Skocz do zawartości

mendlik

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O mendlik

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki, za słowa mądrości i polecenia. @S4Home znalazłem twój wątek. Powołujesz się w nim na głośniki z dolnym bass reflexem, które oddalone są od podłoża o ~5cm. Tylko że te głośniki zostały tak zaprojektowane. Czy jest to prawda przekładająca się na inne konstrukcje? ...bez odniesienia do jakiegoś badania, trudno to stwierdzić. Okazuje się że nie tylko ja jestem w błędzie. Inne salony audio też tak myślą. Powołując się na Reduktor Szumu, doszedłem do wniosku że w moim przypadku, gdzie centymetry mają znaczenie, lepiej byłoby mieć bass reflex z przodu. Moja sytuacja wymaga aby głośnik stał TUŻ przy ścianie, najbliżej jak to możliwe. Wiem, że to grzech, ale jednak. Zgadza się, na razie, wybierałem głośniki tylko z danych dostępnych w Internecie. Od czegoś trzeba zacząć. Nie każdy prowadzi salon audio. Aby zaczerpnąć dodatkowej mądrości i kąśliwości przyszedłem tutaj. Dostarczyłeś obu - dzięki! - Yamaha 803 - odpada bo nie znam sposobu aby włączać ją wraz z TV - Onkyo 8390 - jest póki co w czołówce - Elac F6.2 , Heco Aurora 700 - odpadają, poszukuje podstawkowych głośników - Dyaudio Emit 20 - faktycznie, przez bass reflex z tyłu je pomijałem. W tym artykule (w podsumowaniu) też podkreślają konieczność zachowania "bezpiecznej odległości od ściany". Czy ktoś testował je z max 5 cm odległości? Skoro "Internetom" ufać nie można to może ktoś słyszał w akcji: - B&W 685 S2 - B&W 606 (z małą odległością od ściany) Czy poza wydajnością kolumn czy są jakieś modele, które szczególnie nadają się do mniej bassowej muzyki? Póki co skłaniam się aby wypożyczyć: Onkyo 8390/8270 z Dyaudio Emit 20. Może ktoś jeszcze coś poleci?
 2. Poszukuje zestawu stereo 2.0 z przeznaczeniem do odsłuchu muzyki i do TV. Chciałbym się zmieścić w przedziale 4-6tys złotych. Pokój w którym będzie stał zestaw ma 26m^2 i w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe. Kolumny będą stały tuż przy ścianie, więc z tego co wyczytałem, muszą mieć bass reflex z przodu. Najczęściej słucham jazzu, muzyki klasycznej i starego rocka. Od amplitunera oczekuje podstawowej integracji z TV. Przykładowo aby dało się go automatycznie włączyć wraz z TV tym samym pilotem. Odrzucam pomysł osobnego programowalnego pilota. Póki co najlepsze co znalazłem to: Focal Chora 806 + Onkyo 8270/8390 Czy ktoś słyszał taki duet? Czy te głośniki to dobry wybór do moich zastosowań? Jakie zestawy alternatywne polecacie?
 3. Tak, jest to pilot programowalny. Na YT znalazłem właśnie film który pokazuje że za pomocą tego pilota (bez HDMI) udało się sterować głośnością. Niestety nie udało się włączyć i wyłączyć audio. Ten film i zgłoszenie na Supporcie Samsunga chyba wyczerpują temat. @S4Home dzięki za odpowiedź.
 4. Czy ktoś próbował zintegrować Samsung One Remote z Yamahą R-N803D? Samsung One Remote - to pilot dołączany do większości TV Samsunga. Pozwala on na integracje z wieloma urządzeniami. Stoję przed zakupem audio i ważnym wyznacznikiem dla mnie jest łatwa integracja z TV. Gdyby ktoś mógł potwierdzić czy taki zestaw działa, bo zdania są podzielone.
 5. Poszukuje zestawu stereo z przeznaczeniem do odsłuchu muzyki i do TV dla melomana. Pokój w którym będzie stał zestaw ma 26m^2 i w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe, które będą stały przy ścianie. Chciałbym się zmieścić w przedziale 4-6tys złotych. Najczęściej słucham jazzu, muzyki klasycznej i starego rocka. Od zestawu, poza dobrej jakości dźwięku, oczekuje: - możliwości odsłuchu ze Spotify/Tidal - jednego pilota dla TV i amplitunera. Chciałbym aby zestaw automatycznie włączał się wraz z TV. Dopiero zapoznaje się z tematem i choć googluje cały tydzień nadal mam kilka pytań: - Czy istnieje opcja aby amplituner bez HDMI wybudzał się wraz z TV? - Czy Spotify puszczony ze SmartTV/RaspberryPi jest odpowiedniej jakości? - Dlaczego amplitunery aspirują aby stać się HUBem HDMI i przekazywać video do TV? Dlaczego nie wystarczy aby obsługiwały audio wychodzące z TV? - Wymarzonym zestawem byłby prosty, dobry, ponadczasowy amplituner obsługujący wyjście audio z TV i wybudzający się wraz z TV. Czy istnieje takie rozwiązanie? Proszę o pomoc. Przeczytałem wiele poradników. Jednak mam wrażanie że żaden z nich nie odpowiada na te pytania.
×
×
 • Utwórz nowe...