Skocz do zawartości

hellios

Uczestnik
  • Zawartość

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Trójmiasto

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Witam szanownych kolegów. Mam dylemat odnośnie zakupu końcówki mocy do moich kolumn Infinity Kappa 8.1i. Śłucham ich na razie na moich integrach: Denon Pma 1520 i Rotel ra980bx. Na Denonie góra i środek jest ok, ale bas jest zbyt okrągły, bułowaty i dudniący. Na Rotelu jest bardzo przyjemnie. Kontrola basu zdecydowanie lepsza. Pytanie brzmi czy wymiana na końcówkę mocy z pre budżet na całość do 5000 zł przyniesie dużą poprawę. Myślałem o modelu Rotela rb990bx lub rb1080 z pre np rc 971. Ewentualnie Denon Poa 2400 lub 2800 z pra 1500. Może ewentualnie Sony TA N80Es. Czy ktoś może powiedzieć coś o w/w sprzętach w połączeniu z Kappą A może w tym budżecie coś lepszego jeszcze da się kupić. Zależy mi na dynamicznym brzmieniu z dobrym kontrolowanym basem w dużej ilości. Reszta pasma ciepła i muzykalna z dobrą sceną. Nie męcząca, ale detaliczna góra.
  2. Witam, prosiłbym o wasze opinie odnośnie kolumn: Infinity kappa 8.2 Infinity kappa 80 Ewentualnie Infinity rs 6001 Canton Ergo Rc L ewentualnie Ergo 102 SC L itp Dali 18 mkll Obecnie mam Dali 850 i chciałbym poprawić brzmienie i ilość detali wysokich, ale bez ostrości. Dodatkowo zależy mi na dużym brzmieniu i głębokim i niskim basie. Używam 3 wzmacniaczy: Rotel Ra980Bx Luxman L525 Denon PMA 1520 Wszystkie około 115 W / 8ohm i 170W na 4 ohm Pomieszczenie to otwarty salon 36m2 dość słabo wygłuszony.
  3. Nie miałem okazji, słuchałem L235 i L525 (którego mam do tej pory)
  4. Witam Miałem kiedyś L215. Grał całkiem przyjemnie, ale trochę odstręczało mnie obcowanie z plastikowymi pokrętłami i gałkami. Wymieniłem go zatem na L525 Tak poważnie to porównałem bezpośrednio brzmienie i L215 niestety przegrał prawie po całości. Jak dla mnie L525 gra fantastycznie. Takiej sceny nigdy jeszcze nie słyszałem. Gra żywo, wesoło, precyzyjnie,a przy tym miło i nie męcząco. Bas potrafi być potężny, ale z reguły miło dopełnia całości. Idealny fo jazzu, elektroniki i damskich wokali. Do ciężkiego metalu trochę za słodki i zbyt gładki. Do takich zastosowań lepszy jest mój Rotel 980bx. Jestem ciekaw jak grałby on w porównaniu do L510 lub L530. Różnią się one na pewno tranzystorami, jaki to ma wpływ na dźwięk ??
  5. Mam w okolicy NADa 370 czy on będzie się dużo różnił od 372 i 375 ?
  6. Sprzęty minimalistyczne (audiofilskie) moim zdaniem i na podstawie opinii niektórych użytkowników są mało uniwersalne, często grają w pewien specyficzny sposób. Z reguły powinny być sparowane z konkretnymi głośnikami, źródłami itp. Stąd też na ich temat krążą skrajne opinie (jedni kochają inni wręcz przeciwnie), jak ktoś nie trafi w swojej konfiguracji to kiepsko się tego słucha. Druga rzecz, ich budowa bywa bardzo osobliwa, kiepsko to serwisować, nierzadko niedostępne są manuale serwisowe, części zamienne itp. Trzecia sprawa to wygląd mi te płaskie klocki z jedną gałką i czterema guzikami na froncie się po prostu nie podobają. Czwarta sprawa to odsprzedaż w razie wtopy, trudniej to sprzedać niż rzetelną Yamahę, Denona czy Marantza. Piąta sprawa, biorąc pod uwagę ich wyposażenie, ilość elementów składowych oraz wartość podzespołów, są one mocno przewartościowane, gdyż są niszowe, ekskluzywne w pewnym sensie. Bierze się to z prostych praw ekonomi. Są to sprzęty składane w niewielkich firmach, mniej zautomatyzowanych bez całego tego zaplecza jakie mają lub mieli potentaci w branży, Serie również są mniejsze, co zwiększa koszty produkcji pojedynczego egzemplarza. To oczywiście moje subiektywne przemyślenia, a nie prawda objawiona, ale mi wystarcza żeby od tych sprzętów stronić Źródło to Pioneer Pd9700, mam też Sony CDP 991
  7. Ok, jakie walory NADa przedkładacie nad Denona czy Yamahę ?
  8. Witam Chciałbym docelowo nabyć wzmacniacz do moich kolumn Dali 850 4Ohmy 100-500W. Do tej pory testowałem je na Sony TA F670ES i Poneer A400. Chciaż brzmienie średnich i wysokich podobało mi się, wydaje mi się, że w/w wzmaki nie dają sobie rady z basem. W związku z tym zacząłem porównywać kilka mocniejszych wzmacniaczy zintegrowanych. (na tym etapie nie chcę raczej pójść w PRE i końcówki) Szukam dopełnienia brzmienia DALI zależy mi na mocnym, kontrolowanym basie, muzykalności, spójności brzmienia całego pasma, i nienachalnej górze. Raczej zależy mi na lekko ocieplonym muzykalnym brzmieniu niż na rozdzielczości i sterylności. Brzmienie raczej po ciemnej stronie mocy, ale bez zamulenia Co bardzo ważne liczy się dobra dynamika. Zależy mi na dobrym drivie w muzyce rockowej. Przy spokojnym jazzie większość sprzętu sobie radzi, chciałbym żeby również ściana gitar brzmiała jak należy... Wymagania wysokie Teraz powiem co mogę dać od siebie Salon 36m2 otwarty na kuchnię i korytarz z raczej słabą akustyką, ale też bez tragedii Kolumny Dali 850 Źródło CD Pioneer PD 9700 Budżet na wzmacniacz (używany) około 2500 zł Szukam raczej solidnej dużej integry niż audiofilskiego "naleśnika" nie rozpatruję firm typu MF, NAIM, MYRYAD, CREEK, AUDIOLAB itp Moje typy: 1. NAD C372 , C375BEE 2. Yamaha AS1000 3. Denon PMA 1560, PMA2000R 4. Kenwood KA8100 5. SONY TA F870ES , 770ES 6. Luxman LV117 , LV109 Nie upieram się przy powyższych sprzętach mogą być inne propozycje. Będę wdzięczny za wszelkie informacje, które pomogą wybrać dobrą dla mnie konstrukcję. Słucham zatem jakie "za i przeciw"
×
×
  • Utwórz nowe...