Skocz do zawartości

Mavok

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Mavok

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Do stereo wygospodaruje zupełnie inny pokój w którym będę mógł usiąść w spokoju i nikt nie będzie mi przeszkadzać. Według mnie połączenie kina domowego z lampą to nie jest dobry pomysł,chociaż mogę się mylić. Marantz w drodze do mnie jutro powinien już być.Bardzo dziękuję S4Home i Q21 za wycenę sprzętu.
 2. Wiem Seba, że masz rację , przerabiałem już kilka wzmacniaczy stereo . Na pewno kiedyś zrobię sobie oddzielne stereo ale oparte na wzmacniaczu lampowym ale to dopiero w przyszłym roku. Jeśli zaś będzie mi brakowało czegoś w Marantz to kupię używany wzmacniacz stereo i podepnę do amplitunera.
 3. Dziękuję bardzo za odpowiedzi.Byłem dzisiaj posłuchać Marantza jak i Denona słuchałem ich na moich BX i na MA Bronze tak z ciekawości,dla mnie lepiej brzmi Marantz wiec klamka zapadła kupuje Marantz Sr 6013. S4Home i Q21 wysyłam Pw z prośbą o wycenę tego amplitunera.
 4. Planuje na dniach wymienić moją leciwą już Yamahę 773 na amplituner obsługujący Atmos i 4K oraz przyzwoicie grający w stereo.Pomieszczenie to salon około 20 metrów.Amplituner będzie grał z kolumnami Monitor Audio BX6. Podział kino i muzyka po 50%.Dlatego też myślę o Marantz Sr 60013 lub Denon AVR-X 4500.Teraz pytanie który z amplitunerów będzie dla mnie odpowiedni.
 5. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Muszę posłuchać Tannoya 7,4 w porównaniu do Monitor Audio BX 6 . S4Home u Ciebie można wypożyczyć sprzęt do domu i zrobić ewentualną wycenę na Tannoy ? Jaka jest procedura wyceny i ewentualnego wypożyczenia do domu kolumn.Co do amplitunera to brałem pod uwagę kupno tańszego amplitunera i podłączenia wzmacniacza stereo być może właśnie w tym kierunku pójdę.Gdyby moja Yamaha obsługiwała 4k i HDR to nie było by problemu z wymianą amplitunera ale niestety nie posiada ani 4k ani tym bardziej HDR.
 6. Witam. Planuję zmienić kolumny w moim systemie kina domowego.Na dzień dzisiejszy posiadam set Taga 606 + amplituner Yamaha Rx-v 773. Postanowiłem zmieniać kolumny na razie tylko fronty a centralny i tyły kupił bym za dwa miesiące i tu mam problem zastanawiam się nad używanymi kolumnami Monitor Audio Bx 6 ich brzmienie znam i podoba mi się,ale żeby nie było tak kolorowo myślę także o nowych Tannoy Mercury 7,4,których nigdy nie słyszałem.Słucham różnej muzyki np.Loreena Mckennitt, Enya,Cassandra Wilson,Hans Zimmer ale również,Deep Purple,Metalica itp.Lubię dźwięk przestrzenny z fajną głębią,z przyjemnymi wokalami i z dużą ilością szczegółów na wysokich tonach,żeby nie było efektu przykrycia kocem głośników.A żeby jeszcze bardziej zagmatwać temat,mam zamiar na jesień zmienić amplituner a myślę o Denon serii 4 lub Marantz serii 6.Bardzo proszę o wskazanie mi różnic w brzmieniu między Bx 6 a Tannoyami. Pomieszczenie ma wymiary 4,5mx4,5m.
×
×
 • Utwórz nowe...