Skocz do zawartości

Grzegorz68

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To już mnie przerosło, w których kolumnach głośniki grają w przeciwnych fazach? Które są niezgodne z DTS i DD? Ja dążę do sytemu 5.1, nic więcej i do tego systemu szukam kolumn.
 2. Nie ma to jak zgodna, jednogłośna wypowiedź Panowie, nie pomagacie! A tak na poważnie, to dziękuję za wypowiedzi, pokazują mi nurty i sposoby myślenia, mam świadomość, że decyzja należy do mnie i pewnie kiedyś ją podejmę . MobyDick, jeśli miał byś wybór pomiędzy RS1 a RS 5 to które byś wybrał? S4Home, piszesz może o modelu Klipsch RS-62? Są takie używki w podobnej cenie jak RS 1, nawet taniej pewnie wyjdą bo bez licytacji a RS 1 z uchwytami ale licytacja.
 3. Rozumiem, że dedykowane do tego celu Silver FX zagrają najlepiej, problem w tym, że z używanych dość rzadko występują, częściej FX-BX albo FX z serii Bronze czyli ogólnie niższe modele niż seria Silver. RS 1 dość często można trafić, podobnie jak RS 5. Obecnie są wystawione RS 1 z uchwytami ściennymi. I teraz pytanie, Czy to jest tak, że każde dedykowane do surroundu Monitor Audio, niezależnie od modelu (np serii Bronze czy te FX-BX)) będą lepsze na tyły niż RS 1 w komplecie z MA Silver RS 8? Wybaczcie, że tak dopytuję, kuszą mnie te RS 1 ale nie chcę wtopić, jeśli warto, to poczekam, aż się trafią jakieś używki, chcę mieć tylko pewność, że warto czekać i że niższa seria zagra lepiej od Silver RS 1.
 4. To ma grać w salonie, może niezbyt typowym bo wysokość to 3,8m ale powierzchnia całości to ok 30m2 a tej do nagłośnienia znacznie mniejsza. Cały mój pomysł na postawienie MA RS 5 na tyły wziął się stąd, że rozglądałem się za kolumnami do kompletu (chociaż się nie upieram, i już wiem, że subwoofer powinien być od niezależnego producenta) i znalazłem je po prostu w dobrej cenie, taniej niż RS 1 ze standami, w tym samy kolorze stanowiły by komplet do RS 8 i były by stabilne, Sam już nie wiem co robić. Może da się na tym Denonie ująć im jakoś dostarczanej mocy żeby nie brakło na fronty? Kina nie będę słuchał jakoś na maxa a muzyka pójdzie na frontach głównie, pomijając okazjonalne słuchanie koncertów z dźwiękiem przestrzennym (pewnie kilka razy w roku jak znam życie).
 5. Rozumiem, sugerowałem się parametrem technicznym podawanym w specyfikacji kolumn "Moc maksymalna (RMS)" rozumiem, że chodzi o to, że taką maksymalnie mogą przyjąć moc ze wzmacniacza, większa podana moc by je uszkodziła? MA RS 8 które mam jako frontowe ten parametr mają podany jako 175W, czyli znacznie więcej niż te RS 5.Zasada słabszych kolumn na tyłach była by zachowana. Wychodzi na to, że słabym elementem jest amplituner, który może nie wydolić z napędzeniem takiego zestawu i lepiej ująć tej mocy na kolumnach efektowych. Tylko czy one zawsze pobiorą więcej mocy grając na odrębnych kanałach niż zrobiły by to np. RS1 czy FX?
 6. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, zrozumiałem idee, mam zatem kolejne pytanie, RS 5 mają moc 100 W, FX 85 W a RS 1 80 W, czy przy tym toku rozumowania nie warto by było zastosować RS 1 ze względu na najmniejszą moc?
 7. Na jakiej zasadzie odbywa się to obniżenie dynamiki frontów? Do słuchania koncertów nagranych z przestrzennym dźwiękiem nie będzie lepsza kolumna większa od takiej typu FX? W kinie ten dźwięk puszczany kanałem tylnym jest jakoś preparowany czy to jest normalny pełny zakres dźwięków tak jak z przodu? Wiem, że dialogi puszczane są na centralny głośnik ale nie mam pojęcia jak jest z pozostałymi kanałami.
 8. Jeszcze jedno pytanie w ramach konsultacji przy planach rozbudowy nagłośnienia do kina, czy kolumny Monitor Audio Silver RS 5 do kompletu jako efektowe (tylne) będą się nadawały? To dobry wybór? Na frontach MA Silver RS 8 napędzane Denonem AVR X4200W.
 9. Mądrego to i warto posłuchać czasem błądzę po omacku w tematach, więc nie wszystko jest dla mnie oczywiste, nawet tak proste rzeczy. A jak się mają w temacie produkty SVS?
 10. Jeśli tych samych pieniądzach mogę kupić subwoofer który lepiej zagra to się nie będę absolutnie upierał przy kompletowaniu serii MA, fajnie by było mieć komplet kolumn z jednej parafii ale najważniejszy jest dźwięk. Potraktuje te oferty które znalazłem jako punkt odniesienia cenowy po prostu.
 11. Sprawdziłem na szybkiego, na allegro teraz cena za używkę od 1750 do 2400 PLN
 12. Jeszcze jedno rozwiązanie mi przyszło do głowy, mianowicie subwoofer do kompletu moich kolumn czyli Monitor Audio Silver RSW12. Można go kupić używanego w takiej cenie, że mógł bym się sprężyć i jak by się udało wynegocjować trochę jakąś zniżkę, to biorę pod uwagę jego zakup. Tylko pytanie, jak on zagra w muzyce, bo w filmie domyślam się, że powinien dać sobie radę. Jest to dobry kierunek, czy jednak szukać jakiegoś Rela, Velodyne itd? Zaznaczę jeszcze, ze nastąpiły zmiany sprzętowe, i będzie zamiast Denona AVR-X2500H mocniejszy model Denon AVR-X4200W.
 13. Będziesz szukał używki czy w nowy mierzysz? Z chęcią będę śledził wątek, Ja na razie jestem na dużo niższym etapie składania klocków ale gramofon docelowo też będzie w przyszłości, Nie wiem co fachowcy powiedzą ale między innymi biorę pod uwagę Music Hall mmf-1.3. Cena dobra i podobno gra pięknie.
 14. Mam świadomość tego, że wzmacniacz zagra lepiej ale nie chcę na początek rezygnować z dźwięku do kina a do tego potrzebuje amplitunera. Idę niestety na kompromis, przynajmniej na jakiś czas. Mam nadzieję, że wzmacniacz na pre out z tego amplitunera w przyszłości zagra dobrze. o czymś takim piszesz? https://allegro.pl/oferta/subwoofer-velodyne-cht-r-7848444291?reco_id=e75c105b-3363-11e9-ba36-000af7f61ee0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
 15. A taki subwoofer typowo do muzyki w kinie też sobie poradzi? Docelowo zamiast tego Denona AVR X2500H będzie w przyszłym miesiącu Denon AVR X4200H. Powinien sobie na początek lepiej poradzić z napędzeniem moich kolumn i ma pre out, więc jeśli mi będzie brakowało jakości w stereo, będę mógł rozbudować system o dodatkowy wzmacniacz. Na razie chciał bym dokupić jakiś odtwarzacz CD który mi zapewni przyzwoita jakość odtwarzania muzyki i może ten subwoofer, aby uzyskać pełniejszy bas w muzyce i przy oglądaniu filmów. Myślę o czymś używanym, polecicie jakieś konkretne modele?
×
×
 • Utwórz nowe...