Skocz do zawartości

lyzwad

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lyzwad

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za odpowiedzi i propozycje. Bardzo dużo się dowiedziałem, choć przyznam że netto mam więcej wątpliwości niż wtedy gdy zakładałem ten wątek Chyba skończy się na tym, że wezmę do domu Naim'a oraz NAD M10, do tego KEF R3 (przy założeniu wytłumienia bass reflex), Focal Aria 906 (Bo ma BR do przodu), ATC SCM7 i PMC Gold. Wybiorę później najlepszą konfigurację. Szkoda bo nie wszystko jest dostępne w jednym sklepie, więc będzie to karkołomna sprawa z zamówieniami.
 2. @S4Home Dzięki za odpowiedź, śpieszę z wyjaśnieniami - kiedy pisałem przy samej ścianie to nie miałem na myśli żeby głośniki tej ściany dotykały. W moim mieszkaniu trudno będzie jednak o odległość większą niż kilka centymetrów od ściany i to zidentyfikowałem jako problem. Głośniki będą w półce o głębokości 25cm (lub 35cm jeśli zdecyduję się na KEF, choć to będzie bardzo dużo jak na moje warunki). Zdjęcie przesyłam poniżej. Co do tego gdzie wyczytałem o membranie w Buchardt, która może być blisko ściany: https://www.q21.pl/buchardt-audio-s400.html "Dlaczego pasywny radiator z tyłu?! Pasywny radiator jest droższym rozwiązaniem niż port bas-refleks, bez wątpienia nie widzimy ich często. Ale został wybrany z następujących powodów: - Kolumny można umieścić bardzo blisko ściany (w razie potrzeby!)" Dzięki za polecenie Twenty22, ale są za głębokie. Mam problem z tą głębokością, a także z wyczytaniem z opisu kolumn, która konstrukcja się nada na takie ustawienie. Póki co z kolumn rozmiarowo odpowiednich znalazłem właśnie Buchardt S400, KEF LSX, może System Audio Legend - z polecenia Q21. Albo KEF R3 na wysuwanych półkach Jak ugryźć ten problem szanowni Koledzy?
 3. @Miras23 tak tak, Naim zostaje, chodzi o to ze kolumny się nie mieszczą na głębokość, a wybrany przeze mnie model będzie musial być umieszczony zaraz przy ścianie :) @Q21 Kto wie czy sobie nie zrobię wycieczki z Krakowa :) Ten Buchardt ciekawy bo ma membranę pasywna - szukałem innych monitorów w tej konstrukcji i absolutnie bez powodzenia... czytałem tez, ze w porównaniu do KEF R3, Buchardt radzi sobie nieco gorzej na niższych głośnościach - ale to do sprawdzenia.
 4. Prawie już kupiłem KEF R3 i Naim Uniti Atom (Dzięki @Q21 za rozmowę przed kilkoma tygodniami), ale okazuje się, że nie będę miał za dużo miejsca na głębokość i KEFy nie wejdą. A nawet jeśli wejdą to na styk i musiałyby być przy samej ścianie, czyli jest problem z bass reflex. Co w takim wypadku? Jest Buchardt Audio S400, który ze względu na inną konstrukcję mógłby być ustawiony przy samej ścianie (tak wyczytałem...). Są jakieś alternatywy do tych kolumn?
 5. Dzięki serdeczne! Oby tylko się dało złapać używki i będzie gitara
 6. Cześć, siedząc w czterech ścianach szukam pierwszego porządnego zestawu audio all-in-one do niewielkiego pokoju (ok. 15m2). Ograć nie ma jak, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują mi, ze Uniti Atom + R3 to może być dobry wybór. Budżet? Nic drożej - będę i tak celował w używki. Czy macie jakieś rozsądne alternatywy w podobnej (nie wyższej cenie)? W szczczególnści spośród tych bardziej popularnych, żeby dało się wyhaczyć używane.
×
×
 • Utwórz nowe...