Skocz do zawartości

Samwieszkto

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Samwieszkto

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Bytom
 1. Samwieszkto

  Amplituner + głośniki podstawkowe.

  Magnat 1003s i Studio hz16 Canto One rozsadziłyby mi budżet. Nie mogę/nie chcę wydać więcej niż planowane ~6000zł. To już i tak jest kompromis pomiędzy chcieć a móc. Co do Monitor Audio Silver 100 ; Czy one są wyraźnie lepsze od Ma Silver2, i czy nie okazałyby się zbyt "potężne" do mojego (17m²) pomieszczenia? W recenzji pisze że dedykowane są do pomieszczeń nawet 30m².
 2. Samwieszkto

  Amplituner + głośniki podstawkowe.

  Hmm.... Do Pabianic mam z 250km. Jestem że Śląska..... ale nie wykluczam takiej możliwości. Możesz mi złożyć ofertę na priv.? (nie wiem czy na tym forum jest taka możliwość)
 3. Samwieszkto

  Amplituner + głośniki podstawkowe.

  Jeśli chodzi o tuner to zostańmy na razie przy 803d ; ma wszystko co trzeba i z tego co czytałem w tej kategorii cenowej stanowi klasę sam dla siebie a na droższe klocki mnie nie stać. Głośniki: KEF R300 - to jedna z opcji wytypowanych również przeze mnie, na pewno będę chciał posłuchać tych głośników. PYLON Audio Diamond Monitor. Nic nie czytałem wcześniej o tych głośnikach a zarówno cena jak i recenzje wydają się wielce zachęcające. Jednak piszesz że wyraźnie eksponują skrajne pasma brzmienia. Podobnie piszą o wybranym przeze mnie amplitunerze!!! Czy to połączenie nie skumuluje tego efektu i nie powstanie z tego jakaś nisko/wysoko tonowa kakofonia ? Typowałem jeszcze dwa inne modele głośników : - ELAC Uni Fi BS U5. - Monitor Audio SILVER 2. Czy to są opcje które wnoszą coś nowego do naszych rozważań? EDYTA.... Pozostałe dwa głośniki dalece wykraczają poza ramy przyjętego przeze mnie budżetu. Optymalna wyjściowa cena głośnika wg. moich założeń to 1500 - 1700 zł.
 4. Samwieszkto

  Amplituner + głośniki podstawkowe.

  Dzień dobry. Jestem tu "nowy" i jak zwykle to bywa "zielony" w tematach tutejszych rozważań. Chciałbym zrobić sobie prezent i "zbudować" swój pierwszy zestaw stereo. Na ten cel przeznaczyłem pierwotnie kwotę ok 5 - 6 tyś. jednak liczę się z tym że trzeba będzie perę złotych dołożyć. Jako serce systemu wytypowałem amplituner Yamaha n-r803d i chciałbym to potraktować jako punkt odniesienia bo nie mam czasu na przesłuchiwanie i analizę nieskończonych ilości kombinacji sprzętowych. W tym wątku chciałbym was poprosić o pomoc w wytypowania 3 - 4 modeli głośników które w dalszej kolejności postaram się "odsłuchać" przed podjęciem ostatecznej decyzji. Mam do dyspozycji pomieszczenie o powierzchni 17,2 m² i wysokości 3,4m. w którym jestem w stanie w miarę poprawnie ustawić głośniki. Jak widać na rysunku miejsca nie ma zbyt wiele ale wymyśliłem taki "myk", że jeżeli zastosuję głośniki podstawkowe i ustawię je w świetle otworów okiennych to zyskam dużo miejsca z tyłu, nie zajmując jednocześnie przestrzeni pomieszczenia. ( określony przezemnie budżet nie obejmuje podstawek. Te zrobię sobie sam. 😉) Co do moich oczekiwań : Słucham przede wszystkim jazzu, trochę rocka, trochę muzyki poważnej. Lubię free, lubię Fusion, lubię też kameralne klubowe klimaty z "opiumowym" wokalem, ale zdaża mi się też posłuchać elektro jazzu lub popu z mocnym beatem. Muzyki będę słuchał przedewszystkim cicho lub bardzo cicho ( mam dobre relacje z sąsiadami) , dlatego zależy mi na głośnikach które oddadzą " pełnię barw" przy takim właśnie graniu, ale jak zdarzy się imprezka to też dadzą radę. Nie będę się rozpisywał o tym jakie mają być góry i doły, jaka dynamika, scena itd. Wszyscy wiemy jak ma grać - ma grać pięknie ! 😉 Mam oczywiście jakieś swoje typy, ale jako kompletny laik nie jestem w stanie wziąć pod uwagę i ogarnąć całego zakresu zagadnień w tym temacie. Mógłbym oczywiście kupić " pierwsze lepsze" głośniki za 3-3,5 tyś. i to załatwiłoby sprawę ; ale skoro jest taka możliwość, to pytam i proszę o sugestie.
×