Skocz do zawartości

cyklon

Uczestnik
  • Zawartość

    21
  • Dołączył

Wszystko napisane przez cyklon

  1. Geniusz z ciebie i niesamowity śledczy. Imponujące. Strzelam że jajka jeszcze nie owlosialy, stąd to podniecenie.
  2. Po sieci nie, ale przez bluetooth tak, czyli tak samo jak Deezer można z ich aplikacji streamować na amplituner tylko przez bluetooth (mając wyłączony bluetooth w telefonie i nawet włączone wifi do sieci do której podłączony jest też amplituner muzyka odtwarzana jest z telefonu, a nie z głośników). Podejrzewam, że streamując dźwięk czy to z youtube (tam chyba też różnej jakości może być nagrany dźwięk) czy deezera przez bluetooth jakość będzie taka sama i to mnie boli (skoro za deezera itp. trzeba płacić). To powiedz mi proszę który serwis streamingowy (ich aplikacja) ma możliwość przesyłania muzyki z telefonu na amplituner NIE poprzez bluetooth). Bo ja w Tidalu i Dezzerze takiej opcji nie widzę, a mając wyłączony w telefonie bluetooth muzka nie jest przesyłana za pomocą ich aplikacji na amplituner mimo, że jest podłączony do sieci wifi. ad.1 wiesz jak wyglądają wyświetlacze na amplitunerach i wiesz jak się z poziomu tych kilku przycisków na nich cokolwiek wyszukuje (to jak wspomniany DOS) a to chyba jedyna opcja by treaming był przez wifi (do którego jest podłączony amplituner), a mając aplikację spotify w telefonie i nim wybierając kawałki, muzyka może być przesyłana na amplituner tylko (?) przez bluetooth, a nie wifi. Bo przez Tidal i Deezer jest tylko opcja bluetooth. Nie, bo jak wyłączę w telefonie bluetoth to dźwięk nie dociera to amplitunera tylko na głośnik telefonu (chyba, że przez aplikację HEOS, ale to niewiele lepsze niż wyszukiwanie kawałków na kalkulatorze).
  3. Panowie, nie jest to wyjątkowo dziwne, że serwisy streamingowe, których 99% użytkowników korzysta z nich właśnie ze względu na jakość utworów (za darmo to samo tylko gorszej jakości jest na YT itp.) nie umożliwiają przesył muzyki poprze WiFi tylko trzeba mając u nich konto korzystać z zewnętrznych dodatkowych aplikacji? ps. telefon mam na androidzie
  4. Panowie, posiadam amplituner marantz pm7000n, chciałbym za jego pośrednictwem odtwarzać dobrej jakości muzykę. Chwalone są różnego rodzaju serwisy streamingowe jako oferujące wysoką jakość jednocześnie ganiony jest "wszędzie" transfer dźwięku bluetooh (a gdyby ktoś powiedział, że słucha muzyki dobrej jakości (>320kbp/s) z youtuba to już wyśmiany na starcie). I tutaj pojawia się mój problem. Zainstalowałem Deezera (rzekomo ma najwięcej elektronki, której tylko słucham, ale i tak połowy interesujących mnie utworów nie znalazłem...) na telefonie bo jak rozumiem amplitunery takiej możliwości nie mają by w nich zainstalować aplikację (przynajmniej marantz nie ma nic poza Spotify Connect). No ale telefon mogę połączyć z amplitunerem jedynie za pośrednictwem bluetooth (kabel jack mnie nie interesuje nawet gdyby taka była możliwość bo nie jest to praktyczne), mimo że zarówno ampituner jak i telefon mam podłączony do wifi to przesł muzyki i tak jest za pośrednictwem bluettoh który przecież jest słabym przekaźnikiem dźwięku, co mi więc po tej super jakości utworów na deezerze skoro one są kompresowane przez telefon przesyłając ten sygnał do amplitunera poprzez bluetooh? Może inne serwsy streamingowe umożliwiają przesył TEL-AMP za pośrednictwem WiFi? Co więcej (nie wiem czy tylko z deezerem lub czy tylko ja mam ten problem), ale przewijając jakiś utworów suwakiem w aplikacji deezera, faktyczna zmiana w odsłuchu następuje dopiero po paru sekundach... Pomyslałem więc, że zaiinstaluję dedykowaną aplikację HEOS, która obsługuje różne serwisy streamingowe, tutaj już przewijanie utworów działa szybko, no ale ta dedykowana do HEOS aplikacja nijak nie ma się do tego co oferuje Deezer (podpowiadnie innych utworów, łatwe przeglądanie i szukanie kawałków itd. coś jak przeskok między DOS a Windows), ale zaletą jest to, że korzystając z aplikacji HEOS mogę łączyć się TV-AMP za pośrednictwem sieci WiFi (czego nie ma (?) Deezer). Ktoś powie, że są kodeki, które niwelują straty przy przesyle bluetooth, no ale nie ma możliwości wybrania sobie i zainstalowania na amplitunerze kodeków jakie mi się podobają, ani chyba sprawdzenia jakie producent zainstalował. Panowie, do rzeczy, jak stremować bezstratnie kawałki z serwisów takich jak Deezer na amplitunerze stereo?
  5. Panowie, czym może być spowodowany szum z subwoofera, słyszalny w szczególności, gdy muzyka nie gra. O dziwo szum jest słyszalny nawet gdy ampltuner jest wyłączony, który podpięty jest do suba RCA-2xRCA. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale ten szum zauważyłem (testuję od paru godzin głośniki, więc mogło mi umknąć kiedy się dokładnie pojawił i trwa), gdy chciałem by dźwięk by odtwarzany przez system 2.1 w czasie oglądania TV (niestety nie działa optykiem....). Na pewno od początku tego szumu nie było, i nie ma znaczenia na ile jest ustawione pokrętło głośności, ani czy w ogóle kable są podpięte sub<->amp
  6. Wszystko było dobrze podpięte. Dystrybutor Maranta twierdzi, że prawdopodobnie wypiął się przewód z jednego z modułów, także odesłałem towar, poszukam innego sprzętu bo się zraziłem nieco.
  7. Panowie przyszedł marantz pm7000n, mm pytanie, zapewne to jakies idiotyczne niedoptrzenie z mojej strony, ale... działa tylko jeden głośnik... podpięty mam sub, oba głośniki jak prawo przykazuje (od AMP do gniazd bananowych głośników LF-/LF+) i tv optykiem, dźwięk leci tylko z jednego głośnika (nie leci z suba, ani nie odtwarza tv, jedynie radio i poprzez bluetooth bo tylko takie źródła mam obecnie), oba głośniki są Ok, bo jak zmienię kable to działa, ale drugi nich, proszę Was o pomoc zanim coś spale
  8. Onkyo-8390 można kupić nowy od januszów biznesu za około 4500zł, ale w bezpośrednim porównaniu 'wzmacniaczy' względem marantza podobno wypada zauważalnie gorzej. Panowie zdecyduję się chyba na PM7000N (może będę żałował braku HDMI jak się okaże, że dźwięk z filmów/YT nie będzie działał przez optyka lub będzie zbyt cicho), mam tylko trzy krókiet pytania, może ktoś wie: 1) czy umożliwia on opcję przewijania kawałków (przez aplikację lub bezpośrednio przyciskami na panelu) 2) Czy umożliwia on odtwarzanie plików z serwera NAS - mam QNAP TS-453d 3) Jaki jest najbardziej sensowny głośnik multiroom do niego pasujący? Denon Home 250?
  9. A jaki wzmacniacz do 3000zł proponowałbyś, który byłby na co najmniej takim poziomie jak ten w PM7000N? No i charakterem pasował do F502 (lubie dużo basu, dlatego sub uzupełniać ma zestaw)
  10. a do Marantza? To może zadam pytanie tak, co lepiej, Marantz PM7000N (5200zł.) czy Bluesound (2500zł) + wzmacniacz za <3000zł?
  11. A czy to HDMI biorąc pod uwagę mój przypadek będzie miało jakąkolwiek lepszą ergonomię niż podłączenie optykiem? Cyrus One Cast też ma chyyba USB i HDMI patrząc na jego tył pytanie j.w., przy jakiej konkretnie czynności HDMI będzie działać, a optyk nie? Raczej laptopa nie przenosiłbym w okolice amplitunera byy go podłączyć i z niego odtwarzać muzykę, mam dysk sieciowy z multimediami i wolny port w switchu w miejscu na amplituner. Pytanie tylko czy będzie można za pomoc cyrusa lub marantza ten zbiór przeglądać. Od cyrusa odstrasza mnie głównie brak "normalnego" multiroomu, jedynie jakieś popierdółki o gabarytach 10X10cm, to dobrze grać nie będzie.
  12. Cześć, Znalazłem nieco wolnego czasu i chciałbym dokonać zakupu amplitunera stereo, jak się okazało na rynku większość interesujących mnie rzeczy.... nie ma, nie chcę jednak już przedłużać czasu na zakup i chciałbym wybrać coś w tym miesiącu. Mam salon około 45 m2, amplituner ma grać Fyne F502 i subem (SVS-3000). Temat dotyczy tylko kwestii amplitunera stereo, a dlatego nie wzmacniacza bo wolałbym ograniczyć się ze względów estetycznych do jednego pudła, chyba, że uwzględniając to z czego słuchać będę muzyki, lepszą opcją będzie wzmacniacz. Mianowicie muzyki będę słuchać z USB (fajnie jakby sprzęt miał możliwość przewijania kawałków, bo z tego co wiem niektóre drogie klocki tego nie mają, a ma to radio za 100zł) i serwisów typu Youtube, zależy mi też by dźwięk z TV (netflix, dekoder cyfrowy) można było słuchać poprzez kolumny. W przyszłości (może) będę słuchał muzyki z serwisów streamingowych, ale raczej się na to nie zanosi. Konieczne też by sprzęt mógł działać w systemie multiroom, bo chciałbym podpiąć do niego 1-2 zewnętrzne głośniki. Zależało mi na tym, by amplituner stereo miał HDMI, ale do końca nie wiem jakie dokładnie zalety (przy systemie 2.1) miałyby z tego płynąć względem podłączenia TV optykiem. Z tego co czytałem automatyczne włączenie TV razem z plitunerem występuje również przy podłączeniu optykiem, także kwestia regulacji głośności jest z jednego pilota. Jeśli faktycznie nie ma przewagi HDMI nad optykiem w systemie 2.1 to HDMI nie jest warunkiem zakupu sprzętu. A więc rozważam: Marantz PM7000N (nie jestem pewien czy ma on możliwość przewijania kawałków z USB) Cyrus One Cast (brzydki jak noc, ale chyba solidnie napędziłby kolumny i ma to nieszczęsne HDMI, tylko nie ma chyba multiroom) Yamaha RN-803D (pierwotnie to był mój faworyt, ale niedostępność i wysoka cena sprawiły, że w tylko nieco wyższej cenie można kupić chociażby powyższe, a chyba lepsze) ew. inny podobnej klasy Denon DRA-800H (niedawno o nim usłyszałem, ale chyba klasowo gorszy od powyższch) Może ktoś napisze, że to i tak nie ma znaczeni co wybiorę bo słuchać będę m.in. z TV i Youtuba muzyki, ale nie zmienia to faktu, że kiedyś może się to zmienić, przede wszystkim chcę mieć dobry cały zestaw, nie muszę na siłę w pełni wykorzystywać jego potencjału. Panowie poradźcie, bo jak nie poradzicie to znów przez rok nic nie kupie bo zajmę się innymi sprawami
  13. A czy wiadomo kiedy na rynku pojawi się RN-803D albo TX-8390 lub jakikolwiek inny sensowny amplituner stereo (najlepiej z HDMI), do 5000zł?
  14. No ale za jeden amplituner do 3 pomieszczeń było wzburzenie przecież?
  15. Panowie, zamysłem było to, że skoro nie będę jednocześnie korzystał z głośników w kilku pomieszczeniach, to użyję jednego amplitunera z 6-7 kanałami i napędzę głośniki w dwóch/trzech pomieszczeniach, a skoro obsługa amplitunera będzie przez sieć to nie będzie miało znaczenia, że amplituner nie jest pod ręką. Chciałem też mieć jeden dodatkowy głośnik przenośny, który działałby w systemie multiroom, który mógłby podpiąć np. w siłowni czy kuchni. Na pewno zakup trzech w dodatku (niemal) identycznych ampliturnerów do każdego pomieszczenia odpada. Pokój z komputerem, by nie komplikować sprawy, chyba sobie odpuszczę, tam najwyżej kupię jakieś aktywne (lub z dackiem) monitory bliskiego pola, które postawię na biurku lub przeniosę w okolice kokpitu na czas grania i po sprawie. Nie ukrywam, że w zarówno w salonie jak i sypialni oglądam filmy i fajny byłby dźwięk 5.1, ale warunki chyba na to nie pozwalają i będę musiał iść w 2.0 lub 2.1 w salonie i 5.1 w sypialni. SALON: Nie mam możliwości wysunięcia za bardzo do przodu kolumn (i ze względów estetycznych i fizycznie), raczej skłaniam się ku kolumnom podstawowym. Nie ma dla mnie znaczenia, że salon ma ~45 m2 bo słuchać muzyki/filmów będzie się z narożnika oddalonego parę 2-3 m. Strefa "odsłuchu" to więc jakieś 20 m2. Wstępnie zainteresowałem się KEF R3, ale chciałbym jeszcze coś dla porównania, jakieś inne monitory tej "klasy" oraz jedne kolumny (gdyby okazało się, że jest przepaść między podstawkowymi). Coś polecicie w podobnym zakresie cenowym? Subwoofer rozważam tak na prawdę dwa (zakładam, że podstawkowe nie będą miały zadowalającego do muzyki elektronicznej basu): SVS SB 3000 i Velodyne SPL 800 Ultra. Do tego wzmacniacz Yamaha RN 803D i coś z drugiego końca bieguna dla porównania. SYPIALNIA: Najchętniej widziałbym tutaj zestaw 5.1, ale sytuacja wygląda tak, że na froncie nie mam za bardzo jak ustawić głośniki, chyba, że jeden będzie stał na podłodze, a drugi na szafce RTV, ale to chyba komedia? Może 2 monitory na szafce (blisko siebie), 2 tylne, które w tym wypadku będę przy ścianie na wysokości głowy (więc tylne z nazwy), centralny pod TV i subwoofer, gdzieś się znajdzie miejsce. Subwoofer przenosiłbym z salonu, a cały zestaw nie mam pojęcia, jeśli w salonie byłby amplituner yamahy, to i tak chyba nie ma znaczenia co byłoby w sypialni, skoro to dwa odrębne zestawy?
  16. Ło Boże, 3 amplitunery, a ja myślałem o jednym + DAC. Taka opcja na pewno odpada, chyba powinienem swój temat umieścić w dziale Stereo i opisać jako stereo rozbudowane o kino domowe multiroom.
  17. Panowie zwracam się z prośbą o pomoc, bo niestety sprawa mnie przerasta jako laika. Potrzebuję zakupić nagłośnienie do trzech pomieszczeń w domu. Moim celem jest to by w każdym z pomieszczeń uzyskać pożądany względem potrzeb dźwięk, a przy tym nie tworzyć trzech osobnych systemów, najlepiej by móc odtwarzać np. przez jedną aplikację w telefonie dźwięk w każdym z pomieszczeń. Nie chcę podawać budżetu bo nie wiem ile tak na prawdę będzie potrzebnych głośników, subwoooferów i wzmacniaczy/amplitunerów. Oczywiście im mniej tym lepiej, ale nie na siłę kosztem jakości, choć wymagania niezbyt wysublimowane, więc na pewno nie chciałbym przekroczyć 20k. Sprzęt wolałbym nowy lub "jak nowy", natomiast używany rozważam subwoofer bo zależy mi na jego dobrej jakości, a na nowego mi po prostu szkoda kasy (Velodyne SPL-800 Ultra, ew. SVS SB-2000 Pro) Poniżej rzut parteru z trzema pomieszczeniami. Literą A oznaczyłem kolumny podstawkowe/podłogowe, litera B oznaczyłem głośniki służące jako nagłośnienie TV, literą C natomiast głośniki, które stałyby na biurku przy monitorze lub kokpicie, ale byłyby przynoszone również do sypialni jak i salonu w celu uzyskania dźwięku "przestrzennego" 4.1. Wszystkie pomieszczenia w domu mają rozprowadzone LANy i mają bardzo dobry zasięg WiFi (wzmacniacze strefowe), a w miejscach gdzie zamierzam ustawić głośniki prowadzą peszle i/lub są gniazda 240V. 1. SALON ponad 40 m2, otwarty, dużo okien, dużo lameli na suficie, dywan, duży narożnik, mocno utrudniająca symetryczne ułożenie kolumn zabudowa TV, muzyka (wyłącznie elektroniczna) + tv/filmy (60/40), układ 2.1+2, amplituner sieciowy, ze względów estetycznych wolałbym kolumny podstawkowe, ze względów wielkości pomieszczenia i wypełnienia go dźwiękiem lepsze byłyby kolumny podłogowe, nie zaznaczyłem subwoofera, po cichu liczę, że może umieściłbym go we wnęce po lewej stronie kominka i że nie będzie rezonował, ale jeśli to nie przejdzie dam go gdzie indziej (wtedy lepiej by bezprzewodowo łączył się z amplitunerem, na czas oglądania filmów (o ile źródło i rodzaj filmu będzie się nadawać) przynosiłbym dwa dodatkowe głośniki przenośne na co dzień służące jako głośniki "komputerowe". 2. SYPIALNIA około 25 m2, dużo nieregularnych elementów drewnianych na suficie, ścianie naprzeciw TV, dużo wnęk sufitowych i meble prawie na całej podłodze, 100% TV/filmy, układ 2.1+2, wolałbym się obejść bez następnego amplitunera, ale czy da się wykorzystać ten z salonu nie przenosząc go z miejsca? pod TV, który wisi na ścianie mam szafkę RTV, na niej na stałe byłyby dwa głośniki, natomiast na czas oglądania filmów z dobrego źródła przynosiłbym aktywny subwoofer z salonu i dwa przenośne głośniki z pokoju (umieściłbym je po boku łóżka na szafkach nocnych) 3. POKÓJ około 20 m2, akustyka będzie OK, jeszcze niewyposażopny, gry komputerowe i muzyka elektroniczna (50/50), układ 2.0 (z naciskiem na mocny bas, ale jako, że te głośniki mają być mobilne to rozważyłbym słabsze basy + jakiś budżetowy subwoofer do 1000 zł) jeśli grałbym na komputerze głośniki byłyby na biurku (na stojakach śmiesznie by to wyglądało i raczej byłyby wtedy znacznie ponad głową), a jeśli na kokpicie to przenosiłbym je na drugą stronę pokoju na podłogę (ew. mogę rozważyć zamontowanie przy kokpicie podstawek)
  18. Panowie, więc tak, z oczywistych dla Was (i dla mnie teraz też) względów zrezygnowałem z umieszczania kolumn głośnikowych przy TV. Nie chciałbym jednak przerzucać wzmacniacza (bezprzewodowo mój przedmówca twierdzi, że się nie robi) w inne miejsce aniżeli pod telewizorem. Po obu stronach wzmacniacza będzie spora przestrzeń by powietrze krążyło, nad nim mogę również wygospodarować ~5cm, czy to nie wystarczy? Nie za bardzo widzę możliwość podwieszania bądź co bądź sporych głośników pod tym konkretnym sufitem, jedynym sensowym wyjściem (praktycznym, technicznym i wizualnym) jest umieszczenie głośników obok zabudowy kominka (zabudowa wykonana z materiałów ogniotrwałych, nie przewodzących ciepła więc o to, że kominek dodatkowo nagrzewałby jakiś sprzęt nie ma obaw). Jak rozumiem, stereo nie umieszcza się za słuchaczami/widzami, więc czy takie rozmieszczenie jest OK? Subwoofer nie będzie w żadnej zabudowie, grafika może nie do końca jest czytelna, będzie po prostu stał obok kominka i będzie dostęp powietrza po każdej ze stron (a już na pewno sporo od strony bas reflexu). W takim wypadku jaki sprzęt (znając moje preferencje i wielkość pomieszczenia byście sugerowali? Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie Aha, zapomniałem o jednej ważnej kwestii, mam w domu multiroom i chciałbym by sprzęt mógł wykorzystać tą technologię.
  19. Witam, Jak zapewne wyznacie się z mojego tematu jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt i technikę audio-wideo, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, mianowicie: Poszukuję zestawu audio 2+1 i odpowiedniego amplitunera. Kolumny głośnikowe będą miały ograniczone miejsce, głównie chodzi o wysokość. TV będzie miał 65'' czyli bez podstawki 84 cm, do tego dochodzi amplituner (przeznaczam na niego nie więcej niż 15 cm) i 2cm dla półki pomiędzy nimi oraz 1cm luzu. Mamy więc na głośniki do dyspozycji nie więcej niż 102 cm (z ew. nóżkami). Co do szerokości to tutaj mogę manewrować, ale nie chciałbym by były szersze niż 20 cm, głębokość max 35cm. Pokój jest duży bo ma 45m2 i chciałbym by sprzęt miał odpowiednią moc (obok jest taras więc miło byłoby jakby ta mocna faktycznie była duża, ale chyba mało miejsca to ogranicza (w ostateczności mógłby głośniki umieścić na podłodze, bo ta zabudowa z powyższej wizualizacji nie jest wykonana, ale to w ostateczności jak wspomniałem). Nie jestem audiofilem, całkowicie nie zależy mi na idealnym odwzorowaniu dźwięków, ani nie słucham muzyki instrumentalnej. Głośników potrzebuję dwóch rzeczy: - muzyki (elektroniczna, ewentualnie rap) z mocnym basem, - filmów jako, że będą podłączone do TV, lecz na brzmieniu przestrzennym mi nie zależy, nie mam filmów w odpowiednim formacie i rzadko kiedy jest to science-fiction. W samochodzie mam dobre głośniki Focala i nie jestem z nich zadowolony, natomiast do komputera mam podpięte Logitech Z906 i gdy podkręcę bas to jestem zadowolony. Także jak już wiecie nie mam wysublimowanego gustu, ale mimo to na jakości sprzętu mi zależy i by grał wg moich upodobań. Przeglądając różne amplitunery zauważyłem, że niektóre mają możliwość łączenia się bezprzewodowego z innymi sprzętami. W domu mam trzy poziomy i wszedzie jest WiFi. Pomyślałem (nie wiem czy jest taka możliwość), że w takim wypadku będzie można wykorzystać amplituner do korzystania np. z TV na pierwszym piętrze i głośników na drugim piętrze. Czy w takim wypadku powinienem szukać amplitunera nie 2.1, a np. 7.1? Czy jednak nie jest możliwe by jednocześnie korzystały z amplitunera dwa lub więcej urządzeń? A nawet jeśli nie jednocześnie to chociaż wymiennie? Co do budżetu, to ze wszystkim nie chciałbym przekroczyć 7000 zł, a sądzę, że jeśli chodzi o moje preferencje to i tak jest to kwota aż za nadto, Z góry dziękuję, za każde wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...