Skocz do zawartości

neoheresy

Uczestnik
  • Zawartość

    60
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez neoheresy

  1. 5 minut temu, vexmen napisał:

    Szukałem ale nie znalazłem. Wymienił kabel usb-c bo faktycznie międzyczasie wymieniłem na krótszy, powróciłem do starego posłucham zobaczymy. Będą jaja jak kabel za 300 zeta okaże się wadliwy, chodź wątpię by to była przyczyna.

    Wątpię. Urwałoby Ci wtedy w ogóle dźwięk albo słyszałbyś artefakty audio, zamiast ściszonego dźwięku w jednym kanale.

  2. 3 minuty temu, vexmen napisał:

    Po aktualizacji do najnowszej wersji A6 dźwięk od czasu do czasu z cisza się się w lewym kanale tak jakby ktoś kręcił balansem. Czy ktoś z was ma podobnie? 

    Która dokładnie wersja softu? Lepiej operować numerkami niż pojęciami jak "najnowsza".

  3. Uwierz mi, ja też się zdziwiłem. Ale na grupach FB dot. Eversolo było już mnóstwo zgłoszeń od Karaibów po Filipiny, więc zrozumiałem, ze to globalny problem, a nie coś tylko u mnie.

     

    • Lubię to 1
  4. Problemy z Tidalem i innymi serwisami sieciowymi były przedwczoraj i wczoraj. Jakoś wczoraj w połowie dnia wszystko wróciło do normy. Właśnie sprawdziłem u siebie - Tidal śmiga. Aktualizacji v1.2.50 moim zdaniem nie musisz się obawiać.

    Więcej info o zmianach w najnowszej wersji - https://docs.google.com/document/d/1G3fb7dX3hZVrSv1XlXD1tB4Y5AFFOVVP/edit

     

    • Lubię to 1
  5. Od niedawna posiadam DMP-A6. Przy komputerze, przy którym codziennie pracuję, mam osobny zestaw grający, a Eversolo wpięte jest u mnie w drugi zestaw stereo, który stoi pod telewizorem.

    Irytowała mnie jednak pewna rzecz - brak możliwości sterowania podstawowymi funkcjami DMP-A6 (ciszej/głośniej/mute, previous/play-pause/next i zmiana wybranego wejścia i wyjścia audio) z poziomu przeglądarki internetowej.

    Taki mechanizm jest dla mnie bardzo wygodny, odpada konieczność szukania pilota (jeśli ktoś sobie dokupił) czy komórki, odpalania aplikacji na komórce itp.

    Eversolo nie chwali się publicznie obecnością mechanizmu API w urządzeniach z serii DMP, ale takowe API istnieje i zostało zbudowane na bazie rozwiązania z poprzednich modeli urządzeń sieciowych firmy-matki Eversolo, czyli Zidoo. Wielkiego szału - jeśli chodzi o listę dostępnych wywołań - może nie ma, ale można z poziomu strony www sterować podstawowymi funkcjami DMP-A6.

    Moje umiejętności webdevelperskie i wiedza programistyczna są na poziomie niewiele wyższym niż u pierwotniaka. Szło jak po grudzie, ale w końcu udało mi się przy pomocy podstaw HTML-a i JavaScript napisać (skończyłem dziś krótko przed 4 w nocy) własny "panel sterujący", z którego pomocą obecnie steruję swoim DMP-A6.

    Wygląda tak:

    eversolo_sample.png.d2026a9f464cea9ff709334143307a71.png

    image.png.2a27bdea0e1d5754470dfb5654bc4fd6.png

    A te ikonki, to (od lewej):

    • Wyłączenie urządzenia
    • Ponowne uruchomienie urządzenia
    • Zmiany trybu wyświetlacza LCD
    • Wyłączenie/Włączenie wyświetlacza LCD

    Myślę, że osób, którym przyda się takie rozwiązanie, jest więcej, toteż niniejszym dzielę się dobrem z Forum AUDIO.COM.PL

    Mam też prośbę: Czy ktoś z posiadaczy DMP-A6 Master Edition i DMP-A8 mógłby też przetestować panel u siebie i dać mi znać (tu w wątku, bądź w wiadomości prywatnej) czy wszystko działa jak należy?

    Z góry dzięki!

    -----

    Instrukcja użycia i dodatkowe informacje

    - Do działania panelu wymagana jest dowolna przeglądarka internetowa (działanie sprawdziłem w Chrome/Edge/Firefox/Opera) i komputer będący w tej samej siedzi lokalnej, co urządzenie Eversolo z serii DMP.
    - Pobierz załączone do tego posta archiwum eversolo.zip i wypakuj je na komputerze. - eversolo.zip
    - Wejdź do folderu eversolo i w Notatniku (bądź innym edytorze plików tekstowych) otwórz plik eversolo.js

    W drugiej linii pliku znajdziesz następujący tekst:

    var DMPA6IP;
    DMPA6IP = '192.168.0.1'; //Tutaj wpisz adres IP Eversolo DMP-A6 w Twojej sieci lokalnej

    Domyślnie wpisany adres IP 192.168.0.1 zamień na adres IP Twojego urządzenia Eversolo DMP w Twojej sieci lokalnej.

    Adres IP urządzenia odczytasz w menu Settings->About, jak na tym przykładzie:

    image.png.a5e633a4c40b8a3df1d1ced063748ac6.png

    - Zapisz zaktualizowany plik, zamknij edytor plików i kliknij plik eversolo.html [Warto dodać go sobie do zakładek w przeglądarce, żeby nie trzeba było szukać go za każdym razem na dysku]

    I gotowe.

    Dajcie znać, czy Wam działa i przyjemnego korzystania!

    • Lubię to 3
    • Gratulacje 2
  6. Są lekkie różnice pomiędzy tymi modelami (m.in. im wyższy model, tym większy gain dla mikrofonu).

    Wejdź na stronę M-Audio i otwórz sobie opisy interesujących Cię modeli (sekcję Specs) w sąsiednich zakładkach.

    Co ciekawe, więcej wejść nie oznacza automatycznie bycia lepszym w każdym aspekcie niż uboższy w wejścia "brat" z oferty.

  7. 2 minuty temu, lary87 napisał:

    Więc wychodzi na to, że trafiłem na wadliwy egzemplarz. Całe szczęście że go zwróciłem i kupiłem nowy. Bo czekając na aktualizacje nigdy by nie nastąpiła poprawa.

    Super, że sytuację udało Ci się w miarę szybko i - co najważniejsze - szczęśliwie rozwiązać. Niech Ci teraz nowy egzemplarz służy jak najdłużej.

    • Lubię to 1
  8. Przed chwilą, lary87 napisał:

    Najlepiej będzie jak tego zwrócę póki mam taką możliwość i kupie takiego samego tylko inny egzemplarz. Wtedy będę miał pewność że to nie wadliwy egzemplarz.

    Nie wiem czy Mini i Pro mają ten samo moduł WiFi. Zrób krótki test - spróbuj tylko na czas testu zmienić szyfrowanie WiFi na jakieś mniej bezpieczne (typu zejdź z WPA2 do pierwszego WPA) i zobaczy czy problem nadal będzie występować.

    Po zakończeniu testowania koniecznie przywróć starą wersję mechanizmu szyfrowania WiFi.

  9. 31 minut temu, MrOwA napisał:

    Czyli Wiim ma wbudowanego Spotify (chociaż jak wybieram w apce Wiim Spotify to odpala się oddzielnie Spotify i tam jako źródło odtwarzania wybieram Wiim) czy np TuneIn. Muszę to przetestować, bo wydaje mi się ze jednak przestał mi grać.

    Tak, WiiM ma Spotify Connect (zarówno WiiM Mini jak i WiiM Pro). Odpalasz apkę Spotify na komórce/komputerze, wybierasz WiiM jako urządzenie odtwarzające. Puszczasz playlistę czy cokolwiek, WiiM zaczyna grać treści ze Spotify, zamykasz apkę - WiiM gra nadal.

  10. 1 minutę temu, grishaq1986 napisał:

    WiiM mini ->DacMagic->Roksan Attessa IA->B&W 606s2

    polecam wypożyczyć, posłuchać i wybrać 

    Dzięki za polecajkę. U mnie już temat zamknięty. WiiM Mini -> Topping DX5 -> Edifier S2000MKIII. Gra to odpowiednio rozrywkowo, a tak miało być.

    • Lubię to 1
  11. 8 godzin temu, Tomasz S. napisał:

    Czy za volumio 3 z tidal connect płacisz miesięczny abonament? Jeśli tak to wolałbym coś jak wiim Mini gdzie tidal connect masz już w zestawie.

    I chyba tak zrobię, albo poczekam na Wiim Pro.

  12. Cześć wszystkim!

    Nie pisałem na forum chyba ze dwa lata, ale przyszedł czas, by to zmienić. Bo potrzebuję Waszej pomocy/porady przy wyborze DAC-a do wpięcia w domowy zestaw audio.

    Dzieci rosną, a jakoś powierzchnia mieszkania nie chce. Do tego niedługo remont i re-aranżacja planu mieszkania. Z tych powodów muszę fizycznie skurczyć swoje oba setupy audio (1 - TV + słuchanie muzyki; 2 - zestaw “pracowy”), wskutek czego dotychczasowa Yamaha R-N602 i monitory studyjne znalazły już nowych właścicieli, a jeszcze muszę się pozbyć dotychczasowej pary dość sporych kolumn podstawkowych. Szukam więc nowych, mniejszych klocków.

    Za nowe “kolumny” robi już aktywny zestaw głośnikowy Edifier S2000MKIII z wejściem optycznym, coaxem i dwoma kompletami wejść RCA stereo.

    Sterowanie Edifierami jest z pilota, tym samym docelowy DAC nie musi mieć pre-ampa i sterowania głośnością z pilota.

    Do zestawu podpięty jest telewizor, oczywiście po Toslinku.

    Do tego w komplecie - w charakterze streamera - gra Raspberry Pi 3 z HAT-em HiFiBerry DAC2 HD i Volumio 3.

    Parametry HAT-a:

    image.png.f844cd8a6de324f489163d35d0ba9c76.png

    Na malince korzystam z Volumio 3, a za jego pomocą korzystam z:

    • Spotify Connect
    • Tidal Connect
    • odtwarzania plików audio z NAS-a
    • radia internetowego

    Problem w tym, że Volumio 3 i DAC2 HD nie dekodują MQA z Tidala (a chciałbym mieć taką możliwość).

    Stąd pomysł na pozostawienie malinki i Volumio 3 oraz rezygnacja z HAT-a, a za to wstawienie do zestawu DAC-a.

    Wymagania to:

    • pełne dekodowanie dla MQA z Tidala (DSD i tak będzie przy okazji)
    • możliwość podłączenia DAC-a przez kabel USB do Raspberry Pi 3 - tak, by Volumio 3 działało w trybie Passthrough dla MQA i kablem USB wypuszczało dane MQA, które dekodowane byłyby przez DAC

    Co nie jest dla mnie ważne:

    • wzmacniacz słuchawkowy - na słuchawkach muzyki słucham wyłącznie przy biurku, w innym pomieszczeniu
    • Bluetooth - nie słucham muzyki z BT (nie, że klauzula sumienia na BT - po prostu funkcjonalność BT nie jest mi potrzebna :))
    • pilot (Edifiery mają sterowanie z pilota, a przy telewizorze wpiętym w Edifiery nie będę musiał zmieniać źródeł na DAC-u)

    ------------------------

    Mam kilka swoich typów co do DAC-ów, ale potrzebuję potwierdzenia od osób, które mają doświadczenie z “grania” w taki sposób na tych sprzętach - malinka, Volumio 3, kabel USB między DAC-iem i malinką - że jest to wykonalne z danym DAC-iem.

    • SMSL M500 MKII
    • Cambridge Audio DacMagic 200M
    • Topping E50
    • Sabaj A20D 2022

    Mój budżet to maks. 2800 zł. Może być sprzęt z drugiej ręki. Nie mam jakichś kosmicznych wymagań jakościowych, warunki lokalowe (dla rozstawienia sprzętu) też takie sobie - byleby to dość przyzwoicie grało w takiej konfiguracji jak opisałem.

    Tak na dobrą sprawę, to zastanawiam się, czy lepiej nie zrobię sięgając po Toppinga E50, a za zaoszczędzoną kasę kupić zasilacz/zasilacze liniowe dla Toppinga i Raspberry Pi?

    Towarzysze, pomożecie? :)

  13. 2 godziny temu, wushu81 napisał:

    Tylko DACa wyłączam i włączam za każdym razem gdy słucham/lub nie słucham. I musiałbym to samo z Maliną robić, więc tylko bym sobie utrudnił...

    Swego czasu kupiłem gniazdka sieciowe wyłączane pilotem. Początkowo był z tego jakiś "fun", który szybko przeminął. Ale odkąd mam subwoofer i DAC-a, wpiąłem je w te gniazdka i wyłączam je z pilota. Trzecie gniazdko jest wyłącznikiem dla listwy zasilającej w pokoju dzieci. Jeśli ma być koniec oglądania tv czy słuchania muzyki - a młodzież nie chce się podporządkować - robię PSTRYK, i odcinam prąd w listwie 🙂

  14. 10 godzin temu, wushu81 napisał:

    Póki co mam zwykły zasilacz do gniazdka impulsowy 5V/3,1A Extreme.

    Chodzi Ci o tę ładowarkę?

    04235_2.jpg

    Jeśli tak, to rozważ zmianę. U mnie ona sieje zakłócenia w sieci i sama z siebie pierońsko buczy. Trochę jak słabej jakości żarówki LED. Dlatego leży sobie w pudełku i jej nie używam.

  15. Sama płytka - https://botland.com.pl/pl/khadas-vim/14667-tone-board-generic-edition-karta-dzwiekowa-usb-khadas.html?search_query=khadas+tone&results=2 (dokładnie ta  wersja)

    Jasne - obudowa: https://www.audiophonics.fr/en/aluminium-boxes-cases/aluminum-case-for-khadas-tone-board-p-13626.html

    W przypadku Tone Board korzystanie z Coaxiala/USB wygląda tak, że jeśli układ wykryje dźwięk przesyłany przez USB, odcina sygnał z wejścia Coaxial i gra wyłącznie to, co w danej chwili dostaje z USB. Jeśli przestaniesz odtwarzać dźwięk z lapka (np. wciśniesz pause, przełączysz się na wewnętrzną kartę lapka albo ogólnie po prostu z lapka nie będzie nadawany dźwięk), układ DAC przełączy się na konwertowanie sygnału z Coaxiala, a z USB będzie ciągnąć tylko prąd. Nie masz więc możliwości ręcznego wybrania aktualnie używanego wejścia.

  16. Dowolne źródło dźwięku z wyjściem Coaxial bądź USB.

    Albo wpinasz Tone Board:

    1. pomiędzy np. odtwarzacz CD z wyjściem Coaxial a wzmacniacz (tak jak u mnie - widoczny na zdjęciu po lewej kabel USB podaje wyłącznie prąd z ładowarki)...
    2. ... albo łączysz go kablem z wtykiem USB-C z laptopem/komputerem stacjonarnym/telefonem etc. Działa wtedy - w uproszczeniu - jak dodatkowa karta dźwiękowa w komputerze.

    Sygnał analogowy - w obu przypadkach - wyprowadzasz przez kabel 2xRCA-2XRCA do wzmacniacza.

×
×
  • Utwórz nowe...