Skocz do zawartości

MarcKrawczyk

Uczestnik
  • Zawartość

    2 281
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Warszawa

Ostatnio na profilu byli

7 418 wyświetleń profilu
  1. W mojej ostatnio słuchanej muzyce chyba lat 80 - tych brak?
  2. Wzdychanie do konkretnych marek to chyba początek choroby audiofilskiej, u mnie nerwoza zaczyna się w okolicach AVS, ale zawsze kończy po sprawdzeniu stanu konta…
  3. Nie tylko latami 80-tymi człowiek żyje…
  4. No, nie mów że też się zatrzymałem na latach 80 - tych, jak co poniektórzy…
  5. Przerzucanie sprzętu to jedna sprawa, ale gorzej że niektórzy zatrzymali się na pewnym okresie w muzyce i hołdują zasadzie „ kiedyś to grali, a teraz to już nie to”, a przecież obecnie jest sporo więcej możliwości dobrej realizacji nagrań i nie musimy w kółko słuchać brothers in arms albo orkiestry pieprza…
  6. Smith owszem jest na dole, ale Plant na górze…
  7. Everything but the Girl, to nie tylko wielki hit list przebojów „Missing”…
  8. Nie demonizowałbym tych ubytków słuchu, bo większość przypadków dotyczy wysokich tonów, a nawet jak nasze ograniczenie to 10 - 12khz to przy słuchaniu muzyki tracimy niewiele lub nic. W muzyce popularnej większość instrumentów gra średnicą, a nuty F7 i te powyżej 11 khz są incydentalne...
  9. Aavik Amp I880 and Stream SD880 Børresen B03 speakers Perlisten 212S subs Dr Feickert Phono Blackbird with Dynavector DV507MKII and DS-Audio
  10. To może pora się dowiedzieć kto to zacz, meloman, czy audiofil bo to dwa różne pojęcia, mimo że niektórzy używają ich zamiennie. Meloman — zapalony miłośnik muzyki Dla melomana najważniejsze jest samo słuchanie muzyki, emocje i doznania, jakie w nim wywołuje. „Meloman” pochodzi od greckich słów: melos (melodia, piosenka) i mania (szaleństwo, zamiłowanie do czegoś). Jesteś melomanem, jeśli: Nie ograniczasz się tylko do jednego gatunku muzycznego. Słuchasz różnych zespołów, artystów, ciągle szukasz nowych brzmień. Twoi znajomi podziwiają cię za niesamowitą wiedzę o muzyce, kompozytorach, wykonawcach. Jesteś dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji. Nie wyobrażasz sobie życia bez muzyki. Nad wyraz chętnie bierzesz udział w imprezach muzycznych. Zbierasz płyty, kupujesz utwory online. Wspierasz ulubionych twórców. Techniczne aspekty odtwarzania muzyki (jakość dźwięku) nie są dla ciebie kluczowe. Czerpiesz przyjemność ze słuchania muzyki w ogóle. Jesteś na bieżąco z aktualnościami ze świata muzyki. Czytasz magazyny muzyczne, regularnie zaglądasz na strony o nowościach płytowych. Audiofil — miłośnik wysokiej jakości dźwięku Kładzie ogromny nacisk na jakość dźwięku, przywiązuje wielką wagę do sprzętu, na którym odtwarza muzykę. Jest wręcz zafascynowany technologią dźwięku. Określenie pochodzi od łacińskiego słowa audio (słyszę) i od greckiego philos (kochający). Jesteś audiofilem, jeśli: Kolekcjonujesz wysokiej klasy sprzęt audio. Wzmacniacze, kolumny, kable, inne źródła dźwięku to twoje środowisko naturalne. Za wszelką cenę dążysz do jak najczystszej, najbardziej naturalnej reprodukcji dźwięku, bez zniekształceń. Dużo wydajesz na sprzęt na audio, może nawet trochę za dużo. Zdarzyło ci się zrezygnować z wakacji, żeby kupić nowe słuchawki. Nieustannie eksperymentujesz z różnymi ustawieniami i komponentami. Zrobisz naprawdę dużo, żeby osiągnąć idealne, nieskazitelne brzmienie. Twoi znajomi nie zaczynają z tobą rozmowy na temat sprzętu audio, akustyki, czy najlepszych formatów dźwięku, ale doceniają twoją specjalistyczną wiedzę. Jesteś stałym bywalcem imprez typu audio show. Spędzasz sporo czasu na forach o sprzęcie i technologii audio. Jesteś audiofilem melomanem, jeśli uwielbiasz muzykę i jednocześnie duże znaczenie ma sposób jej odtwarzania (sprzęt, format, akustyka, nośniki).
×
×
  • Utwórz nowe...