo za duże.
 2. Cześć, chciałbym zlecić wykonanie dwóch obrazów akustycznych. Czy może ktoś ma doświadczenie z firmami świadczącymi takie usługi? Jeśli tak to proszę o opinie kto wykona takie obrazy z dobrą jakością.
 3. Czytałem ten wątek, ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Osoby z branży bez problemu rozwieją moje wątpliwości jak przystąpić do konfiguracji Audyssey w instrukcji nie jest jasno wyjaśnione jak ustawić subwoofer przed konfiguracją. Nie jest to napisane jasno dla osoby która nie robi tego na co dzień.
 4. Część, chcę przeprowadzić konfigurację Audyssey na ampli Marantz SR5015 podłączonym z Rel T7. W instrukcji mam napisane: Jeżeli używasz subwoofer bez trybu direct wykonaj poniższe ustawienia: - Poziom głośności : Pozycja na “12 godzinę - Częstotliwość odcięcia : Maksymalna/Najwyższa częstotliwość Poziom głośności rozumiem mam ustawić pokrętło w połowie czyli na "12" godzinę, ale częstotliwość odcięcia mam ustawić na 120 Hz ? LFE level też w połowie czyli na 12 ? Obecnie jak ręcznie ustawienia mam na około godziny 11 odcięcie i głośność. Po zakończeniu konfiguracji te wartości przywraca się w subie na takie jakie ustawiłem ręcznie ? Mam też wzmak podpięty pod rela i bezsensu jakbym musiał je zmienić. Tryb subwoofera mam ustawione na LFE, a LPF dla LFE 100 hz.
 5. puki nie kupię konsoli do odtwarzania BR muszę tego używać przez podłączenie pod TV, ale dziwne, że wkładając płytę BR z teledyskami DTS MA na ampli pokazuje mi się DTS a zadałem pytanie do LG okazuje się, że mój TV nie ma eARC.
 6. chyba problemu nie rozwiąże. Czy coś tracę podłączając BR bezpośrednio pod TV zamiast przez ampli ?
 7. Uporządkuje temat BR yamaha s473 podłączony do Maranza SR5015 przy odtwarzaniu BR jak i CD obraz jest nie ma dźwięku. 1. Podłączony BR bezpośrednio pod TV działa ok obraz i dźwięk jest. 2. Zmiana w inne wejścia HDMI, wyłączanie ARC w ampli, zmiana ustawień w ampli HDCP na inne wartości, zmiana kabla HDMI, przywracanie do fabrycznych ustawień BR - nic nie daje 3. Podłączenie laptopa pod wejścia HDMI pod które podpinałem BR skutkuje dobrym działaniem - jest obraz i dźwięk. Wszystkie operacje robię przy wyłączeniu zasilania. Amplituner ma 1 miesiąc jest nowy i na początku dźwięk jak i obraz był z BR. Kupił bym nowy BR gdybym wiedział że jest uszkodzony, a ten podpięty pod TV działa - tylko podpięty pod ampli nie ma dźwięku. Gwarancja odpada bo BR jest stary. Odesłanie Marantza na gwarancje też odpada, podepną inne urządzenie pod hdmi i będzie działało ok.
 8. Dzisiaj podpiąłem HDMI kablem laptopa pod wejście BR, Obraz jak i dźwięk poszedł bez problemu niby fajnie bo gniazdo wygląda na ok, ale problem dalej jest z BR, a gdyby był uszkodzony to bezpośrednio podpięty pod TV też by nie działał a jest ok.
 9. osd nic nie pokazuje jeśli chodzi o dźwięk. Nie dotykałem się w ogóle kabli do pojawienia się problemu czyli od kupna po ok miesiącu. Jak przepinam te kable HDMI to nawet listwę wyłączam.
 10. I jest nieciekawa sytuacja. Wyłączyłem ARC efekt bez zmian, podpinałem już trzeci kabel hdmi żeby wyeliminować wady kabla bez zmian. Podpinałem pod inne wejście w ampli nazwane mplayer też bez zmian obraz jest - brak dźwięku. Jeszcze mam pomysł żeby podpiąć optykiem ampli z tv i tak jeszcze spróbować, ale coś mi się wydaje, że problem jest między ampli a BR. Jeśli inne gniazdo wejście w ampli HDMI tak samo działa z tym BR to może jest mniejsze prawdopodobieństwo że gniazda hdmi są uszkodzone, ale problem dalej nierozwiązany. Jak będę miał więcej czasu to może przywrócę fabryczne ustawienia amplitunera powoli brak mi pomysłów. Przyszła mi taka myśl. Czy jak podepnę laptopa po HDMI do wejścia BR w ampli i będzie dźwięk to będzie znaczyło, że problem jest albo w BR albo w ustawieniach amplitunera i nie ma możliwości innego problemu ?
 11. Zmieniałem na 2,3 i 1,4 (domyślnie auto) bez różnicy obraz jest brak dźwięku. W BR przywróciłem ustawienia fabryczne i domyślnie jest obraz ustawiony RGB 4 4 4 4 coś takiego i obraz jest jaskrawy musiałem zmienić na pełny rgb i obraz jest ale dźwięku dalej nie ma. Dźwięk w BR jest ustawiony na bitstream ,ale zmieniałem na PCM i na off też bez zmian. Dziwne jest to, że często przy wyborze wyjścia w TV na ampli HDMI , i w ampli po wybraniu wejścia BR traci sygnał i piszę żeby podłączyć jeszcze raz hdmi ARC, ale po np wejściu w opcje ampli i wyjściu zaskakuje czasami łączy i wyświetla się obraz z BR oczywiście bez dźwięku. W domu jeszcze sprawdzę z innym wejściem HDMI jeśli to nie ma znaczenia.
 12. Sprawdziłem dokładnie te ustawienia i mam wyłączone to co można ewentualnie automatyczne ustawienia. Nie mam już pomysłu. Napisałem do Marantza to dostałem dzisiaj odpowiedź, żeby odesłać na serwis. Nie chce mi się wierzyć że to wina nowego amplitunera, że obraz jest z BR a nie ma dźwięku. Dodam, że z TV działa normalnie, nawet komputer podłączałem pod gniazdo game i bez problemu był dźwięk jak i obraz. Może jeszcze jakieś pomysły ? Czy mogę podłączyć BR pod inne wejście hdmi w ampli czy musi być wejście dedykowane do BR?
 13. Cześć. Niedawno kupiłem amplituner marantz SR5015 i podłączyłem do niego stary blu-ray yamahy s473. Na początku wszystko było ok przesłuchałem kilka koncertów. Od ok 3 tygodni nic nie oglądałem, a teraz jak chciałem coś obejrzeć po uruchomieniu BR pojawiły się jaskrawe barwy i brak dźwięku. Co do barw w ustawieniach BR musiałem zmienić na pełne RGB (mimo, że nic nie grzebałem wcześniej) i było ok natomiast dalej nie ma dźwięku i to przy odtwarzaniu zwykłej płyty CD jak i BR. Brakuje mi już pomysłu co może być nie tak. W ustawieniach BR nic nie grzebałem, jeśli chodzi o ampli nie pamiętam może w tym czasie była jakaś aktualizacja. W ampli ustawienia są ubogie i nie mam pojęcia co mogę jeszcze przestawić może ktoś ma jakiś pomysł ? Oczywiście BR jest podłączony HDMI i jak przepiąłem bezpośrednio pod TV i dźwięk i obraz jest ok więc mniemam, że chodzi o jakieś ustawienie w ampli.
 14. Ok pozostaje przepinanie kabli lub to urządzenie. Czy oprócz wyglądu ma jakieś minusy - to urządzenie?
×
×
 • Utwórz nowe...