Skocz do zawartości

err_or

Uczestnik
  • Zawartość

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Rzeszów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. i witam ponownie z kolejną zagwozdką! Zakupiłem ostatnio HDMI splitter firmy Unitek 4K 60Hz UHD oraz kabel HDMI, też Unitek 8K HDMI 2.1 (8K 60Hz, 4K 120Hz) - podpięte wszystko zostało jak należy do amplitunera i dzisiaj napotkałem problem. Włączam sobie telewizor, Xboxa One S, żeby sprawdzić jak to hula, a tu obraz zaczyna znikać, tak jakby go na sekundę wyłączyło i włączyło. Pomijam fakt, że nie za każdym razem (i często z dużym opóźnieniem) od razu łapie ten obraz -trzeba na tym switchu Uniteka kilka razy w ten przełącznik kliknąć żeby zaskoczyło, ale jak już złapie to tak jak pisałem - rozłącza się ten obraz 🤔 czasami po kilku minutach co kilkadziesiąt sekund, a czasami zaraz po włączeniu konsoli, dosłownie co kilka sekund... pomyślałem więc sobie, spróbuję podpiąć laptop i zobaczymy jak tu sprawa będzie wyglądała. Włączyłem film i też po kilkunastu sekundach ta sama historia... Pytanie teraz takie - o co to chodzi? Problem o tyle dziwny, że wczoraj wieczorem oglądałem film na VOD z Xiaomi Tv Sticka 4K (też podpięty jak Xbox i Laptop do amplitunera) i tam ten obraz ani razu czegoś takiego nie zrobił?
  2. Witam ponownie a więc zakupiłem splitter hdmi w sklepie (z możliwością zwrotu) i po podpięciu niby wszystko działa...przycisk na urządzeniu zmienia, czy to ma być sygnał na projektor, czy na telewizor i jest ok. Nie wiem tylko, czy się czepiam, czy szukam dziury w całym, ale mam wrażenie, że podczas oglądania obraz lekko "klatkuje" ? 🤔 problem teraz znowu jest taki, że po dokładnym przyglądnięciu się pokojowi, to raczej odpada takie na stałe "puszczenie" kabla HDMI gdzieś bokiem, bo i ciężko by go było schować, to po pierwsze, a po drugie to chyba rzeczywiście musiał to by być kabel powyżej 5m... Tak, więc rozglądam się za innymi opcjami, typu możliwość podłączenia jakiegoś modułu bezprzewodowego pod projektor i przez to łączyć się z amplitunerem? Jest w ogóle coś takiego możliwe? Żeby bezprzewodowo oglądać film na projektorze i mieć dźwięk normalnie z amplitunera?
  3. qrcze a ja mam cały czas obawy, że moje 5.1 wieczorami podczas oglądania to może już przeszkadzać 🤔 a wiecie może Panowie, czy taki kabel hdmi 10metrowy po podpięciu projektora z amplitunerem, to ta długość będzie przekładała się na jakość odbioru? Muszę jakoś raz a dobrze ten projektor "zainstalować" -a nie tak jak do tej pory wyciągać z szafki i podpinać za każdym razem...i tu będzie mi taki długi kabel potrzebny żeby go gdzie bokiem pokoju pochować i podpiąć do ampka....
  4. najzabawniejsze jest to, że tu właśnie nie chodzi o kwestie tego jak te głośniki zainstalować, tylko o to, że jakbym takie głośniki zainstalował to bym miał problem z sąsiadami z góry najlepiej by było mieszkać na ostatnim piętrze, albo w domku wolnostojącym to wtedy "miód-malina"
  5. a nawet się chwilę nad tym zastanawiałem, ale ceny na tą chwilę są ponad moje możliwości...inna sprawa, że ja ze swojej Yamahy jestem zadowolony, chodzi tu tylko o te felerne jedno hdmi out fakt, nie ma wspomagania dolby atmos i pewnie innych bajerów, ale to akurat o takim atmosie (sufitowych głośnikach), to w mieszkaniu mogę zapomnieć trzeba będzie pewnie spróbować taki hdmi splitter 🤔 albo nie wiem, nowy projektor, który by się łączył z amplitunerem bezprzewodowo
  6. Witam. Od dłuższego już czasu zmagam się z zagwozdką "podłączeniową", którą nie wiem jak rozwiązać. Posiadam amplituner Yamaha RX-V485, telewizor i projektor. Do amplitunera w hdmi in jest podłączonych kilka rzeczy typu laptop, konsola, Amplituner posiada tylko jedno hdmi out (arc), i tam jest na codzień podłączony telewizor...i teraz mój problem polega na tym, że za każdym razem jak chcę obejrzeć jakiś film na projektorze, to muszę ten kabel hdmi od telewizora odpinać z tego złącza hdmi out (arc) i podpinać kabel od projektora... Pytanie teraz jest takie, czy da radę to jakoś obejść, te każdorazowe odpinanie i podpinanie? Nie ukrywam, że nie jest to prosta "operacja" - dostęp do tylnego panelu mam kiepski, a i też boję się, że takie podpinanie/odpinanie może w pewnym momencie zepsuć złącze HDMI w amplitunerze....zastanawiałem się nad jakimś splitterem HDMI, ale nie wiem czy to zadziała, i czy w ogóle są takie pod HDMI OUT?
  7. Witam. Mam mały problem. Posiadam telewizor TCL z androidem, dekoder UPC i amplituner Yamaha rx-v485. TV podłączony jest kablem HDMI arc z amplitunerem, dekoder podłączony jest zwykłym kablem HDMI również z amplitunerem. Nie mam problemu żeby odtworzyć dźwięk z oglądanych rzeczy, które odtwarzam z "kablówki" UPC, problem jest wtedy kiedy włączę Netflixa, czy Youtube z androida w TV - wtedy za żadne skarby nie odtwarza mi dźwięku przez amplituner, tylko normalnie przez TV...mimo, że to właśnie TV jest podłączony bezpośrednio kablem HDMI arc z ampkiem
  8. Witam. Dzięki za odpowiedź. W TV wygląda to tak: HDMI 1 (Common interface), HDMI 2 4K (ARC) i HDMI 3 4K. Na obecną chwilę próbuję ustawień bez projektora. Jeśli podłączę laptopa pod amplituner to wszystko działa bez problemu. Jeśli podłączę TV do amplitunera nic się nie dzieje TV jest podłączony do dekodera UPC do wyjścia HDMI 1 (common interface) i drugim kablem próbuję pod HDMI 2, ale bez skutku...druga sprawa- co zrobić, żeby oglądać filmy z laptopa na TV z dźwiękiem KD?
  9. Witam. Mam problem z podłączeniem paru sprzętów z KD, tak żeby wszystko działało i miało jakiś sens. Sytuacja przedstawia się mniej więcej tak. TV z 3 wyjściami HDMI w tym jedno ARC, amplituner Yamaha- 4 HDMI, w tym jedno ARC, do tego dekoder UPC też z HDMI i używany sporadycznie projektor Optoma również posiadający wejścia HDMI, oraz laptop z wyjściem HDMI....i teraz jak to wszystko podłączyć? TV do amplitunera kablem arc, dodatkowo dekoder UPC do amplitunera, a w razie oglądania czegoś z projektora zamiana po prostu go z TV, a innym kablem laptop do amplitunera? Powiem szczerze. że mam trochu zagwozdkę..
  10. Trochę się sytuacja skomplikowała, bo do tych opcji i Quadrali 6650 i Tagi 606 v.3 doszły takowe opcje: Indiana Line Nota 550x 740x 240X + Yamaha RX-V485 Polk Audio T531 + Yamaha RX-V485 Polk Audio T531 + Onkyo TX-NR686 Pylon Pearl 25 + Yamaha RX-V485 Za Indianą przemawia opcja z kolorystyką, gorzej z ceną. Za Polk Audio lepiej z ceną, gorzej z kolorystyką. Za Pylon Pearl gorzej z ceną...dużo lepsze te kolumny są w rzeczywistości od Quadrali i Tagi 606 v.3? Tak po przeglądaniu różnych ofert, widzę, że można dostać te opcje w dobrych cenach, w sumie nie tak strasznie więcej niż opcje z Q6650 czy Tav 606. v3...
  11. na obecną chwilę decyzja do rozstrzygnięcia jednak pomiędzy quadralami a tagą, pytanie tylko, który z tych amplitunerów będzie najlepszy do Quadrali a, który do Tagi - stricte filmowe brzmienie?
  12. Witam. Dzięki za odpowiedź. Pomogła na tyle, że rzeczywiście do wylotu poszły Jamo 626 oraz Onkyo 656, poza tym z listy skreśliłem Wilson Raptor. Zagwozdka teraz taka, że w podobnym przedziale cenowym można znaleźć Quadrale i Tagi, i w drugim przedziale Pylony i Polk Audio - i teraz które lepsze z tych przedziałów? To samo z amplitunerem. W podobnych cenach Denon, Pioneer, ciut drożej Yamaha i najdroższe Onkyo. Na chwilę obecną waham się pomiędzy Quadral 6650 i Yamahą, jakoś nie jestem przekonany co do Denona i Pioneera- chyba, że się mylę?
  13. Witam. Od dobrych kilku dni studiuję forum w poszukiwaniu przydatnych informacji, które pomogły by mi w podjęciu decyzji i, że tak powiem utknąłem w miejscu. Zamierzam nabyć kino domowe, z kilku wątków na które natrafiłem z podobnym zapytaniem do mojego i w podobnych przedziałach cenowych ostały się takowe propozycje: Głośniki: Quadral Quintas 6650 (5.0) Taga 606 v.3 (5.0) Jamo S626 (5.0) Pylon Pearl 25 (5.0) Polk Audio T531 (5.0) Wilson Raptor 7/1 Vocal (5.0) Amplituner: Yamaha RX-V485 Denon AVR 1400 Onkyo TX-NR 686 Pioneer VSX-832 Onkyo TX-NR656 i teraz moje zapytanie, które opcje najlepsze? jakie zestawienie najlepsze? które głośniki nadają się najlepiej do jakiego amplitunera? i z drugiej strony - co najsłabsze? czego nie brać w ogólne pod uwagę? Powiem szczerze, że cenowo najlepiej wychodzą Quadrale i Tagi + Denon i Pioneer (ewentualnie V485), ale (magiczne "ale") nie jestem po prosty pewien i nie wiem czy nie lepiej dołożyć coś więcej i wybrać coś innego. Przedział cenowy od "im taniej tym lepiej do 4000 PLN", zastosowanie - praktycznie w 99% filmy, 1% muzyka i to muzyka filmowa. Pomieszczenie kwadrat około 25 m2. Proszę o porady. Ewentualnie jaki sub do zestawu? i czy jest ktoś może w stanie wytłumaczyć różnicę pomiędzy Taga 606 v.3 a tymi Special Edition i jak to się ma w rzeczywistości do brzmienia? Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...