Skocz do zawartości

Sinuhe

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Sinuhe

 1. A znają Behold... The Arctopus? Jak poznałem, to wydawało mi się bezsensowną, bezduszną techniczną nap...ką a po jakimś czasie złapałem, że jest w tym specyficzna i przemyślana melodyka.
 2. Czyli lepiej dopłacić i brać A7 zamiast A5?
 3. Póki co zbieram info, bo kończę jeszcze pewne sprawy związane z koniecznymi wydatkami. Ale po nich czas na przyjemności. Co do kolumn zależy mi na klarownym, dźwięcznym basie - gdzie dobrze brzmią klangi, jak np. w Primusie. Krótko i dźwięcznie. A reszta? Żeby było słychać niuanse, chropowatości przesterów, nie gubiły się ciche partie i nie rozmywała gestwina dźwięków. No i ma nie męczyć. Tak, na amp też przyjdzie czas. Po latach z mini wieżą Samsunga ten CA to i tak mistrzostwo świata.
 4. 30 m kwadrat. Jaki dźwięk? Hm... Lubię szczegół, selektywność, kontur - ale i ciepło. Jak jest crunch gitary, czy saksofon - musi być ta "chrypa".
 5. Korzystam w domu (salon 30m kw.) z zestawu Cambridge Audio Azur 351A, do tego AZUR 351C. Do tego tuner, gramofon, komputer. Póki co używam Pylon Opal Monitor - kupione do poprzedniego lokum, gdzie "salon" był o połowę mniejszy i zawalony meblami. Monitory stały na regale, teraz na standach. Do jazzu i okolic ten zestaw może być, do ciężarów już mniej. Brzmi mi to jakoś wtedy "zabawkowo", sucho, niezbyt muzykalnie. Szczególnie CD - ok, stary tuner Audio Research T-06 i Dual 704 z Shure 3 są "soczyste" w porównaniu z tym oddtwarzaczem. W ogóle przy mniej "gęstej" muzyce nie mam większych zastrzeżeń, ale gdy dźwięków robi się dużo, to mam wrażenie, że jest słabo. I co, dziwne - najbardziej pasuje mi ich dźwięk z boku a nie od frontu. Ale brakuje mi jakiegoś konturu w tym brzmieniu, wszystko wydaje mi się takie hm... wyokrąglone, stępione, mało wyraziste. Przy okazji oczywiście w grę wchodzi też (a może przede wszystkim) chęć zakupu czegoś nowego. I większego Powoli rozglądam się za nowymi kolumnami - tak do 4-5k PLN. Póki co rady, jakie otrzymałem sugerowały mi np. Heco Aurora 700, Dali Oberon 7, Elac Uni-Fi FS U5. Wpadły mi w oko Polk Audio RTI A5, czy też A7. Ma to sens z tym Azurem? Nie siedzę w audio, zdaję sobie sprawę, że ten wzmacniacz to nic wyrafinowanego, ale póki co chcę zacząć od kolumn.
×
×
 • Utwórz nowe...