Skocz do zawartości

PanKrzysztof

Uczestnik
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

O PanKrzysztof

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wziąłem sobie ten komentarz do serca i zakończyło się kupnem Denona PMA-1520. Osłucham i zdam relację
 2. W ten weekend prawdopodobnie będę się na coś decydował - na placu boju mam dwa modele: Audiolab 8000S [made in uk, wersja z wejściami na wtyki bananowe] Creek Destiny 2 O ile w przypadku Audiolaba sporo przeczytałem, o tyle w temacie Creeka informacji jest znacznie mniej. Audiolab jest dwukrotnie tańszy niż Creek, za to Creek to wersje z wbudowanym pre dla gramofonu. Cena audiolaba nie jest tak atrakcyjna jak na ten model, Creek stoi za 3300 zł. Co by tutaj wybrać?
 3. Kontynuując wątek z innego działu, zdecydowałem się na kolumny, które zastąpią obecne fronty w kinie oraz w stereo. Do kina mam amplituner umożliwiający wyjście pre-out do wzmacniacza stereo, a więc szukam: - czegoś, co dobrze zagra z Tannoy Precision 6.2 (rock, lekka elektronika, ogólnie dynamiczne brzmienie, możliwie naturalne) - ma wejście na końcówkę, którą można uruchamiać z poziomu najlepiej guzika w pilocie, ewentualnie guzika na obudowie (odpadają wszelkie zworki itp.) - raczej nowsza konstrukcja, bo sprzęty vintage mają to oparte na zworkach - w cenie do 3000-3500 zł - z dobrym phono, bo głównie będę słuchał muzyki z winyli Wstępne szukanie zakończyłem kilkoma upatrzonymi modelami, oczywiście celuję w rynek używek. Do tej pory znalazłem: - Hegel H100 (tu możliwe, że będę musiał coś dołożyć) - Atoll IN 100 - Denon PMA 1500/1510/1520/2000 - MARANTZ PM8005 - Coś ze stajni Arcam/Creek, ale nie mam za dużego rozeznania bo część ma wejście main in, część nie - Roksan K2 (na K3 raczej nie będzie mnie stać) Które wybrać/wykluczyć z tej listy?
 4. Pojawił się jeszcze jakiś model Magnat Quantum 807, ale już chyba nie będę kombinował - a może warto?
 5. Patrząc na dostępne oferty, to wybór właściwie zawężam do dwóch modeli, które zostały już wcześniej wspomniane: TANNOY PRECISION 6.2 KEF Q750 Kefy są ponad 1 000 zł tańsze i też poczytałem sobie trochę o nich - generalnie powinny bardziej odpowiadać brzmieniu, do którego w pewien sposób przyzwyczaiłem się przy JBL'ach. Lubię dźwięk pokroju analitycznego - często słuchawki tak dobieram, ale w kolumnach jednak z racji słuchanej muzyki (raczej funk, elektronika, rock) lubię gdy bas jest dobrze zakreślony. Jak wydam mniej na kolumny, to będę miał więcej środków na wzmacniacz. Co wybrać spośród nich, pamiętając też, że muszą w miarę spisywać się w kinie domowym?
 6. Delikatnie ponad mój budżet są kolumny TANNOY PRECISION 6.2 w kolorze białym (wymóg), powystawowe. Widzę, ile kosztują nowe, więc cena wydaje się bardzo dobra - rozumiem, że będą to kolumny klasę wyżej od tannoy xt8f?
 7. No dobra, coś te Tannoye zaczynają mi wychodzić na pierwszy plan, bo w sumie same pozytywne opinie, a do tego poczytałem to jakiś Atoll IN100 podobnie dobrze się z nimi zgrywa i jest polecany do rocka... noo coś już tam pomału mi świta
 8. Spodziewałem się, żę trochę wykluczę z listy, a Wy mi jeszcze dodaliście, no nieźle Kefa mam już na radarze, będę sprawdzał oferty - jeszcze może podpytam, to w jaki wzmak celować do nich? Chce kupić najpierw fronty, żeby już kino działało, ale mam w planach osobny wzmacniacz do muzyki z wejściem na końcówkę - myślałem coś o Arcamie, Atollu, Creeku.
 9. Wymieniłem amplituner, czas na fronty! Póki co tylko fronty, bo mocno mi zależy również na dźwięku stereo (docelowo będzie do tego osobny wzmacniacz, który chce kupić po wymianie kolumn). Na ten moment źródło to Onkyo TX-RZ730, a obecne głośniki to JBL Arena 180. Jeśli chodzi o wymagania to: - kolor najlepiej biały, ewentualnie czarny - głośniki będą używane do muzy 60%, kino i gry 40% - to co podoba mi się w JBL to dynamika, więc chciałbym żeby kolejne kolumny również grały z pazurem - powinny grać dobrze nie tylko przy wysokiej głośności, fajnie jakby potencjał był słyszalny chwile wcześniej - na przyszły wzmacniacz chce przeznaczyć około 2500 zł, więc fajnie jakby kolumny były w stanie dobrze zagrać ze źródłem z takiego budżetu - pokój mam około 30m, więc raczej coś większego To, co do tej pory udało mi się znaleźć przeglądając Allegro: - B&W CM8 - B&W CM9 - B&W 683 - Dali Opticon 6 - DYNAUDIO Excite X32 - Canton Vento 809 890 890.2DC - Canton Vento 880 DC - Canton Vento 809 - Monitor audio silver 500 - Magnat Quantum 1005 - FOCAL CHORUS 816 - Infinity Kappa 8,2 i model II - Quadral Platinum M40 - TANNOY Revolution XT 8F - Klipsch RF-63 - Klipsch RF-82 II Wiem, że Infinity jest ciężkie do napędzenia. Wizualnie podobają mi się Dali i Klipsche. Nie znalazłem nic Kefa, ale może źle szukałem. Będę wdzięczny za pokierowanie w którym kierunku/firmy pójść, albo na jakie inne zwrócić uwagę
 10. W modelu 8000a można jednocześnie używać wejść na końcówkę jak i wbudowanych w pre? Bo widzę, że jest osobno wyjście pre i wejście power amp, a chce mieć możliwość używania końcówki i wbudowanego pre bez przełączania kablami - nie widzę nigdzie wyboru sposobu pracy wzmacniacza.
 11. Dzięki za info, będę myślał nad tymi dwoma, ale z mojego miasta pojawił się jeszcze Arcam FMJ A22 w bardzo podobnych pieniądzach. Jeszcze nie wiem czy ma moduł phono, ale koszt jest zbliżony do Audiolaba, więc mocno go rozważam. Poczytałem sporo o tej marce i generalnie na pewno warto wziąć pod uwagę, ale czy spasuje się brzmieniowo z JBL?
 12. Dorzucam jeszcze Pioneer A 70 do dwójki z poprzedniego posta - Denona mogę mieć za 2k, więc korzystniej wychodzi niż Audiolab - pre gramofonowy.
 13. Pojawił się Audiolab 8200A na Allegro, ale z kolei on nie ma wejścia Phono - jest też Denon PMA-1510 na gwarancji. Różnica w kwocie powiedzmy w cenie przedwzmacniacza do gramofonu - co by wybrać z tej dwójki?
 14. Niestety NADy mają połączone pre i końcówkę zworkami, Yamahy raczej nowsze, ale z tego co patrzyłem po używkach, to raczej mocno ponad mój budżet (mowa cały czas o używkach). Rotele raczej te modele w moim zakresie cenowym nie posiadają przełączanej końcówki, Creeków też jest mało używek w tej cenie i też najczęściej brak im opcjonalnego Phono. Z modeli, które mają funkcjonalność o którą mi chodzi to znalazłem: Audiolab 8000s Audiolab 8200A Denon PMA 1500/1510/1520 Audiolabów za wiele używek nie ma, lepiej jest z Denonami, ale pytani czy one zgrają się z JBL Arena?
 15. Właśnie celuję w rynek używanych wzmacniaczy Kolumny które posiadam, to cały zestaw kina JBL Arena z frontami JBL Arena 180.
×
×
 • Utwórz nowe...