Skocz do zawartości

maciek069

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. @Q21 Po kilku nieprzespanych nocach decyzja zapadła, pójdę za Państwa radą i stanie na ampie Marantza SR5014. Dużo pozytywnego o nim przeczytałem, wszędzie twierdzą, że dobrze zgrywa się z Monitorami. A w dalszej kolejności uderzę w suba, ewentualnie jak stwierdzę, że jednak w stereo czegoś mi brakuje, to wtedy pomyślę o osobnym wzmacniaczu (wyjście pre out tutaj mam, także nie zamykam się na taką opcję). A na ten moment i tak imo różnica w cenie pomiędzy tym Marantzem a np. Yamahą RX-V685, którą to rozważałem na drugim miejscu i traktowałem jako bezpośrednią alternatywę dla tego Marantza, nie jest znaczna, więc i tak nawet decydując się obecnie na tanśzy amp, od razu ani też w najbliższym czasie, raczej nie mógłbym sobie i tak pozwolić na dokupienie wzmacniacza. Także na teraz chcę maksymalnie zyskać na dźwięku i w stereo i w kinie, natomiast na przyszłości uderzyć w suba, ewentualnie jeżeli w ogóle będzie taka potrzeba, to we wzmacniacz stereo. Czy zatem można z Państwem coś podziałać w kierunku zamówienia tego sprzętu? Dziękuję wszystkim za porady i cenne wskazówki.
 2. A z jakiego względu? Czy taka Yamaha lub Marantze, o których wspomniałeś w pierwszym komentarzu dadzą radę i nie będą zbytnio ograniczać tych kolumn? Skłaniam się jednak albo do tej Yamahy albo do któregoś Marantza, bo sporo dobrego czytałem o nich. Jaka realnie będzie różnica w dźwięku pomiędzy NR1710, a SR5014. Czy jest sens dopłacać? Czy lepszy model zagra sporo lepiej i czy tylko w muzyce czy w filmach również? Rozumiem, że jeśli głównym targetem byłyby filmy to najlepiej zagra Yamaha, natomiast przez wzgląd na muzykę bardziej polecacie Marantze?
 3. @Q21 @seba3002 Bardzo dziękuję za odpowiedzi! @seba3002Powiedz mi proszę (bo ze mnie laik) co daje mi amp z wyjściem pre out oraz do tego wzmacniacz z wejściem main in? Dodatkowo czy możesz polecić jakiś amplituner, który takowe posiada? W jakie marki amp byś celował do głośników Monitor Audio? Jak taka konfiguracja, o której piszesz miałaby się np. do zakupienia dobrego przetwornika DAC i podłączenia odtwarzacza CD do amp przez taki przetwornik? @Q21 Na wizytę u Was niestety zdecydowanie za daleko Czyli dobrze rozumiem, że muzykę lepiej pociągną Marantze niż Yamaha? A jak będzie z kinem? Problem mój jest taki, że sporo oglądam filmów i seriali i no musi być zestaw 5.1, a jednocześnie po ojcu mam zacięcie do, wydaje mi się dobrej muzyki, i klasyka często z głośników leci. Jestem w pełni świadom, że przy takim budżecie muszą być kompromisy i to spore - to oczywiste, ale jednocześnie nie jestem audiofilem nie mam nie wiadomo jak wyszukanego słuchu, a do tej pory szczytem było słuchanie muzyki na głośnikach komputerowych, ew. starych Tonsilach i wzmacniaczu z wieży Sony w domu XD, także co bym teraz nie usłyszał to i tak jest fajnie. Chodzi mi po prostu aby całość dobrze się ze sobą zgrywała, przyjemnie brzmiała i żeby uszy od muzyki nie bolały (bo raczej o kino, bez względu od ostatecznego wyboru ampa się nie obawiam). Jak zapatrywalibyście się Państwo na dołożenie do ampa przetwornika DAC i podłączenie przez niego urządzeń audio (odtwarzacz, chromecast) - czy taka opcja trochę uratuje sytuację? Na odsłuchach testowałem właśnie różne kombinacje przy muzyce - solo amp, amp + odtwarzacz, amp + DAC i nie ukrywam, że z wykorzystaniem przetwornika muzyka brzmiała zadowalająco. Aha i jeszcze dodam, odsłuchy robiłem na ampach Yamahy, zaczynałem od niższego modelu, ale skończyłem na Yamaha RX-V685. Jednak poczytałem sporo opinii i ponoć Yamaha z Monitorami się gryzie. Z góry dzięki za poświęcenie czasu na odpowiedź i pomoc w temacie.
 4. Witam, zostałem właśnie posiadaczem zestawu kolumn Monitor Audio Bronze 5 (póki co zestaw 5.0 ale sub w planach). W chwili obecnej poszukuję średniej klasy amplitunera kina domowego do dopełnienia tego zestawu. Budżet 2500-3500 zł Wykorzystanie: filmy - bluray, netflix, yt, avi 50%, muzyka - głównie CD, ale też wszelaki streaming 50% (docelowo do muzyki planuję zakup dedykowanego odtwarzacza CD, może też chromecasta) Pomieszczenie - otwarty prostokątny salon, ok 25m2. Póki co rozważam: - Yamaha MusicCast RX-V685 (i do tego później odtwarzacz CD CD-S300 lub CD-S700) - Marantz NR1710 (i do tego później odtwarzacz CD Marantz CD6006) Zależy mi po trochu na wszystkich - zarówno aby efekt kina domowego był 'wow', ale też żeby muzyka brzmiała przyzwoicie, dynamicznie i wyraziście (w szczególności odtwarzana z CD, których to CD mam całkiem pokaźną kolekcję). Proszę o pomoc/rady/sugestie co do tych amplitunerów, a także w kwestii samych odtwarzaczy CD - co wybrać, na co zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli nie podałem jakichś istotnych informacji, to dajcie znać, uzupełnię wypowiedź.
×
×
 • Utwórz nowe...