Skocz do zawartości

Mateusz Graczyk

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Mateusz Graczyk

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szamotuły, Wielkopolskie, Polska

Ostatnio na profilu byli

303 wyświetleń profilu
 1. A co np z Paradigm Defiance X10 ? Konstrukcja w pełni zamknięta, w pełni sterowana smartfonem z miejsca odsłuchowego (bardzo przydatna funkcja, jak dla mnie może przesądzić o wyborze, nawet względem delikatnie słabszego brzmienia), system ARC (mikrofon w zestawie). To niezbyt udana seria subwooferów brzmieniowo ? Czy po prostu nie warta zakupu w moim przypadku, ze względu na swoją bardzo wysoką cenę (X10 to 6000tys), w stosunku do ceny kolumn Klipsch The Sixes (3,5tys) Jaką wstępnie ustawić częstotliwość odcięcia ?
 2. Witam wszystkich forumowiczów. Co sądzicie o tych seriach subwooferów: Klipsch SPL Series, Klipsch C Series, REL T Series, SVS SB-2000 PRO Series, Paradigm Defiance X Series. Zastosowanie to 70%, Muzyka 30% Filmy. Wielkość pomieszczenia odsłuchowego nie ma żadnego znaczenia, gdyż pytam o całe serie, nie zaś o konkretne modele. I które z nich polecicie do połączenia z aktywnym zestawem kolumn podstawkowych Klipsch The Sixes. Jaką doradzilibyście ustawić wstępnie częstotliwość odcięcia subwoofer'a ?
 3. Z RELa może model T9i, ewentualnie T7i. Tylko że nie ma tych udogodnień o których wcześniej pisałem. Ale na innym forum spotkałem się z opinią, że te 2 modele lubią się przesuwać, przez swoją niezbyt dużą masę i przez to że membrana bierna promieniuje w dół. ? Czy to prawda ?
 4. Akurat w tych dwóch modelach od firmy firmy SVS z dopiskiem PRO, podoba mi się bardzo to w pełni cyfrowe sterowanie, również za pomocą aplikacji na smartfona. Żadnych pokręteł, które często łatwo się psują lub wprowadzają szumy, jeśli są kiepskiej jakości. A także możliwa jest w nich także automatyczna kalibracja. Natomiast co do modeli z 8 calowym przetwornikiem, jak REL t5i zdecydowanie dla mnie odpadają. Ponieważ miałem okazję posłuchać dwóch takich modeli jak brzmią, w pomieszczeniu o podobnych wymiarach. Druga sprawa że kolumny frontowe Klipsch The Sixes mają już 6.5 calowe woofery, więc co to za sens dokupować do nich jeden 8 calowy subwoofer, chyba że bym kupił dwa, to może wtedy jakiś sens by miało. Ale nie miałbym jak ich dobrze ustawić, a późniejsza regulacja jeszcze bardziej by się skomplikowała. Także może coś z 10 calowym przetwornikiem w obudowie zamkniętej, najlepiej z cyfrowym sterowaniem, jak się da również za pomocą smartfona i idealnie by było też z automatyczną kalibracją. Wiadomo i tak trzeba ją będzie poprawić, ale obie te rzeczy zdecydowanie ułatwią odpowiednią regulację. A poźniej zostaną już tylko drobne detale do poprawienia. Powinno mi się udać umieścić go dokładnie po środku pomiędzy kolumnami frontowymi, co spowoduje że będzie też na wprost miejsca odsłuchowego.
 5. Nowa wersja zapytania> Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jaki polecacie subwoofer do podstawkowych kolumn głośnikowych Klipsch The Sixes ? Pomieszczenie około 15m2, typowo użytkowe (mieszkalne). Przeznaczenie 70% Muzyka, 30% Filmy. Muzyka głównie elektroniczna, ale słucham w sumie wszystkiego. Zależy mi na tym by bas był szybki, punktowy, różnorodny, odzywał się wtedy gdy powinien. Żeby był dostatecznie mocny i dynamiczny, ale zdecydowanie nie potrzebuję uderzenia tak mocnego jak na koncercie, ani tym bardziej masażu wnetrzności. Słucham muzyki na typowych poziomach głośności, od około 60db do 90db. Wieczorami i nocą znacznie ciszej, ale jak wiadomo właśnie przy cichym słuchaniu, podstawkowe zestawy mają największy problem, by zapewnić tego basu odpowiednio dużo, w przeciwieństwie do większości zestawów podłogowych. Nie zależy mi na mega niskim zejściu, gdyż wiem że moje pomieszczenie jest zdecydowanie zbyt małe, żeby te najniższe częstotliwości, mogły być odbierane w odpowiednio wysokiej jakości. Mój budżet to maks 5000zł, ale najlepiej było by się zmieścić w okolicach 3000zł. Myślałem nad modelem Klipsch SPL-100, żeby brzmienie było jak najbardziej zbliżone do kolumn frontowych. Ale zainteresowały mnie też modele: SVS SB-2000 PRO lub PB-2000 PRO.
 6. Witam wszystkich forumowiczów. Jaki polecacie subwoofer do aktywnych, podstawkowych kolumn głośnikowych Klipsch The Sixes ? Pomieszczenie około 15m2, typowo użytkowe (mieszkalne). Przeznaczenie 70% Muzyka, 30% Filmy. Muzyka głównie elektroniczna, ale słucham w sumie wszystkiego. Lubię solidną podstawę basową, ale nie potrzebuję masażu wnętrzności. Słucham na typowych poziomach głośności, od około 70db do 90db. Wieczorami wiadomo znacznie ciszej, ale nigdy nie słucham głośniej niż około 90db. Zależy mi głównie na dobrej podstawie basowej, przy cichszym słuchaniu muzyki. Lubię bas szybki, uderzeniowy, nie dudniący, rozlazły. Zależy mi też na odpowiednim zapasie dynamiki i wystarczająco dobrych efektach w filmach. Nie zależy mi za bardzo na mega niskim zejściu, gdyż wiem że pomieszczenie jest zdecydowanie zbyt małe, żeby te najniższe częstotliwości, mogły być odpowiednio wysokiej jakości. Mój budżet to maks 5000zł, ale najlepiej było by się zmieścić w okolicach 3000zł. Myślałem nad modelem Klipsch SPL-100, żeby brzmienie było jak najbardziej zbliżone do kolumn frontowych. Ale zainteresowały mnie też modele: SVS SB-2000 PRO lub PB-2000 PRO.
 7. Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie jaki wpływ ma jakość kabla USB, przy asynchronicznym przesyle danych do DACa wbudowanego w aktywnych kolumnach głośnikowych Klipsch The Sixes ? Chciałbym wybrać np: spośród tych dwóch modeli: WireWorld Chroma 8 USB 3.0 A to B (C3AB) WireWorld Starlight 8 USB 3.0 A to B (S3AB) Czy opłaca się dopłacać około 2 razy więcej do droższego kabla ? A może polecacie jakiś inny model innego producenta ? Chodzi mi najbardziej o takie sprawy jak zbieranie zakłóceń, ekranowanie jakość wykonania samego kabla i wtyku, bo wiem że zapis jest cyfrowy i wpływu na samo brzmienie wybór kabla USB żadnego mieć nie będzie.
 8. Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Myślę, że temat można zamknąć.
 9. O tym wcześniej nie wiedziałem. W takim razie specyfikacja by się zgadzała. Dziękuję za odpowiedź. Ale w takim razie czy są producenci, lub ewentualnie jakaś półka cenowa od której podawany rozmiar membrany, rzeczywiście tym rozmiarem membrany będzie, a nie średnicą kosza. Bo podejrzewam, choć nie wiem czy dobrze. Że przy jakieś półce cenowej takie oszustwa nie miały by prawa bytu, bo od razu producentowi by się od klientów dostało.
 10. To nie chodzi o to że brzmienie jest złe, bo kupiec był w pełni zadowolony po odsłuchu. Tylko o to że to perfidne oszustwo. W oficjalnej specyfikacji masz 6.5 cala. A pytał o to bo wcześniej też miał Klipscha, dwa różne modele i w każdym membrana była mniejsza niż w specyfikacji. Znacznie mniejsza.
 11. Witam wszystkich forumowiczów. Do wczoraj posiadałem zestaw kolumn głośnikowych Klipsch R-26PF. Osoba, która je kupowała chciała żebym zmierzył średnicę membran i okazuje się że nie mają one wcale 6.5 cala, a około 5.25 cala. Podejrzewam więc, że model R-28PF, zamiast 8 cali będzie miał ich tak naprawdę 6.5. Moje pytanie brzmi, czy Klipsch to jedyny producent, który oszukuje w ten sposób swoich klientów, czy są jeszcze jacyś inni producenci, którzy robią to samo ?
 12. Witam wszystkich forumowiczów. Czy miał ktoś z was okazję posłuchać obu zestawów głośnikowych (Edifier S350DB i Edifier S3000 PRO) i mógłby je porównać. Który zestaw będzie lepszy do muzyki, a który to filmów. Słucham głównie muzyki elektronicznej, lubię mocny, ale nie dominujący nad resztą pasma bas. Szczegółowe, ale nie męczące wysokie tony. Interesuje mnie wybór tylko i wyłącznie spośród tych dwóch zestawów głośnikowych.
×
×
 • Utwórz nowe...