Skocz do zawartości

7Audio

Uczestnik
 • Zawartość

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 7Audio

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdańsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kolego, nie jestem stolarzem tylko inżynierem dźwięku. To Ciebie boli jakakolwiek krytyka , nie mnie. Poprosiłem Cię o jakieś konkretne dane i masz z tym problem.
 2. @Bartek ChojnackiJa Cię nie krytykuje, tylko stwierdzam fakt, że interpretujesz czyjąś pracę jak jest Tobie lub Twojej firmie wygodnie. Takie teoretyzowanie podchodzi pod pseudonaukę i mnie jako inżyniera irytuje. To nie jest kosmiczna wiedza dla tajemnych, nie przesadzajmy. Z pewnością macie na uczelni program do symualcji dyfuzji i rozpraszania, możesz wrzucić te sekwencje w program i będziesz miał wynik w kilka sekund. To nie zajmie kilku godzin tak jak piszesz. Zobaczymy czy to będzie 60% czy 80% czy 5%. O ile przedstawisz prawdziwe wyniki, a nie nagięte pod MegaAcoustic. Masz również na uczelni laboratorium - komorę pogłosową i bezechową. Z ciekawością zobaczyłbym szczegółowe raporty z badań akustycznych Waszych firmowych produtków. Czy mółbyś takie przedstawić?
 3. Bezsensem jest pytanie konkurencji o produkt konkurencji i liczenie na obiektywizm. Wytłumaczyłem Ci , że nie masz racji i każdy może to sprawdzić.
 4. No niestety, znowu nie masz racji. 5 mm pewnie macie dla frezarki tnącej w mdf, tutaj to jest max 1 do 2 mm w zależności od materiału. Wysokości projektowe 125 i 135 dają takie same wysokości kolumn obu paneli i takie same parametry rozpraszania. To o ile % według MegaAcoustic gorszy/lepszy jest klasyczny QRD 2D od QRD 2D bez przegród potocznie zwanego "Skyscraper"?
 5. Bzdura. W tym przypadku wysokości kolumn się zgadzają w 100 %. Policz sobie dla pozytywu o wysokości 125 mm i negatywu o wysokości 135 mm. Jakby co mogę w dodawaniu pomóc jak macie problem. Pozdrawiam, Janusz
 6. Cześć, panel negatywny jest dyfuzorem, ale w tym konkretnym przypadku brakuje mu ścianek pomiędzy studniami, aby był to dokładnie jednowymiarowy dyfuzor QRD według projektu Schroedera. Na pewno jest użyteczny. Typowym przykładem dyfuzora opartego na projekcie Schroedera, ale okrojonym ze ścianek jest dyfuzor 2D nazywany „skyscraper”
 7. Mowa oczywiście o płycie meblowej wiórowej oklejanej grubym laminatem o bardzo dobrej jakości. Z punktu widzenia użytkownika: odpowiednia waga oraz bardzo atrakcyjny wygląd za rozsądne pieniądze.
 8. Vibro Stand Pro Biurkowe / stołowe podstawki pod monitory studyjne, głośniki oraz inny sprzęt wymagający wibroizolacji. Drgania rezonansowe blatów i mebli to częste zjawisko , z którym borykają się zarówno inżynierowie dźwięku, jak i entuzjaści muzyki. Drgania płaskich powierzchni, na których umieszczane są głośniki potrafią selektywnie wzbudzać jak i tłumić dźwięk znacznie wpływając na odbiór głównie niskich częstotliwości. Blat biurka jest dla głośnika bez izolacji u podstawy niczym przedłużenie jego obudowy i w znacznym stopniu wpływa na charakterystykę brzmienia całego systemu. Podstawki głośnikowe Vibro Stand Pro: Eliminują przenoszenie drgań na blat biurka. Nowoczesny, elastyczny materiał VibroPad 10 mm zapewnia zdecydowanie lepszą izolację niż pianka poliuretanowa czy guma kauczukowa, skutecznie niweluje rezonanse, a jednocześnie bardzo stabilne trzyma kolumnę na miejscu Fundamentem jest masywna i solidnie wykonana podstawa w dekorze dębowym. Obrzeża – wykończone estetycznym 2 mm tworzywem PCV (charakteryzującym się dużą wytrzymałością mechaniczną i chemiczną) Gumowe nóżki zapobiegają przesuwaniu podstawy oraz dodatkowo niwelują drgania. Podstawa o rozmiarze: 220 x 220 mm Cena za 1 sztukę Dostępne w 3 wysokościach: v1 - 220x220x54 mm / 0,65 kg / 79 zł v2 - 220x220x90 mm / 1,25 kg / 99 zł v3 - 220x220x126 mm / 1,85 kg / 129 zł Podstawki sprawdzają się również jako stabilna podstawa pod monitor LCD, amplituner itd. Istnieje możliwość wykonania podstawy na wymiar. https://allegro.pl/oferta/vibro-stand-pro-v3-podstawki-biurkowe-pod-glosniki-9613735878
 9. Dyfuzor Pro - wysoka jakość wykonania, przystępna cena: https://allegro.pl/oferta/dyfuzor-pro-n7x2-panel-akustyczny-rozpraszajacy-8953309449
×
×
 • Utwórz nowe...