Skocz do zawartości

Tecumseh

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Tecumseh

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Sweden
 1. Ok dziękuję. Kolumny około 18-20 lat. To Tannoy M2, są u mnie na tyłach w KD, ale kupiłem używane.
 2. Mam pytanie, czy to normalne, że w wieloletnich głośnikach powstają takie zniekształcenia? Z czego to wynika? Dzięki z góry za pomoc i informacje.
 3. Raczej wolę kupić coś co będzie ze mną przez kilka, a nawet kilkanaście lat. I wydaje mi się, że nie należę do tych, którzy zmieniają sprzęt co 2-3 lata i wolę wybrać coś lepszego na początku, dokładając trochę, niż stosować półśrodki i gonić króliczka. Myślę powiedzmy o budżecie 25-30 kPLN (wzmacniacz, kolumny, ew. odtwarzacz sieciowy - właśnie tu mam największe wątpliwości w kontekście wykorzystania posiadanego już amplitunera i podłączenia go to wzmacniacza i wykorzystania heosa oraz odtwarzania plików z NAS, oczywiście myślę tez o podłączeniu laptopa i wykorzystaniu wejścia USB-DAC). Być może ze względu, że dla mnie to nie są małe pieniądze, będę chciał to podzielić na dwa, może trzy etapy w przeciągu powiedzmy 2 lat. Ostatnio sporo czytam i zacząłem słuchać muzyki, bo mam na to więcej czasu - wciągnąłem się w temat stereo i taki budżet sobie ustaliłem. Chciałbym usłyszeć różnice pomiędzy tym co mam, a tym co oferuje dzisiejsza technika stereo.
 4. Przeczytałem, cały wątek, sporo się dowiedziałem. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Posiadam zestaw KD bazujący na Denon AVR-X4300H z leciwymi już kolumnami Tannoy Mercury, M4 na przodzie, MC, M2 na tyle, i M1 pod sufitem w atmosie. Do tego subwoofer 610 od B&W. Systemu używam 50/50 stereo/filmy. Tidal, DSD na NAS, CD, Netflix. Coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem oczko wyżej jeśli chodzi o system dla stereo. W planach zakup wzmacniacza - wstępnie myślę o PMA-2500 oraz wymiany frontów (tannoy M4) - przyglądam się Pylon Diamond lub Emerald. Abstrahując od wyboru wzmacniacza oraz kolumn, muszę jeszcze jeszcze przesłuchać sprzęt, zanim podejmę decyzję - to mam wątpliwości techniczne. Chciałbym podpiąć PreOut z amplituner kina domowego do wejść Pre w PMA-2500, aby móc wykorzystywać wszystkie głośniki przy kinie, również mając możliwość sterowania głośnością z poziomu amplitunera - co daje mi PMA-2500, a niestety PMA-1600, którego też biorę pod uwagę, tego nie ma. Moje pytanie dotyczy źródeł streamingu jak Tidal (używam konta HiFi) czy plików DSD zapisanych na NAS i stremowanych. Czy wykorzystując zintegrowanego Heosa, na amplitunerze, tudzież wbudowany w nim odbiornik UPnP w połączeniu z podłączeniem amplitunera kablami RCA do wzmacniacza nie stracę na jakości, wykorzystując DAC w amplitunerze? (amplituner z tego co wiem nie ma wyjścia optycznego ani coaxialnego) Czy lepszą alternatywą byłoby dokupienie DNP 800 i podłączenie go do nowego wzmacniacza kablem cyfrowym? Tak aby został wykorzystywany zakładam dużo lepszy DAC we wzmacniaczu? Przepraszam, jeśli pytanie jest niskopoziomowe i z góry dziękuję za pomoc.
 5. cześć to mój pierwszy post, zatem proszę o wyrozumiałość. Przeczytałem już chyba wszystkie wątki o kolumnach serii Diamond z rodzimego Pylona - co zajęło mi sporo czasu:-) ponieważ zarówno tutaj jak i w internecie można znaleźć sporo informacji o tych konstrukcjach i ich możliwościach, testach i przede wszystkim opinii ich właścicieli jak też osób mających możliwość ich odsłuchania. Przyznaję, szczerze, że wizualnie zarówno seria Diamond, a już w zupełności Emerald bardzo przypadły mi do gustu. Jednak opinii, recenzji na temat Emeralda nie udało mi się wiele znaleźć zarówno tu, na forum jak i w internecie, w szczególności chodzi mi o opinie ludzi, którzy mieli okazje ich (Emeraldów) posłuchać jak rownież porównać ich brzmienie z Diamond. Ktokolwiek mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Dzięki z góry.
×
×
 • Utwórz nowe...