Skocz do zawartości

err_or

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O err_or

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Rzeszów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Mam mały problem. Posiadam telewizor TCL z androidem, dekoder UPC i amplituner Yamaha rx-v485. TV podłączony jest kablem HDMI arc z amplitunerem, dekoder podłączony jest zwykłym kablem HDMI również z amplitunerem. Nie mam problemu żeby odtworzyć dźwięk z oglądanych rzeczy, które odtwarzam z "kablówki" UPC, problem jest wtedy kiedy włączę Netflixa, czy Youtube z androida w TV - wtedy za żadne skarby nie odtwarza mi dźwięku przez amplituner, tylko normalnie przez TV...mimo, że to właśnie TV jest podłączony bezpośrednio kablem HDMI arc z ampkiem
 2. Witam. Dzięki za odpowiedź. W TV wygląda to tak: HDMI 1 (Common interface), HDMI 2 4K (ARC) i HDMI 3 4K. Na obecną chwilę próbuję ustawień bez projektora. Jeśli podłączę laptopa pod amplituner to wszystko działa bez problemu. Jeśli podłączę TV do amplitunera nic się nie dzieje TV jest podłączony do dekodera UPC do wyjścia HDMI 1 (common interface) i drugim kablem próbuję pod HDMI 2, ale bez skutku...druga sprawa- co zrobić, żeby oglądać filmy z laptopa na TV z dźwiękiem KD?
 3. Witam. Mam problem z podłączeniem paru sprzętów z KD, tak żeby wszystko działało i miało jakiś sens. Sytuacja przedstawia się mniej więcej tak. TV z 3 wyjściami HDMI w tym jedno ARC, amplituner Yamaha- 4 HDMI, w tym jedno ARC, do tego dekoder UPC też z HDMI i używany sporadycznie projektor Optoma również posiadający wejścia HDMI, oraz laptop z wyjściem HDMI....i teraz jak to wszystko podłączyć? TV do amplitunera kablem arc, dodatkowo dekoder UPC do amplitunera, a w razie oglądania czegoś z projektora zamiana po prostu go z TV, a innym kablem laptop do amplitunera? Powiem szczerze. że mam trochu zagwozdkę..
 4. Trochę się sytuacja skomplikowała, bo do tych opcji i Quadrali 6650 i Tagi 606 v.3 doszły takowe opcje: Indiana Line Nota 550x 740x 240X + Yamaha RX-V485 Polk Audio T531 + Yamaha RX-V485 Polk Audio T531 + Onkyo TX-NR686 Pylon Pearl 25 + Yamaha RX-V485 Za Indianą przemawia opcja z kolorystyką, gorzej z ceną. Za Polk Audio lepiej z ceną, gorzej z kolorystyką. Za Pylon Pearl gorzej z ceną...dużo lepsze te kolumny są w rzeczywistości od Quadrali i Tagi 606 v.3? Tak po przeglądaniu różnych ofert, widzę, że można dostać te opcje w dobrych cenach, w sumie nie tak strasznie więcej niż opcje z Q6650 czy Tav 606. v3...
 5. na obecną chwilę decyzja do rozstrzygnięcia jednak pomiędzy quadralami a tagą, pytanie tylko, który z tych amplitunerów będzie najlepszy do Quadrali a, który do Tagi - stricte filmowe brzmienie?
 6. Witam. Dzięki za odpowiedź. Pomogła na tyle, że rzeczywiście do wylotu poszły Jamo 626 oraz Onkyo 656, poza tym z listy skreśliłem Wilson Raptor. Zagwozdka teraz taka, że w podobnym przedziale cenowym można znaleźć Quadrale i Tagi, i w drugim przedziale Pylony i Polk Audio - i teraz które lepsze z tych przedziałów? To samo z amplitunerem. W podobnych cenach Denon, Pioneer, ciut drożej Yamaha i najdroższe Onkyo. Na chwilę obecną waham się pomiędzy Quadral 6650 i Yamahą, jakoś nie jestem przekonany co do Denona i Pioneera- chyba, że się mylę?
 7. Witam. Od dobrych kilku dni studiuję forum w poszukiwaniu przydatnych informacji, które pomogły by mi w podjęciu decyzji i, że tak powiem utknąłem w miejscu. Zamierzam nabyć kino domowe, z kilku wątków na które natrafiłem z podobnym zapytaniem do mojego i w podobnych przedziałach cenowych ostały się takowe propozycje: Głośniki: Quadral Quintas 6650 (5.0) Taga 606 v.3 (5.0) Jamo S626 (5.0) Pylon Pearl 25 (5.0) Polk Audio T531 (5.0) Wilson Raptor 7/1 Vocal (5.0) Amplituner: Yamaha RX-V485 Denon AVR 1400 Onkyo TX-NR 686 Pioneer VSX-832 Onkyo TX-NR656 i teraz moje zapytanie, które opcje najlepsze? jakie zestawienie najlepsze? które głośniki nadają się najlepiej do jakiego amplitunera? i z drugiej strony - co najsłabsze? czego nie brać w ogólne pod uwagę? Powiem szczerze, że cenowo najlepiej wychodzą Quadrale i Tagi + Denon i Pioneer (ewentualnie V485), ale (magiczne "ale") nie jestem po prosty pewien i nie wiem czy nie lepiej dołożyć coś więcej i wybrać coś innego. Przedział cenowy od "im taniej tym lepiej do 4000 PLN", zastosowanie - praktycznie w 99% filmy, 1% muzyka i to muzyka filmowa. Pomieszczenie kwadrat około 25 m2. Proszę o porady. Ewentualnie jaki sub do zestawu? i czy jest ktoś może w stanie wytłumaczyć różnicę pomiędzy Taga 606 v.3 a tymi Special Edition i jak to się ma w rzeczywistości do brzmienia? Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...