Skocz do zawartości

zielony z Zielonej

Uczestnik
  • Zawartość

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez zielony z Zielonej

  1. Tak, tak, oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, jednakże w poprzednim TV, budżetowym Philipsie ten problem nie był aż tak słyszalny. Lektor był, zagłuszał ale nie tak nachalnie jak teraz. Oczywiście rozbudowywałbym go w czasie. Póki te marne 4500zł chciałem przeznaczyć na podstawę, zostać przy Heco, a resztę głośników dokupywać z czasem. Najgorsze jest to, że przy połączeniu PCM nie mam żadnego, najmniejszego wpływu na korektę dźwięku. Zastanawiam się jeszcze czy mogę w jakikolwiek sposób podłączyć Audiolab jako AUX do TV?
  2. Czy możecie coś doradzić? Z góry będę bardzo wdzięczny. Zmieniłem ostatnio TV na Sony XR-50X94S, podpiąłem go do Audiolab 6000A (optykiem) z kolumnami Heco Aurora 300, i nie jestem zadowolony z dźwięków jakie wydają kolumny. Przede wszystkim chodzi o filmy, seriale, programy z lektorem (dźwięk jest dla mnie przytłaczający, lektor zasłania całą scenę). W przypadku oryginalnej ścieżki dźwiękowej jest cały czas bardzo fajnie. Niestety treści z streamingu oglądam głównie z lektorem 90% i nie mogę już słuchać moich kolumn, do tego stopnia, że zrobiłem kombo i dźwięk mam łączony (cześć z głośników TV, część z kolumn). Jestem już na tyle zmęczony wypływającym dźwiękiem, że zacząłem mocno zastanawiać się nad zmianą kolumn, albo zakupie grajbelki od Sony ht-a5000 z subem. Czy znacie jakieś rozwiązanie aby stereo w tym zestawieniu było znacznie lepiej odbierane? Czy mogę dokupić jakiś amplituner i połączyć go z Audiolab? Czy lepiej zmienić same kolumny? Czy lepiej faktycznie zakupić dedykowany soundbar? Zaznaczę tylko, że w przyszłości (2-4lata) chciałbym posiadać zestaw 5.1/7.1. Mój budżet to 4500zł na całość nowego zestawu. To co? Pomożecie?
  3. Mam go u siebie, blisko 4 lata, połączony jest z Heco Aurora 300. Mieszkanie w bloku, pokój z wnęką (20m3), szafka na której stoi jest przy gołej ścianie bez paneli, bez tapety, itd. Zestaw typowo do muzyki (każdego rodzaju) z Apple Music i do konsoli PS4. Ale ostatnio zmieniłem TV (Sony XR-50X94S) i podłączyłem do niego sprzęt. Wcześniej miałem jakiś budżetowy Philipsa. Różnica jest odczuwalna, dla mnie na minus. Muszę jednak zaznaczyć, że większość materiału (95% filmów i seriali) oglądam z lektorem. I w tym przypadku TV i Audiolab z Heco nie są dla mnie dobre. Lektor wydaje się stłumiony, nazbyt basowy, no nie brzmi to dla mnie komfortowo. Natomiast, koncerty z streamingu (Netflix, Amazon) dalej brzmią świetnie, filmy i seriale z oryginalną ścieżką dźwiękową dalej wymiatają. Czy warto się zainteresować 6000A, uważam go za bardzo fajny uniwersalny wzmacniacz. Ale może są już lepsze w tej cenie. Swój egzemplarz z głośnikami właśnie wystawiłem na OLX. Chciałem kupić grajbelkę od Sony, aby nadać dźwięku przestrzeni zgodnie z standardami Dolby Atmos czy DTS. Ale może to kiepskie rozwiązanie? Może podobny efekt faktycznie można nadać za pomocą kolumn podstawkowych. Jestem szczerze zainteresowany opinią doświadczonych kolegów.
  4. Cześć! Przepraszam, że wpinam się do wątku, mój problem wpasowuje się w temat ulepszenia stereo ;) Jeżeli mam założyć własny albo już taki istnieje to śmiało mnie wykopcie i nadajcie kierunek Ok. Szukam dobrego i niedrogiego suba do zestawu Audiolab 6000A + Heco Aurora 300. Niedrogi to dla mnie zakres od 0-1000 i 1000-2000. Pomieszczenie małe, do 25m2. Subwoofer będę musiał postawić na Audiolab z braku miejsca, Aurora stoją tuż obok.
  5. Przepraszam, miałem nie zawracać dupy, a jednak potrzebuję waszej pomocy! Wybrałem DAC, który mam nadzieje sprawdzi się ostatecznie z Audiolab i Heco. Topping D50s. Pomysł taki. Podłączam telefon kablem USB-B z Topping ale jak najlepiej podłączyć z Audiolab? Do wyboru: RCA na AUX, optyk, coax.
  6. Dziękuję wszystkim! Już nie truję dupy Wczoraj przyszła przejściówka do telefonu, Apple lightning na jack. Podłączyłem słuchawki na kablu do telefonu, włączyłem lossless w opcjach i jest naprawdę fajnie. Czekam jeszcze na kabel Qed, sprawdzę podłączenie bezpośrednio do telefonu, na RCA do AUX w Audiolab. Zobaczę jak się sprawdzi, a w między czasie będę szukać dobrej oferty na DAC, czy streamer audio. Czemu właściwie telefon? Tylko w telefonie i tablecie mam aplikację Apple Music. To moja pierwsza aplikacja z muzyką. Nie mam też opcji streamera w domu, poza protokołem bluetooth. O układach audio w Iphonie dobrze się wypowiadali i chciałem to wszystko wykorzystać by dźwięk przenieść przez Audiolab na głośniki Heco, by dobrze grało. Dzięki raz jeszcze za pomoc.
  7. Mam takie pytanie techniczne odnośnie podłączenia analogowego. Mam jeszcze stary telefon z bezpośrednim wyjściem słuchawkowym jack 3.5mm. Kupiłem kabel QED Profile J2P QE5081. Podłączę go bezpośrednio do telefonu, potem do Audiolaba. I teraz mam pytanie. Za jakość dźwięku będzie odpowiadać układ audio w telefonie? I co mogę zrobić by jakość była najlepsza jaką mogę osiągnąć na połączeniu analogowym telefon - kabel - Audiolab?
  8. W przypadku gdy telefon podłączę do adaptera jack - 2xRCA, wówczas RCA podłączam do jednego z wejść AUX? A jeżeli podłączę zewnętrzny DAC z telefonem na wejściu, a na wyjściu z Audiolab? Zaś sam wzmacniacz ustawię w opcji "Funckja Pre-power. Przedwzmacniacz zostaje odłączony, a urządzenie działa tylko jako końcówka mocy, można go wykorzystać jako amplifikacja w systemie kina domowego, lub w momencie, gdy jest wymagane podłączenia procesora dźwięku"? Ma to sens? Tak, właśnie zdaję sobie sprawę, że jeżeli podłączę audiolaba przez zewnętrzny DAC to on wypuści sygnał i od niego będzie zależeć jakość dźwięku. Tylko zastanawiam się jak to zrobić? Poszukać wzmacniacza DAC, który na wejściu IN będzie miał port usb, a na wyjściu OUT RCA albo optyk? Tylko takie rozwiązanie mnie ratuje?
  9. Cześć! Przepraszam jeżeli umieszczam temat w złym dziale. Wskażcie mi proszę właściwy, a skasuje temat i przeniosę się. Tyle, że nie wiem czy taki istnieje. Naprawdę szukałem. Mam u siebie Audiolab 6000A, Heco Aurora 300 i IPhone. Chciałbym korzystać z aplikacji Apple Music i robić odsłuchy alac z pomocą wzmacniacza by w pełni wykorzystać format lossless. Mam zamówioną przejściówkę Apple Lightning na jack 3.5 mm, dzięki temu uzyskam maks 24bit/48kHz ale jak połączyć jack z Audiolab? Wiem, że wzmacniacz wypuści i 192kHz, podstawki też powinny ładnie sobie poradzić, tylko co mam zrobić by połączyć telefon z Audiolab? Co mi przychodzi do głowy to kupić dobry DAC z certyfikatem Apple i połączyć z wzmacniaczem po kablu? Ale czy to ma sens? Pomożecie?!
  10. Bardzo dziękuję za tak dobrą i wyczerpującą dalsze pytania odpowiedź 😁
  11. Witajcie!!! Pozwólcie proszę, że "podłączę się" do dyskusji. Sam także jestem szczęśliwym posiadaczem 6000A i słuchawek bluetooth Edifier 830BT. Bardzo bym chciał je połączyć z Audiolab. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem nadajnika/odbiornika bluetooth (MOZOS MBL-HD, 1Mii B03 PRO) opartego na chipsecie CSR8675 aby strumieniowo przesyłać muzykę z różnych źródeł na różne źródła. Na przykład z Audiolab na słuchawki i z telefonu na Audiolab. Zarówno słuchawki jak i Audiolab mają wsparcie kodeku aptx ale są tylko odbiornikami bluetooth i w normalnej sytuacji nie będą ze sobą współpracować. Dlatego pomysł na nadajnik. Biorąc pod uwagę wasze doświadczenie i wiedzę, a także innych forumowiczów czy możecie "wyprostować" moje myślenie na temat podłączenia nadajnika do Audiolab aby przesyłać strumieniowo dźwięk na słuchawki!? Wzmacniacz ma wyjście słuchawkowe, odbiornik ma także wejście/wyjście słuchawkowe oraz optyczne. Z racji tego, że oba optyczne mam zajęte i nie chcę za każdym razem ruszać gniazd i kabli to chciałbym podłączyć nadajnik przez wyjście słuchawkowe 6000A. Czy teraz dobrze myślę!? Dźwięk z 6000A trafia do nadajnika, a ten przesyła sygnał na słuchawki. Wykorzystując YouTube i playlisty plików FLAC, albo serwisy z muzyką HD czy wyjście słuchawkowe i połączenie z nadajnikiem zagwarantuje wysoką jakość muzyki w słuchawkach (na tyle ile pozwoli kodek aptx w słuchawkach)!? Czy możliwe, by Audiolab do przesyłanej muzyki dodawał "coś od siebie", mam na myśli "jakość" dźwięku, ze względu na zamontowane podzespoły!? Mmmm... by usprawiedliwić powyższe pytanie muszę zaznaczyć, że jestem amatorem w temacie audio. Moja wiedza pochodzi jedynie z Internetu, a kupiony Audiolab 6000A jest pierwszym takim sprzętem w moim życiu. Mam nadzieję, że sensownie jakoś to wszystko opisałem
×
×
  • Utwórz nowe...